Jihlava – Varnsdorf 1:2 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
1:2 (0:0)
FK Varnsdorf
Pátek 29.05.2020, 16:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V rámci 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá Vysočina celek Varnsdorfu. Domácí mají na svém kontě 35 bodů a na lídra z Pardubic ztrácí šest bodů. Svěřenci Radima Kučery si doposud připali deset výher a pět remíz, vstřelili 35 branek a 22 jich obdrželi. Doma se jim daří, z devíti odehraných duelů si připsali devět vítězství a pokud nechtějí ztrácet kontakt s čelem tabulky nesmí si dovolit klopýtnout.

Varnsdorf se nachází v tabulce na 14. příčce, když si za osmnáct odehraných kol připsal na své konto tři výhry a šest remíz. Severočechům se povedlo vstřelit 24 branek a o dvacet více ich inkasovali. Na svém kontě tak mají pouze patnáct bodů.

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Oba týmy shodně prohrály 1:2. Varnsdorf doma přivítal Hradec Králové. Východočeši šli v prvním poločase do vedení zásluhou Vlkanovy. Na začátku druhého poločasu museli hosté do deseti, když druhou žlutou kartu obdržel Jukl. Domácím se záhy povedlo srovnat Kouřilem z penalty. Nadějný výsledek se ale hráčům ze severu Čech udržet nepodařilo a v 71. minutě se prosadil Mejdr. Tři body si tak odvezl Hradec Králové.

Vysočina se v pondělí 25. května představila na Dukle. Zápas vysílala stanice ČT Sport. Lépe začali duel domácí, když se v 6. minutě prosadil Souček. O minutu později srovnal krok Zoubele. Jihlavanům ale nevyšel vstup ani do druhého poločasu, již ve 47. minutě se prosadil Holík. Pražané mohli přidat další branky, ale překonat Vejmolu či dobře postaveného Lacka již nedokázali. Vysočina tak potvrdila, že na hřišti soupeřů se jim vítězit nedaří. Z devíti odehraných duelů slavila Jihlava výhru jen jednou.

Varnsdorf je pro Vysočinu ne příliš oblíbený soupeř. Ze sedmi odehraných duelů se Jihlava radovala ze dvou výher a obě na domácím hřišti. Oba soupeři spolu jednou remizovali, jinak se ze čtyř vítězství radoval celek ze severu Čech.

„Varnsdorf se nachází v sestupovém ohrožení a také potřebuje sbírat body. Možná mu bude více vyhovovat, když hrát na hřišti soupeře, kde nebude muset tolik tvořit a bude se moci zaměřit na defenzívu a spoléhat na rychlé protiútoky. Nás asi čeká těžká dobývání koncentrované defenzívy soupeře. Zvlášť, když Varnsdorf nezvládl poslední domácí utkání s Hradcem. K oporám mančaftu náleží zkušený stoper Kouřil, nepříjemní jsou rychlonohý Ondráček a Rudnytskyy, gólově efektivní je Breda, hru tvoří Bláha a Kocourek,“ informoval na webu fcvysocina.cz asistent kouče Radima Kučery Josef Mucha.

Lze odtajit, zda již bude k dispozici Fortelný a nakolik vážná jsou zranění Křišťála a Tlustého? „Věříme, že se nám oba obránce podaří uschopnit. U Fortelného bude hodně záležet na jeho pocitech a schopnosti naplno podstoupit všechny souboje,“ doplnil pro web fcvysocina.cz Josef Mucha.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Javůrek, Diouf, Tlustý (C), F. Novotný – Fortelný, Lacko – Smejkal, Zoubele, Jakub Rezek – Klobása.
    Náhradníci: Veselý – Pojezný, Koubek, Vaculík, T. Svoboda, Šudajwa, Arroyo.

FK Varnsdorf: Samoel – Daniel Novák, Kouřil, Lehoczki, Barac – M. Kubista, Bláha – D. Breda, Kocourek, Rudnytskyy (C) – Ondráček.
    Náhradníci: Vaňák – Zezula, Heppner, L. Novák, Schön, Micovčák, Šimon.

Rozhodčí: Dorušák – Horák, Kříž.

Vzhledem ke čtvrteční výhře Brna v Ústí nad Labem 2:1, se Vysočina propadla o jednu příčku na třetí pozici.

Trenér hostí David Oulehla udělal oproti sestavě proti Hradci dvě změny. Petr Heppner a Erik Micovčák jsou na lavičce náhradníků, místo nich si zahraje Daniel Novák a Adam Ondráček.

Kouč Radim Kučera učinil v sestavě tři změny oproti duelu na Dukle Praha. Místo Karla Pojezného, Vojtěcha Křišťála a Luise Arroya nastupují Jan Fortelný, Waly Diouf a Stanislav Klobása.

Hráči Varnsdorfu již zamířili do kabin.

A několik okamžiků po nich zamířili do kabin i hráči Vysočiny.

Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, utkání tak za pár okamžiků začne.

1

1
    Utkání rozehráli hosté ze severu Čech. Ti nastupují v modré sadě dresů a domácí Vysočina ve žluto bílé kombinaci.

2
    U míče jsou hráči Vysočiny, ale kombinují na vlastní polovině.

4
    Hosté se nedaleko nedostali přihrávka Lehoczkiho nebyla přesná.

5
    Ale ani Jihlavané se dlouho na útočné polovině nezdrželi, Filip Novotný se provinil faulem.

6
    Daniel Novák se na levé straně snažil oslovit své spoluhráče, ale na Lacka si nepřišel.

7
    Do zajímavé možnosti semohl dostat Jan Fortelný, ale trefil jen před sebou ve vápně stojícího Martina Kouřila.

9
    Od své brány rozehrál Miroslav Samoel, hosté i nadále zůstanou u míče neb se balón odrazil od Jakuba Rezka.

10
    Luděk Vejmola musel na zem, aby zneškodnil pokus Pavla Rudnytskyyho zpoza velkého vápna.

12
    Útočná akce hostí je zastavena neb se Adam Ondráček provinil proti pravidlům. Byl mu odpískán ofsajd.

14
    Centr Jana Javůrka po levé straně se už dostal do autu, vhazovat tak na polovině hřiště budou hosté.

15
    Vysočina poprvé střídá, hřiště musí ze zdravotních důvodů opustit Petr Tlustý a místo něj si zahraje Karel Pojezný.

16
    Centr do vápna posílal z levé strany Jan Javůrek, před Zoubelem však zasáhl stoper Varnsdorfu.

17
    Rohový kop z levé strany rozehrál Tomáš Smejkal, ale obrana hostí si poradila.

18
    Ohrozit branku domácích se snažil kapitán hostí Pavlo Rudnytskyy.

19
    Po levé straně se snažil proniknout Daniel Novák, ale na Matúše Lacka si nepřišel.

21
    Hosté ze severu Čech přesunulu hru z levé strany na pravou, ale přihrát do vápna se jim prozatím nepodařilo.

22
    Hosté budou poblíž rohového praporku vhazovat.

22
    Pavlo Rudnytskyy nedokázal dostat míč do vápna, místo toho bude od své brány rozehrávat Luděk Vejmola.

24
    Domácí s edostali do útoku, ale Tomáš Smejkal byl přistižen v ofsajdu.

25
    Javůrek přihrál na Zoubeleho, ale ten již nedokázal oslovit někoho ze svých spoluhráčů.

27
    Stanislav Klobása přihrál Tomáši Smejkalovi, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

28
    Střela Pavla Rudnytskyyho trefila jen boční síť. Míč tak do hry pošle Luděk Vejmola.

30
    Jan Javůrek za faul na Adama Ondráčka vidí žlutou kartu.

31
    Jan Fortelný se snažil využít opuštěné brány hostí neb gólman Samoel by vyběhnutý, ale nedokázal zamířit přesně.

33
    Pavlo Rudnytskyy centroval z pravé strany doleva, ve vápně si na hlavičku naběhl Ondřej Kocourek, Luděk Vejmola se překvapit nenechal.

35
    Hosté se snažili kombinovat na útočné polovině, ale dostali se k rohovému praporku. A záhy o míč přišli.

37
    Míč se z pravé strany dostal na hranici vápna a na bránu jej poslal Karel Pojezný, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

38
    Jan Javůrek rozehrál pár metrů za polovinou hřiště standardní situaci, ale míč byl pro Stanislava Klobásu příliš vysoký.

40
    Waly Diouf odhlavičkoval míč do zámezí, hosté budou zahrávat rohový kop.

40
    Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Barac, ale míče se záhy zmocnil Jan Fortelný, ale před vápněm hostí již nedokázal dobře přihrát.

42
    Karel Pojezný centroval z poloviny hřiště na pravou stranu, svou přihrávku hledal Tomáše Smejkala, ale ten se ocitl v ofsajdu.

44
    Rozehrávka z poloviny hřiště v podání Karla Pojezného nebyla přesná.

44
    Hosté ale u míče dlouho nezůstali, po špatné rozehrávce se k němu dostal znovu Karel Pojezný, dobře našel Jana Javůrka, ale ten již nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

45
    První poločas bude o minutu delší.

45+1
    Hosté nejspíše nastavenou minutu stráví na útočné polovině.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 17:01.

Během prvního poločasu příliš fotbalové krásy k vidění nebylo, do zajímavých pozic se dostali spíše hosté, ale ty vychytal Luděk Vejmola. Uvidíme, co oba trenéři vymyslí do druhého poločasu.

46

46
    Do druhého poločasu se již nepodívá Tomáš Smejkal. Místo něj si zahraje Luis Arroyo.

46
    Z pravé strany rozehrál míč Jan Javůrek, ale gólman Miroslav Samoel jeho centr chytá.

48
    Z pravé strany posílal centr Jakub Barac, ale do bezpečí míč odvrací Karel Pojezný.

49
    Waly Diouf se snažil rozehrát na Filipa Novotného, ten hledal dalšího spoluhráče, ale úspěšný nebyl.

50
    Hosté se na polovině hřiště dopustili faulu, hrát tak budou domácí.

52
    Luis Arroyo se snažil doběhnout míč, ale dostal se již do zámezí. Od své brány tak bude rozehrávat Samoel.

53
    Do vápna se snaži z levé strany odcentrovat Daniel Novák, ale našel jen připravenou obranu domácích.

54
    Stanislav Klobása dostihl míč za obranu, obhodil si gólmana Samoela, ale míč se mezi tři tyče nevešel.

56
    Jan Fortelný se snažil přenést hru doleva na Jana Javůrka, ale ten si jeho pas zpracovat nedokázal.

58
    Ondřej Bláha vidí za faul na Stanislava Klobásu žlutou kartu.

58
    Vysočina střídá, hřiště opustil Jakub Rezek a místo něj si zahraje Tomáš Svoboda.

58
    Domácí rozehráli pár metrů před velkým vápnem standardní situaci, ale obrana hostí byla pozorná a hráče Vysočiny do zakončení nepustila..

60
    Rychlý brejk podnikli domácí, ale Jan Fortelný nedokázal přesně přihrát. Vysočina tak bude jen vhazovat.

62
    Karel Pojezný z poloviny hřiště olovil Lukáše Zoubeleho, ten se snažil sklepnout míč pod sebe, ale nenašel podporu spoluhráčů.

63
    Luis Arroyo se provinil na útočné polovině faulem. Rozehrávat tak bude obránce Martin Kouřil.

65
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Barac, ale obrana domácích svého soupeře do zakončneí nepustila.

67
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Matúš Lacko přihrál ve vápně pod sebe na STANISLAVA KLOBÁSU a ten již neměl problém poprvé v dnešním duelu rozvlnit síť.

68
    Varnsdorf střídá, Davida Bredu nahrazuje Lukáš Novák.

69
    Útočná akce hostí končí ofsajdem, míč tak do hry může poslat gólman Vejmola.

71
    Vysoko teď byla noha Daniela Nováka, zasáhla obličej Stanislava Klobásy. Hráč hostí tak vidí žlutou kartu.

72
    Z levé strany rozehrál rohový kop Matúš Lacko, ale jeho centr byl zblokován a domácí budou zahrávat daší roh.

73
    Opět to byl z levé strany Matúš Lacko, na jeho centr do vápna ale nedoskočil Waly Diouf.

73
    Před dobíhajícím Lukášem Zoubelem sebral míč Miroslav Samoel.

74
    Karel Pojezný postrčil ve vápně soupeře a bude z toho penalta a navíc červená karta pro obránce Vysočiny.

75
    Varnsdorf právě vstřelil branku!
    Z pokutového kopu srovnává stav MARTIN KOUŘIL. Luděk Vejmola sice vystihl stranu, ale na prudkou ránu neměl nárok.

77
    Tomáš Svoboda se ve vápně vymotal, ale již nedokázal dobře přihrát.

80
    Hosté otáčí vývoj duelu, domácí obrana pozapomněla na DANIELA NOVÁKA a ten již pohodlně dopravil míč do brány.

81
    Za prostesty vidí žlutou karty asistent trenéra Josef Mucha.

82
    Domácí se snažili o vyrovnání, ale Stanislav Klobása nedokázal překonat hráče, co se mu položili do střely.

84
    Obe celky střídají. Za Vysočinu již pro dnešek dohrál Filip Novotný a Stanislav Klobása, místo nich si zahrají Lukáš Vaculík a Matěj Koubek. Varnsdorf poslal do hry místo Adama Ondráčka Matěje Šimona.

87
    Poblíž rohového prpaorku bude vhazovat Luis Arroyo. Jenž hodil míč na Lukáše Vaculíka, který vybojoval rohový kop.

88
    Rohový kop rozehrál z pravé strany Lukáš Vaculík, ale domácí se k zakončení nedostali.

89
    Hosté střídají, Ondřeje Kocurka nahrazuje Petr Heppner.

90
    Druhý poločas bude o pět minut delší.

90+1
    Domácí rozehráli standarndí situaci, ale výsledkem je pouze vybojovaný roh.

90+1
    Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, ale obrana hostí si poradila.

90+2
    Žlutou kartu vidí Jan Fortelný.

90+3
    Hosté vhazují na polovině hřiště.

90+3
    Domácím již příliš času na vyrovnání nezbývá, hosté jsou blízko zisku tří bodů.

90+4
    Matěj Šimon mohl pro hosty pošetřit čas, ale místo toho se rychle zbavil míče.

90+6
    Žlutou kartu za špatný návrat na trávník po ošetření vidí Ondřej Lehoczki.

90+7

Poměrně překvapivým výsledkem končí zápas 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tři body za výhru 2:1 si domů na sever odváží Varnsdorf.

Domácí se sice dostali do vedení, když se v 67. minutě prosadil Stanislav Klobása, poté ale z penalty srovnal krok Martin Kouřil a o zisku tří bodů rozhodl Daniel Novák. Domácí kteří dohrávali duel bez vyloučeného Karla Pojezného a na srovnání již neměli síly. (17:57:45)