Gulbis – Paulson 2:1 (kon.) | Vrbenský – Diez 2:0 (kon.)
Laaksonen – Šátral 2:1 (kon.) | Karacev – Veselý 2:0 (kon.)
Elias Ymer
Elias Ymer
2
6 2 6
sk Úterý 18.08.2020, 16:06Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka)

Sledovali sme zaujímavý zápas, ktorý prerušila dlhšia pauza kvôli počasiu. Aj výsledky setov naznačujú, že to bolo ako na hojdačke. Napokon sa z postupu ďalej raduje Elias Ymer, ktorý sa v osemfinále stretne s českým tenistom Macháčom.

Ja vám ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (19:54:00)

Koniec zápasu

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Elias Ymer! Švédsky tenista využíva hneď prvý mečbal v zápase, vyhráva tak tretí set pomerom 6:2 a pokračuje na podujatí v Prahe!

40-A
    Martin Kližan nezvládol druhý servis a je tu prvý mečbal pre Ymera!

40-40
    Ale je tu zhoda, gembal Kližan nevyužíva.

40-30
    Martin Kližan sa presunul na sieť a tam si vybojoval gembal na udržanie sa v tomto zápase.

30-30
    Priamy bod, po 30. Tak, príde gembal či mečbal.

15-30
    Slovenský reprezentant zahral nízky úder do pásky, opäť tak prehráva o jeden fiftín.

15-15
    Následne však Kližan umiestnil presný forhend na čiaru, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Veľmi dôležitý servis nezahájil Kližan úspešne, po dlhšej výmene pokazil ľahký úder.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5
    Elias Ymer zvládol svoj servis a ujíma sa vedenia 5:2 v treťom sete! Martin Kližan tak musí podávať na udržanie sa v tomto zápase.

15-40
    Ľahký úder Kližan vyhodil von z dvorca, dva gembaly pre súpera.

15-30
    Ymerovi nevyšiel druhý servis, fiftín pre Kližana.

0-30
    Dlhšiu výmenu zakončil Kližan do pásky, druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

0-15
    Elias Ymer otvára tento gem esom.

2:4
    Hneď na prvý pokus je slovenský tenista úspešný, znižuje stav v treťom a rozhodujúcom sete na 2:4!

40-15
    Ďalší presný servis od Kližana, ktorý tak získava dva gembaly.

30-15
    Loptu získava Kližan.

15-15
    Presný return Ymera, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Priamym bodom otvoril Kližan tento gem.

1:4

1:4

1:4
    Elias Ymer úspešne od siete ukončil tento gem, potvrdil v ňom brejk a vyhráva tak v treťom sete 4:1!

30-40
    Kližanov úder končí v aute, je tu gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Nízky Kližanov úder zastavuje páska.

15-15
    Úspešný return slovenského tenistu, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Loptu získava Ymer.

1:3
    A ten je aj na svete! Martin Kližan nedokázal potvrdiť brejk, Elias Ymer si vzal späť stratené podanie a je vo vedení 3:1!

15-40
    Dlhšiu výmenu zakončil lepšie Ymer a tak získava dva brejkbaly! Je tu šanca na ribrejk.

15-30

0-30
    Ymer získava druhý fiftín v rade a to je náročná situácia pre Kližana.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku nezačal Kližan úspešne, súper výborne zahral od siete.

1:2

1:2
    Martin Kližan si vyžiadal medical timeout! Verme, že to nebude nič vážne a slovenský tenista toto stretnutie bude môcť dohrať.

1:2

1:2
    Hneď na prvý pokus bol Martin Kližan úspešný! Toto boli veľmi presné údery od nášho tenistu, ktorý si tak berie späť stratený servis a prvým gemom v treťom sete znižuje jeho stav na 1:2!

40-15
    Slovenský tenista zahral presný úder do protipohybu a získava dva brejkbaly!

30-15
    Druhý fifitín v rade pre Kližana, ktorý sa výborne presunul na sieť a následne svoj úder umiestnil presne na čiaru.

15-15
    Krásny volej z rakety slovenského tenistu, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Ymer odštartoval cestu za potvrdením brejku úpsešne, Kližanov úder zastavuje páska.

0:2
    Švédsky tenista touto šancou nepohrdol a prvýkrát v treťom sete berie servis súpera! Elias Ymer vyhráva 2:0 a čaká ho servis na potvrdenie brejku.

40-A
    Pokazený ľahký úder od slovenského tenistu, brejkbal pre Ymera!

40-40
    Nepodarilo sa mu ho však využiť, po nevynútenej chybe sa gem presúva na zhodu.

40-30
    Slovenský tenista teraz dominoval na sieti a získava gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Kližan si pomáha servisom.

15-30
    Na Kližanov volej reaguje Ymer len úderom do pásky.

0-30
    Švédovi teraz pomohlo tenisové prasiatko a tak pri servise súpera vyhráva o dva fiftíny.

0-15

0:1
    Kližanov slabý forhend končí na páske, Elias Ymer si tak udržal úvodný servis v treťom a rozhodujúcom sete!

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho tenistu.

15-30
    Martin Kližan po výbornom prechode na sieť získava prvý fiftín v treťom sete.

0-30
    Po veľmi dlhej prestrelke posiela Kližan bekhend do autu, druhý fiftín v rade pre Ymera.

0-15
    Elias Ymer odštartoval svoj prvý servis v treťom sete úspešne, úder od Kližana zastavuje páska.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Elias Ymer.

0:0

6:2
    Výborne! Čistou hrou ukončil Martin Kližan druhý set, kde sa karta jednoznačne obrátila v prospech nášho tenistu, ktorý vyhráva túto sadu hry pomerom 6:2 a o osude tohto stretnutia tak musí rozhodnúť tretí set!

40-0
    Martin Kližan získava po priamom bode tri setbaly!

30-0
    Po chybe súpera získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Dôležitý servis zahájil Kližan úspešne.

5:2

5:2

5:2
    Elias Ymer zahral nízky úder do pásky a tak stráca toto podanie! Martin Kližan vyhráva v druhom sete 5:2 a bude podávať na jeho víťazstvo!

A-40
    Martin Kližan získava po dlhej výmene tretí brejkbal!

40-40
    Zostáva však nevyužitý, Ymer si pomáha servisom.

A-40
    Výborný prechod slovenského tenistu na sieť, je tu druhý brejkbal!

40-40
    Zhoda.

A-40
    Martin Kližan získava brejkbal po presnom returne!

40-40
    Aut z rakety podávajúceho tenistu, aj v tejto hre sa tak musí ísť cez zhodu.

30-40
    Elias Ymer po kvalitnom servise získava gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Prvá dvojchyba švédskeho tenistu v tomto zápase.

0-30

0-15
    Priamym bodom z podania otvára Ymer tento gem.

4:2
    Do tretice všetko dobre! Martin Kližan už tento gembal premieňa, stále si v druhom sete drží servis a vyhráva v ňom 4:2!

A-40
    Nevynútená chyba od Ymera, tretí gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Situácia sa zopakovala, ale tenisti si vymenili svoje úlohy. Sme späť na zhode.

A-40
    Švédsky tenista posiela loptičku do pásky, druhý gembal pre Kližana.

40-40
    Ymer stihol dobehnúť skrátenú loptičku a následne gem posiela na zhodu.

40-30
    Nevynútená chyba z Ymerovej rakety, gembal pre Kližana.

30-30
    Slovenský tenista sa presnul na sieť, ale po údere na telo nedokázal správane reagovať. Po 30, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Kližanov úder zastavuje páska, znížené na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Po priamom bode je tu aj eso.

15-0
    Priamy bod z podania zahájil šiesty gem druhého setu.

3:2

3:2

3:2
    Elias Ymer od siete presným volejom ukonči tento gem, čistou hrou znižuje na 2:3 v druhom sete!

0-40
    Nízky kližanov úder zastavuje páska, tri gembaly pre Švéda.

0-30
    Švédsky tenista po zahratom ese vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Elias Ymer zahájil podanie úspešne, keď poslal loptičku do protipohybu.

3:1
    Forhend od Ymera končí v aute, Martin Kližan tak s ťažkosťami tento servis udržal a v druhom sete vyhráva 3:1!

A-40
    Eso slovenského tenistu, tretí gembal pre Kližana.

40-40
    Páska zastavila úder slovenského tenistu, späť na zhodu.

A-40
    Zahlásený aut z rakety Ymera, výhoda a druhý gembal pre Kližana.

40-40
    Forhend od Kližana zastavuje páska, prvýkrát v tomto zápase sa pôjde cez zhodu.

40-30
    Gembal pre Martina Kližana.

30-30
    Priamy bod, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Elias Ymer sa výborne presunul na sieť a po údere do protipohybu znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Slovenský tenista umiestnil loptičku presne na čiaru, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Martin Kližan sa pokúsil o razantný forhend, ale po nevynútenej chybe ho napálil len do pásky.

2:1

2:1

2:1
    Elias Ymer si pomáha servisom, zaznamenáva čistú hru a znižuje stav v druhom sete na 1:2 zo svojho pohľadu.

0-40
    Aj švédsky tenista teraz pri svojom servise zaznamenal tretí fiftín v rade, čo prináša šancu na čistú hru.

0-30
    Dlhšiu výmenu zakončil Kližan pod tlakom do autu, druhý fiftín v rade pre Ymera.

0-15
    Ymer umiestnil forhend na čiaru, svoje podanie tak zahájil úspešne.

2:0
    Do tretice všetko dobre, priamym bodom z podania ukončil Martin Kližan tento gem, v ktorom potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 2:0 v druhom sete!

40-30
    Ani na druhýkrát nedokázal Kližan brejk potvrdiť, zostáva mu posledná možnosť.

40-15
    Dvojchyba, čistá hra to teda nebude.

40-0
    Tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0
    Situácia sa zopakovala, druhý fiftín v rade pre Kližana.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku odštartoval Kližan priamym bodom.

1:0
    Martin Kližan je však už na druhý pokus úspešný a prvýkrát v tomto zápase berie servis súpera! Snáď tento moment slovenskému tenistovi pomôže, čaká ho servis na potvrdenie brejku.

40-15
    Dlhý bekhend z Kližanovej rakety vyletel von z dvorca, prvý brejkbal je minulosťou.

40-0
    Tretí fiftín v rade, Martin Kližan získava tri brejkbaly!

30-0
    Následne získava aj túto loptičku po presnom prechode na sieť. Taktýto stav tu už bol v prvom sete, ale vtedy brejkbal neprišiel pre slovenského tenistu.

15-0
    Prvý fiftín v druhom sete získava Kližan, keď zahral presný return pri servise súpera.

0:0

0:0

2:6
    Martin Kližan zahral dlhý úder do autu a druhý setbal tak už Elias Ymer dokázal využiť! Slovenský tenista odohral veľmi zlý prvý set, ťažko sa dostával do zápasu a potom prišla vynútená dlhá pauza. Švédsky tenista tak zvíťazil v prvom sete 6:2 a uvidíme, čo nám ponúkne druhá sada hry!

30-40
    Prvý setbal Kližan odvrátil esom.

15-40
    Martin Kližan sa presnul k siete a odtial vyprodukoval len nevynútenú chubu! Elias Ymer získava dva setbaly pri servise súpera!

15-30

15-15
    Krásny úder presne k čiare od Kližana, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Dlhý bekhend slovenského tenistu končí v aute, nezačal tak úspešne dôležité podanie.

2:5

2:5

2:5
    Aj sa tak stalo, Elias Ymer čistou hrou ide do vedenia 5:2 v prvom sete a Martin Kližan bude musieť podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry!

0-40
    Priamy bod z podania, šanca na čistú hru prichádza aj pre Ymera.

0-30
    Švédsky tenista zahral presný úder po čiare a výhrava na servise o dva fiftíny.

0-15
    Elias Ymer si na svoje konto pripisuje druhé eso.

2:4
    Výborne! Martin Kližan dokázal obhodiť súpera na sieti a čistou hrou znižuje stav prvého setu na 2:4 z jeho pohľadu!

40-0
    Prvé eso na konte slovenského tenistu a získava tak tri gembaly.

30-0
    Priamy bod z podania pre Kližana, vyhráva na servise o dva fiftíny.

Obaja tenisti sa už vrátili späť na kurt a tak po dlhom prerušení bude môcť toto stretnutie pokračovať.

Kurt je už pripravený, čoskoro by sa malo pokračovať v zápase.

Stále prebiehajú práce na úprave rozmočeného kurtu.

Momentálne sa pracuje na úprave kurtu. Snáď čoskoro bude zápas pokračovať.

Pršať už prestalo, ale samozrejme kurt zatiaľ nie je v stave, aby sa mohlo v zápase pokračovať.

No ale toto nevyzerá dobre ohľadom počasia. Počuť už aj blesky a vyzerá to, že padajú aj krúpy. Ťažko teda predpovedať, kedy sa bude v tomto stretnutí pokračovať.

15-0
    Opäť sa v dejisku zápasu spustil dážď! Zatiaľ sa teda toto stretnutie prerušuje, kým sa počasie zlepší. Spustil sa veľmi hustý dážď.

15-0
    Martin Kližan úspešne odštartoval tento svoj servis a to priamy bodom.

1:4

1:4

1:4
    Táto výmena sa musela opakovať, ale Elias Ymer napokon čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 4:1 v prvom sete! Zatiaľ to vyzerá, že Švéd nebude mať s prvým setom výraznejšie problémy.

0-40
    Elias Ymer po ďalšom presnom údere získava aj tretí fiftín v rade, s potvrdením brejku tak zrejme problémy mať nebude.

0-30
    Dlhšiu výmenu zakončil presným úderom po čiare Ymer, vyhráva tak o dva fiftíny.

0-15
    Švéd musel cez druhý servis, ale cestu za potvrdením brejku zahajuje úspešne.

1:3
    A ten aj využíva! Martin Kližan teda prvýkrát v tomto zápase stráca svoj servis, Elias Ymer vyhráva 3:1 a bude podávať na potvrdenie brejku.

30-40
    Ymer umiestnil loptičku presne na čiaru a získava prvý brejkbal v tomto zápase!

30-30
    Ale teraz tu je dvojchyba nášho tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Martin Kližan pokračuje priamym bodom a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Slovenský tenista úspešne na sieti obhodil súpera, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Tento servis nezahájil Kližan úspešne, loptička po jeho údere putuje do autu a tak fiftín získava Ymer.

1:2

1:2

1:2
    Bekhend slovenského tenistu zastavuje páska. Martin Kližan vyhrával v tejto hre o dva fiftíny pri servise súpera, ale Elias Ymer zaznamenal štyri loptičky v rade a tak si tento servis udržal, čím sa ujal vedenia 2:1!

30-40
    Priamy bod z podania a po treťom fiftíne v rade získava Elias Ymer gembal.

30-30
    Prechod na sieť zvládol lepšie podávajúci tenista, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Ani Kližan však teraz nezahral správny úder z bekhendu, je znížené na rozdiel jednej loptičky.

30-0
    Ymerov bekhend zastavila páska, Kližan pri servise vyhráva o dva fiftíny a je na najlepšej ceste dostať sa k prvým brejkbalom v tomto zápase.

15-0
    Martin Kližan zahral presný return pri servise súpera a získava úvodný fiftín tejto hry.

1:1
    Priamym bodom z podania ukončil Martin Kližan druhý gem prvého setu, úspešne si počínal na svojom prvom servise a vyrovnáva na 1:1!

40-30
    Škoda tejto situácie, Kližan sa správne presunul na sieť, ale odtiaľ sa prezentuje nevynútenou chybou.

40-15
    Martin Kližan musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a k dispozícii má dva gembaly.

30-15
    Toto je však už aut z rakety nášho tenistu, fiftín pre Ymera.

30-0
    Po returne súpera odpovedá Kližan výborným bekhendom na čiaru a vyhráva tak o dva fiftíny.

15-0
    Martin Kližan zahájil svoje prvé podanie v tomto zápase úspešne, keď od siete zahral presný skrátený úder.

0:1
    Elias Ymer sa presunul na sieť a donútil nášho tenistu chybovať. Švédsky tenista si teda udržal prvý servis a vyhráva 1:0!

40-A
    Razantný úder presne na čiaru od podávajúceho tenistu, je tu druhý gembal.

40-40
    Ale nevyužíva ho, keď jeho nízky bekhend zastavuje páska a v úvode stretnutia sa pôjde cez zhodu.

30-40
    Prvá dlhšia výmena tohto zápasu, loptička v aute po údere slovenského tenistu a Ymer má k dispozícii gembal.

30-30
    Na presný úder k čiare dokázal Ymer ešte odpoveď, ale len úderom do autu a tak je to po 30 na oboch stranách.

15-30
    Ymer si na svoje konto pripisuje prvé eso.

15-15
    Prvý fiftín v tomto zápase pre Kližana, Ymer poslal dlhý úder do autu.

0-15
    Elias Ymer musel na úvod cez druhé podanie, po ktorom však zaznamenáva priamy bod.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Obaja tenisti sú už späť na kurte a znova sa rozcvičujú. Čoskoro tak prvý set môže začať!

Začiatok stretnutia sa musí opäť posunúť! V dejisku stretnutia momentálne prší, takže začiatok prvého setu sa zatiaľ posúva na neurčito.

Ako prvý začne na serivse švédsky tenista Elias Ymer.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nich sa už môže toto stretnutie rozbehnúť.

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenistu! Aj dnes pokračuje podujatie Challenger Praha a to stretnutiami druhého kola. Martin Kližan dnes nastúpi proti švédskemu tenistovi Eliasovi Ymerovi. Podľa postavenia v rebríčku je favoritom Kližan, ale nečaká ho nič ľahké a skôr sa dá predpokladať, že uvidíme vyrovnané stretnutie. Zatiaľ sa začiatok zápasu posúva, nezačne sa zrejme skorej ako po 15tej hodine.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Elias Ymer. Predbežný začiatok je naplánovaný na 14:30.

Dočkali sa už aj fanúšikovia tenisu, po vynútenej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírisu sa už pomaly vracia na scénu aj tento šport. Doposiaľ sa hrali rôzne po svete len exibície, ale už sa znova obnovuje aj kalendár súťaží. V Prahe sa v týchto dňoch odohrá challengerový turnaj a samozrejme to bude aj so slovenskou účasťou.

Martin Kližan:
    Slovenský tenista odohral naposledy súťažné stretnutie ešte vo februári. Martin bol dlhšiu donu zranení, nezúčastnil sa tak Davis Cupu a následne vynechal aj exibičné turnaje na Slovensku. Momentálne mu v rebríčku ATP patrí 159. miesto, Martin Kližan sa však dlhodobu pohyboval v prvej stovke a boli aj časy, keď o bola prvá 50. Na tomto turnaji je nasadenou dvanástkou.

Elias Ymer:
    Švédskemu tenistovi v rebríčku ATP patrí 206. priečka a medzi favoritov na tomto podujatí určite nepatrí, môže však prekvapiť. Ymer sa cez prestávku zúčastnil jednej exibície, kde odohral dva zápasy a oba vyhral. Na tomto turnaji musel hrať aj prvé kolo a podarilo sa mu vyradiť ruského tenistu Karlovskiyho.

Papierovým favoritom tohto zápasu je Martin Kližan. Dlhšiu dobu však nehral a tak uvidíme, ako sa našej bývalej slovenskej jednotke bude dariť. Sledujte náš online prenos.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.