Třinec – Jungadler Mannheim 5:2 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:2 (kon.)
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Jungadler Mannheim
Pátek 14.08.2020, 15:00 • KV Arena • O pohár hejtmana Karlovarského kraje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Němečtí kolegové mají odehrané již dva zápasy. Nejprve se utkali s Hradcem Králové, se kterým padli rozdílem tří branek. Ve čtvrtek si Mannheim mohl napravit reputaci v Karlových Varech, když došlo na zápas s Kolínem. ?Mannheimu se po dvě třetiny dařilo být o krok napřed. Po 40 minutách vedl díky dvěma trefám Broda 2:1. Ve třetí periodě jim došel dech. Kolín třemi brankami zcela otočil celé utkání a dočkal se prvních tří bodů v turnaji.

Oceláři odehráli pouze jedno utkání, ve kterém se utkali s kolegy z Hradce Králové. Byť se po celou dobu jednalo o velmi vyrovnaný duel, nakonec o vítězství Mountfieldu rozhodla skvělá individuální akce Langa. Oceláři skórovali pouze jednou, zásluhou Pětníka.

HC Oceláři Třinec: Švehák (Švančara) – Cienciala, Marcinko, Kubíček, Buják, Havlík, Kareš, Rybnikár, Mikler – Ramík, Čmiel "C", Stránský, Przybyla, Kašpárek, Procházka, Moškoř, Pětník, Petrovský, Jobánek, Wardas, Špaček, Geidl, Matěj.

Jungadler Mannheim: Andrisik (Ganz) – Bender, Broda, Calce, Dunham, Dziambor "A", Gorgenländer, Zap, Heim, Krenzlin, Melnikow, Pilu, Proske, Ramoser, Rausch, Tschwanow "C", Schams, Stowasser, Tuchel.

Rozhodčí: Zubzanda – Červenka, Belko.

Oba týmy jsou na ledové ploše a připravují se na úvodní vhazování.

Diváci byli požádáni o dodržovaní zasedacího pořádku – tedy ob sedadlo a ob řadu. V případě nedodržení těchto podmínek nebude utkání zahájeno.

Security prochází sektory a kontroluje diváky na stadionu.

Na straně Třince ještě došlo k výměně branky.

00:01

00:10
    Třinečtí rychle posílají kotouč před hostující branku. Tam se jej však zmocňuje Mannheim a snaží se projít ke Švehákovi.

00:40
    Za třineckou bránou probíhá souboj o kotouč, který vyhráli červenobílí a přesouvají se do útoku.

01:10
    Brzy snažení Ocelářů končí, důsledná německá obrana si poradila se třineckým útokem.

01:17
    Tomáš Havlík (TRI) tvrdě poslal k zemi německého hráče a vysloužil si tak dvě minuty na trestné lavici.

01:20
    Po vhazování bleskově posílá Třinec kotouč do bezpečné vzdálenosti.

01:48
    Těsně před bránou Ocelářů se pokoušel nasměrovat kotouč do sítě Stowasser, brankář domácích si se střelou se štěstím poradil.

02:16
    Hraje se v útočném pásmu Mannheimu, Švehák si s pokusy Němců poradil.

03:18
    Domácí se ubránili a hrají v plném počtu.

03:39
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Melnikow – 2 min., hákování).

04:10
    Oceláři se drží před Andiriskem.

04:20
    Marciko střelou od modré rozezněl tyčku německé brány.

04:40
    Jungadler vyhazuje až k bráně Ocelářů, odkud domácí zakládají další útok.

05:03
    Heim se zjevil sám před třineckým brankář, střelou mezi betony však neuspěl.

05:03
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pětník – 2 min., sekání).

05:40
    Hosté hrají v plném počtu.

06:00
    Mannheim se usazuje v útočné třetině.

06:41
    Švehák se nyní zapotil, když na něj mířilo několik po sobě jdoucích střel. Svůj tým však podržel nad vodou.

07:09
    Oceláři hrají v plném počtu.

07:30
    Ocelářský offside.

07:40
    Wardas ujížděl se svým spoluhráčem dva na jednoho, v koncovce však třinecký útočník neuspěl.

08:18
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Rausch – 2 min., nedovolené bránění).

08:39
    Po vlastní chybě však Oceláři byli donuceni opustit třetinu.

08:58
    Následně se domácím nedaří zavést kotouč k Andirisikovi.

09:41
    Tomáš Havlík pověřil pozornost německého gólmana, ten stačil sklapnout betony.

10:20
    Mannheim hraje v plném počtu.

10:34
    Icing. Vhazuje se u Šveháka.

11:00
    Nejprve pálil Pilu od modré čáry, poskakující kotouč se před bránou pokoušel sklidnit Zap, ale nepodařilo se mu neposedný puk zasadit do třinecké branky.

12:19
    Třinec právě vstřelil branku!
    Úvodní gól je za námi. Ačkoli se nejprve tlačil Mannheim, ovšem potom se kotouče zmocnil Jobánek, těsně před Andiriskem nabil před sebe na ŠIMONA MIKLERA, který propálil vše, včetně německého brankáře. Asistence: Jonáš Jobánek.

14:10
    Hra se přelévá, týmy se nedokáží usadit ve třetině.

14:46
    Icing Třince.

15:10
    Mannheim se dostává do pásma, následně je však odpískán offside.

15:50
    Ramík namířil na Pětníka, který byl sám před německým brankářem. Nepodařilo se mu zasunout kotouč do prázdné brány.

17:10
    Wardas nabil Geidla, střela druhého jmenovaného byla zastavena Andrisikem.

18:27
    Bekhendovou střelou poslal Třinec do dvoubrankového vedení JONÁŠ JOBÁNEK. Asistence: Šimon Mikler, Adam Stránský.

18:50
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Schams – 2 min., hákování).

19:20
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:50
    Od modré čáry pálil Jan Marcinko, gólman hostí zakročil včas.

19:59
    Wardas ještě několik málo setin vteřin před koncem prvního dějství vyslal dělokvu na Andrisika.

20:00

V první třetině byly k vidění dva góly, o oba se postarali Oceláři. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě Šimon Mikler. Minutu před sirénou poslal Třinec do dvoubrankového vedení Jonáš Jobánek. Druhá část začne přibližně v 15:57.

20:01

20:20
    Po pěkné kombinaci v útočné třetině se u kotouče objevil RICHARD PĚTNÍK, který tak brzy po začátku druhé periody posílá Oceláře už do tříbrankového vedení. Asistence: Jonáš Jobánek, Michal Ramík.

21:40
    Oceláři jsou při chuti. Několikrát po sobě domácí vypálili na německého brankáře, ten měl plné betony práce, nakonec však další kotouč za svá záda nepustil.

22:50
    Němci se pokouší přejít přes střední pásmo. Hra se zastavuje za třineckou brankou.

23:20
    Mannheim možnost ke střele nedostal a Třinec rychle obrací hru.

24:16
    Jungadler Mannheim právě vstřelili branku!
    Krásnou sólo akci předvedl JOHN BRODA, kterou završil snižujícím gólem. Bez asistence.

25:20
    Kubíčkův pokus od modré čáry nebyl úspěšný.

26:40
    Na okamžik se Oceláři zdrželi před Andrisikem, německé obraně se nakonec podařilo získat kotouč a posunuli jej do středního pásma.

26:50
    Mannheim nahodil do útočné třetiny, tam se kotouče zmocňuje Třinec.

28:05
    Heimův pokus z levého kruhu dokázal Švehák vyrazil holí.

28:30
    Jungadler nabral na síle po vstřelené brance a dychtivě se dere za vyrovnanáním.

28:51
    Oceláři vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

29:14
    Noah Dunham prověřil pozornost třineckého brankáře střelou z levého kruhu.

30:10
    Melnikowu střelu před bránou dorazil TIM GORGENLÄDER do domácí svatyně. Asistence: Konstantin Melnikow, Luigi Calce.

31:18
    Rausch (JMA) si vysloužil nejprve dvě minuty za podrážení, následně se podle sudích zachoval nesportovně a čeká jej deset minut navíc.

32:28
    Petr Przybyla tečoval střelu do horní tyče!

33:20

33:55
    Červenobílí se dlouho motali kolem německé sítě, Andisik všem střelám úspěšně odolával.

35:41
    V rohu probíhá souboj o kotouč. Nakonec dopadl úspěšně pro Třinec, který se ihned přesouvá před bránu soupeře.

36:24
    Tam se však větší vzrušení nekoná. Oceláři jsou zastaveni ofsajdem.

36:50
    Ve středním pásmu se šermuje o puk.

37:20
    Adam Stránský (TRI) si odpyká dvě minuty na trestné lavici za hákování.

37:40
    Mannheim se drží ve třetině a hledá vhodnou pozici ke střele.

37:50
    Dziambor poslal dělovku od modré čáry, která těsně minula třineckou klec.

38:18
    Další snažení Němců zastavuje ofsajd.

38:40
    Oceláři se osvobozují, posílají kotouč až k německému brankáři.

38:40

38:53
    Ofsajd na straně Třince.

39:02
    Pilu (JMA) dokončí druhou třetinu na trestné lavici. Vysloužil si od sudích dvě minuty za podrážení.

39:27
    Třinec hraje v plném počtu a začíná jejich početní převaha.

39:51
    Oceláři využívají přesilovou hru. Devět vteřin před koncem propálil Andrisika PETR KUBÍČEK dělovkou od modré čáry. Asistence: Jan Marcinko, Richard Pětník.

40:00

Druhá perioda byla gólově vyrovnaná. Ačkoliv Třinec navýšit skóre, Mannheimu se podařilo brzy snížit. Nakonec devět vteřin před koncem třetiny poslal Oceláře znovu do dvoubrankového vedení Kubíček. Třetí třetina začne v 16:48.

40:01

40:10
    Do třetí třetiny přichází Mannheim s dvougólovým mankem. Podaří se mu srovnat krok?

40:40
    Zakázané uvonění Jungadleru.

41:00
    Oceláři se opět motají kolem německého brankoviště.

41:10
    Nakonec se důsledné obraně Mannheimu daří osvobodit z potenciálního ocelářského sevření.

41:30
    Havlíkův pokus z kruhu vytěsnit hostující brankář.

42:00
    Němci se také přihlásili o slovo, jejich snažení končí ve středním pásmu. Na druhé straně se ve velké šanci objevil Kašpárek.

44:00
    Hra se na nějakou dobu přesunula před Šveháka, ten si s německými pokusy poradil bez obtíží.

44:26
    Nejprve sudí ukázal na gól, nakonec branka uznána nebyla. Zřejmě se kotouč odrazil od horní tyče.

45:15
    Ramoser vyslal ránu z levého kruhu, Švehák stačil zavřít betony.

46:02
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Calce – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Havlík – 2 min.).

46:45
    Patrik Buják pálil z předbrankového prostoru, brankář si střelu pohlídal.

48:05
    Oba týmy hrají v plném počtu.

48:55
    Mannheim vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:25
    Pavel Matěj (TRI) zamířil na trestnou lavici za sekání soupeře.

50:01
    John Broda napálil tyčku třinecké brány!

50:30
    Oceláři vyhazují a Němci to budou zkoušet znovu.

51:39
    Oceláři v plném počtu.

52:22
    Rybnikár našel Tommyho Wardase, který mohl nasměrovat kotouč do prázdné brány, kotouč mu ale sjel z čepele.

53:14
    Adam Stránský pálil z předbrankového prostoru, Andrisik předvedl zákrok betonem.

54:55
    Po tlaku Mannheimu následuje icing.

55:20
    Oceláři okupuju bránu soupeře. Maskovaný muž v německé bráně se zatím drží.

57:00
    Na druhé straně se také Mannheimu podařilo získat třetinu a hledá třetí recept na Šveháka.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:40
    Mezi Tschwanowem (JMA) a Stránským (TRI) proběhla rvačka, ze které vzešel vítězně Mannheim. Oba aktéři inkasovali po dvou minutách.

59:07
    Pravděpodobně je rozhodnuto. Do prázdné brány poslal kotouč TOMÁŠ HAVLÍK. Třinec vede v samotném závěru o tři branky. Bez asistence.

A je dobojováno. Ve třetí třetině, pár vteřin před sirénou, rozhodl o vítězství Třince Tomáš Havlík.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Ströerová. (17:23:40)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 13. Mikler (Jobánek), 19. Jobánek (Mikler, Stránský), 21. Pětník (Jobánek, Ramík), 40. Kubíček (Marcinko, Pětník), 60. Havlík – 25. Broda, 31. Gorgenländer (Melnikow, Calce)

Rozhodčí: Zubzanda – Červenka, Belko