HC Slovan – Michalovce 3:5 (kon.) | Poprad – Slovensko U20 6:1 (kon.)
6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Slovensko U20
sk Středa 02.09.2020, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

V doplnkových samostatných nájazdoch zvíťazila slovenská dvadsiatka a získava pomocný bod. (21:11:53)

V poslednej časti hry kamzíci nedopustili, aby ich súper prekvapil a svoje vedenie ešte zveľadili. V 46. minúte sa presadil Preisinger, následne skóroval v 53. minúte Skokan a na konečných 6:1 uzavrel v 56. minúte Haščák.

58:40
    Ján Lašák sa s Patrikom Svitanom mierne nechtiac zrazili. Obaja ostali chvíľu na ľade, ale spoločne sa zbierajú, takže to vyzerá dobre.

58:16
    Marcel Haščák sa prepracoval s pukom medzi kruhy a odtiaľ sa snažil strieľať. Zakončenie z otočky smerovalo na hruď Kozela.

57:26
    Müller podporil ofenzívu, dostal sa s pukom k pravému kruhu a strieľal. Kozel sa iba obzrel za pukom, keďže nepresné zakončenie nemusel pokrývať.

57:02
    Do útočného pásma prenikol Oliver Turan, sekundovali mu spoluhráči, mladíci z dvadsiatky sú v tretine, zatiaľ k strele nedošlo.

55:56
    Poprad dal gól!
    Kamzíci strieľajú šiesty gól do siete slovenskej dvadsiatky. MARCEL HAŠČÁK nahodil puk na zadný mantinel. Odrazil sa ku Kozelovi, ktorý ho poriadne neprikryl a samotný Haščák ho doklepol do bránky.
    Bez asistencie.

55:38
    Handlovský už naskočil na ľadovú plochu, mladíci presilovku o dvoch hráčov nevyužili.

Dnešné stretnutie sleduje 347 divákov.

54:24
    Dominik Kramár sa príliš zahnal svojou hokejkou a posiela svoj tím do oslabenia piatich proti trom. Dostáva menší trest za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

53:31
    Presilovku získavajú slovenskí mladíci. Lukáš Handlovský je vylúčený na dve minúty za seknutie.

52:06
    Kamzíci pridávajú ďalší gól a zvyšujú svoje vedenie. Svitana z pravého kruhu ideálne vyššie medzi kruhmi našiel DÁVIDA SKOKANA, ktorý strelou z prvej k ľavej žrdi nedal šancu Kozelovi.
    Asistencie: Patrik Svitana, Marcel Haščák.

51:54
    Svitana sa snažil krížnou prihrávkou na ľavý kruh hľadať Haščáka, veľmi mu to však nevyšlo.

51:15
    Matúš Paločko vypálil spoza pravého kruhu, jeho delovka príklepom však bola nepresná.

50:51
    Poprad už hrá v plnom počte, bez problémov prečkal toto oslabenie.

49:41
    Mladíkom ani táto presilová hra príliš nejde, Popradčania sa bezpečne bránia a vyhadzujú puky preč.

48:38
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., podrazenie).

47:47
    Medzi kruhy sa dostal Dominik Sojka, ktorý strieľal po okamžitej prihrávke. Jeho prudkú strelu však Rychlík dokázal vyraziť.

45:51
    Kamzíci v samom závere využívajú presilovku o dvoch hráčov. Medzi kruhmi sa uvoľnil MIROSLAV PREISINGER, ktorý po prihrávke od Svitanu okamžite švihom prekonal Kozela.

45:19
    Poprad už hrá skrátenú presilovku o dvoch hráčov. Svitana nabíjal Haščákovi, ktorý zamieril a švihom strieľal, no mieril iba priamo do Kozela.

44:40
    Haščák naznačil strelu na pravom kruhu a následne krížom nabil Drgoňovi, ktorý pálil príklepom. Kozel sa stihol rýchlo presunúť a vystaviť betón.

44:22
    Porpad bude hrať presilovku štyroch proti trom. Adam Jevoš vrazil do popradského gólmana Rychlíka a dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

43:51
    Presilová hra slovenských mladíkov sa končí. Maroš Jedlička dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

43:42
    Nemec vkorčuľoval s pukom do útočného pásma, chcel si obhodiť Ulrycha, ale prišiel o puk. V rohu klziska ho už získali kamzíci a vyhodili preč.

43:00
    Dvadsiatkári si zahrajú presilovú hru. Richard Hodorovič dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

42:52
    Hodorovič chcel prihrávkou hľadať Šoteka, neposlal mu však presnú prihrávku a Popradčania stratili puk v útočnom pásme.

41:47
    Lušňák šikovne prehodil pred bránku Preisingerovi, ktorý si hľadal voľnú pozíciu, ale vytreliť už nestihol.

41:02
    Nebezpečne vyzerala strela z hokejky Alexa Kupku. Puk bol tečovaný a skončil na žŕdke, nik z mladíkov však potom už nedorážal.

40:28
    Dvadsiatka začala tretiu tretinu ešte s necelou minútovou presilovkou. Mladíci si teraz nerozumeli pri prechode do pásma, Sojka nechtiac vošiel do tretiny Melcherovi.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej dvadsaťminútovke sme videli dva góly. Najprv v 23. minúte znížil Krajč, následne vrátil dvojgólové vedenie Popradu v 35. minúte Drgoň.
    Tretia tretina sa začne približne o 20:37.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:17
    Preisinger vyštartoval dopredu vo vlastnom oslabení. Následne sa zmocnil puku na ľavom kruhu Bjalončík a vypálil. Kozel úspešne zasiahol.

39:06
    V závere druhej tretiny vidíme vylúčenie. Dve minúty za podrazenie dostáva Lukáš Handlovský.

38:45
    Česánek nahodil puk do útočného pásma, nik z jeho spoluhráčov však veľmi aktívne za ním nevykorčuľoval.

38:18
    Svitana sa natlačil s pukom pred bránku, následne posúval puk Haščákovi, ktorý strieľal z prvej, Kozel však bol opäť pripravený.

37:56
    Haščák prekorčuľoval až k modrej čiare, následne sa snažil strieľať z otočky, strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

37:02
    Súboje za bránkou zvádzala dvojica hráčov Popradu a dvojica hráčov dvadsiatky.

35:47
    Nemec krížnou prihrávkou pred bránku hľadal Nagya, ktorý už korčuľoval pred Rychlíka, no puk napokon hráči Popradu vypichli.

35:12
    Handlovský vystrelil spoza pravého kruhu, jeho koncovka smerovala na betóny gólmana Kozela.

34:31
    Popradčania opäť vedú dvojgólovým rozdielom. Haščák strieľal spoza ľavého kruhu, pred bránku prekorčuľoval Drgoň, ktorý úspešne tečoval Haščákovu strieľanú prihrávku.
    Asistencie: Marcel Haščák, Dávid Skokan.

33:39
    Tréner dvadsiatky Róbert Petrovický si vzal oddychový čas.

33:39
    Zubák prihrávkou nenašiel Sojku, bolo z toho nakoniec zakázané uvoľnenie.

32:40
    Mešár chcel dávať krížnu prihrávku medzi kruhy, kde sa ukazoval Lušňák, ale napokon mu jeden z hráčov dvadsiatky prihrávku vypichol.

31:30
    Vandas vykorčuľoval dopredu po pravom krídle a nabil na opačnú stranu Handlovskému, ktorému príliš strela nesadla a mierila mimo bránky.

30:26
    Svitana nabíjal na modrú čiaru Česánekovi, ktorý pálil z prvej. Jeho delovka letela na betón gólmana Kozela.

29:44
    Brejčák prikorčuľoval k ľavému kruhu a vypýtal si prihrávku od Skokana. Následne chcel páliť z prvej, no trafil by iba do protihráča, a tak počkal a strieľal švihom. Kozel zasiahol.

28:02
    Od modrej čiary strieľal Zubák, jeho strelecký pokus bol zrazený a smeroval na zadný mantinel.

27:31
    Patrik Svitana sa nepríjemne v útočnom pásme zrazil s Krajčom a ostal ležať na ľade. S bolestivou grimasou po prerušení hry ide na striedačku.

27:04
    Drgoň vypálil od modrej čiary, jeho strelecký pokus smeroval priamo na betóny gólmana Kozela.

26:26
    Presilovka slovenskej dvadsiatky nie je veľmi dobre rozbehnutá a už sa pomaly chýli ku koncu, Poprad sa bránil úspešne.

24:38
    Presilovku získava tím dvadsiatky. Alex Šotek si odsedí trest pre hráčsku lavicu Popradu za príliš veľa hráčov na ploche.

24:32
    V momente naskočenia Droppu na ľadovú plochu zachytil Handlovského nepresnú prihrávku Valigura, ale Droppu už nestihol vysunúť, iba vyhodil puk.

23:52
    Vandas strieľal z pravého kruhu, jeho strelecký pokus smeroval priamo na Kozela, ktorý však bol úspešný v zákroku.

22:28
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Droppa – 2 min., hákovanie).

22:13
    Slovensko U20 dalo gól!
    Dvadsiatka využíva presilovú hru a znižuje. Strela od modrej čiary smerovala priamo na Rychlíka, pred ktorým operoval SAMUEL KRAJČ a okamžite dorazil puk do bránky.

21:32
    Zaujímavo to v presilovke vymyslel Samuel Krajč, ktorý to chcel "dať na Granlunda", vzal si puk na čepeľ za bránkou a snažil sa zasunúť popri žrdi.

21:04
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej dvadsaťminútovke mali väčšiu prevahu domáci kamzíci, ktorí strelili dva góly. V 8. minúte otvoril skóre Vandas a následne v 14. minúte zvyšoval Svitana.
    Druhá tretina sa začne približne o 19:46.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:04
    Domáci sa vystavili do ofsajdovej pozície, Skokan chcel pokračovať v akcii, ale puk si spracúval už tesne v strednom pásme.

18:26
    Bjalončík posúval puk medzi kruhy Paločkovi, ktorý bol čiastočne uvoľnený, nedokázal však veľmi ohroziť Kozela. S nedôraznou strelou nemal brankár dvadsiatky problémy.

17:51
    Záverečné sekundy oslabenia sú v réžii domácich, Müller sa pozrel okolo seba a žabkou poslal puk preč.

17:32
    Poza bránku smeroval s pukom Jedlička, nedokázal sa však veľmi ďaleko s pukom prepracovať, o chvíľku prišiel oň.

16:49
    Ulrych vybojoval puk v rohu klziska a bezpečne ho vzduchom poslal preč cez všetky čiary.

15:55
    Presilovku si zahrajú slovenskí mladíci. Peter Bjalončík je vylúčený na dve minúty za nedovolené bránenie.

15:52
    Od modrej čiary príklepom zakončoval Hodorovič, jeho strelecký pokus Kozel videl a vyrazil betónom.

15:09
    Popradčania získali puk pohodlne na svoje hokejky a Kramár je s ním za bránou. Oba tímy striedajú, a tak sa čaká na nových hráčov.

13:53
    Popradskí hokejisti hrali presilovku vcelku dobre, takmer celý čas boli v pásme a napokon ju využili. PATRIK SVITANA si na pravom kruhu spracoval prihrávku, namieril to do protiľahlej žrde a od nej sa puk odrazil do bránky.
    Asistencie: Adam Drgoň, Marcel Haščák.

13:28
    Ďalšiu zaujímavú akciu vymyslel Svitana, posunul pred bránku Skokanovi, ktorý dával z otočky mierne naslepo Haščákovi. Kozel sa však stihol rýchlo presunúť a včas zareagovať.

13:02
    Adam Drgoň pálil po Svitanovej prihrávke tvrdo od modrej čiary. Kozel nemal až taký zakrytý výhľad a stihol včas reagovať.

12:30
    Porpadčania si zahrajú presilovku. Samuel Krajč dostáva dve minúty za hákovanie.

12:00
    Patrik Svitana sa dostal k streleckému pokusu z pravého kruhu. Jeho tvrdšia strela smerovala na Kozela, ktorý trochu vyšiel z brány, aby zmenšil strelecký uhol.

11:38
    Svitana hľadal prihrávkou pred bránku Haščáka, ktorý sa však nevyskytoval v daných priestoroch, respektíve bol obsadený.

10:41
    Nahodený puk od modrej čiary z hokejky Šimona Nemca smeroval priamo na popradského brankára Rychlíka, ktorý znovu použil svoj betón a nedovolil dorážať.

10:12
    Z ľavého kruhu sa k strele dostal Samuel Nagy. Jeho zakončenie Rychlík dobre videl a vyrazil ho betónom.

09:36
    Preisinger urobil dobrú robotu v útočnom pásme, držal puk pár sekúnd a ešte ho dokázal posunúť aj na modrú čiaru Kramárovi.

08:45
    Strelu od modrej čiary z hokejky Šimona Nemca brankár Rychlík bezpečne zachytil a pripísal si úspešný zákrok.

08:02
    Poprad bude hrať v oslabení práve po strelenom góle. Jakub Müller je vylúčený na dve minúty za hákovanie a osobný 10-minútový trest dostáva Peter Melcher.

07:37
    Asi som to privolal predchádzajúcim konštatovaním, keďže kamzíci strieľajú gól a dostávajú sa do vedenia. Zagrapan dorážal z ľavého kruhu strelu od modrej čiary, no namieril len do Kozela. Od jeho betónu sa však ideálne ako na podnose odrazil puk pre MICHAELA VANDASA, ktorý sa zblízka nemýlil.
    Asistencia: Marek Zagrapan.

07:24
    Poprad prenikal do útočného pásma, no nakoniec je z toho len ofsajd a prerušená hra.

07:10
    Zatiaľ sa hrá pomerne opatrný hokej, videli sme len pár striel na oboch stranách, inak sa veľmi nič zaujímavé nedeje.

06:44
    Na ľavom krídle pri mantineli si puk spracoval Roman Faith, nedokázal však úspešne vystreliť spoza kruhu.

05:22
    Bjalončík nebol veľmi úspešný v súboji s Valigurom. Hráč dvadsiatky získal puk a pokúša sa rozohrať z obranného pásma.

04:24
    Z ľavého kruhu sa k streleckému pokusu dostal Maroš Jedlička, jeho pokus smeroval priamo na betóny gólmana Rychlíka.

03:58
    Zagrapan pred bránku našiel Svitanu, ktorý ešte chcel skrášliť akciu prihrávkou na Haščáka, no veľmi sa mu to nepodarilo.

02:52
    Romaňák musel konať v rýchlosti a posúval puk smerom na Matúša Paločka, ktorý však o neho za chvíľu prišiel.

01:47
    Dopredu sa po ľavom krídle tlačil Alex Kupka. Snažil sa dostať sa k strele z kruhu, mieril však mimo priestoru bránky.

00:36
    Popradskí útočníci zatiahli puk do útočného pásma, nepodarilo sa im však dostať k strele, Kozel však bol pripravený a sledoval pozorne situáciu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovej ploche máme oba celky. Popradčania v modrých retro dresoch a dvadsiatka v bielych.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Česánek, Müller, Kramár, Romaňák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Preisinger, Lušňák – Matúš Paločko, Bjalončík, Šotek

Slovensko U20: Kozel (Latkóczy) – Golian, Mudrák, Fatul, Nemec, Droppa, Turan, Hlaváč, Zubák – Faith, Sojka, Melcher – Lašák, Jedlička, Krajč – Jevoš, Kupka, Valigura – Nagy, Eliaš, Olejník

Rozhodca: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel.

Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtého zápasu 73. ročníka Tatranského pohára. O 19:00 uvidíme stretnutie medzi HK Poprad a Slovenskom U20.

Oba tímy včera neboli úspešné. Dvadsiatka najprv v otváracom zápase s Michalovcami podľahla 3:0. Poprad veľmi nezvládol záver duelu so Slovanom Bratislava a napokon prehral 3:5.

TATRANSKÝ POHÁR

Tatranský pohár je najstarším hokejovým turnajom na Slovensku a druhým najstarším hokejovým turnajom v Európe. Tento rok sa bude písať jeho 73. kapitola. Turnaj začína dnes 1. septembra a potrvá do štvrtka 3. septembra. Dokopy sa odohrá šesť zápasov (každý deň po dva systémom každý s každým). Počet a pôvod účastníkov je aj vzhľadom na pretrvávajúcu koronakrízu oklieštený. Na tohtoročnom turnaji o Tatranský pohár sa zúčastnia štyri výlučne slovenské tímy. Menovite: domáci HK Poprad, HC Slovan Bratislava, HK Dukla Ingema Michalovce a Slovensko „20“.

Posledných päť víťazov Tatranského pohára
    68. ročník, 2015, Moser Medical Graz 99ers (Rakúsko)
    69. ročník, 2016, Pelicans Lahti (Fínsko)
    70. ročník, 2017, HC Košice
    71. ročník, 2018, HK Poprad
    72. ročník, 2019, DVTK Miškovec (Maďarsko)

K sledovaniu prenosov zo zápasov Tatranského pohára 2020 ste srdečne pozvaní. Príjemné sledovanie on-line prenosov želá Lukáš R. Ovšonka, ktorý vám bude z popradského zimného štadióna prinášať všetky priame prenosy. Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Vandas (Zagrapan), 14. Svitana (Drgoň, Haščák), 35. Drgoň (Haščák, Skokan), 46. Preisinger (Svitana, Haščák), 53. Skokan (Svitana, Haščák), 56. Haščák – 23. Krajč

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel