Parma – Sampdoria 2:3 (kon.) | Brescia – Spal 2:1 (kon.) | Janov – Lecce 2:1 (kon.)
Fiorentina – Turín 2:0 (kon.) | Neapol – Udinese 2:1 (kon.) | AS Řím – Inter 2:2 (kon.)
Brescia Calcio
2:1 (0:1)
Spal
Neděle 19.07.2020, 19:30 • Venue Stadio Mario Rigamonti, Brescia • Italská Serie A • 34. kolo

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn. (21:44:43)

Ještě dodejme, že oba čeští hráči v dresu Brescie jednak nastoupili v základní sestavě a druhak odehráli celé utkání.

Ani Brescia není zrovna v ideální situaci. Má horší vzájemné zápasy s FC Janov. To znamená, že k zachování alespoň teoretické naděje na udržení nesmí ve středu na půdě Lecce prohrát. Pokud se tak stane, tak Brescia spadne.

V souběžně hraném duelu porazil FC Janov Lecce 2:1. Souboj o záchranu tak momentálně vypadá takto:

17. FC Janov 33 bodů
    18. Lecce 29 bodů
    19. Brescia 24 bodů
    20. Spal 19 bodů

Do konce Serie A zbývají odehrát čtyři kola. Ve hře bude dvanáct bodů. To znamená, že Spal je jistým sestupujícím.

Spal si koledoval až podruhé inkasoval. Druhý poločas zkrátka nabídl festival neproměněných šancí Brescie. Nejlepší hráč na hřišti Alfredo Donnarumma běžel sám na brankáře, ale těsně minul bránu směrem do Leticova protipohybu. Za zmínku stojí také hezká standardka krajního obránce Sabelliho. V 88. minutě chyběl Donnarummovi kousek, aby narážečku s Torregrossou zakončil ve skluzu na zadní tyči do prázdné brány.

V nezáživném prvním poločase skóroval pouze Bryan Dabo a hosté tak vedli 1:0. Brescia toho směrem dopředu moc nepředvedla a bylo jasné, že musí zabrat, aby si udržela naději na udržení. To se také stalo. Druhá půle byla diametrálně odlišná. Brescia v ní byla podstatně lepší a tlačila svého soupeře. Nakonec dvěma góly Jaromíra Zmrhala překlopila utkání na svou stranu. Nejprve Zmrhal využil centru z levé strany a sklepnutí Donnarummy. Brankář se při jeho střele ani nepohnul. Ve třetí minutě nastavení poté rozhodl zápas po další Donnarummově asistenci a na vzdálenější tyč propálil gólmana.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:15.

90+5
    90+3. Jaromír ZMRHAL - 2:1

90+3
    Brescia právě vstřelila branku!
    JAROMÍR ZMRHAL je hrdinou zápasu! Po dlouhé době naskočil do základní sestavy a odměnil se dvěma góly! Donnarumma mu pěkně přihrál přes tři hráče soupeře do pravé poloviny vápna a český záložník vypálil levou nohou po zemi ke vzdálenější tyči. Tím poslal Spal do Serie B.

90+2
    Bryan Dabo se svíjí na zemi ve vápně. V prostoru u vzdálenější tyče naskočil na Donnarummu, potom se drží za břicho. Za pět sekund se zvedl. Člověk si nemůže pomoct, ale tomuhle Dabo docela přidal.

90+1
    Reca hlavičkoval a domácí kopou roh z pravé strany.

90+1
    Čtyři minuty se nastavují!

89
    Ernesto Torregrossa (Brescia) vyskočil ve vápně v době, kdy rozehrával brankář Letica a tím mu nedal prostor a ani neumožnil rozehrávku. Dostal tak žlutou kartu.

88
    Tak to je neskutečné! Donnarumma si narazil na parvé straně s Torregrossou, ten si potom ve vápně pohrál s obráncem, hodil si balón na nohu a nahrál směrem na zadní tyč, kam si Donnarumma zaběhl za záda chybujícího Salamona a snad ani ne o centimetry nedosáhl na míč ve skluzu před prázdnou bránou.

88
    Cerri byl ve výrazném oslabení a kolem něj byly při přechodové fázi tak čtyři modré dresy.

87
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Georgi Tunjov, přichází Mattia Valoti.

87
    Dabo vzal míč a nechtěl nechat rozehrát domácí standardku, docela si koledoval o kartu. Přitom se balón nepochybně svezl po jeho ruce.

Vít Muzikář

Branky: 69. Zmrhal (Alfredo Donnarumma), 90+3. Zmrhal (Alfredo Donnarumma) – 43. Bryan Dabo (Missiroli)

Karty:   14. Špalek (BCC), 89. Torregrossa (BCC) – 58. Cerri (SPAL), 76. Bryan Dabo (SPAL)

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Papetti, Matějů, Semprini – Špalek (46. Skrabb, 62. Martella), Tonali, Dessena, Zmrhal – Torregrossa (C), Alfredo Donnarumma.
    Náhradníci: Abbrandini, Ghezzi, Andrenacci – Gastaldello, Ayé, Skrabb, Martella, Mangraviti, Chancellor, Viviani, B. Bjarnason.

Spal: Letica – Cionek, Vicari (C), Salamon, Reca – D'Alessandro (66. Espeto), Missiroli, Bryan Dabo, Tunjov (87. Valoti) – Petagna, Cerri.
    Náhradníci: Meneghetti, Thiam – Espeto, Tomović, Felipe, Murgia, Valoti, Floccari, L. Castro, Bonifazi, Di Francesco, Sala.

Rozhodčí: Abbattista – Del Giovane, Perrotti