VC k 70. výročí Formule 1 | Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) (kon.) |
Velká cena České republiky - Moto3 | Vítěz: D. Foggia (ITA) (kon.) | | | Velká cena České republiky - Moto2 | Vítěz: E. Bastianini (ITA) (kon.) | | | Velká cena České republiky - MotoGP | Vítěz: B. Binder (RSA) (kon.) |
konec
Velká cena České republiky - Moto2
Vítěz: E. Bastianini (ITA)
Martin Augustin
Pořadí MS po čtvrtém závodu:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex) - 73 bodů
2. Luca Marini (ITA/Kalex) - 58 bodů
3. Tecuta Nagašima (JPN/Kalex) - 55 bodů
4. Sam Lowes (GBR/Kalex) - 46 bodů
5. Arón Canet (ESP/Speed Up) - 36 bodů
6. Jorge Martín (ESP/Kalex) - 34 bodů
7. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex) - 30 bodů
8. Joe Roberts (USA/Kalex) - 29 bodů
9. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) - 28 bodů
10. Remy Gardner (AUS/Kalex) - 25 bodů
Pořadí v cíli:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex) 39:13,926 min
2. Sam Lowes (GBR/Kalex) +0,423 s
3. Joe Roberts (USA/Kalex) +5,948 s
4. Luca Marini (ITA/Kalex) +8,797 s
5. Augusto Fernández (ESP/Kalex) +9,392 s
6. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex) +10,306 s
7. Jorge Navarro (ESP/Speed Up) +10,575 s
8. Jorge Martín (ESP/Kalex) +11,366 s
9. Hafizh Syahrin (MAL/Speed Up) +12,875 s
10. Arón Canet (ESP/Speed Up) +14,266 s
11. Tecuta Nagašima (JPN/Kalex) +15,378 s
12. Xavi Vierge (ESP/Kalex) +19,031 s
13. Remy Gardner (AUS/Kalex) +19,282 s
14. Nicolò Bulega (ITA/Kalex) +19,598 s
15. Marcel Schrötter (GER/Kalex) +19,638 s
16. Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up) +22,245 s
17. Thomas Lüthi (SUI/Kalex) +24,406 s
18. Bo Bendsneyder (NED/NTS) +25,065 s
19. Marcos Ramírez (ESP/Kalex) +25,170 s
20. Edgar Pons (ESP/Kalex) +26,727 s
21. Dominique Aegerter (SUI/NTS) +27,004 s
22. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) +29,986 s
23. Somkiat Chantra (THA/Kalex) +36,034 s
24. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Kalex) +36,411 s
25. Andi Farid Izdihar (IDN/Kalex) +45,780 s
Neklasifikováni:
Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Jake Dixon (GBR/Kalex), Héctor Garzó (ESP/Kalex), Kasma Daniel Kasmayudin (MAL/Kalex)
Nejrychlejší kolo:
Enea Bastianini (ITA/Kalex) - 2:02,763 min
Průběžné pořadí:
Pořadí po 18. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Luca Marini (ITA/Kalex)
5. Augusto Fernández (ESP/Kalex)
Pořadí po 15. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Luca Marini (ITA/Kalex)
5. Augusto Fernández (ESP/Kalex)
Pořadí po 12. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Luca Marini (ITA/Kalex)
5. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
Pořadí po 9. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
5. Luca Marini (ITA/Kalex)
Pořadí po 6. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
5. Jorge Martín (ESP/Kalex)
Pořadí po 3. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Jorge Martín (ESP/Kalex)
5. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
Postavení na startu:
1. řada: Joe Roberts (USA/Kalex), Sam Lowes (GBR/Kalex), Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. řada: Hafizh Syahrin (MAL/Speed Up), Marco Bezzecchi (ITA/Kalex), Jorge Martín (ESP/Kalex)
3. řada: Marcel Schrötter (GER/Kalex), Augusto Fernández (ESP/Kalex), Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up)
4. řada: Luca Marini (ITA/Kalex), Jorge Navarro (ESP/Speed Up), Xavi Vierge (ESP/Kalex)
5. řada: Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Jake Dixon (GBR/Kalex), Arón Canet (ESP/Speed Up)
6. řada: Marcos Ramírez (ESP/Kalex), Bo Bendsneyder (NED/NTS), Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
7. řada: Nicolò Bulega (ITA/Kalex), Simone Corsi (ITA/MV Agusta), Tecuta Nagašima (JPN/Kalex)
8. řada: Remy Gardner (AUS/Kalex), Dominique Aegerter (SUI/NTS), Héctor Garzó (ESP/Kalex)
9. řada: Somkiat Chantra (THA/Kalex), Thomas Lüthi (SUI/Kalex), Edgar Pons (ESP/Kalex)
10. řada: Lorenzo Dalla Porta (ITA/Kalex), Andi Farid Izdihar (IDN/Kalex), Kasma Daniel Kasmayudin (MAL/Kalex)
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex) - 73 bodů
2. Luca Marini (ITA/Kalex) - 58 bodů
3. Tecuta Nagašima (JPN/Kalex) - 55 bodů
4. Sam Lowes (GBR/Kalex) - 46 bodů
5. Arón Canet (ESP/Speed Up) - 36 bodů
6. Jorge Martín (ESP/Kalex) - 34 bodů
7. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex) - 30 bodů
8. Joe Roberts (USA/Kalex) - 29 bodů
9. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) - 28 bodů
10. Remy Gardner (AUS/Kalex) - 25 bodů
Pořadí v cíli:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex) 39:13,926 min
2. Sam Lowes (GBR/Kalex) +0,423 s
3. Joe Roberts (USA/Kalex) +5,948 s
4. Luca Marini (ITA/Kalex) +8,797 s
5. Augusto Fernández (ESP/Kalex) +9,392 s
6. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex) +10,306 s
7. Jorge Navarro (ESP/Speed Up) +10,575 s
8. Jorge Martín (ESP/Kalex) +11,366 s
9. Hafizh Syahrin (MAL/Speed Up) +12,875 s
10. Arón Canet (ESP/Speed Up) +14,266 s
11. Tecuta Nagašima (JPN/Kalex) +15,378 s
12. Xavi Vierge (ESP/Kalex) +19,031 s
13. Remy Gardner (AUS/Kalex) +19,282 s
14. Nicolò Bulega (ITA/Kalex) +19,598 s
15. Marcel Schrötter (GER/Kalex) +19,638 s
16. Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up) +22,245 s
17. Thomas Lüthi (SUI/Kalex) +24,406 s
18. Bo Bendsneyder (NED/NTS) +25,065 s
19. Marcos Ramírez (ESP/Kalex) +25,170 s
20. Edgar Pons (ESP/Kalex) +26,727 s
21. Dominique Aegerter (SUI/NTS) +27,004 s
22. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) +29,986 s
23. Somkiat Chantra (THA/Kalex) +36,034 s
24. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Kalex) +36,411 s
25. Andi Farid Izdihar (IDN/Kalex) +45,780 s
Neklasifikováni:
Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Jake Dixon (GBR/Kalex), Héctor Garzó (ESP/Kalex), Kasma Daniel Kasmayudin (MAL/Kalex)
Nejrychlejší kolo:
Enea Bastianini (ITA/Kalex) - 2:02,763 min
Průběžné pořadí:
Pořadí po 18. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Luca Marini (ITA/Kalex)
5. Augusto Fernández (ESP/Kalex)
Pořadí po 15. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Luca Marini (ITA/Kalex)
5. Augusto Fernández (ESP/Kalex)
Pořadí po 12. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Luca Marini (ITA/Kalex)
5. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
Pořadí po 9. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
5. Luca Marini (ITA/Kalex)
Pořadí po 6. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
5. Jorge Martín (ESP/Kalex)
Pořadí po 3. kole:
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. Sam Lowes (GBR/Kalex)
3. Joe Roberts (USA/Kalex)
4. Jorge Martín (ESP/Kalex)
5. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex)
Postavení na startu:
1. řada: Joe Roberts (USA/Kalex), Sam Lowes (GBR/Kalex), Enea Bastianini (ITA/Kalex)
2. řada: Hafizh Syahrin (MAL/Speed Up), Marco Bezzecchi (ITA/Kalex), Jorge Martín (ESP/Kalex)
3. řada: Marcel Schrötter (GER/Kalex), Augusto Fernández (ESP/Kalex), Fabio Di Giannantonio (ITA/Speed Up)
4. řada: Luca Marini (ITA/Kalex), Jorge Navarro (ESP/Speed Up), Xavi Vierge (ESP/Kalex)
5. řada: Stefano Manzi (ITA/MV Agusta), Jake Dixon (GBR/Kalex), Arón Canet (ESP/Speed Up)
6. řada: Marcos Ramírez (ESP/Kalex), Bo Bendsneyder (NED/NTS), Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex)
7. řada: Nicolò Bulega (ITA/Kalex), Simone Corsi (ITA/MV Agusta), Tecuta Nagašima (JPN/Kalex)
8. řada: Remy Gardner (AUS/Kalex), Dominique Aegerter (SUI/NTS), Héctor Garzó (ESP/Kalex)
9. řada: Somkiat Chantra (THA/Kalex), Thomas Lüthi (SUI/Kalex), Edgar Pons (ESP/Kalex)
10. řada: Lorenzo Dalla Porta (ITA/Kalex), Andi Farid Izdihar (IDN/Kalex), Kasma Daniel Kasmayudin (MAL/Kalex)
1. Enea Bastianini (ITA/Kalex) – 73 bodů
2. Luca Marini (ITA/Kalex) – 58 bodů
3. Tecuta Nagašima (JPN/Kalex) – 55 bodů
4. Sam Lowes (GBR/Kalex) – 46 bodů
5. Arón Canet (ESP/Speed Up) – 36 bodů
6. Jorge Martín (ESP/Kalex) – 34 bodů
7. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex) – 30 bodů
8. Joe Roberts (USA/Kalex) – 29 bodů
9. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) – 28 bodů
10. Remy Gardner (AUS/Kalex) – 25 bodů (13:28:36)
Sam Lowes (2. místo): Musel jsem změnit spoustu věcí, abych se mohl vrátit zpět na pódium. V poslední době se snažím méně soustředit na konkrétní výsledky a více si užívat jízdu a dnes to přineslo úspěch. Jsem šťastný. Děkuji týmu.
Enea Bastianini (vítěz): Od začátku se mi podařilo jet na prvním místě. Tlačil jsem na to, jak to šlo. Lowesovi se mi nedařilo ujet, ale držel jsem tempo. Na konci mě sice dotahoval, měl jsem to však pod kontrolou. Být první je neuvěřitelné. Děkuji všem klukům z týmu.
1. Joe Roberts (USA/Kalex) 2'01.692
2. Sam Lowes (GBR/Kalex) +0.130
3. Enea Bastianini (ITA/Kalex) +0.189
4. Hafizh Syahrin (MAL/Speed Up) +0.453
5. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex) +0.486
6. Jorge Martín (ESP/Kalex) +0.597
1. Tecuta Nagašima (JPN/Kalex) – 50 bodů
2. Enea Bastianini (ITA/Kalex) – 48 bodů
3. Luca Marini (ITA/Kalex) – 45 bodů
4. Arón Canet (ESP/Speed Up) – 30 bodů
5. Lorenzo Baldassarri (ITA/Kalex) – 28 bodů
6. Jorge Martín (ESP/Kalex) – 26 bodů
7. Sam Lowes (GBR/Kalex) – 26 bodů
8. Remy Gardner (AUS/Kalex) – 22 bodů
9. Xavi Vierge (ESP/Kalex) – 21 bodů
10. Marco Bezzecchi (ITA/Kalex) – 20 bodů
Novodobá historie brněnského Masarykova okruhu se začala psát v roce 1987. Po dvou letech od začátku stavby zahájila provoz moderní uzavřená závodní dráha, která vznikla v netradičním prostředí lesů na okraji brněnské čtvrti Žebětín.
Hned v úvodní sezoně 1987 se na Masarykův okruh vrátil seriál Mistrovství světa silničních motocyklů, jehož tradice v Brně sahá až do roku 1965. Masarykův okruh si dokázal udržet svoje postavení i v tržní ekonomice a stále patří mezi jednu z nejvýznamnějších světových závodních tratí. V zimě 2007 – 2008 prošla závodní dráha kompletní výměnou povrchu trati.