Velká cena Kataru - Moto3 Vítěz: A. Arenas (ESP) (kon.) | Velká cena Kataru - Moto2 Vítěz: T. Nagašima (JPN) (kon.) | Velká cena Kataru - MotoGP (zruš.)
Velká cena Kataru - Moto3

Vítěz: A. Arenas (ESP)

Neděle 08.03.2020, 14:20 • Losail International Circuit • Silniční motocykly
    První stupně vítězů sezóny 2020.

Ohlasy v cíli:

Aj Ogura (3. místo): Na začátku jsem bojoval s mnoha jezdci. Bylo těžké je předjíždět, ale pak jim začaly odcházet gumy a já mohl předjet řadu z nich. Škoda, že se nejelo na více kol! Jsem šťastný, ale mohlo to být ještě lepší. Na první závod to však bylo dobré!

John McPhee (2. místo): Šlo to podle plánu. Skvělý závod! Kvůli koronaviru jsme dlouho nevěděli, jestli se sem vůbec na závod dostaneme. Tvrdě jsme pracovali celou zimu. Na konci to šlo podle plánu, jen jsem nedokázal dostihnout Alberta. Myslel jsem, že někdo zezadu mi byl v poslední zatáčce blíže a zaujal jsem zbytečně defenzivní stopu. Ale jsem vážně šťastný!

Albert Arenas (vítěz): Nemám slov! Byl to neuvěřitelný závod. Nejlepší v mém životě. Užil jsem si každé kolo. Zvládal jsem to od začátku. Díky moc! (15:20:50)

Došlo ještě k dalším penalizacím. O místo dozadu byl posunut Gabriel Rodrigo, takže pátý končí Tacuki Suzuki a Rodrigo bude šestý. Tony Arbolino dostal stejný trest a nakonec je v pořadí veden jako patnáctý.

Úvodní závod sezóny třídy Moto3 vyhrál Albert Arenas. Dlouho to bylo hodně vyrovnané, pořadí na špici se přelévalo, nutno ale říci, že Arenas se většinu závodu pohyboval v Top 5. Druhý skončil John McPhee a na bednu se postaví i Aj Ogura. Ten projel cílem na čtvrtém místě, ale průvodně třetí Masià byl odsunut za něho kvůli nedodržení limitů trati. V závěru zahodil dobře rozjetý závod Brad Binder, který spadl v souboji s Tonym Arbolinem. I Arbolino ztratil a skončil až čtrnáctý.

Jaume Masià byl dodatečně penalizován za nedodržení limitů trati a byl odsunut ze třetího místa na čtvrté! Na pódium se tak postaví původně čtvrtý Aj Ogura!

Konec závodu.
    Poslední metry Moto3 v Kataru

Cíl
    Albert Arenas vítězí! Druhý John McPhee a třetí dojel Jaume Masià. Filip Salač bere na úvod sezóny osmé místo.

18
    Vypadá to, že o vítězství si to rozdají Albert Arenas a John McPhee! Třetí Jaume Masià je o půl sekundy vzadu.
    Binder spadl hodně nešťastně, naštěstí se to obešlo bez zranění

18
    Darryn Binder spadl! Navíc téměř pod kola Filipa Salače, pro českého jezdce to ale dopadlo dobře.

17
    Filip Salač je sedmý! Povedl se mu průjezd cílovou rovinkou.

16
    Gabriel Rodrigo se dostal na třetí pozici. O bednu bojují třeba i Suzuki, Arbolino, Arenas, Foggia, nebo Ogura...

16
    Do konce scházejí poslední tři kola! Tony Arbolino chvíli vedl, na brzdy do první zatáčky ho však předjel John McPhee.

15
    Prvním odstoupivším jezdcem je José Julián García. Ten spadl.

15
    Opět se to trochu přelilo. Tacuki Suzuki vede. Následují Arbolino, McPhee, Binder, Rodrio a Arenas.

14
    Ve hře o stupně vítězů je stále více než deset jezdců. Co nám udělá s pořadím slip stream?

14
    Filip Salač je desátý. Uvidíme, zda se v závěru závodu ještě dokáže někam posunout.

13
    Vedení závodu bude řešit incident mezi Alcobou a Viettim, který skončil Viettiho pádem.

13
    Pořadí se neustále přelévá. Momentální stav je takovýto: Arenas, Binder, García, Suzuki, Arbolino, Masià...