Norimberk – Stuttgart 0:6 (kon.) | Heidenheim – Hamburg 2:1 (kon.) | St. Pauli – Regensburg 1:1 (kon.)
Darmstadt – Wiesbaden 3:1 (kon.) | Bochum – Fürth 2:2 (kon.) | Aue – Hannover 2:1 (kon.)
Sandhausen – Dynamo Drážďany 0:1 (kon.) | Osnabrück – Kiel 4:1 (kon.) | Karlsruher SC – Bielefeld 3:3 (kon.)
VfL Bochum
2:2 (1:1)
SpVgg Greuther Fürth
Neděle 21.06.2020, 15:30 • Vonovia Ruhrstadion • 2. německá Bundesliga • 33. kolo

I druhý poločas byl útočně naladěný od obou týmů. Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří se dostali do vedení a otočení vývoje zápasu ve svůj prospěch. Fürth se postupně probudil a zničehonic dokázal vyrovnat. Od své vyrovnávací branky byl lepším týmem a prahl po vítězství. Nakonec si oba celky rozdělí po jednom bodu a dá se říci, že jde o spravedlivý výsledek. (17:24:20)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 1:8. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:18.

90+3

90+2
    Hra se odehrává na středu hrací plochy a nejspíše si oba celky rozdělí po bodu.

90+1
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Marco Meyerhöfer, přichází Felix Beijmo.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
    Srážka domácího hráče a s hostujícím brankářem a nyní probíhá ošetřování na hrací ploše. Brankář Fürthu na tom vypadá o něco hůře...

88
    Dlouhý a vysoký míč ze standardní situace nemohl vystrašit domácího gólmana, který odkopává od své branky.

86
    Bochumu se daří zastavovat útoky soupeře daleko od své branky, jen aby se jim tato pasivita nevymstila.

85
    Hosté chtějí rozhodnout zápas ve svůj prospěch, alespoň to vypadá, že mají více chuť ke vstřelení další branky.

84
    Tento rohový kop nepřinesl další šanci hostujícího celku. Fürth však pokračuje ve zvýšeném tlaku.

83
    Roh pro hosty, které vyrovnání povzbudilo k závěrečnému výkonu.

80
    Před koncem zápasu se tedy Fürthu podařilo vyrovnat a uvidíme, jestli i druhý poločas skončí remízovým stavem.
    79. Sebastian ERNST - 2:2

79
    Fürth právě vstřelil branku!
    Zničehonic je tu vyrovnání! Marco Meyerhöfer vyslal pěkný centr z pravé strany a SEBASTIAN ERNST jen patičkou tečoval míč směrem k zadní levé tyči.

78
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Robert Tesche, přichází Vitaly Janelt.
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Tom Weilandt, přichází Patrick Fabian.

77
    Tvrdý faul u postranní čáry poblíž obou střídaček. No, rozhodčí nakonec neukazuje žlutý kartónek.

75
    Tom Weilandt nedokázal odcentrovat míč z pravé strany a jeho celek bude vhazovat autové vhazování.

74
    Do vápna Bochumu v poslední době míří poměrně dost centrů, avšak zatím nejsou nikterak nebezpečné pro brankáře Riemanna.

73
    Avšak ani tento roh nepřinesl hostům vyrovnávací gól.

72
    Hosté mírně přidali. Rychlý útok skrze levou stranu jim vynesl další roh.

71
    Hosté zahrávali rohový kop, centr mířil na zadní tyč, kde byl připraven hlavičkovat Hävard Nielsen, ale hlavičkoval mimo branku.

69
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Thomas Eisfeld, přichází Sebastian Maier.
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Daniel Keita-Ruel, přichází Timothy Tillman.

68
    Dlouhý a vysoký míč propadl až k brankáři Bochumu a ten má dostatek času a klidu k rozehrání míče.

66
    Nyní se míč pohybuje spíše na středu hrací plochy.

65
    Bochum se zatím aktivně dokáže bránit a taktéž i nebezpečně zaútočit.

64
    Manuel Wintzheimer se dostal po levé straně do úniku a z levé strany střílel na branku. Funk však dokázal vykryt prostor a vyrazil tento pokus domácího útočníka!

62
    ... na centrovaný míč si naskakoval Sebastian Ernst na hlavičku, ale nedosáhl na míč.

61
    Kombinace hostí byla poměrně zbrklá, nakonec se jim po levé straně podařilo vybojovat alespoň rohový kop...

60
    Hráč hostí to zkoušel vzít sám na sebe, ale neprošel skrze obranu Bochumu a míč končí v zázemí.

58
    Hráč ošetřena můžeme pokračovat ve hře. Fürthu se zatím nedaří dostat soustavněji k míči a už vůbec ne před brankáře Riemanna.

57
    Domácí sami přerušují hru, neboť na trávníku zůstává ležet jeden z hostujících hráčů, který se drží za hlavu.

55
    Paul Jaeckel tvrdě zajel do Soarese a po právu vidí žlutou kartu.

53
    Uvidíme, jestli tato branka bude tím správným budíčkem pro hostující celek.
    52. Jordi OSEI-TUTU - 2:1

52
    Bochum právě vstřelil branku!
    A stalo se! Branka domácích už visela ve vzduchu od začátku druhého poločasu. Manuel Wintzheimer našel skvěle naběhnutého JORDI OSEI-TUTU, který si obehrál brankáře a uklidil míč do sítě.

50
    Funk chytá nepřesný centr ze strany Bochumu.

49
    Další útočná vlna se valí na Fürth, který skutečně zaspal úvod druhého dějství.

48
    Ztráta míče na polovině hřiště se mohla hostům vymstít. Nakonec jeden z obránců dobře vystoupil na hranici vápna a překazil útok soupeře.

47
    Domácí vstoupili do druhé půle aktivně, nyní táhli útok po pravé straně, ale k ohrožení branky se nedostali.

46
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází David Raum, přichází Hävard Nielsen.

46

K vidění byl pěkný útočný fotbal z obou stran. Nejprve se do vedení dostal Fürth. Po inkasované brance se Bochum herně zvedl a začínal být aktivnější. Na chvíli se jejich soupeři podařilo jejich aktivitu utlumit, nicméně před koncem poločasu si domácí obnovili svou aktivitu a nakonec dokázali srovnat krok se svým soupeřem. Do druhého dějství je vše otevřeno a uvidíme, kdo z tohoto zápasu vzejde jako vítěz.

45+2

45+1
    A i tento roh byl nebezpečný. Opět v chumlu hráčů dokázala jeden z hráčů hlavičkovat. Funk však stál na správném místě!

45
    Nyní zahrávali další standardní situaci, centr přilétl na levou stranu pokutového území, avšak tentokrát obrana dokázala odrazit míč na roh.

45
    U míče stále domácí celek, který je evidentně hodně povzbuzen z vyrovnávací branky.
    43. Robert TESCHE - 1:1

43
    Eisfeld následně rozehrával rohový kop a míč přistál přesně na hlavičce ROBERTA TESCHEHO, který nakonec srovnává stav utkání před koncem prvního poločasu.
    42. Eisfeldova pěkná střela ze standardní situace

42
    Thomas Eisfeld vyslal hezkou střelu k pravé tyčce a Marius Funk skokem vyráží!

41
    Robert Tesche chtěl zpracovat míč, ale byl faulován a bude z toho standardní situace pro Bochum.

40
    Dokonce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě vyrovnání? Nutno podotknout, že tlak ze strany domácích byl utlumen.

38
    Žlutou kartu dostává Sebastian Ernst (SpVgg Greuther Fürth).

37
    Vasileios Lambropoulos nyní inkasoval nepříjemnou ránu do tváře a také do nohy. Vypadá to, že jej více bolí ta tvář, za kterou se chytá.

36
    Manuel Riemann dobře zareagoval na vysoký střílený centr a vyrazil míč. Nyní zase hosté dokázali pozastavit aktivitu soupeře a mají více ze hry.

35
    Obě mužstva již nemají co ztratit a jde na nich vidět, že hrají uvolněně a nebojí se útočit.

34
    Po delší době dokázal Fürth otočit hru před branku soupeře. Po centru z levé strany se dostal k hlavičce jeden z hráčů a míč končí kousek od pravé tyče.

32
    Roh hosté ubránili, ale jejich soupeř má výrazně více ze hry v posledních minutách.

31
    Nyní přiletěl míč před branku hostů z levé strany, avšak do míst, kde nebyl nikdo z domácích hráčů. Přesto obránce míč odhlavičkoval na roh.

30
    Centr z pravé strany dokázali hosté vytlačit, ale stále se musí bránit, jelikož jejich soupeř má míč na svých kopačkách.

28
    Nyní několik soubojů o míč uprostřed hrací plochy. Hosté se nakonec na půlce dopustili útočného faulu a hlavní sudí nyní zůstane jen u domluvy směrem k hostujícímu hráči.

26
    Tato střela z dálky byla sice tvrdá, ale Robert Tesche mířil přesně do prostoru, kde byl připraven Funk!

24
    Standardní situaci vzal hráč sám na sebe a jeho rána zamířila hodně vysoko nad branku domácího celku.

23
    Nakonec musel být Raum ošetřován. Samotný faul nevypadal hrozivě, nejspíše si přivodil menší poranění při pádu.

22
    David Raum si obhodil soupeře a těsně před hranicí pokutového území byl jemně povalen k zemi a uvidíme velmi zajímavou standardní situaci hostů.

21
    Fürt kombinuje s míčem a pokouší se dostat k brance. To se jim momentálně nedaří a byli vytlačeni až na jejich vlastní polovinu.

20
    Maximilian Wittek se vydal na útočný výlet, avšak neprosadil se a bude vhazovat aut.

18
    Kapitán domácího celku, Anthony Losilla, leží na trávníku, zatímco míč míří do zázemí. Losilla se však rychle zvedl zpět na nohy a jen potřeboval vydechnout předchozí sprint.

17
    Hráči Bochumu opět delší dobu drželi míč, nakonec z nouze střela z levé strany. Marius Funk se však musel hodně vytáhnout do vzduchu, aby vyrazil míč zpět do hřiště.

15
    Cristian Gamboa se nyní ukázal čistým a ukázkovým skluzem proti soupeři, který se pokoušel prosadit skrze levou stranu.

14
    Manuel Riemann si našel cestu k míči po centru z rohového rohu a jistě chytá míč.

13
    Zatímco jejich soupeř neváhá a střílí z každé pozice. Nyní obdobná střela, ze které padla úvodní branka, tentokrát byla blokovaná.

12
    Jejich kombinace zatím postrádá přímočařejší tah na branku soupeře.

11
    Bochum rázem přeřadil na rychlejší rychlost a nyní se mu daří držet míč a kombinovat.

10
    A vysoký centr nadělal paseku ve vápně hostů. Míč propadl na jednoho z domácích hráčů, který se hlavičkou pokoušel tečovat, avšak brankář Fürthu včas vyběhl proti míči.

9
    Ostřejší faul na domácího hráče a bude následovat standardní situace pro Bochum.
    7. Branimir HRGOTA - 0:1

7
    Pěkná a rychlá útočná akce završená úvodní brankou! BRANIMIR HRGOTA přihrával ve vápně na svého spoluhráče, ten mu míč vzápětí vrátil. Šikovně se obtočil kolem obránce a vystřelil k pravé tyčce.

6
    Ofsajd nyní zastavil rozeběhnutého hráče Bochumu.

5
    Žlutou kartu dostává Vasileios Lambropoulos (VfL Bochum).

4
    Julian Green zůstal po souboji na trávníku, nakonec se s pomocí spoluhráčů zvedá na trávník a vypadá, že bude v pořádku.

3
    Obránce hostí hlavičkou prodloužil míč na svého brankáře a ten bez problémů chytá míč a ihned rozehrává na své spoluhráče.

2
    Pěkné předání míče na levé straně hřiště, následoval dobrý centr do vápna Bochumu, avšak zde si situaci pohlídala obrana domácích.

1
    Předposlední kolo druhé německé ligy nám začalo. Ihned v první minutě k vidění první faul dnešního souboje a to z pohledu hostujícího celku.

1

VfL Bochum: Riemann – Soares, Leitsch, Lambropoulos, Gamboa – Tesche, Losilla (C) – Weilandt, Eisfeld, Osei-Tutu – Wintzheimer.
    Náhradníci: Drewes – Bella-Kotchap, Celozzi, Fabian, Holtkamp, Janelt, Lorenz, Maier, Römling.

SpVgg Greuther Fürth: Funk – Meyerhöfer, M. Caligiuri (C), Jaeckel, Wittek – Ernst, Seguin, Green – Hrgota, Keita-Ruel, Raum.
    Náhradníci: Schaffran – Beijmo, Nielsen, Leweling, Redondo, Sauer, Tillman, Torlak.

Rozhodčí: M. Petersen.

VfL Bochum

Domácí se vyhřívají na klidném sedmém místě s celkovým počtem 45 bodů. Dokonce letošního ročkníku zbývají poslední dvě kola a Bochum ví, že již nemůže být ohrožen sestupem a ani se nemůže dostat do první trojice v tabulce, která znamená účast v Bundeslize pro příští ročník, či případně baráž o první německou ligu. Bochum v minulém ročníku skončil až na jedenácté pozici, v letošním ročníku má naději na lepší umístění, kterou si bude však muset ještě ve zbývajících zápase uhájit, neboť na jedenáctou příčku má náskok jen čtyři body.

Fürth drží osmou příčku s celkovým počtem 43 bodů a v případě výhry, se může dostat před svého dnešního soupeře. Hosté jsou na tom zcela podobně jako Bochum, již mohou v poklidu dohrávat poslední zbývající dva zápasy. I hostující celek si vede lépe, než v minulé sezóně, kdy skončil na třinácté pozici s celkovým počtem 42 bodů. Tuto metu již dokázal překonat a otázkou už je zbývá, jestli si udrží pozici v horním patře tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.