Magnitogorsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Petrohrad 1:2 (kon.) | Kazaň – Viťaz 0:4 (kon.)
CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
4:6 (3:2, 0:4, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 04.09.2020, 17:45 • ZS Eden • Juniorská liga akademií • 1. kolo

Velmi zajímavý hokejový zápas začala lépe Slavia. Domácí vstřelili dvě branky a po té druhé to vypadalo, že Pardubice nebudou schopni klást odpor. Hosté ovšem dokázali zužitkovat přesilové hry a tak záhy vyrovnali na 2:2. Slávisté se však přesto ještě před koncem třetiny ujali vedení.
    V druhé třetině to však byli už jen hosté, co se dokázali prosadit a to hned čtyřikrát. Slavia především vinou vyloučení inkasovala a ve třetí třetině jen korigovala skóre na 4:6. (20:00:54)

59:43
    Závěrečný tlak sešívaných zatím branku nepřinesl.

58:46
    Slavia odvolala brankáře.

56:27
    Slavia nevyužila přesilovou hru, ale i dále si vytváří šance a snaží se vyrovnat.

55:59

53:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Antoníček – 2 min., sekání).

53:40
    To se ale nedaří, Pardubice si vytvořili další šanci, tu ale skvěle zlikvidoval brankář Pittr.

52:30
    Slavia drží hosty v pásmu a snaží se s utkáním ještě něco udělat.

50:59
    Icing domácích.

50:36
    Pittr likviduje svižnou střelu hostujícího Kaštánka.

49:47
    Závar před domácí klecí musí krotit rozhodčí. Brankář Pittr však rozhozen není a puk si zatím nechává v lapačce.

48:56
    Pittr likviduje Jelínkův samostatný únik po pravém křídle.

48:06

46:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Brummel – 2 min., vysoká hůl).

45:01
    Slavia využívá přesilovou hru. Palát vystřelil z kruhu a puk se odrazil o tyč za záda brankáře Nečase.

44:29
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaplan – 2 min., nedovolené bránění).

44:16
    Slavia je pod tlakem Pardubic, hosté si vypracovali několik velkých šancí, ale skóre se nemění.

41:40
    Velká šance hostů, hráč Pardubic se objevil sám před brankářem Pittrem, ale nepřekonal ho díky skvělému zásahu vyrážečkou.

40:20
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli Pardubice.

40:01

Druhá třetina pro Pardubice. Po dobrém prvním dějství od domácích byla druhá část hry výrazně horší. Slavia inkasovala čtyři branky a prohrává 3:6. Hosté v této třetině vstřelili první gól ve hře 5 na 5, jejich ostatní góly v tomto zápase padly z přesilové hry.

40:00

39:30
    Slavia se před koncem třetiny zvedla, měla nějaké šance, ale branku nevstřelila.

37:30
    Pardubice jsou po navýšení skóre na koni, tlačí domácí v útočném pásmu. Skóre se ale zatím nemění.

34:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Už šestou trefu hostů si připisuje ANTONÍČEK. Opět rychlý únik a puk končí ve slávistické síti. Asistence: Kaplan a Pavlík.

34:45
    Oddechový čas pro domácí.

34:25
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Labuzík – 2 min., faul loktem).

34:25

33:16
    Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondrík, přichází Pittr.

33:16
    Autorem páté branky hostů je LICHTAG, který dokázal využít protiútok. Asistence: Kaplan.

32:25
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jelínek – 2 min., hákování).

31:46
    Slávistům evidentně není po chuti, že přišli o vedení v zápase, a proto bojují ještě více a dohrávají každý souboj.

30:49
    Klattova dělovka od modré pořádně vystrašila hostujícího golmana, puk však do branky nakonec nezamířil.

29:49
    Hosté navyšují vedení po rychlé kombinaci! Autorem branky je ROHLÍK. Asistence: Costa a Herčík.

29:44
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hovorka – 2+2 min, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Hofmann.

28:47
    Hosté uzamkli sešívané před jejich brankou. Slávisté však obětavě padají do střel a golman Ondrík tak ani nemusí zasahovat.

27:10
    Slavia se po kombinaci v útočném pásmu dostala do velké šance, ale brankář Nečas jí na poslední chvíli vyrazil.

25:00
    Labuzík unikl po pravé straně, jeho střela však nerozvlnila síť hostů.

24:45
    Oba týmy kombinují, ale ani jeden z týmů se zatím do výrazné šance nedostal.

23:17
    Ondrík uklidňuje situaci jistým zákrokem.

22:25
    Puk skončil v ochranné síti a rozhodčí ho vhodí zpět do hry ve středu kluziště.

20:53
    Hosté se ujímají vedení zápasu!
    Autorem branky je KAŠTÁNEK, který zužitkoval přihrávku z pravé strany od Nedelka.

20:02
    První vhazování ve druhé třetině vyhráli Pardubice. Slavia začíná v oslabení.

20:01

Viděli jsme pěkný hokej, oba týmy se prosadily. První dva góly vstřelila Slavia, hosté na to dvěma góly v přesilových hrách dokázali odpovědět a v čase 17:18 se Slavia opět ujala vedení druhou brankou Maxima Havrdy.

20:00

19:47
    Pardubice zavřeli v přesilové hře Slavii do pásma, tlak hostů ale ukončil skvělým zásahem brankář Ondrík.

18:59
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., krosček).

17:18
    Slavíček krásně vytvořil šanci a místo pro HAVRDU, ten přesně zakončil.

16:31
    Autorem branky je COSTA, který zaskočil domácího golmana schovanou střelou. Asistence: Šír a Jelínek.

16:17
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Palát – 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Hofmann.

15:43
    Hrdlička předvedl výbornou práci v obraně a Slavia se ujímá kotouče.

14:41
    Němeček dnes hraje výtečný zápas a znovu ohrozil branku hostů.

13:50
    Odvážný pokus Paláta končí na hostujícím gólmanovi.

13:15
    Dynamo se snaží o vyrovnání a Slavii k ničemu nepouští.

10:50
    Autorem branky je ŠÍR. Asistence: Herčík a Rohlík.

10:39
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kižlin – 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Turek.

09:55
    Icing hostů. Hosté mají velké problémy s přesnými přihrávkami.

09:30
    Pardubice si však nenechají nic líbit a snaží se zvrátit stav zápasu.

09:12
    HAVRDA překonal gólmana Nečase střelou do odkrytého horního rohu.

08:22
    Puk vylétl ze hřiště a hra se tak přesune do střední třetiny.

08:06
    Sešívaní se usadili v útočné třetině a kombinují v útočném vzorci.

07:39
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rohlík – 2 min., hákování).

07:09
    Zakázané uvolnění domácích. Nepřesná rozehrávka zbrzdila další útočnou možnost Slavie

05:35
    Kižlin vyslal Němečka, ten však hostujícího gólmana nedokázal zaskočit.

05:04

04:47
    Hosté bojují a chtějí smazat brankovou ztrátu, zatím jim však Slavia nic neumožňuje.

04:03
    Další zakázané uvolnění hostů po nepřesné rozehře.

03:55
    Icing hostů.

02:04
    Mikuláši HOVORKOVI se podařilo bekhendovým blafákem překvapit brankáře Nečase a Slavia se ujímá vedení.

00:59
    První střelu v zápase si připisují domácí, ale Nečas puk chytá.

00:10
    Hosté vyhráli úvodní buly, ale žádnou akci nezaložili, proto se kotouče ujímají sešívaní.

00:01

Juniorská liga se rozjíždí a nás v pražském Edenu čeká zajímavý zápas mezi domácí Slávií a hostujícím celkem z Pardubic. Sešívaní junioři si v posledním vzájemném zápasu s Pardubicemi připsali výhru, když utkání dovedli do stavu 3:2. Tento zápas se konal v Pardubicích 20.8., ale šlo jen o přátelské utkání. Z posledního utkání Pražanů s Východočeským celkem v juniorské lize bylo šťastnější Dynamo, když Slavii v prosinci minulého roku udolalo 2:1 po prodloužení.

Čeká nás zajímavé odstartování Juniorské ligy akademií!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 3. Hovorka, 10. Havrda (Kvasnička), 18. Havrda (Slavíček), 46. Palát (Labuzík, Němeček) – 11. Šír (Herčík, Rohlík), 17. Costa (Šír, Jelínek), 21. Kaštánek (Nedelka), 30. Rohlík (Costa, Herčík), 34. Lichtag (Kaplan), 35. Antoníček (Kaplan, Pavlík)

HC Slavia Praha: Ondrík (Pittr) – Hovorka, Němeček, Štíbr, Palát, Hrdlička, Klatt – Štrombach, Havrda, Kižlin, Brummel, Slavíček, Křenek, Turek, Hofmann, Labuzík, Janča, Tichý, Kvasnička
    HC Dynamo Pardubice: Nečas (Borovička) – Tvrdík, Kubíček, Nedelka, Odehnal, Jelínek, Kaštánek, Chabada – Štětka, Kloz, Lichtak, Antoníček, Pavlík, Costa, Kaplan, Paleček, Rohlík,Herčík, Šír

Rozhodčí: Horák – Svoboda, Lhotský