Energetik-BGU – Minsk 2:0 (kon.) | Smoleviči – Vitebsk 0:1 (kon.) | Isloč Minsk – Sluck 2:3 (kon.)
FK Smoleviči
0:1 (0:1)
FC Vitebsk
Neděle 05.04.2020, 15:00 • Haradski Stadium (Borisov) • Běloruská Vysšaja Liga • 3. kolo

Vitebsk nakonec dokázal ubránit svůj hubený náskok z prvního poločasu. Od 55. minuty se musel bránit v deseti hráčích, kdy byl vyloučen Čalov za hru vysokou nohou! Smoleviči dlouho trvalo, než si dokázalo vypracovat nějaký soustavnější tlak. Ten se dostavil zhruba patnáct minut před koncem zápasu, ale k vyrovnávací brance se nedostali. Největší šanci k vyrovnání měl Kotov, který střílel z pokutového území, ale Sorokov podržel svůj tým! Celkově jsme neviděli žádnou strhující podívanou a šlo spíše a podprůměrný zápas. (16:51:47)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 21:17.

90+3

Zákroky brankáře Artem Soroko: 3.

90+2
    Hostům se podařilo dostat míč do blízkosti branky Smoleviči a snaží se zdržovat hru.

90+1
    Střídání v týmu FC Vitebsk: ze hřiště odchází Gurenko, přichází Kac.

90
    O tři minuty prodlužuje zápas hlavní rozhodčí!

90
    Poslední minuta základní hrací doby, hráč Smoleviči to zkoušel takovou centrovanou střelou, Soroko zasahuje!

89
    Vitebsku se podařilo zdržet hru na polovině hřiště, když si vynutili faul, nyní se již opět musí bránit.

88
    Žlutou kartu dostává Barsukov (FC Smoleviči-STI).

87
    Domácím naopak rychle plyne čas k tomu, aby se jim podařilo vyrovnat.

86
    Hostům se zatím dobře daří eliminovat snahu soupeře a zachytává potenciální nebezpečné průnikové přihrávky.

85
    Hra přerušena, jeden z hráčů Vitebsku potřebuje protáhnout, neboť jej očividně trápí křeče.

83
    Špatně vhozený aut a Vitebsk dostává míč alespoň k půlící čáře.

82
    Smoleviči kombinuje na polovině soupeře a snaží se dostat Vitebsk pod tlak.

81
    Střídání v týmu FC Smoleviči-STI: ze hřiště odchází Veras, přichází Rusak.

79
    Na hostujícím celku jde znát, že se již spíše soustředí na defenzívu a ubránění jedno brankového náskoku.

77
    Smoleviči začíná být více důraznější v útoku. Nyní se prezentovali dobrým centrem před branku!

76
    Avšak nyní měl dobrou šanci Kotov, který pálil z bezprostřední blízkosti branky, Sorokov předvedl dobrý reflex a chytl míč!

75
    Domácí celek má sice více míč na svých kopačkách, ale ve střelách nebo šancích na branku to nejde vůbec znát.

73
    Střídání v týmu FC Vitebsk: ze hřiště odchází Matvejenko, přichází Carioca.

72
    Žlutou kartu dostává Nazarenko (FC Vitebsk).

70
    Dvacet minut do konce tohoto zápasu a domácí se zatím marně snaží o vyrovnání. Zatím jejich výhoda o jednoho hráče navíc, nejde vůbec poznat.

69
    Střídání v týmu FC Smoleviči-STI: ze hřiště odchází Vakulič, přichází Turik.

68
    Zajímavý centr z pravé strany se pokoušel hlavičkovat nabíhající domácí hráč, ale ten nedokázal adekvátně vyskočit do takové výšky, aby míč hlavičkoval směrem na branku.

67
    Diváků na fotbale je poskrovnu, dá se říci, že v jednotkách lidí, kteří sledují tento duel. Těžko říci, jestli je to kvůli strachu z nákazy koronavirem nebo z jiného důvodu.

66
    Po dalším souboji zůstává na trávníku ležet jeden z hráčů Smoleviči a je momentálně ošetřován.

64
    Zakončení, které předvedl domácí celek, nevystrašilo Soroka, který se zatím ve své brance v tomto zápase musí poměrně nudit. Stejně však i jeho protějšek na druhé straně.

63
    Další jeden ze zbytečných zákroku, kterého se dopustil Volkov a vidí žlutou kartu.

61
    Soupeř si s jejich centrem poradil a snaží se zahájit rychlou ofenzívu.

60
    U postranní čáry zůstal na trávníku Kalenčuk a Vitebsk bude zahrávat centrovaný míč směrem na branku Smoleviči.

58
    Žlutou kartu dostává Matvejenko (FC Vitebsk).

57
    Střídání v týmu FC Vitebsk: ze hřiště odchází Teverov, přichází Cesar.

56
    Uvidíme, zda domácí využijí tuto výhodu jednoho muže v poli navíc a dokážou se dopracovat k ohrožení branky soupeře. Zatím Soroka příliš neprověřili.

55
    Nyní jsme byli svědky ostrého faulu, kdy Čalov vysokou nohou zasáhl soupeře a od hlavního rozhodčí dostává rovnou červenou kartu a oslabuje tak svůj tým!

53
    Ani na začátku druhého poločasu se na hře obou celků téměř nic nezměnilo. Stále sledujeme podprůměrnou hru.

52
    Gurenko přihrál dobře na Nazarenka, avšak ten se ocitl v kleštích dvou obránců a neměl šanci na další postup směrem k brance.

51
    Skitov si dobře pokryl míč, který mířil do autu a ještě si vynutil faul ze strany Poa.

49
    Příliš dlouhý míč a brankář Vitebsku může v poklidu odkopávat od své branky.

48
    U míče je celek Smoleviči, který ztrácí na svého soka jednu branku, dokáže se prosadit a vyrovnat stav ve skóre? V předešlých dvou duelech skórovali jen jednou a to v prvním zápase proti Brestu.

47
    Ani jeden celek do druhého poločasu nevystřídal a pokračuje se v základních sestavách na obou stranách.

46

Viděli jsme podprůměrný první poločas. Obě mužstva spíše hrála mezi oběma šestnáctkami. Celkově aktivnějším celkem je Vitebsk, který se dokázal prosadit po standardní situaci, jinak se nedostal k žádné další větší šanci. Co se týká domácích, tak za zmínku stojí poměrně slibná střela Makarova z 22. minuty zápasu.

45

45
    Na sekundu přesně skončil první poločas!

Zákrok brankáře Artem Soroko: 1.

43
    Dlouhý aut do pokutového území nakonec nevedl ke střele a Filtsov mohl zůstat v klidu ve svém brankovišti.

42
    Míč se nyní nebezpečně pohyboval v blízkosti branky Vitebsku. Nakonec vyplaval z klubka hráčů směrem na branku, Soroko byl připraven a chytá pomalou střelu.

41
    Nepřesná přihrávka po pravé lajně vedla k tomu, že míč skončil daleko za pomezní čarou a následoval odkop brankáře Smoleviči.

40
    Vitebsk se snaží držet více míč, ale z jejich kombinace zatím nevzešlo nic zajímavého.

38
    Za námi jsou další dvě odehrané minuty zápasu, které nám prakticky nic neukázaly. Hraje se v hodně pomalém tempu a útočné akce obou týmů často končí v poloviční snaze.

36
    Žlutou kartu dostává Raščenja (FC Smoleviči-STI).

36
    V posledních minutách přibylo osobnějších soubojů a rozhodčí je nucen často přerušovat hru.

35
    Standardní situace pro Vitebsk skončila tragicky. Centrovaný míč (snad střela) šla přímo doprostřed branky, kde byl již s předstihem připraven Filtsov.

34
    Poe dokázal v pokutovém území zpracovat míč a poslat jej vzduchem před branku, kde měla defenzíva Vitebsku menší problémy dostat míč pod svou kontrolu. Nakonec celá akce přerušena hvizdem rozhodčího, který viděl útočný faul hráče Smoleviči.

32
    Obrana Vitebsku zavřela svou pravou stranu a nedovolila projít soupeři do pokutového území.

31
    Snaha Smoleviči něco změnit, nicméně jejich rodící útok byl zastaven ihned v počátku.

30
    Hra se nyní odehrává spíše na půlící čáře a ani jeden celek se nemůže dostat do konstruktivního útoku.

28
    Vitebsk rozehrával další standardní situaci, o něco dále, než předchozí, ze které padla jediná branka. Nicméně nyní zvolili centr, který soupeř odvrátil.

27
    Snaha o rychlé vyrovnání se soupeři vůbec nepovedla a přihrávka zamířila do území nikoho.
    25. Evgeni KLOPOTSKIJ - 0:1

25
    Vitebsk právě vstřelil branku!
    Autorem branky je EVGENI KLOPOTSKIJ, který se ujal standardní situace a parádně napřáhl ke střele. Míč zamířil do pravé horní strany branky, přestože si Filtsov sáhnul na míč, nedokázal jej vyboxovat mimo tři tyče!

24
    Faul a budeme svědky standardní situace Vitebsku...

23
    Mohli jsme tedy vidět první vážnější šanci ze strany domácího celku. Ten však je v dosavadním průběhu zápasu horším týmem.
    22. První vážnější šance Smoleviči

22
    Zajímavý pokus ze strany Smoleviči! Po delší kombinaci, se ke střele z pravé strany pokutového území dostal Makarov, ale nezamířil přesněji pod horní tyčku!

21
    Po dvaceti minutách zápasu je bilance střel na branku tristní – ani jeden celek nemá ve svých statistikách jediný pokus mezi tři tyče.

20
    Po jejím odehrání nemusel domácí brankář vůbec zasahovat.

19
    Kapitán hostí, Skitov, byl faulován a ještě se snažil u rozhodčího prosadit přísnější potrestání. Nakonec to bude standardní situace pro jeho celek z větší dálky.

18
    Míč odehraný na náhodu, který nakonec neměl hostující hráč šanci u autové čáry zpracovat.

16
    Následný pokus už byl o něco lepší, nicméně centr z levé strany byl hodně přetažený a Soroko bude odkopávat od své branky.

15
    Domácím se nepodařilo projít do útoku a jejich snaha skončila na půlící čáře.

14
    Smoleviči se podařilo vyrovnat hru a už svého soupeře tak často nepouští do blízkosti své šestnáctky.

12
    Gurenko a Kotov se nyní utkali v souboji a zvláště hráč Vitebsku neměl pro tento souboj pochopení. Nakonec se to obchází bez karetního trestu.

11
    Jeden z hráčů Vitebsku zpracoval dlouhý a těžký míč, nicméně jeho přihrávka mířila do prostoru, kde se nenacházel žádný jeho spoluhráč.

10
    Hodně čitelná souhra hostujícího celku, kterou domácí obránci v poklidu četli a dostávají míč na polovinu hrací plochy.

9
    Nyní vysoký míč v poklidu sbírá Filtsov a na krátko rozehrává míč na své spoluhráče v obraně.

8
    Zatím nesledujeme nikterak strhující podívanou. O něco aktivnější jsou hostující hráči, ale do pořádného zakončení se nedostali.

7
    Dlouhý centr na hranici šestnáctky se povedlo hostujícímu hráči, z první, odvrátit do bezpečí.

6
    Matvejenko se pokoušel vybojovat zcela ztracený míč a přitom se mu povedlo skluzem, u postranní čáry, faulovat Ževnerova.

4
    Smoleviči se pokouší o kombinaci, která se odehrává daleko od branky Vitebsku.

3
    Z rohového kopu se hostující hráči nedostali do žádného zakončení a Soroko a Filtsov nemusel řešit žádnou svízelnou situaci.

2
    Vitebsk si vybojoval svůj první rohový kop v zápase.

1
    Ihned v první minutě zápasu se do útoku dostal hostující celek, snaha o přihrávku z levé strany neprošla do před brankového prostoru.

1

V době, kdy svět aktuálně bojuje s pandemií, kterou vyvolal nový typ koronaviru COVID-19, zcela utichlo veškeré sportovní dění. Kupříkladu LOH byly přeloženy na další rok, nedávno přišlo oznámení o zrušení tradičního tenisového svátku ve Wimbledonu a plno dalších sportovních akcí, které byly buď odloženy nebo zrušeny.
    Avšak v Bělorusku (navzdory hrozbě nemoci) se před dvěma týdny rozjela nová fotbalová sezóna tamní první fotbalové ligy! A právě z těchto duelů Vám nyní budeme přinášet podrobné textové reportáže.

FC Vitebsk

Vitebsk začal sezónu svou výhrou 1:0 nad Gorodejou. V následném druhém utkání padl 2:0 na hřišti Nemanu. V minulé sezóně patřil Vitebsk k těm slabším týmům a obsadil závěrečnou třináctou pozici a o pouhý bod se vyhnul baráži o udržení!

FC Smoleviči-STI

Smoleviči v prvním zápase remizovalo 1:1 s Brestem. V následném dalším duelu nestačili na domácí Isloch Minsk, kterému podlehli 1:0. Smoleviči v sezóně 2018 sestoupilo z první ligy a po roce se jim opět podařilo dostat zpět mezi elitu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.