Mladá Boleslav – Karlovy Vary | 5:7 (kon.) | | | Olomouc – Mountfield HK | 2:5 (kon.) | | | Třinec – Přerov | 7:2 (kon.) |
Berani Zlín – Vítkovice | 4:3 (kon.) | | | Kometa Brno – Pardubice | 0:2 (kon.) |
Třebíč – Havlíčkův Brod | 6:2 (kon.) | | | Kadaň – Ústí n/L | 3:1 (kon.) |
Mountfield HK – Kometa Brno | 8:1 (kon.) |
konec
Berani Zlín
4:3
(0:1, 1:0, 3:2)
HC Vítkovice Ridera
Lukáš Mihal
Branky a nahrávky:
40. Herman (Nosek), 42. Šlahař (Fryšara), 44. Řezníček (Fořt), 57. Šlahař (Honejsek, Nosek) – 9. Machů (T. Kubalík, Werbik), 43. Marosz (Mallet, Irgl), 60. Demel
Rozhodčí: Obadal, Kubičík – Bryška, Hranoš
Diváci:
Neproměněná penalta:
Berani Zlín:
Kašík (60. Huf) – Gazda, Žižka (C), Nosek (A), Hamrlík, Řezníček, Dluhoš – Šlahař, Honejsek, Okál – J. Ondráček, Fořt, Herman – Dufek, Fryšara, Köhler – Karafiát, P. Sedláček, Kubiš (A).
Náhradníci:
Trenér:
HC Vítkovice Ridera: Dolejš (A) (Mi. Svoboda) – Machů, Trška, Koch, Kubeš, L. Kovář, Demel – Irgl (A), Hruška (C), Fridrich – Bernovský (A), Marosz, Schleiss (A) – Baláž, J. Mikyska, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Šišovský.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HC Vítkovice Ridera: Dolejš (A) (Mi. Svoboda) – Machů, Trška, Koch, Kubeš, L. Kovář, Demel – Irgl (A), Hruška (C), Fridrich – Bernovský (A), Marosz, Schleiss (A) – Baláž, J. Mikyska, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Šišovský.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Obadal, Kubičík – Bryška, Hranoš
Diváci:
Hosté ještě opravují na konečných 4:3! PATRIK DEMEL se zničehonic uvolnil před bránou a nádhernou bekhendovou střelou poslal kotouč pod horní tyč. Bez asistence.
Ševci využívají přesilovku a nejspíš si už zajišťují vítězství! Antonín Honejsek se blýskl opravdu fenomenální křižnou přihrávkou, díky které JAKUB ŠLAHAŘ přesně zakončil k protější tyči, gólman hostů nestačil zareagovat. Asistence: Antonín Honejsek a David Nosek.
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tomáš Kubalík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Sedláček – 2 min., hrubost).
Vyrovnaný stav však moc dlouho neplatil, protože žlutomodří se zase ujímají vedení! Tentokrát se o branku postaral DALIBOR ŘEZNÍČEK, který nádhernou střelou k tyči nedal Danielu Dolejšovi šanci k zákroku. Asistence: Tomáš Fořt.
Hosté bleskově srovnávají krok! Vítkovice se hned po vhazování usadili v útoku, kde sice Libor Kašík vyrazil střelu Zbyňka Irgla, ale puk následně vrátil před bránu Alexandre Mallet. Tam byl připraven ROSTISLAV MAROSZ, který zejména díky přesnosti překonal Libora Kašíka. Asistence: Alexandre Mallet, Zbyněk Irgl.
Ševci během necelých tří minut otáčí z 0:1 na 2:1! Štěpán Fryšara vyvezl kotouč přes modrou čáru, následně ho předal JAKUBU ŠLAHAŘOVI, který z hranice levého kruhu vymetl pavučinky v pravém horním rohu vítkovické klece. Asistence: Štěpán Fryšara.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Berani se přece jen dočkali a do závěrečné periody se bude vstupovat za vyrovnaného stavu! Po nahození Davida Noska gólman nedokázal schovat kotouč do své výstroje, čehož si jako první všiml JAKUB HERMAN, který mezi jeho betony prostrčil kotouč až do brány. Asistence: David Nosek.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Ridera se i přes svou pasivitu dostává do vedení! Stačilo jí na to krátké usazení v útoku, které vedle k dobré střele mladíčka TOMÁŠE MACHŮ, který zcela zaskočil Libora Kašíka střelou do bližší pravé šibenice. Asistence: Tomáš Kubalík, Nicolas Werbik.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Gazda, Žižka (C), Nosek (A), Hamrlík, Řezníček, Dluhoš – Šlahař, Honejsek, Okál – J. Ondráček, Fořt, Herman – Dufek, Fryšara, Köhler – Karafiát, P. Sedláček, Kubiš (A).
HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Machů, Trška, Koch, Kubeš, L. Kovář, Demel – Irgl (A), Hruška (C), Fridrich – Bernovský, Marosz, Schleiss (A) – Baláž, J. Mikyska, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Šišovský.
Rozhodčí: Obadal, Kubičík – Bryška, Hranoš.
Vítkovice se jen tak tak udržely v Extralize, a to když loni skončily na třinácté pozice, přičemž na poslední Kladno měly jen tříbodový náskok. Ridera tak přes léto docela dost měnila svou sestavu. Nejzvučnější posila je určitě Roman Polák, který skončil v Dallasu a touží dohrát kariéru právě v domovských Vítkovicích. Velkým přínosem pro Vítkovice bude také samozřejmě Zbyněk Irgl, který poslední roky táhl ofenzivu Olomouce, takže by to mohlo být podobně i tady. Dnešní hosté se však i někoho museli zbavit, odešli třeba Jan Výtisk, Patrik Zdráhal nebo Šimon Stránský. Se svou sestavou ale rozhodně Ridera bude chtít aspirovat alespoň na předkolo, zejména pak spoléhá na Romana Poláka. Uvidíme, jak se mu bude dařit při jeho prvním zápase zpět v Česku.
Zlín v loňském sezoně skončil na desátém místě, takže se opět kvalifikoval do předkola, ve kterém ho po dvou letech zase čekala Olomouc. Kohouti ještě před diváky ovládli první duel 5:1, druhý zápas se už hrál bez přítomnosti fanoušků, což přišlo vhod Beranům, kteří zvítězili 3:1. Pak už se ale ročník předčasně ukončil, protože za přísných vládních opatření se prostě nemohlo hrát. Zlín si i přes své ne úplně nejlepší umístění zachoval prakticky stejnou sestavu jako loni, odešli jen cizinci, tedy Ralfs Freibergs a Valentin Claireaux, což byli jedni z nejdůležitějších hráčů. Dnešní domácí se však po náhradě moc nesháněli, protože přivedli jen jednoho hráče, a to odchovance Jiřího Suhrada, který přišel z Finska. Ofenzivu Beranů by však zase měl táhnout nejproduktivnější loňský hráč Antonín Honejsek, další rok v Extralize pak přidá kapitán Tomáš Žižka. Branku žlutomodrých bude samozřejmě stále strážit Libor Kašík. Zlín tedy sehraje první zápas po odchodu svých dvou opor, tak uvidíme, jaký to bude mít dopad na výsledek.