Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 1:4
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 10.03.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Play-off KHL • Osmifinále

59:14
    Jakub Kovář odjíždí na střídačku a je velkou otázkou, zda si v této sezóně ještě vůbec připíše nějaký ten zákrok.

58:46
    Kovář napravil obrovskou chybu rozehrávajícího spoluhráče, když lapačkou chladnokrevně vychytal Peltolu!

57:10
    Milovzorov netrefil puk ve snaze vypálit z mezikruží. Domácí přešli do protiútoku, jenže Mozer dorážkou Mamkinovy střely Säteriho nepřekonal.

56:35
    Tak to může být pro Avtomobilist konečná! Garejev dohrál Šarova a rozhodčí mu nemilosrdně napařili dvě minuty za faul kolenem.

53:10
    Domácí dostávají přesilovou hru! Po trestu za podrážení bude na trestné lavici trnout Jevgenij Česalin.

48:45
    Hezká kombinace skončila v mezikruží na Peltolovi, ovšem Kovář jeho pokus levou rukou vyrazil!

47:29
    Velký tlak Avtomobilistu končí kvůli krosčeku Dana Sextona v útočném pásmu! Novosibirsk si může oddechnout a v přesilovce třeba zvýšit na 3:1.
    40:44 Pavel DACJUK - 1:2

40:44
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Obrovská vzpruha pro domácí hráče, kteří hned zkraje třetí třetiny využívají přesilovou hru! Denis Bodrov na modré čáře přenechal puk Maximu Berezinovi, jehož nástřel před brankou tečoval PAVEL DACJUK a Säteri už nedokázal kloudně zareagovat. Asistence: Maxim Berezkin, Denis Bodrov.

40:00
    Domácí si do třetí třetiny přenesou přesilovku. Za podražení Mozera inkasoval dvě minuty Danil Romancev.

36:40
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexej Jakovlev – 2 min., držení).

32:41
    Český gólman v domácích službách vychytal nájezd Sajustova, který se do této šance dostal jako slepý k houslím!

31:15
    Další zranění ve tváři na straně Novosibirsku! Tentokrát jde o Nikolaje Timašova, které trefila hůl projíždějícího Garejeva. V tomto případě se už domácí hráč vyloučení nevyhnul.

24:45
    Další problém pro domácí tým! Za podrážení míří na trestnou lavici obránce Maxim Berezin.
    24:16 Jevgenij ČESALIN - 0:2

24:16
    Sibir právě vstřelil branku!
    Situace Avtomobilistu začíná být za stavu 1:3 na zápasy kritická! Poprvé o sobě dal více vědět Dacjuk, jehož střela z vrcholku levého kruhu byla nepřesná. JEVGENIJ ČESALIN okamžitě přepl do protiútoku a poté, co obešel Golyševa, zasunul puk mezi tyčkou a Kovářovým pravým betonem. Bez asistence.

19:32
    Velká šance na vyrovnání! Säteri vyrazil Berezinovu střelu na Golyševa a ten z dorážky trefil jenom tyč téměř prázdné branky!

17:32
    Jekatěrinburg si hned po inkasovaném gólu vytvořil velký tlak, z něhož ale vytěžil jen přesilovku za nedovolené bránění Timašova.
    16:22 Dmitrij SAJUSTOV - 0:1

16:22
    Parádní přesilovková souhra končí prvním gólem pro Novosibirsk! Alexandr Šarov přihrál po modré čáře na Loginova, který bleskově vymyslel diagonální nabídku k vzdálenější tyči a na DMITRIJE SAJUSTOVA rázem zívala poloprázdná branka. Asistence: Alexandr Loginov, Alexandr Šarov.

15:10
    Jegor Milovzorov byl podražen domácím obráncem Trjamkinem, což znamená první přesilovou hru pro Novosibirsk.

11:28
    Teď už Säteri potřeboval pomoc od své levé tyče, o kterou se zastavila Trjamkinova střela od modré.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 41. Dacjuk (Berezin, D. Bodrov) – 17. Sajustov (Loginov, Šarov), 25. Česalin

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Batyršin, Trjamkin, Berezin, Mamkin, D. Bodrov, Valitov – Sexton, Holland, Dawes (C) – Golyšev, Dacjuk (A), Bělousov – Macek, Litovčenko, Platt (A) – A. Garejev, Kučerjavenko, Mozer – Ovčinnikov.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Timašov, K. Alexejev, J. Chabarov (A), Ilja Morozov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (A) – Michajlov, Romancev, Česalin – I. Makarov, Pervušin, A. Jakovlev – Romajev.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Gordenko, Sysujev.

Diváci: 5 300