Klatovy – Příbram 0:0 (zruš.) | Kladno – Slavia 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Opava 4:3 (po nadst. prodl.)
Trenčín – Skalica 7:1 (kon.) | Havířov – Osvětim 4:2 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 0:0 (zruš.)
Šumperk – Žďár n/S 4:1 (2:1 po s.n.) | Ústí n/L – Vrchlabí 3:2 (2:1 po s.n.) | Benátky n/J – Sokolov 6:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 2:6 (kon.) | Bílina – Děčín 7:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Tábor 2:5 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
HK Nový Jičín
Úterý 25.08.2020, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • Přípravné zápasy

To je dnes ode mě vše, přeji pěkný zbytek večera. (20:02:03)

Dnešní přípravný zápas patřil od prvním minut domácím, kteří tak vrátili Novému Jičínu porážku z prvního přátelského střetnutí. Šance ale byly na obou stranách vyrovnané. Velkou produktivitu dnes zaznamenali Lukáš Finsterle a René Kajaba, kteří byli v zápase vidět již od prvních minut. Střelec Richard Bordowski oproti minulému zápasu s Valašským Meziříčím žádný gól ani asistenci nezaznamenal.

58:41
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Nový Jičín to zkoušel bez brankáře. LUKÁŠ FINSTERLE dostal jednoduchou přihrávku od Kajaby a s klidem zvýšil na rozdíl tří branek. Asistence: René Kajaba.

58:32
    Hosté to zkouší bez brankáře

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

57:20
    Andris poslal puk z pravé strany před Danečkovu bránu. Na chvíli se vedle něj objevilo volné místo, čehož ale žádný z Bobrů nevyužil.

56:10
    K volnému puku před bránou Bobrů se dostal Palička, jeho pokus ale domácí obrana překazila.

54:20
    Ke střele z prostoru před bránou se dostal Tomáš Vávra, jeho pokus gólman kryje.

53:10
    Pořickému se před bránou hostí podařilo bruslí zastavit přihrávku novojičínského obránce a vybojovat tak puk. Ke střele se však nakonec nedostal.

52:38
    Ke přímé střele z mezikruží se dostal Filip Palička, jeho pokus brankář Bobrů chytá.

51:30
    K šanci před bránou Jičína se dostal Michael Vavřík, puk však brankář hostí odrazil.

49:22
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    MIROSLAV KRUPA se dostal do blízkosti brankoviště, jeho první pokus Sachr odrazil, na druhý už však svou lapačkou nestačil. Asistence: David Štefka, Jan Poruba.

48:43
    VLADIMÍR VÁŇA vystřeli kotouč na vzdálenější tyč a nedal brankáři Sachrovi šanci. Bez asistence.

47:40
    Nový Jičín se zkouší dostat do obraného pásma Valašského Meziříčí. Zatím však neúspěšně.

46:40
    Ke střele se dostal také Bordowski, jeho pokus však Sachr svými betony odrazil.

45:40
    Jičín uklidňuje hru za svou bránou.

44:40
    Ke střele se na bránu Bobrů dostal Ondřej Sluštík, svým pokusem však minul.

43:10
    Oba týmy se snaží najít šance, k žádným vyloženým se však zatím nedostaly. Hra se rychle odehrává na obou stranách kluziště.

41:45
    K šanci před bránou se dostal Lukáš Kobylík, avšak trefil pouze tyč.

41:02

40:30
    K puku se jako první dostává Nový Jičín, který pokračuje svou přesilovou hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:25.

V druhé třetině se nejprve prosadili opět domácí, o několik minut později slavil svou první branku také Nový Jičín. Šance byly však na obou stranách vyrovnané. V závěru třetiny ještě Bobři navýšili na rozdíl čtyř branek.

40:00

39:02
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Finsterle – 2 min., držení).

38:47
    RENÉ KAJABA se dostal do úniku. Jeho první střelu brankář Daneček úspěšně odrazil, na druhou už však nestačil. Bez asistence.

37:30
    Jan Poruba se dostal do těsné blízkosti Sachrovy brány a pokusil se o střelu. Jeho pokus však gólman Bobrů překazil.

35:37
    Bobři se pokusili vyhodil puk ze své obrané třetiny, Jičín jim však uvolnění nepovolil a pokračuje v tlaku.

33:30
    Po Sachrově reflexním zákroku se puk dostal k Lehečkovi, ten ihned přihrál VLADIMÍRU VÁŇOVI, který už brankáře Bobrů překonal. Asistence: Jakub Lehečka.

33:10
    Vávra nahodil puk před brankářem hostí, ten jej skryl do své lapačky a ihned rozehrál.

31:57

31:55
    Ďáblové se pokouší usadit před bránou Bobrů, zatím neúspěšně.

29:57
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Báchor – 2 min., sekání).

28:55
    Opět zahrozila první formace Bobrů, střelu zblokoval gólman Daneček lapačkou.

27:08
    Střela Stanislava Báchora se odrazila od gólmana Danečka, kde ihned přebral kotouč TOMÁŠ VÁVRA a našel místo pod horní tyčí. Asistence: Stanislav Báchor, Lukáš Finsterle.

26:50
    Bobři se pokouší prorazit obranu Nového Jičína, zatím ale neúspěšně.

24:10

24:00
    Bordowski se dostal do úniku a vystřelil na brankáře Sachra, ten jeho střelu pohotově chytil.

23:25
    Báchor svou střelou po ledě minul bránu

22:10
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kleiner – 2 min., krosček).

22:00
    První pokus Bobrů v třetině byl zastaven jičínskou obranou

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Valašské Meziříčí se v první třetině dostalo do tříbrankového vedení, na druhé straně jsme však mohli vidět také několik gólových šancí.

20:00

19:30
    Bobři se pokusili dostat kotouč z obraného pásma, ale jejich soupeři snažení překazili.

18:19
    Bordowski přihrál najíždějícímu Paličkovi před bránu, jeho střelu však Sachr zastavil mezi svými betony.

17:44
    Vávrův nepřesný pokus o přihrávku skončil na zakázaném uvolnění.

17:10
    Jičín uklidnil svou hru aby mohl v klidu vystřídat.

15:07
    RENÉ KAJABA se zmocnil kotouče za modrou čárou a pohotovou střelou mezi betony překonal brankáře Nového Jičína. Asistence: Lukáš Finsterle, Stanislav Báchor.

14:22
    Lehečka promáchl v mezikruží, puk mu však utekl.

13:16
    Andris se pokusil přehodit puk přes Danečkovy betony, jeho pokus však skončil neúspěšné.

12:30
    Ke Kajabovi se dostal kotouč blízko brány, ale jeho pokus stačil Daneček včas zpacifikovat.

11:05
    Hruška vystřelil na Sachrou bránu, ten svými betonu kotouč odrazil.

08:12
    Palička objel s pukem bránu Valašského Meziříčí, před možnou akcí jej přitlačil k mantinelu jeden z obránců Bobrů a překazil mu ji.

07:08
    Střela jičínského hráče byla sražena obráncem Bobrů do ochranné sítě

06:24
    Nový Jičín se pokusil o kombinaci před bránou Bobrů, tu však jeho soupeři přerušili a hra se přesouvá na druhou stranu.

03:30
    Pořický přihrál z poza brány mezi kruhy najíždějícímu RICHARDU KOBYLÍKOVI který prostřelil brankáře hostí. Asistence: Jakub Pořický.

03:12
    Zmatku v brankovišti využil nejlépe LUKÁŠ FINSTERLE a zasunul kotouč pod brankáře Danečka. Asistence: René Kajaba, Tomáš Vávra.

02:11
    Obránce Nového Jičína vyslal kotouč na Sachra, ten měl o situaci přehled od samého začátku a proto mu nedělalo kotouč lapit.

01:10
    Pořický zavezl kotouč z levé strany k brankovišti a pokusil se zakončit.

00:01

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Žák, Báchor, Pavlas, Kobylík, Holiš, Pernický, Kamas – Kajaba, Vávra, Finsterle, Andris, Pořický, Slovák, Stodůlka, Vavřík, Kuchařík, Urban

HK Nový Jičín: Daneček (Šimonů) – Vacula, Rufert, Hruška, Váňa, Kleiner, Dřímal – Bordowski, Palička, Štefka, Kafka, Lehečka, Poruba, Krupa, Sluštík, Zmeškal.

Ďáblové mají za sebou již dva přípravné duely s poměrem jedné prohry a jedné výhry. Z důvodů oprav domácího stadionu jsou nuceni odehrát všechna přátelská utkání na ledě soupeřů, jinak tomu není i dnes s Valašským Meziříčím. Zde se představili už minulý týden a zásluhou nové posily Richarda Bordowského si odvezli výhru. Ten se před sezónou vrátil z angažmá v anglické nejvyšší soutěži a v posledním utkání proti Bobrům se podílel na čtyřech z pěti vstřelených branek Nového Jičína.

Bobři mají za sebou pouze jedno přípravné utkání právě s Novým Jičínem. V něm se dvěma vstřelenými brankami ukázal Tomáš Andris. Na své soupeře nakonec nestačili poměrem 3:5. Za sebou mají již dva týdny společných příprav na ledě i s nováčky v kádru Lukášem Finsterlem a René Kajabou, který se po dvou letech vrací k hokeji. K dispozici mají Valaši také několik mladých posil, Daniela Stodůlku, Marka Urbana a Michaela Vavříka. Pro které jsou tyto zápasy jejich prvními zkušenostmi v dospělém hokeji.

Dobrý den vážení hokejoví příznivci. Po týdnu se opět vracíme na zimní stadion ve Valašském Meziříčí, kde spolu podruhé v rámci příprav poměří síly druholigové celky HC Bobři a HK Nový Jičín. První přátelský zápas dopadl lépe pro tým z Nového Jičína, když Valachy přehrál 5:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Kozák

Branky a nahrávky: 4. Finsterle (Kajaba, Vávra), 4. Kobylík (Pořický), 16. Kajaba (Finsterle, Báchor), 28. Vávra (Báchor, Finsterle), 39. Kajaba, 59. Finsterle (Kajaba) – 34. Váňa (Lehečka), 49. Váňa, 50. Krupa (Štefka, Poruba)