Jonesová – Šramková 2:1 (kon.) | Škoch – Najtová 2:1 (kon.)
Paarová – Kučová 0:2 (kon.) | Schmiedlová – Ignatiková 1:0; 3:2; 15-15 (skreč)
Rebecca Šramková
1
2 6 2
sk Pondělí 31.08.2020, 10:08WTA Praha 125K (antuka)

Máme za sebou zaujímavý zápas medzi našou Rebeccou Šrámkovou a britskou tenistkou Francescou Jonesovou, ktorý sa skončil neúspešne pre našu tenistku. V úvodnom sete mala jasne navrch Jonesová, ktorá využila šance na brejk a ani raz nestratila svoje podanie a vyhrala ho 6:2. V druhom sete naopak bola Šrámková efektívnejšia na brejkbaloch a vďaka zlepšenej hre ho dokázala ovládnuť ešte jednoznačnejšie pomerom 6:1. V rozhodujúcom sete Šrámková zobrala súperke servis hneď na úvod, ale nedokázala ho potvrdiť, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce. Od stavu 2:2 nedokázala vyhrať ani jednu hru a Jonesová sa napokon zaslúžene teší z postupu do ďalšieho kola na challengeri WTA v Prahe. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších online prenosoch! (12:17:42)

Ten napokon aj premieňa, takže v treťom sete víťazí 6:2 a poráža Rebeccu Šrámkovú ako outsiderka v druhom kole challengeru na antuke v Prahe!

40-30
    Jonesová sa však predsa len k mečbalu dostala.

30-30
    Šrámková sa však nevzdáva a ešte súperku nepúšťa k mečbalom.

30-15
    Lenže Jonesová je už veľmi blízko k mečbalom, od víťazstva ju delia len dve loptičky.

15-15
    Šrámková však kontruje a vyrovnáva.

15-0
    Nevydarený začiatok dôležitého gemu, prvý bod získava britská tenistka.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Rebecca Šramková.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    Ten sa jej už využiť podarilo a v tejto chvíli je len gem od víťazstva, v treťom sete vedie 5:2.

A-40
    Prichádza však ďalší gembal pre Jonesovú.

40-40
    Tú však nevyužila a vidíme druhú zhodu v tejto hre.

A-40
    Jonesová sa dokázala prepracovať až k výhode.

40-40
    No a bohužiaľ naša tenistka nevyužila ani druhú šancu, takže máme tu zhodu.

30-40
    Bohužiaľ znova sme pre technické problémy stratili obraz, ale dôležité je, že Jonesovej sa podarilo odvrátiť prvý brejkbal.

15-40
    Preto je tu z ničoho nič šanca pre Šrámkovú, ktorá sa prepracovala k dvom brejkbalom.

15-30
    Nevydaril sa jej ani prechod na sieť, slajzovaný úder letel mimo kurt.

15-15
    Následne Jonesovej forehand skončil v tesnom oute.

15-0
    Teraz si krásne Jonesová Šrámkovú rozbehala a zakončila výmenu víťazným forehandom. Na čo naša tenistka slovne reagovala: "Si robíš kozy."

4:2
    Ale druhý brejkbal už po veľmi zlom forehande Jonesová využíva a odskakuje do vedenia v treťom sete 4:2.

40-30
    Prvý sa Šrámkovej podarilo odvrátiť a ešte v tomto geme žije.

40-15
    Ale predsa len vidíme brejkbaly a hneď dva ich má na svojom konte Jonesová.

30-15
    Teraz chybuje aj Jonesová, takže dôležitý bod pre našu tenistku.

30-0
    Prichádza forehand len do siete od Šrámkovej a veľké problémy.

15-0
    Šrámková nezačína svoju hru na podaní najlepšie, v prvej výmene bola úspešnejšia Jonesová.

3:2

3:2

3:2
    Využíva hneď prvý a znova sa dostáva do vedenia v rozhodujúcom sete, tentokrát 3:2.

40-15
    Britská tenistka si po dlhšej dobe pomáha aj dobrým podaním a má dva gembaly.

30-15
    Na druhej strane kazí aj Šrámková, čo znamená fiftín pre Jonesovú.

15-15
    Následne však zahrala forehand len do siete.

15-0
    Hru na podaní začína lepšie Jonesová.

2:2
    Naša tenistka si tiež podanie drží bez väčších problémov a vyrovnáva v treťom sete na 2:2.

15-40
    Výborný tvrdý útok Šrámkovej, na ktorý nemala Jonesová žiadny nárok.

15-30
    Lenže gem to nebude úplne jednoduchý, lebo nasledujúcu výmenu získala Jonesová.

0-30
    Následne si však pomáha veľmi pekným víťazným forehandom.

0-15
    Šrámková začína na podaní dobre, pomohla jej aj chyba súperky.

2:1

2:1

2:1
    To sa Jonesovej aj darí, druhýkrát si podanie v treťom sete už drží a vedie 2:1.

40-0
    Šanca pre Britku na čistú hru, vôbec prvýkrát v zápase.

30-0
    Ďalšia zbytočná chyba z bekhendu, čo znamená ľahký fiftín pre Jonesovú.

15-0
    Obraz je už späť a práve sme mohli vidieť nevynútenú chybu Šrámkovej.

1:1
    Tiež dokázala svoju šancu využiť a ihneď si berie stratené podanie späť, takže je vyrovnané 1:1.

40-30
    Ale predsa len má šancu na brejk aj Jonesová.

30-30
    Ďalší dôležitý bod pre našu tenistku a je v tejto chvíli vyrovnané.

30-15
    Konečne dokázala zabrať aj Šrámková a znižuje v tomto geme.

30-0
    Ďalší fiftín pre Jonesovú, čo znamená výrazné problémy pre Šrámkovú.

15-0
    Ale hru na potvrdenie brejku nezačína vôbec dobre.

0:1
    Šrámková berie svojej súperke hneď na úvod rozhodujúceho setu podanie a vedie 1:0.

15-40
    Napokon tu aj dva brejkbaly pre Šrámkovú sú a veľká šanca hneď na úvod rozhodujúceho setu.

15-30
    Bohužiaľ teraz pre technické problémy nevidíme, čo sa na kurte deje, ale Šrámková získava ďalšiu výmenu a približuje sa k brejkbalom.

15-15
    Následne sa však britskej tenistke podarilo vyrovnať.

0-15
    Do tretieho setu vstupuje lepšie naša tenistka a získava fiftín pri podaní Jonesovej.

0:0

0:0

1:6
    Jonesovej forehand z returnu skončil v oute a Šrámková výrazne zlepšeným výkonom v druhom sete dokázala vyrovnať stav stretnutia. Dvakrát v ňom Jonesovú brejkla a vyhrala ho pomerom 6:1.

40-A
    Konečne sme sa dočkali aj setbalu pre Šrámkovú.

40-40
    Aj ten Šrámková odvracia po nepresnom returne britskej tenistky.

A-40
    Jonesová však víťazným bekhendom cross si dokázala vypracovať ďalšiu šancu.

40-40
    Ani druhý sa nepodarilo Jonesovej využiť, a preto v zápase už neviem po koľkýkrát vidíme zhodu.

40-30
    Prvý však odvracia vďaka výbornému podaniu.

40-15
    Šrámková je teraz zbytočne nervózna, kazí z forehandu a púšťa Jonesovú k dvom brejkbalom.

30-15
    Znova však pekný moment v podaní britskej tenistky, ktorá si pripisuje víťazný úder z forehandu.

15-15
    Ale nasleduje od nej len nevynútená chyba.

15-0
    Jonesová sa však nezdáva, pišla si na sieť pre víťazný volej.

1:5
    Ale tretí už naša tenistka využila po ďalšej z chýb Jonesovej z forehandu, vedie 5:1 a bude podávať na víťazstvo v druhom sete.

30-40
    Ani druhý Šrámková nevyužila, lebo jej forehand letel do siete.

15-40
    Prvý Jonesová dokázala odvrátiť aj vďaka dobrému servisu.

0-40
    Ako cez kopirák, ďalší dlhý bekhend a tri šance pre Šrámkovú!

0-30
    Jonesovej sa momentálne nedarí a prichádza od nej len bekhend do outu.

0-15
    Opäť trochu šťastia pre našu tenistku, keď jej vo výmene pomohla aj páska a výmenu zakončila krásnym bekhendom po lajne.

1:4
    Koniec prestávky, podávať bude Francesca Jonesová.

1:4

1:4
    Šrámková si drží aj tretíkrát podanie v druhom sete a vedie 4:1.

15-40
    Následne si pripisuje víťazný úder z forehandu a má dva gembaly.

15-30
    Teraz pokus o skrátenie od Britky, ale Šrámková loptičku dobehla a dokázala výmenu zakončiť winnerom.

15-15
    Ale ani Jonesová nie je z bekhendu o nič presnejšia, aj jej úder skončil mimo dvorca.

15-0
    Túto hru začína Šrámková len bekhendom do siete.

1:3
    Jonesová podanie drží a znižuje na 1:3, zároveň sa snaží nahecovať.

40-30
    Britská tenistka sa však hecuje po chybe svojej súperky.

30-30
    Teraz bola na strane slovenskej tenistky aj pásaka, preto sa táto hra dramatizuje.

30-15
    Lenže chybuje aj Jonesová, takže úplne jednoduché to mať nebude.

30-0
    Následne pomáha aj Šrámková nevynútenou chybou.

15-0
    Do tohto gemu vstupuje Jonesová víťazným úderom z bekhendu.

0:3

0:3

0:3
    Šrámková odvrátila brejkbal a potvrdila brejk, čo znamená, že v druhom sete vedie už 3:0.

40-A
    Je tu výhoda pre slovenskú tenistku.

40-40
    Ale Šrámková ho dokázala odvrátiť výborným podaním.

A-40
    Nakoniec brejkbal aj pre Jonesovú po jednoduchej chybe.

40-40
    Tentokrát bekhend slovenskej tenistky skončil len v sieti a je tu znova zhoda, takže ďalšie zbytočné komplikácie.

30-40
    Ale aby sme to nezakríkli, lebo videli sme ďalšiu zbytočnú chybou Šrámkovej.

15-40
    Zdá sa, že Šrámková sa dostala na vlnu a prichádza ďalší víťazný forehand v jej podaní.

15-30
    Teraz pomáha chybou aj britská tenistka.

15-15
    Dôležité podanie, ktoré Jonesová nedokázala vrátiť do kurtu.

15-0
    Hru na potvrdenie brejku začína však nevynútenou chybou.

0:2
    Šrámková ho dokázala premeniť výborným víťazným bekhendom po lajne, konečne berie Jonesovej podanie a vedie v druhom sete 2:0.

30-40
    Nasleduje len ďalšia chyba britskej tenistky a brejkbal pre Šrámkovú!

30-30
    Jonesovej forehand skončil v oute a Šrámková má ešte šancu v tejto hre.

30-15
    Tentokrát bol return našej tenistky nepresný.

15-15
    Ale aj Šrámková stále zbytočne a veľa kazí, čo potvrdila aj v tejto výmene.

0-15
    Hru na podaní britská tenistka začína nevynútenou chybou z forehandu.

0:1
    Tretí gembal už Šrámková dokázala premeniť a do druhého setu vstupuje určite lepšie, potvrdila servis a vedie 1:0.

40-A
    Našťastie však pomáha chybou Jonesová a Šrámková má ďalší gembal.

40-40
    Šrámková si znova komplikuje situáciu a Jonesová sa dostáva na zhodu.

30-40
    Potom chybuje aj naša tenistka, ktorej bekhend bol príliš dlhý.

15-40
    Slovenská tenistka má dva gembaly po nevynútenej chybe Jonesovej

15-30
    Víťazný úder z forehandu si na svoje konto pripisuje aj Šrámková.

15-15
    Teraz však britská tenistka zaznamenala víťazný úder z bekhendu po lajne.

0-15
    Druhý set začína na podaní Šrámková a Jonesová jej pomáha nevynútenou chybou.

0:0

0:0

6:2
    Ten už dokázala premeniť víťazným úderom na sieti a musíme povedať, že zaslúžene vyhrala prvý set jednoznačne 6:2. Šrámková sa musí výrazne zlepšiť, ak chce pomýšľať na obrat v tomto zápase.

A-40
    Ale britská tenistka má tretí setbal po víťaznom forehande.

40-40
    Aj druhý sa jej podaril odvrátiť, keďže Jonesovej úder po lajne letel tesne do outu.

40-30
    Naša tenistka prvý odvracia odvážnym víťazným bekhendom.

40-15
    Znova Šrámková nedokázala vrátiť podanie Jonesovej do dvorca a sú tu dva setbaly.

30-15
    Jonesová si pomáha ľakhým bodom z podania.

15-15
    Šrámková však znova len kazí a výrazne tak pomáha Jonesovej dostať sa z tlaku.

0-15
    Jonesová podáva na víťazstvo v prvom sete, ale nezačína dobre a jej bekhend skončil v sieti.

5:2

5:2

5:2
    Podanie Šrámková drží a ešte žije v prvom sete, znižuje na 2:5.

40-A
    No a je tu výhoda pre našu tenistku.

40-40
    Ten však Šrámková odvracia fantastickým úderom z forehandu po lajne.

40-30
    Ale teraz si Jonesová prišla po setbal, výmenu dokázala zakončiť winnerom na sieti.

30-30
    Teraz pomáha chybou aj Jonesová, takže setbaly zatiaľ nevidíme.

30-15
    Šrámková si znova v ťažkej chvíli pomáha dobrým podaním.

30-0
    Britka je už blízko k prvým setbalom po ďalšom získanom fiftíne.

15-0
    Ani tento gem nazačína naša tenistka dobre, súperke pomáha chybou z bekhendu.

5:1
    Jonesová vedie už 5:1, keďže Šrámkovej ďalší return končí v oute.

40-15
    Šrámkovej sa naozaj nedarí, jej return bol až príliš dlhý a sú tu dva gembaly.

30-15
    Následne si pomáha dobrým servisom a výmenu zakončila forehandom do protipohybu.

15-15
    Britská tenistka odpovedá skvelým víťazným bekhendom po lajne.

0-15
    Šrámková získava úvodný fiftín, dokázala zatlačiť z bekhendu a Jonesová zahrala forehand len do siete.

4:1

4:1

4:1
    Ten už je bohužiaľ využitý, keďže Šrámkovej bekhend skončil v oute a Jonesová vedie v prvom sete už 4:1 s doublebrejkom.

A-40
    Lenže prichádza chyba z forehandu a štvrtý brejkbal pre Jonesovú v tomto geme.

40-40
    Šrámkovej priamy bod však prichádza v pravej chvíli a dokázala odvrátiť tento brejkbal.

A-40
    Tretia šanca však prichádza po výbornom dropshote od Jonesovej.

40-40
    Brejkbal však odvracia výborným podaním.

A-40
    Ale nevynútená chyba našej tenistky znamená ďalšiu šancu pre Jonesovú.

40-40
    Šrámkovej sa však našťastie podaril brejkbal odvrátiť a je tu zhoda.

40-30
    Jonesová si vypracovala brejkbal po aktívnej hre a výmenu zakončila víťazným úderom na sieti.

30-30
    Ďalšia ľahká chyba z bekhendu a sú tu znova zbytočné problémy.

15-30
    Ale teraz len chybuje a Jonesová získala prvý fiftín v tejto hre.

0-30
    Následne si pripisuje ďalší fiftín po výbornom útoku z forehandu.

0-15
    Šrámková začína gem na podaní výborným podaním, ktoré Jonesová nedokázala odvrátiť.

3:1
    Jonesová drží ďalšie podanie, vedie 3:1 a ešte k tomu odvrátila dva brejkbaly.

A-40
    No a tretiu šancu zatiaľ slovenská tenistka nedostane, lebo Šrámková trafila ďalší nepresný úder.

40-40
    Ale ani tento brejkbal nie je využitý, keďže Jonesová dobehla dropshot a Šrámkovej pokus prehodiť ju skončil len v sieti.

40-A
    Avšak druhá šanca pre Šrámkovú je na svete, keďže Jonesová trafila forehand do siete.

40-40
    Ale vo výmene bola teraz aktívnejšia Britka a došla si po víťazný forehand.

30-40
    A je tu prvý brejkbal pre našu tenistku! Výborný dropshot už Jonesová nedokázala dobehnúť.

30-30
    Šrámková tvrdým bekhendom po lajne zatlačila Jonesovú, ktorá loptičku už nevrátila naspäť.

30-15
    Jonesová teraz skvele vyriešila situáciu, pritiahla si Šrámkovú na sieť a výmenu zakončila fantastickým lobom.

15-15
    Šrámková sa pokúsila zaútočiť, ale zatiaľ je veľmi nepresná a aj teraz jej bekhend skončil v oute.

0-15
    Jonesová zaznamenala vôbec prvú dvojchybu v zápase.

2:1

2:1

2:1
    Gem zakončuje Šrámková priamym bodom z podania a znižuje stav na 1:2 v prvom sete.

40-A
    Naša tenistka si dokázala vypracovať ďalšiu výhodu na potvrdenie podania.

40-40
    Nedokázala ju však využiť, pretože jej forehand bol až príliš široký.

40-A
    Šrámková však má výhodu po chybe Jonesovej.

40-40
    Dlhú výmenu zakončila britská tenistka výborným útokom a dostala sa na zhodu.

30-40
    Lenže Šrámková súperke pomáha chybou z bekhendu.

15-40
    Teraz Jonesová pokazila prechod k sieti a jej slajzovaný úder skončil v tesnom oute.

15-30
    Prichádza ďalší víťazný úder Šrámkovej.

15-15
    Teraz Šrámková výborne obhodila Jonesovú na sieti forehandom.

15-0
    Veľmi zlý začiatok ďalšieho gemu a ďalšia nevynútená chyba slovenskej tenistky.

2:0
    Brejk britská tenistka s menšími problémami potvrdzuje po tom, čo Šrámkovej bekhendový return skončil v oute.

A-40
    Lenže Jonesová si vypracovala ďalšiu výhodu po forehandovom winneri.

40-40
    Tú však nevyužíva po zbytočnej chybe na sieti a ďalšia zhoda.

A-40
    Ale predsa len je britská tenistka presnejšia a útočnejšia, táto hra jej priniesla výhodu.

40-40
    Je tu však zhoda, Jonesovej tvrdý forehand po lajne bol až príliš dlhý.

40-30
    A ani teraz sa Šrámková k brejkbalu nedostane, lebo zaznamenala ďalšiu nevynútenú chybu.

30-30
    Ale k brejkbalom zatiaľ Šrámkovú nepúšťa, keďže dokázala trafiť víťazný volej na sieti.

15-30
    Zatiaľ je to tenis viac menej o čakaní na chybu, ďalšiu teraz spáchala britská tenistka.

15-15
    Ale ďalšou chybou pomáha aj slovenská tenistka, ktorá trafila teraz veľmi zlý forehand mimo kurt.

0-15
    Bekhend Jonesovej skončil vedľa ľavej lajny v oute.

1:0
    No a Šrámková bohužiaľ stráca hneď prvý servis, keď britská tenistka brejk získala víťazným forehandovým returnom.

40-15
    Lenže sú tu dva brejkbaly hneď v prvom geme, keďže Jonesová dlhú výmenu zakončila víťazným forehandom cross.

30-15
    Ale na druhej strane konečne chybuje aj britská tenistka, jej forehand letel do siete.

30-0
    Ďalšia nevynútená chyba z bekhendu, takže to nie je vôbec dobrý začiatok.

15-0
    Šrámkovej prvý forehand končí v oute, takže prvý fiftín získala Jonesová.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Obidve hráčky sa už rozohrávajú na kurte, zápas o chvíľu začne.

Vážení tenisoví priaznivci, vítam vás pri sledovaní zápasu 2. kola ženského challengera, ktorý sa koná v Prahe. Na tomto turnaji máme zastúpenie v podobe viacerých tenistiek. Prvou z nich, ktorá sa dnes dostane do akcie je Rebecca Šrámková. Jej súperkou bude celkom neznáma Britka Francesca Jonesová. Favoritkou stretnutia je preto naša tenistka.

Francesca Jonesová: Britka sa nachádza v rebríčku WTA až vo štvrtej stovke, konkrétne na 321. priečke. V tomto roku sa predstavila na štyroch turnajoch kategórie ITF a najlepší výsledok zaznamenala v indickom Jodhpure, keď sa prebojovala až do semifinále. Po pauze spôsobenej koronavírusom je pre ňu challenger v Prahe prvý turnaj. V prvom kole zdolala českú tenistku Palicovú, ktorá sa nachádza až v druhej tisícke rebríčka, výsledkom 2:1 na sety.

Rebecca Šrámková: Naša tenistka toho odohrala v tejto sezóne už naozaj dosť. Jej najlepšie výsledky sú dve finále, ktoré si zahrala na exhibícii v Žiline a turnaji ITF v americkom Racho Santa Fe. Ani jedno z nich však nedokázala vyhrať, takže Šrámková spokojná zrejme nebola. V rebríčku sa nachádza až na 193.mieste, čo je od vysnívanej prvej stovky výrazne ďaleko. Turnaj v Prahe by jej však mohol pomôcť k stúpaniu vpred. V prvom kole zdolala českú tenistku Lavičkovú 2:0 na sety.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.