Bochum – St. Pauli 2:0 (kon.) | Fürth – Sandhausen 1:2 (kon.)
VfL Bochum
2:0 (2:0)
FC Sankt Pauli
Pátek 05.06.2020, 18:30 • Rewirpowerstadion, Bochum • 2. německá Bundesliga • 30. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:27:37)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:12.

Je konec. VfL Bochum zvítězil nad FC Sankt Pauli 2:0. Už v 15. minutě domácí získali penaltu, kterou s přehledem proměnil Robert Žulj. Ve 25. minutě mohl zvýšit náskok Pantovič, ale jeho hlavičku vychytal gólman soupeře. Ve 42. minutě bylo málem srovnáno, ovšem excelentní rána Mijajčoho skočila na břevně. Těsně před koncem poločasu to už bylo 2:0, ale gól Wintzheimereho byl nakonec kvůli ruky odvolán. V 51. minutě dal Wintzheimer další gól, ale ten ani tentokrát neplatil. V 73. minutě se Bochum konečně dočkal dvoubrankového vedení, který vstřelil v 73. minutě Maxim Leitsch. Hosté se ve druhé půli nedostali do žádné šance.

90+4

90+3
    Opět přišel faul ze strany hostů ve středu hrací plochy.

90+2
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Jordi Osei-Tutu, přichází Patrick Fabian.

90+1
    Finn Ole Becker se dostal ke střele zpoza vápna, ale ta letěla pouze kolem levé tyče.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Armel Bella-Kotchap.

88
    Následný centr z levé strany byl ale odvrácen domácí obranou do bezpečí a nevypadá to, že by hosté vstřelili dvě branky..

87
    Bochum se ale zatím velice dobře brání, ale Sankt Pauli bude pokračovat autovým vhazováním.

85
    Hosté zvyšují obrátky směrem dopředu, ovšem po levé straně se to Sankt Pauli nepodařilo.

84
    Bochum se rovněž dostali s balónem dopředu, ale ani nyní z toho nebylo něco vážnějšího a konec utkání je spíše nudnější pasáží.

82
    Sankt Pauli se stále nemůže dostat do žádného střeleckého pokusu a další centr skončil jen v zámezí.

80
    Zbývá už pouze deset minut a Bochum získal autové vhazování na své polovině.

79
    Další nepřesný centr ze strany hostů z pravé strany skončil jen v zámezí.

77
    Žlutou kartu dostává Robert Žulj (VfL Bochum).

77
    Znovu byla k vidění jen nepřesná přihrávka hostujícího hráče, která tak končí v moci gólmana Riemanna.

75
    Viktor Gyökeres přerušil protiútok soupeře, když sundal k zemi Osei-Tutua a uviděl žlutou kartu.

73
    Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Marvin Senger, přichází Christopher Avevor.
    Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Rjo Mijajči, přichází Henk Veerman.
    73. Maxim LEITSCH - 2:0

73
    Bochum právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají dvoubrankového vedení a vypadá to, že je rozhodnuto! Centr z rohového kopu letěl na zadní tyč, kde byl naprosto osamocen MAXIM LEITSCH, který tak zakončil z voleje do pravé části branky.

71
    Střela domácího hráče z dálky byla zblokována a následuje tak rohový kop.

70
    Je před námi posledních dvacet minut a utkání je momentálně velice vyrovnané.

69
    Jordi Osei-Tutu přišlápl soupeři nohu a uviděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

67
    Druhá polovina utkání je zatím poměrně hodně vyrovnaná, ale o něco lepším týmem je stále Bochum, i když momentálně je u míče častěji Sankt Pauli.

66
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Manuel Wintzheimer, přichází Silvere Ganvoula.
    Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Waldemar Sobota, přichází Maximilian Franzke.
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Robert Tesche, přichází Thomas Eisfeld.

64
    Bochum drží balón na své polovině a nikam zrovna dvakrát nespěchá.

62
    Už to vypadalo na zajímavou šanci ze strany Sankt Pauli, ovšem po přihrávce z levé strany byla střela zblokována.

60
    Hodina hry je u svého konce a VfL Bochum vede nad FC Sankt Pauli stále 1:0.

59
    Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Johannes Flum, přichází Rico Benatelli.
    Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Christian Viet, přichází Finn Ole Becker.

57
    Nákop na pravé straně nepřinesl nic nebezpečného a balón tak opět končí v moci gólmana.

56
    Bochum je také ve druhém poločase lepším týmem a stále se snaží něco vymyslet.

55
    Sankt Pauli tak získalo standardní situaci, která je šance na srovnání zápasu.

54
    Po ošetření ovšem právě Robert Tesche uviděl od sudího kartu žluté barvy.

53
    Robert Tesche zůstal po souboji ležet na hrací ploše a je ošetřován.
    51. Ani tentokrát nebyl Manuelu Wintzheimerovi uznán gól.

51
    Manuel Wintzheimer dnes už podruhé dostal balón do sítě soupeře, ale podruhé je z toho neuznaný gól! Tentokrát kvůli ofsajdu jeho spoluhráče, od kterého dostal finální přihrávku před prázdnou bránu!

50
    Domácí mužstvo získalo volný kop, který byl velice dobře kopnutý, ale Robin Himmelmann si skvěle poradil!

48
    Po chvíli ovšem přišel faul Diamantakose a domácí celek tak zůstává u míče i nadále.

47
    Bochum se z levé strany sice dostal dopředu, ale pokus zpoza vápna byl zblokován.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

První poločas je u svého konce a VfL Bochum vede nad FC Sankt Pauli 1:0. Už v 15. minutě domácí získali penaltu, kterou s přehledem proměnil Robert Žulj. Ve 25. minutě mohl zvýšit náskok Pantovič, ale jeho hlavičku vychytal gólman soupeře. Ve 42. minutě bylo málem srovnáno, ovšem excelentní rána Mijajčoho skočila na břevně. Těsně před koncem poločasu to už bylo 2:0, ale gól Wintzheimereho byl nakonec kvůli ruky odvolán.

45+2

45+2
    Bochum už se radoval ze druhé vstřelené branky, kterou dal Manuel Wintzheimer, ale ten po zhlédnutí videa měl zahrát rukou a gól tak neplatí!

45+1
    Ovšem následně přišel jen další útočný faul Sankt Pauli a vypadá to, že v první půli už tak branka nepadne.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45
    Po centru z rohu bude následovat další rohový kop hostů, o který se postará Mijajči.

44
    Nyní hosté získali rohový kop z levé strany a možná se tak dočkáme srovnání.

43
    Sankt Pauli zůstává vepředu, ovšem nakonec je z toho jen autové vhazování pro Bochum.
    42. Rjo Mijajči orazítkoval pravou spojnici!

42
    Málem bylo srovnáno, ale fantastická střela hostujícího hráče Rja Mijajčiho se odrazila od pravé spojnice do zámezí!

41
    Další faul zastavuje hru a u míče tak bude opět Bochum.

39
    Ovšem centr z rohu se vůbec nepovedl a Sankt Pauli se dostalo do protiútoku, který ale fantasticky zastavil obránce Danilo Soares.

38
    Rychlý protiútok Jordiho Osei-Tutua po pravém křídle skončil zblokován do zámezí. Bochum tak má k dispozici rohový kop.

37
    Hosté se sice snažili projít po pravé straně, ale nakonec je z toho opět jen nepřesná přihrávka a autové vhazování pro Bochum.

36
    Sebastian Ohlsson je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou a Bochum tak má k dispozici volný kop z pravé strany.

33
    Posléze byl ale k vidění další útok Sankt Pauli, jenž skončil míčem v zámezí a následuje tak rohový kop.

32
    Následně sice přišel nákop středem hřiště, ale s tím si domácí obrana poradila bez problémů.

31
    Sudí Heft přerušil hru pro faul na polovině hostů ze strany Bochumu. Sankt Pauli tak rozehrálo ke svému gólmanovi.

30
    Půl hodina hry je u svého konce a Vfl Bochum vede nad FC Sankt Pauli poměrem 1:0.

29
    Ovšem ani Bochum se nezdržel u míče příliš dlouho, neboť Jordi Osei-Tutu nedokázal zachytit pas na pravou stranu.

27
    Sankt Pauli se snažilo dostat dopředu po pravé straně, ovšem nakonec se balón dostal mimo hrací plochu a bude z toho tak aut pro Bochum.
    25. Pantovičovu hlavičku vychytal Himmelmann!

25
    Nakonec po centru do vápna přišla hlavička Miloše Pantoviče, která letěla k levé tyči, ale Robin Himmelmann předvedl skvělý zákrok!

24
    Nyní už můžeme vidět směrem dopředu opět kombinovat domácí celek, ale zatím je to hodně pomalé.

23
    Ovšem po centru do vápna se Leo Östigard dopustil jen nedovoleného zákroku a sudí tak šanci hostů přerušil.

22
    Nyní se Sankt Pauli znovu dostalo dopředu a má tak k dispozici rohový kop z pravé strany.

20
    Roh byl ale rozehrán nakrátko a následný centr skončil bezpečně v rukou gólmana Himmelmanna.

19
    Nakonec se Bochum dostal po levé straně a získal po zblokovaném centru rohový kop.

18
    Domácí mužstvo dál pokračuje v držení míče a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

16
    Bochum se krátce po výkopu hostů dostal opět k míči a okamžitě si to domácí hráči nasměrovali na bránu, ovšem balón skončil jen v moci gólmana Himmelmanna.
    15. Robert ŽULJ - 1:0

15
    Domácí mužstvo jde po patnácti minutách hry do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil ROBERT ŽULJ, jenž si počkal na pohyb brankáře Himmelmanna, který šel hodně brzy do pravé straně a Žulj tak zakončil k levé tyči.
    14. Penaltový faul Zandera.

14
    Žlutou kartu dostává Leo Östigard (FC Sankt Pauli).

14
    Byla nařízena penalta pro Vfl Bochum! Luca-Milan Zander uvnitř vápna podkopl nohu protihráče a domácí tak mají velkou šanci otevřít gólový účet tohoto zápasu.

13
    Ovšem rohový kop Bochumu skončil rovněž na hlavě hostujícího hráče, od kterého se dostal balón na polovinu hrací plochy, kde byl ovšem připraven gólman Manuel Riemann.

12
    Centr Žulje letěl na zadní tyč, kde si sbíhal Osei-Tutu, ale hostující obránce dokázal odvrátit balón do zámezí.

11
    Domácí celek se ale znovu dostal dopředu a to po pravé straně, ovšem ani nyní nebyl k vidění střelecký pokus na bránu.

10
    Nynější akce Bochumu už vypadala hodně nadějně, ale přihrávka Miloše Pantoviče uvnitř vápna našla pouze nohy soupeře.

9
    Rjo Mijajči se sice po levé straně dostal za obránce, ale ten nakonec na poslední chvíli dokázal odkopnout míč do zámezí.

8
    Bochum se posléze opět snažil něco vymyslet v útočné třetině hřiště, ale nakonec je z toho jen faul domácího hráče.

7
    Vasileios Lambropoulos se po centru z levé strany dostal do zakončení hlavou, ale to skončilo jen vedle brány soupeře.

6
    Centr do vápna nebyl špatný, ovšem obrana hostujícího mužstva si s ním poradil a dostala míč do zámezí. Následuje tak rohový kop.

5
    Nyní ale přišel faul právě ze strany Sankt Pauli. Domácí mužstvo tak získalo standardní situaci, o kterou se postará Danilo Soares.

4
    Hosté jsou na začátku utkání o něco aktivnějším týmem, ale ani nyní se nedostali po levém křídle ke střele na bránu.

3
    Opět se Sankt Pauli snažilo procpat dopředu, což se jim povedlo, ale na hranici vápna se k míči dostala obrana Bochumu.

2
    Bochum získal míč na své polovině po neúspěšné střele ze strany hostujícího celku.

1

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Lambropoulos, Leitsch, Soares – Losilla (C), Tesche – Osei-Tutu, Žulj, Pantovič – Wintzheimer.
    Náhradníci: Drewes – Bella-Kotchap, Celozzi, Fabian, Eisfeld, Holtkamp, Ganvoula, Weilandt, Lorenz.

FC Sankt Pauli: Himmelmann – Ohlsson, Östigard, Zander, Senger – Flum, Viet – Mijajči, Sobota (C), Gyökeres – Diamantakos.
    Náhradníci: Müller – Avevor, Becker, Benatelli, Coordes, Knoll, Veerman, Penney, Franzke.

Rozhodčí: Heft – Pelgrim, Jolk.

VfL Bochum se aktuálně nachází na 10. místě se 36 body a skóre 45:46. V posledním utkání zavítal na půdu patnáctého Normiberku. Tam se ovšem zrodila pouze bezbranková remíza.

FC Sankt Pauli najdeme momentálně na 13. pozici se 35 body a skóre 35:37. V posledním zápase zavítalo Pauli na půdu Karlsruhe. První poločas branku nepřinesl. Ve 49. minutě sice domácí získali penaltu, ale tu Ben-Hatira neproměnil. V 55. minutě přišel trest, když se trefil hostující Diamantakos. O dvě minuty později ovšem srovnal Gondorf a St. Pauli si tak odvezlo remízu 1:1.

Ve 30. kole se proti sobě utkají týmy VfL Bochum a FC Sankt Pauli. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Sankt Pauli, kde se ovšem zrodila remíza 1:1. Dnes se ovšem bude bojovat na půdě Rewirpowerstadionu v Bochumu. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.