HC Slovan – Michalovce 3:5 (kon.) | Poprad – Slovensko U20 6:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:5 (3:0, 0:2, 0:3)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Středa 02.09.2020, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

Vďaka víťazstvu v doplnkových samostatných nájazdoch získava pomocný bod Slovan Bratislava. (18:10:26)

Posledných 40 minút, teda dve tretiny, patrili rozhodne Michalovciam. Michalovce z 3:0 otočili zápas na 3:5. V tretej tretine najprv vyrovnal a poslal Duklu do vedenia Mihálik a víťazstvo spečatil v 59. minúte gólom do prázdnej brány Šoltés.

59:35
    Ďalšia strela na bránku smerovala z pravého kruhu z hokejky Bučeka, ktorý však trafil len hruď brankára Tomáša Tomeka.

59:20
    Za pravým kruhom napriahol Ališauskas, jeho delovka však smerovala iba do obetavého Mašlonku.

58:30
    Slovan to skúša znovu bez brankára, opäť sú belasí na ľade v šestici.

58:13
    Dukla Michalovce dala gól!
    Dukla pridáva aj piaty gól a už to vyzerá tak, že o víťazovi zápasu je rozhodnuté. DÁVID ŠOLTÉS získal puk v strednom pásme a bezpečne ho prízemnou strelou dopravil do odkrytej brány.
    Bez asistencie.

58:00
    Bartánus to urobil rozumne. Mihálik získal puk a Bartánus posielal žabkou preč von z obranného pásma.

57:37
    Slovan po buly získal útočné pásmo a bránku okamžite opustil Roman Durný, belasí sú na ľade so šiestimi korčuliarmi.

57:12
    Oddychový čas pre Slovan Bratislava.

57:12
    Michalovce strieľajú v poradí štvrtý gól a celkom otáčajú nepriaznivé skóre. Puk sa dostal na pravý kruh na hokejku Takáča, ktorý nahodil pred bránku. Do priestoru sa dostal VLADIMÍR MIHÁLIK a ten tečoval prihrávku úspešne za Durného chrbát.
    Asistencia: Samuel Takáč.

56:00
    Brankár Durný chcel teraz zachrániť situáciu. K puku by sa dostal Mlynarovič, no gólman Slovana to neodpálil najlepšie. Puk sa odrazil od Mlynarovičových korčulí a ak by bol hráč Michaloviec trochu obozretnejší, mohol sa dostať k puku a zakončiť do prázdnej brány.

55:18
    Dopredu smeroval po pravom krídle Korhonen, ktorý však nemal podporu od spoluhráčov, a tak iba nahodil na zadný mantinel do pásma.

54:16
    Kytnár si nahodil puk sám pre seba po pravom krídle, dostihol ho pri zadnom mantineli, do súboja však prišli Michalovčania a nepustili ho ďalej k hre.

53:30
    Dobrú delovku od modrej čiary predviedol Vladimír Mihálik. Jeho strelecký pokus skončil priamo na gólmanovi Durnom.

53:00
    Ventelä sa ako obranca natlačil pred bránku, následne zakončoval, no mieril iba do Durného výstroja.

52:12
    Od modrej čiary sympaticky vystrelil Valach. Pred bránkou operoval Harris, ktorý aj tečoval puk, no mieril iba do Tomekových betónov.

51:38
    Slovan zvládol túto presilovú hru bez inkasovaného gólu a môže sa pokračovať, pomaly sa blížime k záveru tretiny.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 10. Meszároš (Buček), 12. Studenič (Kytnár, Valach), 14. Maier (O'Donell, Ranford) – 21. Hickmott (Southorn), 34. Bartánus (Matoušek), 48. Mihálik (Hickmott), 58. Mihálik (Takáč), 59. Šoltés

HC Slovan Bratislava: Durný (Noskovič) – Sersen, Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Ališauskas, Lačný – Ranford, Harris, O'Donell – Buček, Bortňák, Rapáč – Sukeľ, Kytnár, Studenič – Kundrik, Petráš, Jendek
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik (A), Southorn, Zeleňák, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Bdžoch – Šoltés, Hickmott, Takáč – Korhonen, Lalancette, Spilar (C) – Bartánus (A), Mlynarovič, Matoušek – Mašlonka, Galamboš, Regenda – Török

Rozhodčí: Štefik, Valach – Durmis, Hájnik