Sparta – Kladno 3:1 (kon.)
Washington Capitals
0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Stav série: 1:4
New York Islanders
Pátek 21.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto, ON • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Série mezi Washingtonem a New Yorkem Islanders končí a možná končí až překvapivě rychle. Ostrované po dnešní výhře 4:0 vyhrávají 4:1 na zápasy a po týmech Colorada, Vegas, Bostonu a Tampy se stávají pátým postupujícím do čtvrtfinále NHL. Kouč Barry Trotz tak dokázal zvítězit proti svému bývalému celku, ve kterém v roce 2018 vybojoval Stanleyův pohár.

Islanders dnes zvítězili naprosto zaslouženě. V 11. minutě vsítili úvodní gól z hole Anthony Beauvilliera v přesilovce a stejný hráč zvýšil jejich vedení i ve třetině druhé. Washington těžce hledal odpověď. Do šancí se domácí příliš nedostávali a Semjon Varlamov, jenž dnes udržel čisté konto, zas tolik práce neměl. Ve třetí třetině dle očekávání více tlačili Capitals, jenže Islanders si závěr zkušeně pohlídali. Třešničkami na dortu pro fanoušky celku z New Yorku byly trefy Nicka Leddyho a Joshe Baileyho do prázdné brány. Washington tak stejně jako minulou sezonu vypadává už v 1. kole Stanley Cupu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána. Na počtenou! (04:50:42)

59:33
    Zápas se už jen dohrává. Washingtonu za malý okamžik sezona 2019/2020 skončí.
    58:31 Josh BAILEY - 0:4

58:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované opět trestají hru domácího celku bez brankáře. JOSH BAILEY na polovině kluziště obral o kotouč Bäckströma a přesnou střelou si zapsal svůj třetí kanadský bod v dnešním duelu. 0:4. Bez asistence.

58:18
    Holtby na střídačce zůstal. Teď by se už musel stát zázrak, aby domácí minimálně vyrovnali.
    57:47 Nick LEDDY - 0:3

57:47
    Hosté si už svůj postup pohlídají, jelikož přidávají třetí gól. Hned po odrazu kotouče od Varlamova vyhazoval NICK LEDDY tak přesně, že bekhendem přes celé kluziště trefil prázdnou bránu. 0:3. Bez asistence.

57:42
    Semjon Varlamov skvěle zasáhl proti tvrdé střele Kuzněcova z pravého kruhu.

57:12
    Braden Holtby už zůstává na střídačce! Washington hraje powerplay.

57:12
    Dá se čekat, že v závěru se bude hra kouskovat. Nyní nám to ukázali hostující hokejisté, kteří si nekomplikovali situaci a raději odpálili na icing.

56:35
    Kovalčukova bekhendová přihrávka přesná nebyla. O chvíli později Washington sám sebe vymanil z pásma soupeře.

56:06
    Přechod přes modrou čáru se Alexandru Ovečkinovi nepovedl. Akci Capitals zastavil ofsajd.

55:52
    Anthony Beauvillier vyvezl puk až za útočnou modrou čáru. Ostrovanům vše hraje do karet a nyní už jsou velmi blízko k postupu mezi osm nejlepších.

55:22
    Braden Holtby svým kolegům pomohl s rozehrávkou. Mezitím hosté na led posílají čerstvé síly.

54:48
    Ilja Kovalčuk zavezl puk do útočné třetiny. Poté přes celou šíři pásma uvolnil Hagelina, jehož dělovka zamířila vedle.

54:03
    Do konce řádné hrací doby zbývá už jen necelých šest minut. Na Capitals zatím rozhodně není vidět enormní snaha, která by je měla hnát za vyrovnáním.

53:21
    Jakub Vrána hledal střílenou přihrávkou své spoluhráče těsně před brankovištěm. Do pobídky českého reprezentanta ale vložil hůl Ryan Pulock, jenž kotouč tečoval nad bránu.

52:53
    Dillonův rychlý pokus od modré čáry vyrazil hostující brankář do rohu kluziště.

52:49
    Garnet Hathaway dostal poměrně hodně prostoru na levém kruhu. Snažil se vystřelit zápěstím, což se také povedlo, nicméně rána byla obráncem Toewsem sražená do ochranné sítě. Komerční přestávka.

52:06
    Martin si šikovně sklepl ze vzduchu přihrávku domácích z vlastní třetiny. Poté znovu nahodil za bránu Bradena Holtbyho.

51:28
    Ross Johnston mohl vyrazit dopředu, jenže beci Washingtonu zvládli volný puk dobruslit rychleji.

50:58
    Čas se domácím pomalu ale jistě krátí. Naopak hosté jsou v defenzívě stále bezchybní.

50:17
    John Carlson z otočky přihrával Hagelinovi, kterému však kotouč čepel přeskočil. Je pískáno zakázané uvolnění, což Washingtonu do karet rozhodně nehraje.

49:43
    Čtvrtá lajna Islanders odvedla dobrou práci ve vlastní třetině. Matt Martin získal puk, aby jej obloučkem poslal do obranného pásma Capitals.

48:57
    Oba celky střídají. Capitals sice zvýšili aktivitu, ale zatím je to pořád málo.

48:10
    Také hosté zahrozili. Nick Leddy ale o pár sekund později jen odevzdal svému soupeři.

47:38
    Obrana Islanders funguje skvěle. Washington se sice na určitý moment zabydlel před bránou Ostrovanů, ovšem střela nepřišla.

47:12
    Dmitrij Orlov předložil Tomu Wilsonovi, jenž pálil z vrcholu pravého kruhu. Varlamov ale zaklapl své betony včas a i ve 48. minutě drží čisté konto.

46:24
    Carlson vyprášil výstroj Varlamova, ale pouze střelou z poloviny kluziště. Hokejistům v červených dresech nyní jednoznačně chybí pohyb.

45:50
    Ilja Kovalčuk vystřelil z mezikruží jen těsně nad břevno Varlamovovy svatyně. Zkušený ruský útočník měl na své hokejce další velkou možnost.

45:28
    Puk opustil hrací plochu. Vhazovat se bude na středovém kruhu.

45:07
    Michael Dal Colle si najížděl za obranu. Při troše štěstí mohl vyrazit do brejku, ale Komarov na něj kotouč nepropasíroval.

44:28
    Ani teď se Washington neprodral do příležitosti po pravém křídle.

43:53
    Na opačné straně využil Casey Cizikas drobného zaváhání domácí obrany. Dostal se ke střele, která sice gólem neskončila, ovšem důležitým faktem je, že hosté získali útočné pásmo.

43:09
    Zakázané uvolnění New Yorku Islanders. Vhazovat se bude po levé ruce Semjona Varlamova.

42:50
    Ilja Kovalčuk si při přechodu do pásma soupeře pomohl rozehrávkou s vlastními obránci.

42:18
    Islanders se dostali z vlastní třetiny. V té střední ale puk na svých holích moc dlouho nepodrželi. Dá se očekávat, že teď už bude na pilu tlačit hlavně domácí tým.

41:22
    Nicklas Bäckström měl na hokejce jednu z největších šancí Capitals v tomto utkání. Najel si na přihrávku spoluhráče na pravý kruh, odkud rychle vystřelil. Semjon Varlamov ale vytáhl fantastický semafor, při kterém zasáhl lapačkou.

41:08
    Dmitrij Orlov se musel vracet do vlastní třetiny, neboť hosté velice šikovně touš posunuli tak, aby z toho nebyl icing.

40:23
    Tom Wilson svedl hned v úvodních sekundách tvrdý souboj u mantinelu s Pelechem. Mezitím se před bránou objevil Vrána, ale první jmenovaný tam přihrávku předložit nedokázal.

40:01

Na ukazateli střeleckých pokusů vidíte, že druhá třetina příliš mnoho střel ani šancí nenabídla. Přesto hosté dokázali svůj náskok ještě navýšit. V polovině základní hrací doby se podruhé v zápase trefil Anthony Beauvillier. Je pravdou, že Semjon Varlamov moc práce neměl a jestliže domácí chtějí tuto sezonu ještě zachránit, tak budou muset vyvinout daleko větší úsilí v útočné třetině.

Střely na bránu po 2. třetině: 14 – 13

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:44
    Wilsonova rána z celkem těžké pozice z levého kruhu mezi tři tyče nešla. Ve druhé třetině se toho už zřejmě moc nestane.

39:19
    Oba týmy jsou v plném počtu. Domácí si chtěli vynutit nápor, ale obránci Islanders vyhodili puk po mantinelu. Ostrované zatím předvádí velice dobrý defenzivní výkon.

38:50
    Před bránou Semjona Varlamova bylo pořádně rušno. Po střele od modré čáry musel dávat ruský brankář velký pozor, aby mu kotouč nepropadl mezi betony. Na brankovišti totiž číhal Alexandr Ovečkin.

37:56
    Braden Holtby bez větších potíží skryl ve své výstroji tvrdý pokus Brocka Nelsona.

37:19
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anthony Beauvillier – 2 min., hákování).

37:02
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Richard Pánik – 2 min., vysoká hůl).

36:20
    Sražená přihrávka Beauvilliera končí v ochranné síti. Islanders ale znovu dokázali zastavit náznak tlaku Capitals.

35:39
    Přechod do útočného pásma se Washingtonu tentokrát nepovedl. Pískal se ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:03
    Na druhé straně nebezpečně střílel Tom Wilson. Semjon Varlamov vytáhl levé rameno, kterým touš vyrazil.

34:36
    Anders Lee hledal na pravém kruhu rozjetého Eberleho, který si ale poměrně těžkou přihrávku svého spoluhráče nezkrotil.

33:57
    Také po druhé brance Islanders se dlouho nepřerušovalo. Až nyní tak přichází čas na první komerční přestávku ve druhé třetině, což je vzhledem k tomu, že se hraje už 14. minuta druhé periody velice nevšední.

33:11
    Jordan Eberle zůstal chvíli nekrytý těsně před bránou, ovšem přihrávku Barzala zakončit nedokázal. Islanders ale opět předvedli velice pěknou a zajímavou souhru v útočné třetině.

32:32
    Kuzněcov prostrkával na Ovečkina, který si však celkem složitou přihrávku zpracovat nedokázal.

31:42
    Jakub Vrána se po levém křídle k zakončení neprobil. Okamžitě byl dostoupen obráncem Mayfieldem.

31:23
    Nick Jensen přebral kotouč za svou bránou a rychle se pokusil založit protiakci. Martin ale jeho úmysl dokonale přečetl.

30:46
    Hráči v bílých dresech mnohem lépe bruslí. Druhá branka jim rozhodně dodala ještě více sebevědomí.

30:15
    Washington se rychle pokusil odpovědět. Stále však platí, že do jakéhokoliv zakončení se dostává velice obtížně.
    29:33 Anthony BEAUVILLIER - 0:2

29:33
    Dlouhá pasáž bez přerušení je ukončena druhým gólem Islanders. V přečíslení 3 na 2 dokázal Josh Bailey parádně načasovat přihrávku na ANTHONYHO BEAUVILLIERA, který se natlačil před bránu a dlouhou kličkou do bekhendu překonal Bradena Holtbyho i podruhé v utkání. Tým z New Yorku se tak raduje po krásné a přímočaré akci. 0:2. Asistence: Josh Bailey.

28:42
    Radko Gudas založil útočnou akci, ve které však T. J. Oshie nedokázal pokračovat. Kotouč totiž na útočné modré čáře ztratil.

27:41
    Cizikas si situaci zbytečně nekomplikoval. V obležení hned tří hráčů soupeře pouze nahodil do útočné třetiny.

27:14
    Celkem dlouho se hraje bez přerušení. Hra rozhodně tempo má, jen střeleckých pokusů nám zase tolik nepřibývá.

26:35
    Toews rychle vrátil Nelsonovi, jenž pálil z vrcholu kruhu. Centr druhé formace Islanders ale trefil vnější oblouk brány.

25:42
    Anders Lee se snažil zpoza brány zastrčit puk za beton Bradena Holtbyho. Brankář Capitals se ale na svou optimální pozici rychle vrátil a v tuto chvíli svůj tým rozhodně zachránil před druhým inkasováním.

25:01
    Domácí pouze odevzdali touš za bránu Semjona Varlamova. Pulock ale při následné rozehrávce drobně zazmatkoval a s přesností se teda rozhodně nepotkal.

24:21
    Lars Eller přiťukl na Vránu, který si v souboji v útočném pásmu neporadil. Andy Greene prokázal své bohaté zkušenosti a českého útočníka do šance nepustil.

23:38
    Brock Nelson na červené čáře skvěle zasekl kotouč, aby se zbavil soupeře. Poté však neměl nabídku spoluhráčů, tak pouze nahodil za bránu Washingtonu.

23:05
    Capitals se po krátké anabázi Islanders v útočném pásmu už znovu dostali dopředu. Ani Siegenthalerova rána ale přesná nebyla.

22:04
    Alexandr Ovečkin nedokázal vyjet s kotoučem na holi z rohu kluziště v útočné třetině. Po několika odrazech se přesto k zakončení dostal John Carlson, jenž svým tvrdým pokusem orazítkoval zadní mantinel.

21:33
    Ross Johnston u mantinelu tvrdě sestřelil obránce Nicka Jensena, který se z této situace musel dlouho vzpamatovávat.

20:44
    Pelech se zapojil do útočení a v rohu kluziště předvedl dobrou práci. Washington se tak dostal pod lehký tlak.

20:12
    Ryan Pulock se snažil zrychlit hru hned v úvodu třetiny. Jeho přihrávka ale hůl Anderse Leeho nenašla, a proto z toho vzniklo zakázané uvolnění.

20:01

Před druhou třetinou jsou na tom lépe hosté. V 11. minutě totiž zásluhou útočníka Beauvilliera dokázali využít přesilovku a v dnešním zápase se ujali vedení. První třetina ale moc šancí nenabídla. Sledujeme spíše opatrný hokej z obou stran, který plně odpovídá důležitosti duelu. Jedno je jisté. Washington bude muset přidat, jestliže nechce, aby mu dneškem sezona skončila.

Střely na bránu: 8 – 6

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:26
    Nepřesnou přihrávku Islanders ale mohl trestat T. J. Oshie. Zkušený útočník však pohotového Varlamova z těsné blízkosti nepřekonal. Je nutno dodat, že příliš komfortní pozici k zakončení ale neměl.

19:02
    Začala probíhat poslední minuta první třetiny. Hosté drží touš za svou bránou a ještě se rozhodně pokusí něco vymyslet.

18:27
    Jevgenij Kuzněcov pronikl pravým křídlem jako nůž máslem. Následně mířil na zadní tyč, jenže prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

17:55
    Po nepřesné přihrávce Radka Gudase se pískalo zakázané uvolnění. Těžiště hry se přenáší před Holtbyho svatyni.

17:19
    Hned po vyhraném buly v útočném pásmu pálil Andy Greene. Obránce Islanders zamířil pouze do připraveného pravého betonu Bradena Holtbyho.

17:01
    Pomalu ale jistě se nám blíží závěr první třetiny. Islanders lépe bruslí, ale utkání rozhodně nemají pod kontrolou, přestože vedou.

16:03
    Barzal nabídl Pulockovi. Obránce hostů pálil z prvního doteku těsně vedle bližší tyče. Holtby zakročit nemusel.

15:25
    Ostrovanům se ani tentokrát nepovedlo usazení přes bránou Capitals. Čtveřice v červených dresech své oslabení zvládá velmi dobře.

14:52
    Domácí se osvobodili vyhozením přes všechny čáry. S rozehrávkou musel svému celku vypomoct Semjon Varlamov.

14:20
    Pageau se pokusil tečovat skrytou střelu Toewse od modré čáry. To se mu sice povedlo, ale černá guma nakonec zamířila vysoko nad horní tyč.

14:12
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., hákování).

13:36
    Střela Mathewa Barzala bekhendem nebyla příliš důrazná. Holtby bez větších potíží zasáhl.

12:59

12:44
    Ilja Kovalčuk se odpoutal v mezikruží po krásné kombinaci svých spoluhráčů. V rozhodující chvíli ale přihrávku z hole Nicklase Bäckströma netrefil ideálně. Palebná pozice to ale byla vynikající.

12:08
    Andy Greene zachytil křížnou přihrávku. Vzápětí neotálel a raději poslal puk přes všechny čáry až k Bradenu Holtbymu.

11:45
    Semjon Varlamov raději přerušil hru. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.

11:20
    Kuzněcov si dlouho měnil puk s Carlsonem, až nakonec sám vystřelil. Ruský centr ale nezamířil přesně, neboť trefil špičku brusle Matta Martina.

10:59
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., příliš mnoho hráčů).
    10:19 Anthony BEAUVILLIER - 0:1

10:19
    Hosté jdou do vedení. Již po sedmnácti vteřinách využívají svou první přesilovou hru. Brock Nelson si dokázal poradit v předbrankovém prostoru. Navíc si moc dobře všiml spoluhráče ANTHONYHO BEAUVILLIERA, který stál na pravé straně. Holtby byl ze své brány až příliš vyjetý, a proto se po přihrávce do strany na druhého jmenovaného nestačil rychle přemístit. 0:1. Asistence: Brock Nelson a Josh Bailey.

10:02
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., hákování).

09:28
    Holtby rychle přenesl hru na Bäckströma, který si však na útočné modré čáře neporadil ideálně. Ke střele se přes několik bránících hráčů nedostal.

08:44
    Leo Komarov pořádně dotíral na Toma Wilsona, který potřeboval získat více času k rozehrávce. Capitals si ale dokázali poradit.

07:44
    Druhá formace Washingtonu zatopila pod kotlem. Eller ale svůj pas přes celou šíři kluziště nenasměroval přesně na Oshieho, jenž vyčkával na pravém kruhu.

07:21
    Sražená přihrávka Oshieho, která hledala Jakuba Vránu, zamířila do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Semjonem Varlamovem.

06:36
    Těsně před Carlem Hagelinem musel odehrávat jeden z hostujících hráčů. Washington se snaží být aktivní, obrana Islanders ale v úvodu funguje dobře.

05:46
    Radko Gudas podél modré čáry přihrál Siegenthalerovi, který pálil zápěstím. Ani tento pokus nešel čistě až k Varlamovovi, jenž tak na svůj první zákrok zatím stále čeká.

05:12
    Nahození Adama Pelecha bylo jemně tečováno. Až k Bradenu Holtbymu ale nedoputovalo.

04:21
    Anders Lee posouval puk na levý kruh, kde stál Barzal. Elitní centr hostů pálil bez přípravy těsně vedle domácí svatyně.

03:45
    Už se znovu hraje ve středním pásmu. Hokejisté Islanders jsou opatrní.

02:54
    Casey Cizikas posouval kotouč za bránou Capitals po mantinelu. Po následných přesných přihrávkách se ke střele z pravého kruhu dostal Ryan Pulock. Hráz těl před sebou ale nepropálil.

02:09
    V úvodu zápasu zatím čekáme na první střelecký pokus. Hned podruhé v krátkém sledu se Ostrované dopustili zakázaného uvolnění.

01:09
    Barzalovi se přihrávka ve středním pásmu na Eberleho nepovedla ideálně. Kotouč zachytil Siegenthaler, jenž jej rychle dostal směrem dopředu.

00:25
    Washington hned na začátku přitlačil na svého soupeře. Díky aktivitě v útočném pásmu získal vhazování před Varlamovem, neboť se pískal icing.