Levice – Dubnica 7:3 (kon.) | Šumperk – Vítkovice 2:4 (3:4 po s.n.) | Spišská N. Ves – Poprad 2:4 (kon.)
po s.n. (3:4)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 28.08.2020, 17:00 • Škoda arena • Přípravné zápasy

Celkové střely na branku: 36:60. (19:32:42)

Tak tenhle zápas musel překvapit spousty lidí v publiku. Ačkoliv Vítkovice jsou extraligový tým a Šumperk nováčkem Chance ligy, tak víceméně s dnešním soupeřem dokázali domácí držet krok. Rozhodující branku vstřelil Patrik Koch.

7. série
    3:4
    Alexandre Mallet prostřelil napodruhé Peksu a potvrdil vítězství!

3:3
    Jozef Baláž netrefil klec Daniela Dolejše.

5. série
    3:3
    Alexandre Mallet našel mezeru mezi betony a skóruje také.

5. série
    3:2
    Jan Milfait položil Dolejše! A skóroval!

4. série
    2:2
    Kapitána Vítkovic Lukáše Krenželoka Peksa vychytal.

4. série
    2:2
    Adam Scheuter se nedokázal prosadit.

3. série
    2:2
    Tak to byla paráda v podání Jakuba Schleisse, který proměnil rychlou kličkou v bezprostřední blízkosti.

3. série
    2:1
    Daniel Hroch chtěl udělat rychlou kličku, ale nezadařilo se.

2. série
    2:1
    Jan Hruška nenašel skulinku mezi tyčkou a Peksou a neproměnil!

2. série
    2:1
    Přesnou střelou proměňuje nájezd i Tadeáš Jaroš!

1. série
    1:1
    Rostislav Marosz se nenechal nachytat a proti vyjetému Peksovi skóroval.

1. série
    1:0
    Petr Gewiese střílel za Šumperk jako první! A přesnou střelou překonal Dolejše!

Samostatné nájezdy začínají.

Ještě budou následovat samostatné nájezdy!

59:55
    Baláž zabránil teď Vítkovickým vstřelit puk do odkryté klece!

59:43
    Střela Nepokoje skončila na betonu Dolejše!

59:14
    Hosté zahráli vysokou holí. Vhazovat se bude před brankářem Dolejšem.

58:41
    Kučera se teď objevil sám před Dolejšem, ale jen těsně netrefil.

58:12
    Domácí se ovšem i nadále snaží založit akci. Zatím jejich největším soupeřem je střední pásmo.
    57:19 HRUŠKA - 2:4

57:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    JAN HRUŠKA krásnou a rychlou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Vítkovice odskakují na rozdíl dvou gólů. Asistence: Peter Trška.

57:03
    Schleiss se snažil objet bránu. To se mu povedlo, ale klec netrefil.

56:41
    Vítkovice se drží v třetině Draků.

56:04
    Altrichter vyrazil nahození od modré!

56:02
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Lukáše Kučeru.

55:52
    Maroszova střela trefila Altrichtera do ramene.

55:07
    Hosté v plném počtu. Ještě předtím tu byla další akce Šumperka, který se tlačí do branky. Dolejš ale zatím chytá skvěle.

54:48
    Na druhé straně se vyznamenal Dolejš, který parádním zákrokem na zemi, zabránil témeř jistému gólu!

54:05
    Werbik se dostal sám před Altrichtera, ale šumperský gólman skvěle udržel pozici a nechal betony na ledě!

53:40
    Dej zavezl puk do útočného pásma. Tam jej nechal a odjel střídat.

53:07
    Tomáš Kubalík nešikovně podrazil hráče Draků. Odpyká si tak menší trest.

51:55
    Teď musel být gólman Ridery v pozoru, protože kotouč skákal brankovištěm, a každý se po něm sápal. Naštěstí pro hosty se puk podařilo dostat do střední třetiny.

51:24
    Hosté v plném počtu. Šumperk si držel třetinu, ale Dolejš nemusel výrazně zasahovat.

50:14
    A strhla se nám tu potyčka! Jan Milfait se dostal do křížku s Janem Schleissem. Oba hráči dostali 2+2 minuty za hrubost. Nutno podotknout, že se nejednalo o klasicky pěstní souboj, spíše o strkanici. Proto vypadá rozhodnutí jako přísné.

49:48
    Mallet se dostal do úniku po křídle, ale šumperský muž v brance jej betonem vychytal.

49:24
    Patrik Koch předvedl u mantinelu nedovolený zákrok a obdržel od sudího dvě minuty za nedovolené bránění.

48:46
    Šumperský gólman ukázal dobrou práci hokejkou a vypíchl jednomu z útočníků Ridery puk.

48:03
    Baláž nahodil puk od půlky hřiště na Dolejše. Brankář musel být v pozoru, kotouč mířil přesně do branky.

47:35
    Nyní mají domácí problém projít přes střední pásmo. Hosté se zase udržet déle v útočném.

46:38
    Schleiss stál úplně sám před Martinem Altrichterem, ale gólmana Draků trefil pouze do ramena.

45:40
    Altrichter si připsal dobrý zákrok vyrážečkou. Devatenáctiletý mladík ukázal dobrý reflex.

45:25
    Puk skončil v hlediště. Čárový rozhodčí původně ukázal, že se bude vhazovat ve středním pásmu. Poté ovšem rozhodl přesunout utkání do obranné třetiny Šumperka.

45:13
    Nepřesná přihrávka šumperského mančaftu skončila na zakázaném uvolnění. Teď hra obou mančaftů není přesná.

44:48
    Nyní vidíme na ledě hodně osobních soubojů u mantinelů

44:40
    Dolejš nyní zachytil nahození do rukavice a rychle rozehrál.

44:30
    Šišovského střela letěla hodně mimo klec Parsu.

43:10
    Ofsajd zastavil šumperský útok.

43:09
    Řezáč teď zkušeně zabránil přihrávce před branku Draků.

42:30
    Vítkovice si držely pásmo, ale vzápětí se puku zmocnili domácí.

41:25
    Menší potyčka před brankou Altrichtera, kterou rozhodčí stačili rozdělit.

Pokračujeme!

Týmy už se vrací na hrací plochu.

Plexisklo už sedí na místě!

Teď je vše na rolbařích! Oba mančafty se jedou zahřát do kabin! Ještě, že máme ten pátek a lidé zítra nespěchají na ranní.

V první třetině jsem říkal, že k tomu může dojit a hle! Je to tady!

41:15
    Gewiese narazil jednoho z hráčů Vítkovic na mantinel a vysklil plexisklo!

41:12
    Trškova rána otestovala beton Altrichtera.

40:21
    Šumperk zahrozil hned ze startu. Nebezpečná rána Draků skončila mimo.

40:01
    Střídání v týmu Draci Šumperk: ze hřiště odchází Peksa, přichází Altrichter.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 19:13. Celkově: 25:35.

Tak tomu se říká obrat. Nevím, co řekl kouč Martin Sobotka svým svěřencům, ale tohle byl úplně jiný Šumperk. Vítkovice v některých částech utkání byly horším mančaftem. Možná tým Mojmíra Trličíka podcenil v prostřední části domácí svěřence a ti toho využili. Rozhodovat bude ale závěrečná dvacetiminutovka.

40:00

39:57
    Ale nakonec se nedostanou ani ke střele.

39:50
    Puk je na hokejkách Vítkovic. Ty se ještě pokouší něco vymyslet.

39:02

38:56
    A další zmatek před Dolejšem. Střela Viktorina letěla těsně vedle branky. Gólman Vítkovic měl ale kompletně zakrytý výhled, a tak by na případnou teč nemohl reagovat.

38:00
    Koch vystřelil kotouč z brankové čáry! Šumperk byl blízko ke skórování. Skvělá práce obránce hostů.

37:42
    Ostrava ale zavezla puk do útočného pásma.

37:04
    Draci si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Peter Šišovský.

36:35
    Draci chvíli kombinovali v útočné třetině. Na modré však přišli o puk. Teď jsou v útoku hráči Vítkovic.

35:41
    Teď ovšem chyba domácích po vhazování a těžit z toho mohl Krenželok. Toho ale v souboji jeden na jednoho vychytal Peksa.

34:35
    Draci aktivně napadají soupeře. Ostrava má problém dostat se do zakončení.

33:34
    Hroch hledal před brankou Uhlíka! Přihrávka těsně nevyšla! Pokud by puk prošel, pravděpodobně by to byla střela do odkryté klece.

33:01
    Puk se dostal po teči na střídačku Vítkovic. Vhazovat se bude po levé straně Marka Peksy.

32:26
    Draci v plném počtu.

32:20
    Domácí teď předvedli výborný forčeking, takže Ridera měla problém dostat se do útočného pásma. Nakonec hosty zastavil ofsajd.

31:51
    A Vítkovice se snaží ukrojit si něco z přesilové hry. Ostravanům se však nedaří zakončit.

31:26

30:26
    Střídání v týmu HC Vítkovice Ridera: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Dolejš.

30:26
    Hrát se bude ale čtyři na čtyři. Jan Bernovský dostává menší trest za sekání.

30:21
    Draci se snaží dostat do útočné třetiny.

29:26
    Teď to stejné předvedl Šumperk a vybojoval si přesilovou hru. Nicolas Werbik zatáhl za záchranou brzdu a zahákoval soupeře. Jinak by Draci stříleli do odkryté klece.

28:39
    Ridera teď drží Šumperk v kleštích.

27:40
    Fantastický Peksa teď vychytal útok dvou hráčů na samotného gólmana! Šumperský fantom se přesunul od tyčce k tyčce po zemi jako Dominik Hašek.

26:40
    Šumperk teď sevřel Vítkovice ve třetině. Svoboda musel lítat ze strany za stranu. Střely domácích ale testovaly zadní mantinel.

25:39
    Jozef Baláž nejprve vystřelil na brankáře Ridery. Ten puk vyrazil opět na útočníka domácích. Následná rána šla vedle.

25:26
    Další střela domácích, která byla sražená do ochranné sítě.

25:18
    Jarošova střela z mezikruží trefila přesně připraveného Svobodu. Šumperský útočník se tvářil, že mu rána nesedla.

24:59
    Ofsjad Draků zastavil útočnou akci.

24:42
    Šumperk přišel na led úplně vyměněný a Vítkovice mají teď s domácími problémy.

23:42
    Jan Hruška je následně potrestaný za podrážení.
    23:24 GEWIESE - 2:3

23:24
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak tohle byla parádička ze strany PETRA GEWIESEHO. Ten dostal krásný pas od Jaroše a rozhodl se vystřelit. Nutno podotknout, že z velice ostrého úhlu. Přesto trefil Miroslava Svobodu, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Tadeáš Jaroš.

23:20
    Tentokrát ale útočí Šumperk a zakládá nějakou akci.
    22:54 KOCH - 1:3

22:54
    A opět se prosazuje obránce Vítkovic PATRIK KOCH. Ten přesnou ránou poslal puk za záda brankáře Draků. Máme tu opět dvougólový rozdíl. Asistence: Peter Šišovský, Josef Mikyska.

22:40
    Vítkovice ale stále útočí, branka je nezastavila.
    22:23 JAROŠ - 1:2

22:23
    Šumperk po skvělé akci snižuje. Daniel Spratek si zajel za branku a následně poslal puk na volného JANA UHLÍKA. Ten střelou z první prostřelil Svobodu. Asistence: Daniel Spratek, Stanislav Dosek.

22:01
    Jan Schleiss se objevil úplně sám před Markem Peksou, gólman Draků zakročil betonem.
    21:09 KOCH - 0:2

21:09
    PATRIK KOCH se štěstím propasíroval puk za gólmana Šumperka. Vítkovice tak jdou do dvougólového vedení. Asistence: Dominik Lakatoš.

21:00
    Už to vypadalo, že se Mifaitovi podaří vyhodit puk, ale nakonec Ridera stále drží třetinu.

20:30
    Lakatošova rána otestovala mantinel za brankou domácích.

20:11
    A hned ze startu Vítkovice zaútočili na domácí celek.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

Střely na bránu: 6:22.

Máme za sebou první třetinu dnešního utkání. Pokud bychom měli vyzdvihnout nějakého hráče, pak jednoznačně gólmana Draků Marka Peksu. Ten dnes drží domácí mužstvo a jen díky němu je skóre takové, jaké je. Vítkovice jsou aktivnějším celkem. Draci mají problém při přechodu přes střední třetinu, a také udržet se v útočném pásmu. Uvidíme, jakou taktiku oba trenéři naordinují svým svěřencům do další periody.

20:00

19:52
    Ještě se snažili hosté závést puk do útočné třetiny, ale vypadá to, že víc už se nestane.

18:59
    Šišovského střela skončila na mantinelu za brankou gólmana.

18:42
    Teď ukázali hosté, že umí hrát tvrdě do těla. Gewiese po souboji spadl na zadek.

17:42
    Krenželok se dostal k ráně před gólmanem, ta jen těsně prolétla kolem klece Dral.

17:12

16:57
    Ale stále se nemohou domácí držet stabilně v útoku.

16:22
    Šumperk se o dlouhé době dostal do útočné třetiny, kde se zatím drží.

15:37

15:12
    Tentokráte se provinil hráč Vítkovic, který aktivně napadal domácí. Jan Schleiss dostává menší trest za sekání.

15:12
    Lukáš Krenželok vypálil na Peksu další dělovku, šumperský gólman ale skvělým zákrokem vyrazil puk.

14:36
    Další rána, kterou vyrazil Peksa betonem.

14:21
    Ostrava kombinovala dlouho v útočné třetině. Vše korunovala střela Dominika Lakatoše. Šumperský brankář si ale pohlídal trajektorií.

13:37
    Dominik Ficek, nový člen v sestavě Draků, se provinil faulem. Od sudího dostává dvě minuty za podrážení.

13:24
    Drakům se podařilo dostat puk ze své třetiny. Tlak Vítkovic pravděpodobně ale bude pokračovat poté, co se opět dostanou do útočné třetiny.

12:39
    Další bomba od modré, která otestovala plexi. Jejím autorem byl Peter Trška.

12:00
    Domácí nahazují puk do třetiny. Tam ovšem chybí útočící hráč, a tak mají možnost ostravané dalšího útoku.

11:22
    Střela Alexandera Malleta letěla mimo branku domácích.

10:35
    Vítkovice jsou jasně aktivnějším týmem. Draci mají velký problém s přesnou přihrávkou, díky které by si vytvořili rychlý protiútok.

10:04

10:02
    Peksa byl příliš aktivní při zákroku na Černého a omylem si posunul branku. Tak rolbaři mají přeci jen práci a dávají klec do normálního postavení.

10:02
    Robert Černý vypálil bombu z prostoru pro vhazování, ale trefil pouze plexisklo za brankou Draků. No, ještě o trochu tvrdší a rolbaři by museli vyměňovat.

09:04
    Šumperk má problém s přihrávkou v útočné třetině.

08:44
    Tak teď měli domácí štěstí, protože Marosz se mohl dostat do dobré střelecké pozice. Naneštěstí pro něj jeho spoluhráč byl příliš aktivní a přejel modrou čáru rychle. Ofsajd.

08:37
    Šumperk nahodil kotouč, který následně hráči Ridery tečovali do ochranné sítě.

08:24
    Hosté dokázali zahrozit, ale gólman Draků vyrazil betonem.

08:04
    Tomáš Kubalík dostává menší trest za hákování. Draci tak mají možnost první početní výhody.

07:59
    Kratochvílova střela skončila na brankou Svobody.

07:07
    Neuvěřitelný Marek Peksa opět podržel Draky. Nejprve dokázal zasáhnout do přihrávky hostujícímu Schleissovi, následnou ránu pak lapil. Před ním se snažil dorážet ještě jeden z hráčů Ridery, ale gólman zastavil puk.

06:27
    To se na druhé straně nedaří ani Vítkovicím. Ridera má problém držet soustavný tlak.

05:49
    Draci mají stále problém při přechodu přes střední pásmo. To je důvod, proč se nedokáží ani trvale udržet v útoku.

05:10
    Černého střela z bodu pro vhazování skončila na betonu brankáře Šumperka. Peksa měl štěstí, že v okolí nebyl nikdo z hostů, kdo by puk dorazil do klece.

04:53
    Uhlíkovo nahození chytil do rukavice Svoboda.

04:45
    Už to vypadalo, že Šumperk nějakým způsobem zahrozí, ale ve finále se nepodařilo ani domácím zahrozit.

04:24
    Teď ale Vítkovice ukazují svou sílu a tlačí Draky.

03:56
    Kubešovo nahození od modré bylo sraženo. Puk mají na holích domácí hráči.
    03:26 MAROSZ - 0:1

03:26
    Tohle byl šťastný gól ze strany Vítkovic. Josef Mikyska poslal pas na ROSTISLAVA MAROSZE, který jen tak lehce tečoval kotouč. Puk se následně odrazil za záda Marka Peksy, který už nestačil zareagovat. Asistence: Josef Mikyska.

02:56
    Lukáš Krenželok se dostal opět do těsné blízkosti gólmana, ale gólman Draků je při chuti. Opět výborný výjezd a zákrok vyrážečkou.

02:38
    Dobrá střela Schleisse skončila na betonu Peksy.

02:14
    Tadeáš Král si počínal nedovoleně v souboji u mantinelu a od sudího obdržel menší trest.

01:37
    Mikyska vystřelil, ale šumperský obránce zblokoval jeho střelu. Ta nakonec letěla sražená do rohu kluziště.

01:25
    Viktorín přišel o puk a zadělal tak domácímu celku na problémy. Nejprve se dostal ke střele Trška, následně pálil Černý. Oba hráče vychytal skvělý Marek Peksa.

00:15
    Šumperk se po získání kotouče pokusil zaútočit, ale v útočné třetině přišel o puk.

00:01
    Hned ze startu ostrý souboj při vhazování. Nakonec byli hosté úspěšnější a dostali se s kotoučem do útočného pásma.

00:01

Oba mančafty jsou na ledě. Vše je připraveno k dnešnímu zápasu. Solidně zaplněná Škoda aréna se těší na zajímavé utkání. Pro Šumperk je to prakticky hokejový svátek. Již dlouho na domácím ledě nenastoupil tento mančaft proti extraligovému týmu.

Trenér Martin Sobotka v defenzivě vyzkouší obránce Dominika Ficka, který loňskou sezónu odehrál v Opavě.

Do zápasu nenastoupí Roman Polák, Zbyněk Irgl a Jesse Dudas kvůli zdravotním problémům.

Hezký podvečer ze Škoda areny v Šumperku. U dnešního onlajn duelu Vás vítá Dominik Mihailescu. Domácí celek dnes na svém ledě vyzve extraligové Vítkovice. Nutno podotknout, že tento duel bude těžkou zkouškou pro Draky, neboť Ridera nastupuje v nejsilnější možné formaci, kterou aktuálně má k dispozici.

Draci Šumperk: Peksa (Altrichter) – Gewiese (C), Kabelka, Viktorín, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus, Ficek, Švec – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, Král, Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Kučera, Scheuter, Krejčiřík – Horký

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Dolejš) – Štencel, Koch, Trška, Černý, Kovář, Demel – Krenželok (C), Hruška, Lakatoš – Mallet, Marosz, Schleiss – Dej, Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, Kubalík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 23. Uhlík (Spratek, Dosek), 24. Gewiese (Jaroš) – 4. Marosz (Mikyska), 22. Koch (Lakatoš), 23. Koch (Šišovský, Mikyska), 58. Hruška (Trška)