Nitra – Trenčín 2:3 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 6:2 (kon.)
Dallas Stars
5:4 (3:0, 0:2, 2:2) Stav série: 3:1
Colorado Avalanche
Pondělí 31.08.2020, 00:00 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Play-off NHL 2020! Zde poběží textový přenos ze čtvrtého zápasu semifinále Západní konference mezi Dallas Stars a Colorado Avalanche. Úvodní vhazování očekáváme krátce po 00:00 SEČ.

→ Textovým přenosem vás bude provádět Jiří Sameš.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ → Avalanche ve třetím zápase přestříleli Dallas, získali první úspěch v sérii

Colorado ve třetím zápase semifinále Západní konference přestřílelo Stars, přičemž tak získalo první úspěch v sérii. Ve třetí třetině padlo hned šest branek, vítěznou trefu zde v čase 53:54 obstaral Nazem Kadri.

Dallas po úvodní periodě vedl 1:0, ovšem Avalanche v prostředním dějství vsítili hned tři branky. Stars se potom v závěrečné části podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, ale soupeř vzápětí odpověděl a šel do trháku.

Nathan MacKinnon bodoval v jedenáctém zápase v play-off po sobě, čímž se postaral o nový klubový rekord (Avalanche/Nordiques).

→ Třetí zápas semifinále Západní konference:

Dallas Stars vs. Colorado Avalanche 4:6
    (1:0, 0:3, 3:3) • Stav série: 2–1 DAL

Branky a nahrávky: 12. Seguin (Benn, Heiskanen), 45. Gurjanov (Hintz, Perry), 50. Comeau, 51. Benn (Lindell) – 21. Zadorov (Kadri), 25. Burakovsky (Makar, Zadorov), 31. Landeskog (Makar, MacKinnon), 53. Rantanen (MacKinnon), 54. Kadri (Connauton, Makar), 59. Bellemare ENG (Rantanen, Cole).

Statistiky Střely na bránu: 37 – 32 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 10 – 10

Gólmani: Anton Chudobin (DAL) – prohra, 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83.9%, čas 58:26 vs. Pavel Francouz (COL) – výhra, 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89.2%, čas 60:00.

Tři hvězdy utkání: 1. Cale Makar, 2. Mikko Rantanen, 3. Nikita Zadorov (všichni COL).
    VIDEO → Vítěznou trefu ve třetím zápase obstaral v čase 53:54 útočník Nazem Kadri.

ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    (Pozn.: Statistické údaje – boje o Stanley Cup 2020)

DAL: Andrej Sekera (obránce, 34 let, SVK)
    → 0+0, -2 účast, 10 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 14:06

DAL: Radek Faksa (centr, 26 let, CZE)
    → 2+2, -2 účast, 14 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 16:02

COL: Pavel Francouz (gólman, 30 let, CZE)
    → bilance 2-3-0, průměr 2.69, úspěšnost 90.8%, SO 1

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítejte ještě jednou při sledování Play-off NHL 2020! Čtvrtý zápas semifinále Západní konference mezi Dallas Stars a Colorado Avalanche začne už za malou chvíli.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Lindell (A), J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau.

Colorado Avalanche: Francouz (Hutchinson) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, Connauton – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Naměstnikov – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Racicot, Murray.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?

DAL: Anton Chudobin (gólman, 34 let, RUS)
    → bilance 6-4-0, průměr 2.75, úspěšnost 91.3%, SO 0

Zahajovací formace

DAL: Chudobin – Oleksiak, Heiskanen – Cogliano, Faksa, Comeau

COL: Francouz – Graves, Makar – Landeskog, MacKinnon, Rantanen

Zahajovací formace stojí na modré čáře, zazní americká a kanadská státní hymna.

Hymny jsou minulostí... Na úvodní vhazování se už staví Faksa a Landeskog, začínáme!

00:01

00:38
    První střídání patřilo Dallasu, pro Francouze však žádné nebezpečí.

02:13
    Girard teď napřáhl ke střele od modré čáry zleva, ovšem Chudobin zasahovat nemusel.

02:36
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění).

03:45
    Colorado hraje první přesilovou hru dnešního utkání, ale zatím se jim vůbec nedaří. Stars se dobře brání.

04:36
    Dallas Stars v plném počtu.

05:06
    Střely na bránu: 0 – 0

06:18
    Dallas právě vstřelil branku!
    Sedmá minuta a Stars otevírají skóre utkání! Francouz neudržel střelecký pokus Faksy z levé strany a se štěstím skóroval JOHN KLINGBERG. Jeho druhá trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Asistence: Radek Faksa, Blake Comeau.
    06:18 John KLINGBERG - 1:0

06:48
    Francouz má kotouč ve svém držení a proběhne první reklamní přestávka.

06:48
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mattias Janmark – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost).

07:22
    Pavelski vystřelil z pravé strany, Francouz nastavil svou vyrážečku a puk vyrazil.

08:33
    Využitá přesilovka a dvougólové vedení pro Stars! Zleva zkusil štěstí Hintz, bekhendovou dorážkou z brankoviště potom uspěl RADEK FAKSA. Jeho třetí trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Roope Hintz, Miro Heiskanen.
    08:33 Radek FAKSA - 2:0

09:41
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., vysoká hůl).

09:41
    Hned je tady další přesilová hra pro Dallas. Dočkáme se snad dalšího kotouče v síti Avalanche?

10:45
    A také druhá přesilovka Stars je úspěšná – 3:0! JAMIE BENN před bránou hezky tečoval střelecký pokus Radulova od modré čáry. Jeho čtvrtá trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Alexandr Radulov, Joe Pavelski.
    10:45 Jamie BENN - 3:0

11:17
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., nedovolené bránění).

11:17
    Po reklamní přestávce uvidíme přesilovou hru Colorada, které je doslova zralé na ručník...

12:11
    Chudobin stále čeká na první zákrok v dnešním utkání.

13:17

13:26
    Střely na bránu: 9 – 0

14:37
    Landeskog útočil po pravé straně, ovšem k zakončení se nedostal.

14:57
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za Chudobinovými zády, následuje reklamní přestávka.

15:31
    Burakovsky to zkusil od modré čáry, Chudobin měl připravenou lapačku a konečně si připsal první zákrok.

15:57
    Na opačné straně ledu zahrozil zprava Comeau a byla z toho vskutku dobrá šance. Francouz teď na jedničku.

17:46
    Cole zkoušel štěstí dvakrát od modré čáry zprava, avšak ani jeden pokus neprošel.

18:26
    Velká šance Avalanche! Na 1:3 mohl snížit Kadri, jenže z těsné blízkosti Chudobina nepřekonal.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní perioda byla jasnou záležitostí Dallasu, jenž se těší z náskoku 3:0 – dvakrát skóroval při přesilovce. Český útočník Radek Faksa vstřelil jeden gól a přidal k tomu jednu asistenci. Avalanche se na konci třetiny přece jen trochu vzpamatovali...

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 10 – 5; Vhazování: 54% – 46%; Přesilová hra: 2/2 – 0/2; Trestné minuty: 6 – 6; Hity: 26 – 15

Oba týmy se vrátily zpět na ledovou plochu, před námi je prostřední část.

20:01

20:12
    Po 12 vteřinách vyzkoušel Chudobina střelou od levého mantinelu Graves.

21:09
    Na kotouč si ve druhé třetině sáhl už i Francouz, to když útočil Seguin.

22:07
    Bellemare se najednou ocitl za obranou soupeře, ale Chudobin zůstává neprůstřelný.

22:28
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., podrážení).

22:56
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

23:41
    Faksa z dobré střelecké pozice minul bránu. Dnes hraje skvělé utkání.

24:28
    Colorado Avalanche v plném počtu.

24:56

25:06
    Střely na bránu: 14 – 10

26:35
    Nahození Kadriho od levého mantinelu, Chudobin touš vyrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

26:35
    Zpět do akce! Pavelski a Kadri v souboji na vhazování po pravé ruce Chudobina.

27:44
    Postavení mimo hru v podání Stars.

29:00
    Naměstnikov vystřelil zleva z úhlu, ale Chudobin si tyčku pohlídal.

29:40
    Další neúspěšná útočná snaha Dallasu – ofsajd.

30:17
    Máme za sebou polovinu utkání a Stars nadále vedou o tři branky. Na řadě je reklamní přestávka.

30:32
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Kevin Connauton – 2 min., nedovolené bránění).

31:04
    Klingberg střílel bez přípravy od modré čáry a za Francouzem se ozvala branková konstrukce.

32:26
    Dallas hraje další velmi dobrou přesilovku. Francouz se musí mít na pozoru.

32:32

32:46
    Střely na bránu: 17 – 17

33:24
    Colorado právě vstřelilo branku!
    1:3 z pohledu Avalanche! Chudobinovo kouzlo očaroval VALERIJ NIČUŠKIN, jenž se velmi dobře zorientoval před bránou. Jeho první trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Asistence: Cale Makar, André Burakovsky.
    33:24 Valerij NIČUŠKIN - 3:1

35:21
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu a následuje další z reklamních přestávek.

36:17
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., nedovolené bránění).

36:17
    Stars jsou při přesilovkách hodně nebezpeční. Vhazování po pravé ruce Francouze.

37:28
    Na pravé straně byl dost aktivní Pavelski, ale Francouz pozorný.

38:17

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:23
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolené bránění).

39:23
    Oddechový čas pro Colorado Avalanche.

39:34
    Avalanche se rychle daří využít dvojnásobnou přesilovku a jsou na dostřel! CALE MAKAR zleva střelou bez přípravy propálil Chudobina. Jeho třetí trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.
    39:34 Cale MAKAR - 3:2

39:36
    Pokračuje klasická přesilovka Colorada...

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou čtyřicet minut a je zaděláno na pořádné drama. Colorado bylo v prostřední části lepším týmem a zaslouženě vsítilo dvě branky. Na 2:3 snížil v poslední minutě obránce Cale Makar, jenž využil dvojnásobnou přesilovku.

Statistiky po druhé třetině

Je tady závěrečná dvacetiminutovka! Colorado bude mít ještě k dispozici přesilovku.

40:01

40:42
    Kadri z levého kruhu nahazoval touš na bránu, Chudobin zůstal bez práce.

41:23

42:39
    Nieto se zprava tlačil před bránu, avšak nepochodil.

43:40
    Teď nepřesný střelecký pokus Klingberga od modré čáry zprava, Francouz tak zasahovat nemusel.

45:06
    Střely na bránu: 18 – 28

45:32
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., podrážení).

47:07
    Nahození Heiskanena od modré a Francouz připraven. Předtím to zkoušel Seguin či Radulov.

47:30
    Už třetí využitá přesilovka Stars! Autorem branky je ROOPE HINTZ, který parádně z mezikruží prostřelil Francouze. Jeho druhá trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Asistence: John Klingberg, Radek Faksa.
    47:30 Roope HINTZ - 4:2

48:02
    A záhy je to 5:2 pro Stars! Chybu Makara při rozehrávce potrestal DENIS GURJANOV. Jeho osmá trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Bez asistence.
    48:02 Denis GURJANOV - 5:2

48:02
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Pavel Francouz, přichází Michael Hutchinson.

50:13
    Colorado se provinilo icingem, vhazovat se tedy bude za malý moment před Hutchinsonem.

51:24
    Ještě zdaleka není hotovo! VALERIJ NIČUŠKIN zprava prostřelil Chudobina, svým způsobem mu k tomu pomohl bránící Benn. Jeho druhá trefa v dnešním střetnutí! Asistence: André Burakovsky, Samuel Girard.
    51:24 Valerij NIČUŠKIN - 5:3

52:11
    Střely na bránu: 27 – 33

52:53
    Po reklamní přestávce máme vhazování po pravé ruce Chudobina mezi hokejky Pavelskiho a Kadriho.

53:57
    Makar se prokličkoval do útočného pásma, ovšem zleva potom nemířil přesně.

55:35
    Avalanche nezbývá moc času, soupeř navíc dobře brání vlastní modrou.

56:38
    Čeká nás poslední reklamní přestávka...

57:30
    Stars vyhodili na zakázané uvolnění. Hutchinson už je na střídačce.

58:02
    Střelecký pokus Makara od modré čáry a obětavý zákrok Comeaua.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:56
    Necelé čtyři vteřiny do konce a Avalanche snižují na 4:5! Kadri uspěl na vhazování v útočné třetině a následně skóroval VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Jeho druhá trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Samuel Girard, Nazem Kadri.
    59:56 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 5:4

Dallas ve čtvrtém zápase semifinále Západní konference zdolal Avalanche poměrem 5:4, přičemž tak je krok od postupu do konferenčního finále. Blýskl se český útočník Radek Faksa, který vstřelil jeden gól a přidal k tomu dvě asistence.

Stars se dnes hodně dařila přesilová hra, když zde vsítili hned tři branky. Rozdílovou trefu má potom na svém kontě útočník Denis Gurjanov.

Tři hvězdy utkání

1. Radek Faksa (DAL), 2. Roope Hintz (DAL), 3. Cale Makar (COL) (02:46:05)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 7. J. Klingberg (Faksa, Comeau), 9. Faksa (Hintz, Heiskanen), 11. Ja. Benn (Radulov, Pavelski), 48. Hintz (J. Klingberg, Faksa), 49. Gurjanov – 34. Ničuškin (Makar, Burakovsky), 40. Makar (MacKinnon, Rantanen), 52. Ničuškin (Burakovsky, Girard), 60. Naměstnikov (Girard, Kadri)

Colorado Avalanche: Francouz (49. Hutchinson) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, Connauton – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Naměstnikov – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Racicot, Murray