Jekatěrinburg – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Riga – Jokerit 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 2:0 (kon.)
N.Novgorod – Novosibirsk 4:3 (kon.) | Minsk – Barys 5:4 (po pr.) | Čerepovec – Ufa 1:4 (kon.)
Omsk – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 05.09.2020, 12:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Juniorská liga akademií • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hostující celek čeká první zápas letošní sezony. Plánované první kolo proti Plzni bylo totiž kvůli výskytu koronaviru v celku indiánů přesunuto.

Druhé klání ve dvou dnech. Energetici se v pátek utkali s Havířovem a na úvod si připsali jeden bod za porážku po samostatných nájezdech.

HC Energie Karlovy Vary: Hamrla (Horák) – Benda, Krajčík, Bulka, Tureček, Stejskal, Pohanka, Cestr – Adámek, Novotný, Šmajda, Kupčo, Sapoušek, Bačo, Rozhon, Jiskra, Rymon, Seidler, Remeš

HC Oceláři Třinec: Švančara (Švehlák) – Kareš, Homola, Kyselý, Kubíček, Marcinko, Hrůzek – Čmiel, Ramik, Matěj, Stránský, Wardas, Jobánek, Petrovský, Moškoř, Przybyla, Kašpárek, Procházka

Rozhodčí: Šindel – Gerát, Brejcha.

00:01

00:02
    Úvodní buly pro Třinec.

00:14
    Oceláři jsou ale od samotného začátku napadáni ve vlastní třetině.

00:20
    Akci host zastavuje ofsajd.

01:01
    Stránský hledal nápaditou přihrávku jednoho ze spoluhráčů před bránou, nicméně nikdo v červeném se k puku nedokázal dostat.

01:32
    Hra se po zakázaném uvolnění přesouvá před Švančaru.

02:03
    Energetici se prezentují velmi aktivním forčekinkem.

02:21
    Hamrla musí být v pozoru, jeho pozornost zkoušel střelou z kruhu Przybyla.

04:20
    Karlovarským dělá problém kombinace v útočném pásmu, dvakrát se vlastní nepřesností připravili o střelecké pozice.

05:32
    Pohledná individuální situace, které chyběl už jen gól! Vít Jiskra se rychle protáhl kolem bránícího soupeře, ale Švančaru nepřekonal.

06:12
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme tu úvodní trefu zápasu. Vladislav Pohanka svým pasem vyslal LUKÁŠE ADÁMKA, jenž nikým nehlídaný přesně zakončil z prostoru levého kruhu. Asistence: Vladislav Pohanka.

06:44
    Energetici nepolevují, Třinečtí musí i nadále odolávat domácímu tlaku.

07:05
    Oceláři se osvobodili a podívali se do útočného pásma, dlouho se zde ale neohřáli.

07:10
    Karlovarští přidávají další zásah. Znovu to byl prostor v levém kruhu, který si obrana Třince nepohlídala a PETR ROZHON odkud nekompromisně udeřil na vzdálenější tyč. Asistence: Vít Jiskra, David Tureček.

07:10
    Trenéři hostí reagují na nepovedený start, Švančaru střídá mezi třemi tyčemi Štěpán Švehlák.

07:43
    Za porážení je vykázán na trestnou lavici Filip Hrůzek (TRI).

11:01
    Servác Petrovský vyslal štiplavou střelu na Hamrlu, který ji dokázal vytěsnit mimo branku.

11:15
    Početní výhodu mají k dispozici hokejisté Třince. Dvě minuty za hákování si odsedí Róbert Bačo.

12:50
    Tečovaný pas se přeci jen dostal k volnému Hrůzkovi, nicméně proti jeho pokusu z první se stihl přesunou Hamrla.

14:54
    Třinečtí mohou snížit, tlaku však zatím obrana Karlových Varů odolává.

16:02
    Václav Stejskal (KVA) je vyloučen za krosček.

17:13
    Energetici navštívili útočnou třetinu i v oslabení, od modré to zkoušel Kryštof Bulka.

18:02
    Západočeši jsou kompletní, nějakého výraznějšího ohrožení branky Patrika Hamrly jsme se v této pasáži nedočkali.

19:20
    Slovenská spolupráce Bačo – Kupčo nakonec ke gólu nevedla, ačkoliv musel Švehlák zasahovat.

19:26
    Za nesportovní chování je vyloučen Matěj Pavel (TRI).

20:00

První třetina patřila hokejistům karlovarské Energie. Svěřenci Václava Eismanna dokázali v úvodním dějství hned dvakrát skórovat, když se v 7. minutě trefil Adámek a o necelou minutu později také Rozhon. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně ve 12:43.

20:01

20:02
    První buly druhého dějství vyznívá pro Třinec.

20:48
    Oceláři nevyřešili přečíslení vůbec dobře, skvěle se tam vrátil jeden z domácích.

21:06
    Nedáš, dostaneš. Třinec neproměnil velkou šanci a na druhé straně udeřili domácí. Kombinaci v útočném pásmu zakončil LUBOMÍR KUPČO. Asistence: Vít Jiskra, Róbert Bačo.

21:26
    Sebastian Seidler (KVA) je vyloučen hákování.

22:22
    Hamrla teď neví, kde mu hlava stojí, ale přesto se Třinci nedaří rozvlnit síť. Pavel Matěj nedokázal trefit odkrytou klec.

22:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tentokráte se štěstí na stranu Ocelářů přiklonilo. MICHAL RAMÍK chtěl nahrávat, jeho přihrávka ale byla zablokovaná. Naštěstí pro třineckého útočníka se kotouč odrazil zpět na jeho hůl a Ramikovi zbývalo jen přehodit bezmocného Hamrlu. Asistence: Petr Kubíček.

23:53
    Jonáš Jobánek (TRI) nabízí soupeři další početní výhodu, provinil se držením.

26:47
    Oceláři mají v posledních minutách více ze hry a Patrik Hamrla se musel už několikrát ukázat.

27:22
    Za porážení si odpyká dvě minuty Petr Przybyla (TRI).

29:02
    Obrovský chyba gólmana Hamrly znamená snížení v oslabení! Karlovarský mladík chtěl pomoci s rozehrávkou, nicméně o puk jej připravil TOMMY WARDAS, jenž ho následně uklidil do nehlídané svatyně. Bez asistence.

29:30
    Novotný pálí vysoko nad Švehlákovu branku.

31:21
    Turečkovu střelu od modré se ještě snažil tečovat Rozhon, Švehlák ale dál drží naděje Ocelářů na srovnání.

34:16
    Tempo hry je o něco mírnější.

34:38
    Rymon slibně číhal za obranou, rozhodčí však odhalil postavení mimo hru.

37:19
    Rozhon vybízel jednoho ze spoluhráčů před brankou, avšak chytrá nastřelovaná přihrávka se neujala.

40:00

Druhá perioda je u konce. Karlovarští vedou i po čtyřiceti minutách, nicméně Třinec se herně zvedl a dokázal dvakrát udeřit. Třetí třetina začne přibližně ve 13:30.

40:01

41:51
    První návštěvu útočné třetiny mají na svědomí hokejisté Energie.

43:13
    Třinecký pokus končí v lapačce Hamrly.

43:31
    Hosté setrvají v útočném pásmu, píská se zakázané uvolnění.

44:52
    Obětavý Benda znemožnil přihrávku před bránu.

46:00
    Energetici se zabydleli v útočné třetině, Švehlák musel krotit nepříjemně tečovaný touš.

46:26
    Tady dokonce zvoní tyč! Seidlerova formace s Rymonem a Remešem na křídlech zatápí Ocelářům.

46:50
    Kašpárkovi se nikdo ze spoluhráčů neuvolnil, a tak prověřil Hamrlu sám.

47:40
    Energetici se v důležitý čas dostávají do dvoubrankového vedení. DAVID TUREČEK vyslal od modré čáry tvrdou střelu, kterou zastavila až síť za Švehlákem. Asistence: Kryštof Bulka, Robin Sapoušek.

49:01
    Karlovarští navíc budou mít k dispozici početní výhodu, za podrážení je vyloučen Alexandr Kašpárek (TRI).

50:38
    Tato početní výhoda se zatím Karlovým Varům nedaří, Třinec bez potíží vyhazuje.

51:50
    Filip Krajčík (KVA) je vyloučen za hákování.

55:07
    Zakázané uvolnění v neprospěch Třince.

56:32
    Karlovarská kombinace v útočném pásmu úspěch neslavila, u puku jsou znovu hosté.

57:56
    Třinec se ještě nadechuje k poslednímu útoku.

59:37
    Karlovarští se osvobozují.

Ve třetím dějství padla jediná branka, která definitivně rozhodla o vítězství domácích. (14:12:26)

Matěj Hodoval

Branky a nahrávky: 7. Adámek (Pohanka), 8. Rozhon (Jiskra, Tureček), 22. Kupčo (Jiskra, Bačo), 48. Tureček (Bulka, Sapoušek) – 23. Ramik (Kubíček), 30. Wardas

HC Oceláři Třinec: Švančara (8. Švehlák) – Kareš, Homola, Kyselý, Kubíček, Marcinko, Hrůzek – Čmiel, Ramik, Matěj, Stránský, Wardas, Jobánek, Petrovský, Moškoř, Przybyla, Kašpárek, Procházka

Rozhodčí: Šindel – Gerát, Brejcha