Lehečka – Petr 2:0 (kon.) | Veselý – Pavlásek 2:1 (kon.)
7 2 10
Adam Pavlásek
1
63 6 4
Čtvrtek 23.07.2020, 11:16 • TK Agrofert Prostějov - Centre kurt • Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA – dvouhry (antuka)

Máme za sebou utkání TOP Ligy mezi Jiřím Veselým a Adamem Pavláskem, v němž zvítězila česká tenisová jednička po setech 7:6, 2:6 a 10:4. Rodák z Příbrami byl v prvním setu lepším tenistou, ale nevyužil ani jeden z pěti brejkbolů a sada tak dospěla do tiebreaku. Do něj vstoupil Veselý s velkou chutí, rychle vedl 6:0. Nakonec využil až čtvrtý setbol.

Druhý set měl úplně jiný obraz hry. Adam Pavlásek jako první získal servis soupeře a následně musel hodně bojovat, aby získaný brejk udržel. To se podařilo, odvrátil dalších pět brejkbolů a za stavu 4:2 naopak dosáhl druhého brejku, při servisu zavřel set čistou hrou. O osudu střetnutí rozhodoval supertiebreak, do nějž se dokázal Jiří Veselý dobře zkoncentrovat. Hrál výrazně lépe než soupeř, čemuž odpovídá i výsledné skóre 10:4.

Jiří Veselý vítězstvím získal pro bílý tým osmý bod. Prostějov, zdá se, bude pokračovat v neporazitelnosti, neboť na modrým výběrem vede už 8:1

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (13:28:58)

Konec zápasu
    2:1; 10:4 - Jiří Veselý

10-4
    Je konec! Pavlásek měl nakročeno k zisku bodu, jenže nalitý forhend napálil do sítě. Jiří Veselý oslavil vítězství hlasitým pokřikem.

9-4
    Pět mečbolů pro favorita! Jiří Veselý honil protivníka ze strany na stranu. U posledního míčku byl Adam pozdě, forhendový slajz zastavila síť.

8-4
    Přímý bod po podání ven z kurtu.

7-4
    Výborným servisem se Adam dostal do tlaku. Veselý zahrál vysoký bekhend, načež Pavlásek zkušeně počkal na odskok a balónek posléze nekompromisně zabil.

7-3
    Přímý bod po servisu na téčko.

7-2
    Rodák z Bílovce působí hodně odevzdaným dojmem. Přesto získává druhý bod, neboť forhend Veselého skončil pod páskou.

7-1
    V delší výměně sáhl Pavlásek ke kraťasu, ty mu dnes poměrně vycházely. Teď to ovšem neplatí, míček nepustila na soupeřovu stranu síť.

6-1
    Supertiebreak má jednoznačný průběh. Jiří Veselý znovu s klidem vracel míčky na stranu soupeře, který zase chyboval, a to z bekhendu.

5-1
    Pavlásek zlostí odpálil balónek do střechy haly a není divu. Ve výměně měl jasně navrch, jenže v jejím finále napálil balónek za základní čáru.

4-1

3-1
    Jeden minibrejk dokázal rodák z Bílovce smazat. Nenechal se rozhodit náběhem soupeře na síť, s přehledem jej prohodil po lajně.

3-0
    Třetí nevynucená chyba v řadě. Trochu to připomíná Pavláskův mizerný vstup do tiebreaku v prvním setu.

2-0
    Pavláskovi vstup do supertiebreaku nevyhází podle představ. Nyní povolil protivníkovi zisk minibrejku, když opět chyboval, tentokráte z forhendu.

1-0
    Do závěrečného dějství vstupuje lépe Jiří Veselý. Jeho soupeř chyboval z bekhendové strany.