Sluck – Žodino 1:1 (kon.) | Isloč Minsk – Ruch Brest 1:1 (kon.) | Slavia Mazyr – Něman Grodno 1:3 (kon.)
Dinamo Brest – Minsk 6:1 (kon.)
FC Isloč Minsk
1:1 (0:0)
FC Ruch Brest
Sobota 06.06.2020, 15:00 • Stadion FK Minsk • Běloruská Vysšaja Liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pěkné odpoledne všem fotbalovým příznivcům! Vítám vás u sledování utkání 12. kola bělorusské ligy mezi Isloč Minsk a Ruch Brest.

Domácí se po 11. odehraných kolech nacházejí se ziskem 15 bodů na sedmé pozici se ztrátou šesti bodů na příčky zaručující účast v evropských pohárech, ale pouze s tříbodovým náskokem na barážovou příčku. Isloč neprožívá povedené období. V posledních třech utkáních nedokázali domácí získat ani bod a po výborném vstupu do sezony se propadli do středu tabulky. Dnešní utkání je tak skvělou příležitostí k získání formy zpět a k přiblížení se k nejvyšším příčkám. Nejlepším střelcem týmu je dvaadvacetiletý guinejský útočník Momo Yansane, který má na svém kontě už 4 branky! Hned za ním je poté s třemi brankami kapitán domácích Dmitri Komarovski!

Hostující nováček soutěže má na svém kontě aktuálně 14 bodů a nachází se na 9. místě tabulky. Běloruská liga je od začátku soutěže velmi vyrovnaná, a proto hosty dělí od barážové příčky pouze dva body. Nejlepšími střelci Brestu jsou se dvěma brankami dvaadvacetiletý záložník Pavel Sedko a třiadvacetiletý útočník Vladislav Vassiljev.

Dnes tedy půjde o velmi důležitý souboj. Podaří se domácím přerušit sérii proher a nebo bude nováček z Brestu pokračovat v dobrém startu do sezony?

FC Isloč Minsk:
    Khatkevich – Papush, Karpovich, Kuzmenok, Lisovskiy – Tsveiba – Patotskiy, Melnik – Bychenok, Kholodinskiy, Komarovski (C)
    Náhradníci: Vasilyuchek – Adegbola, Doroshko, Firago, Goncharov, Cherkas, Lazarchik, Makas, Nekrashevich, Sakhar

Ruch Brest: Stepanov – Rakhmanov (C), Gajduchik, Kolpachuk – Grechikho, Osuchukwu, Sedko – Kontsevoy, Andronic, Vassiljev – Diallo
    Náhradníci: Nechaev – Antilevski, Bogomolskiy, Chizh, Migunov, Morozov, Nikiforenko, Oreshkevich, Sibilev, Tikhonovskiy

Oba týmy už jsou na hřišti, za chvilku začínáme!

1

2
    První rychlejší akci hostů ukončil zvuk píšťalky rozhodčího, útočník hostů Diallo se totiž vyskytl v ofsajdovém postavení.

4
    Po ztrátě domácích na útočné polovině šli do přečíslení hosté. Osuchukwu našel na levé straně hřiště volného Vassiljeva, kterému ale střela nesedla.

7
    Domácí od začátku začátku se snaží presovat, což dělá hostům velké problémy.

15
    Centr domácích z pravé strany zablokován na rohový kop.

16
    Následný rohový kop s přehledem odvrácen hostující obranou.

21
    Do zajímavé příležitosti se dostali hosté. Střela Dialla ale nenadělala domácímu brankáři vážnější problémy.

25
    V ofsajdovém postvení se objevil Kontsevoy, rozehrávka pro domácí Isloč.

29
    Utkání se prozatím odehrává převážně uprostřed hřiště, oba týmy si nedarují ani metr prostoru.

31
    Bychenok kolmou přihrávkou hledal rozběhnutého Komarovskiho, před kterým na poslední chvíli sebral míč do náruče Stepanov.

35
    Další centr domácího kapitána Komarovskiho odvrací bez problému Rakhmanov.

41
    Nepovoleným způsobem si počínal hostující Vitali Gajduchik a od hlavního sudího vidí za svůj prohřešek žlutou kartu!

44
    Velké nepřesnosti na obou stranách zabraňují týmům dostat se do větších příležitostí.

45+1

Máme za sebou první poločas dnešního důležitého utkání. Vidíme zatím zápas plný nepřeností a především boje uprostřed hřiště. Ani jeden z týmů si nedaruje kousek prostoru a vidíme tak spoustu tvrdých zákroků. V prvním poločase se ani jeden z týmů nedostal do větší příležitosti, což doufáme se v druhé půli změní.

46

46
    Do druhého poločasu posílá trenér hostů Sednev Oleksandra Migunova, který nahrazuje rumunského záložníka Gheorghe Andronice.

46
    Střídání také na domácí straně. Hřiště opustil Roman Lisovskiy, kterého nahradil útočník Aleksandr Makas.

49
    Rychlý protiútok domácích ukončil Komarovski nepřesnou přihrávkou.

50
    Žlutou kartu viděl od rozhodčího záložník hostů Osuchukwu, který si počínal nedovoleně na půli hřiště.

54
    Těsně za velký vápnem se ke střele dostal Tsveiba, jeho střelu ale dokázala hostující obrana zablokovat.

55
    Do přečíslení se hnali hosté. Diallo našel ve vápně volného Sedka, kterému střela ale nesedla a mířila vysoko nad. To byla zajímavá šance ke skórování od hostů!

58
    Hosté jsou v druhém poločase rozhodně aktivnějším týmem. Budou rozehrávat další rohový kop.

59
    Rohový kop nenadělal problémy domácí obraně.

65
    Centr Osuchukwa s přehledem sbírá z výšky domácí brankář Khatkevich.

68
    Rukh Brest právě vstřelil branku!

Hosté jdou zaslouženě do vedení! Po pěkném centru se do zakončení dostal ABDOULAYE DIALLO a posílá hosty do zaslouženého vedení!
    68. DIALLO - 0:1

69
    Isloč Minsk právě vstřelil branku!

A okamžitě máme srovnáno! Po pěkné patičce od MAKASE se na velkém vápně objevil zcela volný DMITRI KOMAROVSKI a pěknou střelou o tyč srovnává okamžitě stav utkání! Asistence: Makas
    69. KOMAROVSKI - 1:1

69
    Druhé střídání na domácí straně. Hřiště opouští Aleksandr Bychenok, kterého nahradí teprve osmnáctiletý záložník Dmitri Nekrashevich.

74
    Ke střele se zpoza vápna dostal Denis Grechikho. Jeho střelu dokázal do bezpečí vyrazit Khatkevich.

78
    Do přečíslení se řítili domácí. Vše ale ztroskotalo na nepřesné přihrávce kapitána Komarovskiho.

79
    Po centru z levé strany si nedovoleně počínal ve vápně Komarovski, který za svůj prohřešek vidí od rozhodčího žlutý kartonek.

83
    Z velké dálky to zkusil Osuchukwu. Domácí brankář Khatkevich jeho střelu konečny prstů jeho střelu vyrazil nad.

83
    Další střídání na hostující straně. Odchází Artem Kontsevoy, kterého nahradí Vladislav Morozov.

84
    Následný rohový kop nenadělal domácí obraně starosti.

85
    Třetí střídání i na straně domácích. Trávník opouští Aleksandr Kholodinskiy, naopak místo něj přichází devatenáctiletý mladík Denis Firago.

87
    Po centru Kolpachuka se objevil v obrovské šanci střídající Morozov. Zcela volný před domácím brankářem, ale poslal balon vysoko nad!

89
    Několik nepřesností na obou stranách. Podaří se jednomu z týmů ještě něco udělat s výsledkem?

90
    Sám proti domácímu brankáři se řítil Morozov. Hostující útočník při snaze zakončit uklouzl a střela skončila daleko od domácí svatyně.

90+2
    Na trávníku teď zůstává po kontaktu s Morozovem ležet jeden z domácích hráčů.

90+2
    Domácí budou mít k dispozici zřejmě poslední nákop zápasu.

90+3
    V poslední minutě utkání se v obrovské šanci ocitnul střídající Makas. Jeho hlavičku fantastickým zákrokem dokázal zlikvidovat Stepanov!
    90+3. Stepanov v nastaveném čase vytáhl skvělý zákrok

90+4

Je za námi dnešní důležité utkání 12. kola Běloruské lig mezi Isloč Minsk a Ruchem Brest. Oba týmy si nakonec odnášejí bod za remízu 1:1. Dlouho jsme se nemohli dočkat branky, vše nakonec protrhl v 68. minutě Abdoulaye Diallo. Necelou minutu poté ale domácí vyrovnali. Domácí kapitán Dmitri Komarovski pěknou střelou o tyč srovnal stav zápasu. Ke konci zápasu si oba týmy vypracovaly šance ke skórování, ale ani jedna příležitost se neujala. Domácí dokázai přerušit sérií tří proher a s konkurentem z Brestu si body rozdělili.