Písek – Olomouc 18:34 (kon.) | Most – Poruba 27:24 (kon.)
DHK Baník Most
27:24 (12:12)
DHC Sokol Poruba
Sobota 22.08.2020, 18:30 • Sportovní hala Klimeška, Kutná Hora • Český pohár žen • Semifinále

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (20:01:05)

Poruba ale odehrála dnes výborný zápas. V prvním poločase disponovala skvělou souhrou spojek s pivotkou Petrou Tichou, která ukázala, že bude pro Porubu velkou posilou. Poruba hrála s obrovským nasazením. Dobře vstoupila i do druhého poločasu, když v 38. minutě vedla 17:15, jenže Most poté následujících osmi minutách zvítězil 6:0 a překlopil vývoj semifinále na svou stranu. Nicméně Ivo Vávra může být s výkonem Poruby spokojený a ostravské házenkářky zaslouží pochvalu.

Most splnil roli favorita a zítra si zahraje finále Českého poháru s Olomoucí, Porubu čeká duel o bronz proti Písku.

Konec zápasu. (27:24)

60
    Ještě poslední útok Mostu... (27:24)

60
    Jenže balón končí na pravé tyči mostecké brankářky. (27:24)

60
    Sedmička pro Porubu. (27:24)

60
    Andrýsková vyskočila na pravé spojce a od nohy brankářky se odrazil míč do porubské brány. (27:24)

59
    Maiwaelderová doráží střelu z levého křídla na druhou tyč. (26:24)

59
    Střelu Farářové z pravé spojky tečovala Borovská vedle zadní tyče! (26:23)

59
    Zřejmě Silvie Polášková byla ošetřovaná, poté se zvedla a odkulhala z hrací plochy. (26:23)

59
    Cholevová (Most) držela soupeřku tak patnáct metrů od své brány a dostane dvě minuty. (26:23)

58
    Odpískán faul na Tichou na šestce! (26:23)

58
    Na palubovce ležela jedna z hráček Poruby a nevypadalo to vůbec dobře. Nakonec se dostane za pomocí spoluhráčky a člena realizačního týmu z hrací plochy. (26:23)

58
    Šustková faulovala po ztrátě míče. (26:23)

57
    Následně se do střelecké listiny zapsala Markéta Prašivková. (26:23)

57
    Most se ujímá vedení o tři branky. (26:22)

57
    Za bránění v brankovišti nařizují rozhodčí sedmičku pro Most! (25:22)

56
    Farářová vypálila z levé strany na protější tyč a poslala brankářku na druhou stranu. (25:22)

Vít Muzikář

DHK Baník Most: Bezpalcová, Müllnerová – Eksteinová, Smetková, Maňáková, Poláková, K. Kostelná, Zachová, Šípová, Mikulčík, Cholevová, Borovská, Stříšková, Andrýsková, Jungová, Šustková.
    DHC Sokol Poruba: Roháčková, Devátá, Mučková – Kučera, Mýlková, Dybalová, Farářová, Maiwalderová, Kavalová, Tichá, Polášková, Prašivková, Bestová, Misková, Desortová, Baumbachová.

Rozhodčí: Horáček, Novotný