Motor ČB – Sparta 2:5 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:5 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:1 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 3:4 (kon.) | Přerov – Třinec 3:2 (po pr.)
HC ZUBR Přerov
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 18.08.2020, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Generali Česká Cup • Skupina D

Je dobojováno! Dva body ze zápasu, ve kterém extraligová příslušnost Třince nebyla vzhledem k pozměněné sestavě až tolik cítit, ukořistili domácí hokejisté, kteří předvedli srdnatý výkon a dočkali se prvních bodů do tabulky skupiny D. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím, zase někdy na počtenou! (20:29:34)

64:25 Matěj SVOBODA - 3:2
    Zdroj: HokejkaTV.cz

64:25
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři si připisují první vítězství v Generali Cupu a po tuhém boji porážejí úřadujícího mistra z Třince! Na jedné straně ohrožoval Kacetla jeden z třineckých forvardů, rázem ale Zubři prchali do brejku. Dostálek se nedostal ke střele, obkroužil Suchánkovu branku a zpoza ní našel osamoceného MATĚJE SVOBODU, který přesnou střelou rozhodl o výsledku dnešního utkání! Asistence: Vlastimil Dostálek.

63:52
    Nyní už je však na kotouči hostující kapitán Musil.

63:35
    Trojice Pšurný – Hrabal – Doležal bruslí s pukem v útočné třetině.

62:54
    Na puku jsou po delší chvíli Přerované.

62:26
    Zahradníček se proháčkoval před brankoviště, ale ani on zatím tajenku prodloužení nerozluštil.

62:00
    Kacetl si pohlídal střelu Kurovského na bližší tyči.

61:22
    Kacetl zastavuje střelu Davida Kofroně betonem a schovává puk pod lapačku.

60:55
    Ryšavý přelstil posledního obránce a dral se od vlastní modré do úniku, neměl ale dostatečnou rychlost a byl včas odzbrojen.

60:32
    Puk je na opačné straně kluziště na hokejkách Ocelářů.

60:08
    Kacetl si rychle připisuje první zákrok, s kotoučem na holích už hrají Zubři.

60:01

Zubři se konečně dočkali a v Generali Cupu zapisují svoje první body! Ve třetí třetině se zásluhou Pšurného dostali do vedení, to jim ale ve 54. minutě sebral Šedivý. Zejména poslední minuty byly pro třineckou střídačku dosti hektické. Zubři nevyužili přesilovou hru, hlavně je pak ale mohou mrzet dvě neproměnené tutovky ze samého závěru. Uvidíme, jaké rozuzlení nakonec nabídne pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:27
    Zubři jsou teď značně nabuzení a v posledních vteřinách třetí třetiny je za gólem ženou hlučné ochozy.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 39. Zbořil (Klimíček), 48. Pšurný (Hrabal, Král), 65. Svoboda (Dostálek) – 11. D. Kofroň (Šedivý, Hrehorčák), 54. Šedivý (Kofroň D., Hrehorčák)

HC ZUBR Přerov: Kacetl (Holík) – Král, Hrabal, Zbořil (A), Forman, Dřímal, Klimíček, Kleiner – Dostálek, Pšurný (A), Doležal (C) – Ryšavý, Hejcman, Goiš – J. Dvořák, F. Dvořák, Süss – Svoboda, Indrák, Hajšman
    HC Oceláři Třinec: Raszka (30. Suchánek) – Musil (C), Galvinš, Adámek, Zahradníček, Michálek, Husák – O. Kovařčík (A), Veselý, Chmielewski – Šedivý, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Stuchlík, D. Kofroň – A. Kofroň, Kaukič, Matiaško – Mach

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lučan, Kis