Trenčín – K. Vary 7:6 (po pr.) | Třinec – Vítkovice 2:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 09.08.2020, 11:30 • WERK ARENA • President Cup • Finále

Z mé strany je to pro tento turnaj vše, děkuji všem příznivcům mládežnické hokeje za sledování a přeji pěkný zbytek neděle. (13:45:13)

Nejlepší hráči turnaje z obou týmů:
    Matěj Kozlík (TRI) – Matyáš Melovský (VIT)

Nejlepší hráči finálového utkání:
    Patrik Šutý (TRI) – Matěj Přibyl (VIT)

Je dobojováno! 6. ročník President Cupu je minulostí. Vítkovice poprvé v historii vyhrávají celý turnaj a zlatý pohár tak poputuje do Ostravy! Stříbrné medaile si na krk pověsí domácí Oceláři, kteří druhé místo obsadili již potřetí v historii President Cupu.

59:30
    Ocelářská klec zůstává prázdná. Z pravého kruhu střílel Cezdo, ten však přestřelil.

59:27
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kosina – 2 min., podrážení).

59:27
    Oddechový čas pro domácí.

58:56
    Klimek je na střídačce! Oceláři to zkouší v šesti!

58:37
    To už teď ale neplatí a Vítkovice vyhodili kotouč do středního pásma.

57:46
    Oceláři po vstřelené brance viditelně ožili a nyní mačkají Vítkovice v pásmu. Moc času už jim ale nezbývá.

56:53
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ocelářům se přeci jen daří snížit na rozdíl dvou branek! V předbrankovém prostoru se k odraženému kotouči od zadního mantinelu dostal FILIP TOMICZEK a dorazil kotouč za záda ležícího Irgla. Bez asistence.

56:09
    Obrázek hry je stále stejný, Vítkovice brání střední pásmo velice dobře a kontrolují zápas.

55:24
    Po srážce s protihráčem zůstal na několik málo okamžiku ležet na pravém kruhu Volas, ten se s velice nepříjemnou grimasou zvedl z ledu a odjel střídat.

54:44
    Utkání se pomalu ale jistě blíží ke svému konci, Vítkovice zatím velice zkušeně drží kotouč na svých holích a Oceláře k ničemu nepouští.

54:11
    Třinec v plném počtu.

52:43
    Irglovi se nepodařilo rozehrát podle představ a Tomiczek jeho přihrávku zachytil. Vítkovického brankáře to ale nemusí vůbec mrzet, protože si následně bez problémů poradil se střelou tohoto útočníka a vyrazil ji svými betony.

52:06
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wawrzkiewicz – 2 min., podrážení).

51:43
    Wawrzkiewicz napálil Irglovu masku po střele z levého kruhu. Kotouč se posléze odrazil až na zadní mantinel.

51:25
    Zadovka Šutého nebyla úspěšná a Oceláři se sami vyhánějí z pásma.

50:42
    Macias nyní obehrál Cedza ve středním pásmu, projel až na hranici levého kruhu, odkud nastřelil Klimkovu vyrážečku.

50:03
    Irgl je úplně v klidu a připisuje si další zákrok lapačkou, zatím předvádí velice dobrý výkon.

49:25
    Hra se malinko přiostřuje, počet osobních soubojů se v posledních minutách rapidně zvýšil.

48:57
    Nahození Falhara od modré čáry zachytil do své výstroje Klimek, který si ještě pomohl povyskočením.

48:06
    Macias je na ledě. Vítkovice jsou v plném počtu.

47:43
    Po kombinaci se Žabkou pálil od modré Pospíšil, kotouč vyslaný z jeho hole doplachtil přímo do lapačky Irgla a ten přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

47:06
    Ročák střílel od modré, Irgl měl ale dobrý výhled a kotouč vyrazil svými betony.

46:26
    Oceláři mají problém udržet kotouč ve své útočné třetině, Vítkovice v poklidu brání.

45:54
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Macias – 2 min., napadení).

45:11
    Volas se vřítil podél levého mantinelu až do pásma soupeře, jeho střela však byla hodně nepřesná a Irgla vůbec neohrozila.

44:30
    Až nyní se to podařilo Ocelářům. Na vrcholku levého kruhu se do střely opřel Hykl, ten však nemířil přesně a jeho pokus cestu mezi tři tyče nenašel.

43:37
    Puk nyní velice často mění svého majitele a žádný z celků zatím neúspěšně prochází skrze střední pásmo.

43:21
    To už teď ale neplatí a Oceláři otáčejí hru.

42:53
    Přibyl dobruslil nahození od jednoho ze svých beků a udržel Vítkovice v útočné třetině.

42:22
    Vítkovice v plném počtu.

41:57
    Jánoš na útočné modré přišel o kotouč a Vítkovice se osvobodily.

41:42
    Irgl musel znovu zasahovat, tentokrát zachytil kotouč do své lapačky po střele Ročáka od útočné modré.

41:21
    Volas střílel od modré čáry, Irgl následně kotouč vyrazil před sebe a vznikla před ním velká mela. Vítkovický brankáře však vydoloval kotouč ze skrumáže těl a přerušil hru.

40:20
    Dominik Petr srazil Klimka v jeho brankovišti a půjde si odpočinout na trestnou lavici za nedovolené bránění.

40:14
    Oceláři vyhráli úvodní vhazování, do útoku však míří Vítkovice.

40:01

Druhá třetina nepřinesla žádnou gólovou podívanou, i přesto byl k vidění velmi zajímavý hokej. Jedinou branku vsítil ve 26. minutě Krzysiek Macias, který tak navýšil vedení Vítkovic na aktuálních 4:1. Ocelářům se v průběhu třetiny nepodařilo najít recept na Irgla, který ve třicáté minutě vystřídal Viléma, a tak v ocelářském derby ztrácí na Vítkovice tři branky.

Další třetina začne přibližně v 13:05.

40:00

39:47
    Kosina hledal po hbitém přechodu přes útočnou modrou lépe postaveného Melovského, ten se však ke kotouči nedostal.

39:12
    Nahození od modré čáry se snažil tečovat Tobola, ten však kotouč neusměrnil mezi tři tyče a Klimek nemusel vůbec zasahovat.

38:29
    Kozlík nyní po pěkné kličce hledal z rohu kluziště jednoho ze svých spoluhráčů na druhé straně, jeho kolmice však byla zablokována.

37:35
    Malinko aktivněji působí třinečtí Oceláři, kteří chtějí z nepříznivým skórem něco udělat a velice nepříjemně napadají.

37:11
    Hra se nyní přelévá ze stranu na stranu, mnoho šancí však k vidění není a brankáři jsou téměř bez práce.

36:21
    Od modré čáry střílel Hlávka, jeho pokus Irgl dobře viděl, kotouč zachytil do svého náručí a přerušil hru. Vhazování po jeho pravici.

35:42
    Šutý se po chybě v obranné třetině dostal ke kotouči na pravém kruhu, následně se s kotoučem na holi přesunul na středovou osu a zadovkou našel Wawrzkiewicze, ten ale mířil přesně na střed vítkovického brankáře.

34:18
    Zpoza Vilémovy klece doputoval kotouč až na hůl Cedza, který pálil z první z mezikruží, ten byl však příliš blízko před Vilémem a nastřelil pouze hruď vítkovického brankáře.

34:07

33:11
    Hlávka hledal v předbrankovém prostoru Volase, kterému se ale nepodařilo trefit mezi tři tyče a přestřelil.

32:55
    Nyní už jsou znovu Oceláři naskládáni v útočné třetině a začínají kombinovat.

32:27
    Oceláři se v prvních třiceti sekundách ke střele nedostali a Vítkovice posléze vyhodily kotouč až ke Klimkovi.

32:01
    Matyáš Skřipčák si počínal ve středním pásmu nedovoleným způsobem a půjde si odsedět dvě minuty za nedovolené bránění

31:33
    Irgl se poprvé dostal ke kotouči po nahození Ročáka od modré a vyrazil kotouč do rohu.

31:01
    Třinec hraje v plném počtu.

30:36
    Bialému se nepodařilo zachytit skákající kotouč na modré čáře, Oceláři se osvobozují.

30:05
    Řepa v přesilovce střílel od modré čáry, Klimek jeho pokus zachytil do svého náručí a přerušil hru.

29:37
    Střídání v týmu HC Vítkovice Ridera: ze hřiště odchází Vilém, přichází Irgl.

29:30
    Přesilovka se Vítkovicím zatím příliš nedaří, Zielinski svou prudkou přihrávkou žádného ze svých spoluhráčů nenašel, a tak se píská icing.

28:46
    Dawid Wawrzkiewicz byl před svým brankovištěm příliš důrazný a půjde si posedět na trestnou lavici za hrubost.

28:36
    Gazur se snažil obhodit jednoho z napadajících vítkovických útočníků, to se mu ale nepovedlo a Vítkovice tak stále operují ve svém útočném pásmu.

27:36
    K Hyklovi se dostal kotouč od zadního mantinelu, třinecký bek ale z voleje střelu nevměstnal mezi tři tyče.

27:03
    Na vrcholku levého kruhu pálil Buják, Vilém se po jeho střele nebyl jistý, jestli má kotouč ve své moci a vypadal poněkud zmateně, nakonec kotouč našel mezi betony a přerušil hru.

25:51
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice si berou své tříbrankové vedení zpět! V předbrankovém prostoru se k odraženému kotouči dostal KRZYSIEK MACIAS, který táhlou střelou k pravé tyči prostřelil Klimka. Asistence: Matyáš Skřipčák.

25:30
    Až nyní se podařilo prorazit ten vítkovický blok Volasovi, který ale Viléma nijak neohrozil.

24:38
    Oceláři mají problém projít skrze střední pásmo, Vítkovice skvěle bekčekují.

23:07
    Kosinovu střelu z levého kruhu přikleknutím zablokoval Pospíšil.

22:48

22:25
    Ocelářům se přesilovka vůbec nedaří, Vítkovice v poklidu brání.

21:51
    První polovinu třinecké přesilovky Vítkovice přečkaly bez úhony.

21:20
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Pavelec – 2 min., hákování).

20:44
    Do brejku dva na jednoho se řítilo útočné duo Melovský – Pavelec, první jmenovaný přihrával diagonálou na Pavelce, který však záměr svého spoluhráče nepřečetl a vůbec nevypálil.

20:02
    V souboji o úvodní vhazování byly znovu úspěšnější Vítkovice, které sou na kotouči.

20:01

První třetina finálového duelu mezi Oceláři a Vítkovicemi začala zhurta a povedla se mnohem lépe Vítkovicím, které se už v čase 02:08 ujaly vedení zásluhou Matěje Přibyla. Vítkovice se o necelých dvacet sekund později dostali už do dvougólového trháku, když v přečíslení dva na jednoho zakončoval Matyáš Melovský. V 15. minutě už Vítkovice vedly o tři branky. Filip Řepa z pravého kruhu trefil poodkrytou klec Třince. Odpověď Ocelářů však na sebe nenechala dlouho čekat a ihned po vhazovaní v 16. minutě snížil stav na 1:3 Dawid Wawrzkiewicz, jenž se trefil přesně mezi betony Viléma.

Další třetina začne přibližně v 12:18.

20:00

19:49
    Zpoza třinecké klece se kotouč dostal až do oblasti mezi kruhy, odkud pálil z voleje Tobola. Klimek jeho střelu vyrazil do rohu.

19:01
    Karešovi se nepodařilo najít nikoho ze svých spoluhráčů ve středním pásmu a Skřipčák kotouč zachytil.

18:39
    Od modré čáry nebezpečně nahazoval Volas, Janoš se snažil jeho nahození tečovat, to se mu ale nepodařilo a Vilém zasáhl svým betonem.

17:58
    Vítkovice se na pár okamžiků dostali do brejku dva na jednoho, Klimek celou situaci vyřešil pohotovým zákrokem svou vyrážečkou a kotouč poslal do rohu kluziště.

17:21
    Čtvrtá formace Třince nyní zavezla kotouč do útočné třetiny, z vrcholu levého kruhu střílel Šotkovský, kterému se ale střela příliš nepovedla a Vilém tak bez problému zasáhl svými betony.

16:55
    Kosina po snižující trefě Třince znovu zaměstnal Klimka, s jeho střelou si ale Klimek poradil. Vhazování po jeho pravici.

15:08
    Oceláři si na třetí branku Vítkovic připravili rychlou odpověď. Matěj Kozlík vypálil z oblasti mezi kruhy, jeho střelu se Vilémovi podařilo vyrazit pouze před sebe a dorážející DAWID WAWRZKIEWICZ nasadil vítkovickému brankáři jesličky. Asistence: Matěj Kozlík.

14:49
    Vítkovice jsou za svou aktivitu v poslední minutách odměněni a jdou již do tříbrankového trháku! Vyražená střela Melovského se dostala až k pravému mantinelu, kde operoval FILIP ŘEPA, který poslal kotouč za záda Klimka. Asistence: Matyáš Melovský.

14:30
    Už to vypadalo, že se Oceláři dostanou do přečíslení tři nad dva, nakonec však útočné trio Lipka-Šotkovský-Pánek přerušilo postavení mimo hru.

13:38
    Vítkovice nyní znovu zatlačili Oceláře v jejich obranné třetině a Klimek musel znovu použít své betony.

12:33
    Elitní vítkovická první formace opět v akci! Tentokrát se ke kotouči v před brankou Klimka dostal Melovský, který však svým bekhendovým zakončením pouze nastřelil levým Klimkův beton.

11:59

11:41

11:04
    Petr si skrze střední pásmo a přes útočnou modrou nabruslil až na hranici pravého kruhu, odkud však vystřelil pouze na hruď Klimka. Vhazovat se bude po pravici třineckého brankáře.

09:54
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Matěj Přibyl podrazil jednoho z třineckých hráčů.

09:38
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Volas – 2 min., sekání).

09:11
    Do přečíslení dva na jednoho se před malou chvílí dostali hráči Třince, kteří však celou situaci překombinovali a vůbec nezakončili.

08:57
    Skřipčák se napřáhl na pravém kruhu a vypálil prudkou bombu směrem ke Klimkovi. Třinecký brankář zakročil svou lapačkou a přerušil hru.

08:20
    Vilém si připsal další zákrok po střele Ročáka od modré.

07:15
    Od modré čáry nepříjemně nahazoval na Klimka kotouč Kosina, kus černé gumy se naštěstí pro Oceláře nepodařilo tečovat ani jednomu z útočníků Vítkovic a Klimek nahození zneškodnil svou lapačkou.

06:49
    Vítkovice hrají v plném počtu.

06:35
    V závěru přesilové hry vystřelil na levém kruhu ze zápěstí Hlávka, Vilém zasáhl svým betonem.

05:56
    Buly po levici Viléma vyhrály Vítkovice a ihned vyhodili kotouč až ke Klimkovi.

05:33
    Oceláři se na malou chvíli znovu dostali do pásma. Moc dlouho tam však nepobyli, jelikož Ročák zazmatkoval na modré čáře a podklouzl. Oceláři se tak vlastní vinou vyhání z pásma.

04:57
    Ocelářům se první polovina přesilovky nedaří, Vítkovice vyhazují kotouč přes všechny čáry až ke Klimkovi.

04:42
    Pavelec ve středním pásmu nedovoleným způsobem atakoval Pánka, a tak si posedí na trestné lavici.

04:04
    Z mezikruží střílel Pavelec, jeho rána těsně minula Klimkovu klec.

02:26
    První útočná formace Vítkovice udeřila v krátkém sledu podruhé a znovu z protiútoku! Tentokrát se do přečíslení dva na jednoho řítil MATYÁŠ MELOVSKÝ, kterému se ještě na druhé straně nabízel jeden ze spoluhráčů. MELOVSKÝ vzal vše na sebe a svou střelou vymetl levý horní růžek Klimkovy klece. Asistence: Matěj Přibyl.

02:08
    Vítkovice jdou z protiútoku do vedení! MATĚJ PŘIBYL se protáhl kolem pravého mantinelu až na hranici pravého kruhu a střelou ke vzdálenější tyči překonal Klimka. Bez asistence.

01:23
    Od modré čáry nahazoval na Viléma kotouč Žabka, vítkovický brankář však přiklepl betony k sobě a připisuje si další zákrok.

00:35
    Tam se však dlouho nehřály a střelou od modré čáry prověřil pozornost Viléma Ročák. Vítkovický brankář zasáhl svým betonem.

00:01
    Melovský byl úspěšnější. Vítkovice jsou na kotouči a ihned míří do své útočné třetiny.

00:01

O úvodní buly se poperou centři obou celků. Za Vítkovice se k úvodnímu buly postaví Melovský, za Třinec Cedzo. Ocelářské derby může začít.

Ve WERK ARENĚ zní hymna České republiky, po které může finálový zápas začít.

Oba celky už jsou na ledě a zahájili rozbruslení. Oceláři pro finálový zápas zvolili červené dresy, zatímco Vítkovice budou oblékat bílo-modrou variantu dresů.

HC Oceláři Třinec: Klimek (Michalík) – Hykl, Ročák, Žabka, Kareš, Buják, Pospíšil – Kozlík, Cedzo, Wawrzkiewicz, Hlávka, Volas, Janoš, Tomiczek, Šutý, Gazur, Lipka, Pánek, Šotkovský.

HC Vítkovice Ridera: Vilém (Irgl) – Kosina, Zielinski, Bialy, Řepa, Falhar, Kršík, Lazár – Pavelec, Melovský, Přibyl, Macias, Petr, Skřipčák, Tobola, Štiak, Milata, Krčmarský, Kalandra, Handl.

Rozhodčí: Trombík – Tomis,Konvička.

Vítkovice si, podobně jako Třinec, počínají na tomto turnaji velice sebevědomě. V základní skupině po prohře s Oceláři 3:4 po nájezdech nakonec Ostravané skončili na druhé příčce. V semifinále se utkali se slovenským Trenčínem, který porazili v základní skupině těsně 4:3. Nic nenasvědčovalo tomu, že tento zápas bude až natolik rozdílný, co se konečného skóre týče. Opak byl ale pravdou a Vítkovice Trenčínu nasázely sedm branek a vyhrály jednoznačně 7:0. Oplatí v derby Třinci porážku ze základní skupiny a dojdou si Ostravané pro svůj historicky první zlatý pohár?

Oceláři prozatím na turnaji nenašli svého přemožitele a po prvenství v základní skupině byli jednoznačnými kandidáty na finále tohoto ročníku. V semifinále se tyto předpoklady potvrdili, jelikož Oceláři doslova smetli Karlovy Vary v poměru 8:1.
    Oceláři ve finále změří síly v ocelářském derby s Vítkovicemi, se kterými odehráli na turnaji dosud nejvyrovnanější partii a po velice urputném boji vyhráli 4:3 po nájezdech. Podaří se Ocelářům proti Vítkovicím znovu uspět a poprvé v historii President Cupu urvat zlaté medaile?

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje a přeji příjemné poledne z třinecké WERK ARENY! President Cup 2020 se blíží ke svému konci a jako poslední zápas tohoto turnaje zbývá odehrát finálový zápas mezi HC Oceláři Třinec a HC Vítkovicemi Ridera. Utkání začíná v 11:30.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 16. Wawrzkiewicz (Kozlík), 57. Tomiczek – 3. Přibyl, 3. Melovský (Přibyl), 15. Řepa (Melovský), 26. Macias (Skřipčák)

HC Vítkovice Ridera: Vilém (30.Irgl) – Kosina, Zielinski, Bialy, Řepa, Falhar, Kršík, Lazár – Pavelec, Melovský, Přibyl, Macias, Petr, Skřipčák, Tobola, Štiak, Milata, Krčmarský, Kalandra, Handl.

Rozhodčí: Trombík – Tomis,Konvička