Wales – Bulharsko 1:0 (kon.) | Maďarsko – Rusko 2:3 (kon.) | Irsko – Finsko 0:1 (kon.)
Srbsko – Turecko 0:0 (kon.)
Maďarsko
2:3 (0:2)
Rusko
Neděle 06.09.2020, 18:00 • Puskás Aréna, Budapešť • Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 2. kole Ligy B se proti sobě utkají týmy Maďarsko a Rusko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v přípravném zápase v roce 2017, kdy Rusko zvítězilo jednoznačně 3:0.
    Dnes se bude bojovat v Puskás Aréně v Budapešti. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Maďarsko se před třemi dny utkalo s Tureckem. O jedinou branku se postaral v 80. minutě Szoboszlai a Maďaři tak vyhráli těsně 1:0.
    Také Rusko si připsalo tři body do tabulky, když zvítězilo nad Srbskem poměrem 3:1. Dnešní zápas je tak pro oba týmy klíčový a velkou mírou přispěje na postupujícím týmu do Ligy A.

Maďarsko: Gulácsi – Orban, Lang, Attila Szalai – Bese, Sigér, Á. Nagy, Sallai (C), Szoboszlai, Holender – Ádám Szalai.
    Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Babati, Cseri, Kalmár, Kecskés, Nikolić, Pátkai, Schafer, K. Simon, Szőke, Bolla.

Rusko: Šunin – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Kudrjašov – Ozdojev, Zobnin, Jonov – An. Mirančuk, Dzjuba (C), Kuzjajev.
    Náhradníci: Džanajev, Guilherme – Z. Bakajev, Da. Fomin, Gazinskij, V. Karavajev, Neustädter, Petrov, Smolov, Sobolev, Žirkov, Sorokin.

Rozhodčí: Mariani.

1

2
    Domácí mužstvo se sice dostalo dopředu, ale tam se ruský hráč dopustil faulu.

3
    Po standardní situaci získali Maďaři také rohový kop, když míč tečoval mimo hrací plochu Dzjuba.

4
    Nakonec ale ani tato standardní situace nepřinesla nic nebezpečného a u balónu tak bude mužstvo hostů.

5
    Obrovská šance hostů nekončí gólem! Dzjuba skvěle prodloužil míč za sebe, kde zaškobrtl Szalai a Anton Mirančuk se tak ocitl v tutovce, ovšem jeho zakončení šlo těsně vedle pravé tyče!

7
    Tentokrát hru přerušil ofsajd maďarského útočníka Ádáma Szalaie.

8
    Ádám Szalai se snažil prostrčit míč na levé straně, ale ten získala obrana Ruska.

10
    Ruská obrana si poradila s nákopem soupeře.

11
    Mário Fernandes se rozběhl po pravé straně, ovšem nakonec přišel přetažený centr.

12
    Po přihrávce vnějším nártem z levé strany se Ádám Szalai snažil zakončit, ale jako první byl u míče gólman Anton Šunin.

13
    Tentokrát se hostující hráč ocitl v ofsajdové pasti, což pomezní rozhodčí viděl a odmával.

15
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Máme tady úvodní branku zápasu, kterou dávají hosté a vedou tak 1:0! Daler Kuzjajev dostal na levé straně skvělou přihrávku do běhu, po které z první posunul míč na ANTONA MIRANČUKA a ten zakončil do pravé části branky. Asistence: Daler Kuzjajev.
    15. Anton MIRANČUK - 0:1

17
    Domácí celek se snažil něco vymyslet z pravé strany, ale následná přihrávka byla zblokována.

18
    Nyní už to jsou opět Rusové, kteří drží míč na svých kopačkách.

20
    Momentálně toho k vidění příliš není, jelikož Maďaři drží míč na kopačkách a pomalým tempem se snaží něco vymyslet.

21
    Nakonec se k balónu dostali Rusové, ovšem přihrávka z pravé strany neprošla do vápna.

22
    Nebezpečný centr tentokrát dostalo domácí mužstvo do vápna soupeře, ale ani nyní z toho nakonec nic nebylo.

24
    Anton Šunin se postará o odkop od své svatyně.

25
    Roman Zobnin je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou v tomto utkání.

26
    Dominik Szoboszlai přišel o míč pár metrů od vápna soupeře a Maďarsko se ani nyní nedostalo ke střele na bránu.

28
    Posléze skončil balón v zámezí a následuje tak autové vhazování pro domácí mužstvo.

29
    Opět končí míč po nepřesném centru domácích pouze v rukou připraveného gólmana Antona Šunina.

30
    Máme za sebou půl hodinu hry a Rusko vede nad Maďarskem 1:0. Daleko častěji jsou ovšem u míče hráči domácího mužstva, kteří se ale zatím nemohou moc dostat ke střele.

32
    Faul domácího hráče znamená, že Rusové budou mít volný kop z pravé strany blízko rohového praporku.

33
    A je to 2:0 pro hostující celek! Nejprve si sice Maďaři poradili s centrem, ovšem posléze přišel další a následně ve vápně skvěle vybojoval míč Semjonov, čímž získal střeleckou pozici pro MAGOMEDA OZDOJEVA, jenž zakončil k levé tyči. Asistence: Andrej Semjonov.
    33. Magomed OZDOJEV - 0:2

35
    Tentokrát se Dominik Szoboszlai dopustil faulu, když poslal k zemi Romana Zobnina.

37
    Nyní se ale Daler Kuzjajev ocitl v postavení mimo hru a Maďarsko tak bude u balónu.

38
    Znovu to jsou hráči domácího celku, kteří se snaží něco vymyslet s míčem a jsou u něj častěji, ale bohužel není k vidění nějaké tempo.

39
    Nakonec se k balónu dostali Rusové, ovšem pokus Magomeda Ozdojeva letěl jen nad bránu Gulácsiho.

40
    Arťom Dzjuba se tentokrát dopustil faulu a hra je tak přerušená.

42
    Dávid Sigér poslal k zemi Zobnina a je tak dalším hráčem, který uviděl žluté varování.

44
    Maďarsko nyní získalo rohový kop z levé strany a může tak snížit stav utkání přes odchodem do šaten.

45
    Ovšem nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a sudí odpískal faul domácímu hráči.

45

První poločas je u svého konce a Rusko vede nad Maďarskem 2:0. V 15. minutě otevřel brankový účet po chybě domácích Mirančuk. Následně se sice domácí snažili něco vymyslet a byly častěji u míče, ovšem ve 33. minutě zvýšil na dvoubrankové vedení Ozdojev.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

46
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dávid Sigér, přichází Zsolt Kalmár.

46
    Maďaři snad ještě zůstali v šatně, neboť hosté hned v první minutě druhé půle dávají gól a vedou 3:0! Daler Kuzjajev z levé strany poslal míč do vápna, kde bylo několik volných hráčů a Arťom Dzjuba místo zakončení posunul míč na MÁRIA FERNANDESE, který zakončil přízemní střelou do levé části branky. Asistence: Arťom Dzjuba.
    46. Mário FERNANDES - 0:3

47
    Domácí se sice snaží něco vymyslet, ale zatím se nemohou dostat dovnitř vápna.

49
    Tentokrát se sice Maďarsko dostalo do zakončení, ale pokus Ádám Szalaie zneškodnil gólman Šunin.

50
    Rusové se dostali dopředu po pravém křídle, ale nakonec přišli o míč a následuje autové vhazování pro soupeře.

52
    Domácí celek tentokráte získal rohový kop z pravé strany a může se tak pokusit vstřelit první gól.

54
    Následný nákop nebyl špatný, ale nakonec proletěl vápnem na druhou stranu.

56
    Roman Zobnin vyslal dělovku z nějakých dvaceti metrů, ale ta minula branku Gulácsiho.

57
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Jurij Žirkov.

59
    Míč se odrazil od ruského hráče do zámezí a Maďarsko tak bude mít autové vhazování na své polovině.

60
    Máme za sebou hodinu hry a Rusko v tomto utkání jasně dominuje, jelikož vede nad Maďarskem poměrem 3:0.

62
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Akce na jeden dotek končí gólem a Maďaři tak snižují na 1:3! Zsolt Kalmár poslal skvělý lob za obranu, na který ruský obránce nedosáhl a následně ROLAND SALLAI obloučkem přehodil brankáře Šunina. Asistence: Zsolt Kalmár.
    62. Roland SALLAI - 1:3

63
    Míč končí v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Rusko.

65
    Magomed Ozdojev poslal soupeře k zemi a Maďarsko tak bude pokračovat v rámci standardní situace.

67
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Nemanja Nikolić.
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Anton Mirančuk, přichází Jurij Gazinskij.

68
    K exekuci přímého kopu se postavil Dominik Szoboszlai, ale jeho pokus letěl nad bránu.

70
    No pozor! Domácí celek snižuje na rozdíl jediné branky a nakonec tady máme drama! Dominik Szoboszlai poslal centr z levé strany na zadní tyč, kde vyhrál hlavičku Barnabás Bese a následně zakončil u druhé tyče NEMANJA NIKOLIĆ. Asistence: Barnabás Bese.
    70. Nemanja NIKOLIĆ - 2:3

71
    Roland Sallai se tentokrát dostal ke střele z levé strany, ale Anton Šunin byl připraven.

73
    Rusové opět ztratili míč ve středu hrací plochy, ale přihrávka Nemanja Nikoliće byla zblokována.

74
    Arťom Dzjuba sice vyhrál hlavičkový souboj, ale následně si míč vzal do rukou brankář Péter Gulácsi.

75
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Jonov, přichází Vjačeslav Karavajev.

77
    Rusové se tlačili dopředu po pravém křídle, ale nakonec z toho ani tentokrát nic nebylo.

78
    Hosté ovšem po druhé obdržené brance jsou častěji u míče a nikam se příliš neženou.

80
    Je před námi posledních deset minut hry a můžeme se těšit na velké drama.

82
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Tamás Cseri.

83
    Hosté drží míč na levé straně a krátkými přihrávkami se snaží kombinovat a tahat čas.

84
    Nakonec Vjačeslav Karavajev posléze získal autové vhazování pro svoje mužstvo na pravé straně hřiště.

85
    Filip Holender se dostal k míči a zkoušel zakončit technicky do pravé šibenice, ovšem Anton Šunin si bez problému poradil.

86
    Nemanja Nikolić dostal přihrávku na paty a akce domácího mužstva je tak u konce.

87
    Maďarsko nyní získalo rohový kop z pravé strany a může tak srovnat stav zápasu.

88
    Ovšem Rusové dvakrát dokázali dostat centr ze svého vápna, ale Maďarsko bude pokračovat v rámci autového vhazování.

89
    Barnabás Bese sice vyhrál hlavičku uvnitř vápna, ale míč nakonec skončil v moci brankáře Šunina.

90
    Jurij Gazinskij se tentokrát dopustil faulu ve středu hrací plochy a Maďarsko tak bude u balónu.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+1
    Maďaři jsou stále u míče, ale Rusové se velmi dobře soustředí na ubránění svého náskoku.

90+2
    Arťom Dzjuba se pokoušel protlačit míč uvnitř vápna soupeře, ale domácí jej ke střele nepustili.

90+3
    Nyní se ale hostující útočník ocitl v těsném ofsajdu a zdá se, že Rusko tento zápas vyhraje.

90+3

Je konec. Rusko zvítězilo nad Maďarskem poměrem 3:2.
    Do druhé půle vstoupili hosté velice dobře a už ve 46. minutě zvýšil vedení na tři góly Fernandes. V 62. minutě ovšem snížil Sallai a v 70. minutě to už bylo pouze 2:3 po brance Nikoliće. Následně ale Rusové opět začali hrát a nenechali soupeře se dostat do nějaké šance.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:10.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:51:11)

Michal Raška

Branky: 62. Sallai (Kalmár), 70. Nikolić (Bese) – 15. An. Mirančuk (Kuzjajev), 33. Ozdojev (Semjonov), 46. Mário Fernandes (Dzjuba)

Karty:   42. Sigér (HUN) – 25. Zobnin (RUS)

Maďarsko: Gulácsi – Orban, Lang, Attila Szalai – Bese, Sigér (46. Kalmár), Á. Nagy, Sallai (C), Szoboszlai (82. Cseri), Holender – Ádám Szalai (67. Nikolić).

Rusko: Šunin – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Kudrjašov – Ozdojev, Zobnin, Jonov (75. V. Karavajev) – An. Mirančuk (67. Gazinskij), Dzjuba (C), Kuzjajev (57. Žirkov).

Rozhodčí: Mariani