Chicago – Vegas 3:1 (kon.) | Montreal – Philadelphia 0:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 2:3 (po pr.)
Columbus – Tampa 1:2 (kon.) | Arizona – Colorado 1:7 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (0:0, 1:2, 0:0) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Pondělí 17.08.2020, 21:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:42:31)

Československá stopa v utkání:
    Erik Černák (TBL)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 19:11
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:35.

1. Yanni Gourde (TBL)
    1+1
    2. Barclay Goodrow (TBL) 1+1
    3. Zach Werenski (CBJ) 0+1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 29 – 22 (11:7, 10:11, 8:4)
    Zablokované střely soupeře: 18 – 12
    Trestné minuty: 8 – 6
    Využité přesilové hry: 0/2 – 0/3
    Vyhraná vhazování: 71 % – 29 %
    Bodyčky: 25 – 34.

Šance Blue Jackets na zopakování loňského vyřazení Tampy jsou po dnešku velmi malé. Celek z Floridy vede 3:1 na zápasy a na provedení posledního postupového kroku má hned tři pokusy.

Také čtvrté utkání série bylo při pohledu na skóre hodně vyrovnané. Útočněji laděná Tampa tentokrát spíše bránila, protože se nemohla opřít o svou první a druhou formaci. Blue Jackets toho každopádně nevyužili. Vedoucí gól Bjorkstranda z úvodu zápasu neplatil a po zkaženém nástupu do druhé třetiny to naopak bylo 2:0 pro Lightning. V šestadvacáté minutě snížil Atkinson, jenže pak už se stav na obou stranách nezměnil.

59:45
    Vyhození letící přes celé hřiště do brankoviště nemohlo Vasilevského překvapit. Tampa o svůj hubený náskok už nepřijde.

59:24
    Kučerov byl na zadním mantinelu obtěžován hned několika protihráči. Puk se mezitím odrazil ke Korpisalovi a ten přerušil hru.

59:06
    Atkinson musel po vyhození z obranného pásma vynaložit spoustu sil k napadání. Blesky si ale poradily a dostaly se s pukem do bezpečnějších míst.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    Jedno z nejzbytečnějších vyloučení přichází pro Blue Jackets v nejhorší možný okamžik. Kvůli hře v šesti jdou minutu před koncem do čtyř.

58:20
    Seth Jones v klíčový okamžik udržel puk na modré čáře. Jeho spoluhráči zůstávají v útočném pásmu, byť to zatím není na zakončení.

57:55
    Také proto byl Korpisalo odvolán na střídačku. Columbus zkusí vyrovnat v šesti proti pěti.

57:20
    Tampě se v posledních pěti minutách daří kontrolovat hru daleko od své branky. Blue Jackets jsou dvě a půl minuty před koncem třetiny v kritické situaci.

56:56
    A ještě jednou nikterak nebezpečné zakončení. Gourde zpoza pravého kruhu odeslal puk do Korpisalovy připravené lapačky.

56:35
    Gourde nevypustil na první pohled ztracenou situaci. Vybojoval si puk v útočném pásmu a z levého kruhu i propagačně vystřelil.

56:15
    Vasilevskij nedosáhl na Murrayho nahození zpoza modré čáry. Vadit mu to ale nemusí, protože je pískáno postavení mimo hru.

55:44
    Vysunutý Foligno měl proti sobě hned tři hráče. K zakončení se přes ně dostal, ale pro Vasilevského se nejednalo o nic nebezpečného.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 26. Atkinson (Dubois, Werenski) – 21. Goodrow (Coleman), 25. Gourde (Shattenkirk, Goodrow)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, R. Murray – Bjorkstrand, Dubois, Texier – Riley Nash, Wennberg, Nyquist – Atkinson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Foudy, Stenlund, Robinson.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Bogosian, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Verhaeghe, Maroon.

Rozhodčí: McCauley, Rehman – Barton, Berg