Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 0:4 (kon.) | Martin – Detva 3:4 (po pr.) | Spišská N. Ves – Michalovce 2:3 (po pr.)
Poprad – Košice 4:3 (po pr.) | Topoľčany – Zvolen 4:3 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:4 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HK Nitra
sk Úterý 08.09.2020, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Kaufland Super Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Pavlas (Lackovič) – Holenda, Hain, Mikuš, Fereta, Västilä, Šeliga, Drtina, Ordzovenský – Obdržálek, Seppänen, Hämälainen – Štrauch, Holovič, Jurík (C) – Zahradník, Embrich, Rogoň – Andrisík, St-Cyr, Väyrynen

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Pupák, Cardwell, Vitáloš, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Žitný, Kollár, Lantoši – Šťastný, Dauda, Holešinský – Šiška, Čaládi, Minárik

Rozhodca: Baluška, Hronský – Jedlička, Konc ml..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:33
    Úvodná aktivita patrí hosťom, po strele od modrej čiary musel zasahovať Christián Pavlas.

00:59
    Po prvý raz v zápase sa do útoku dostali domáci hokejisti, Ewans v bránke hostí však nemusel zasahovať.

01:22
    Kollár našiel v pásme hostí Nemca, ktorý okamžite tvrdo pálil. Pavlas však výborne reagoval a skryl puk do svojej výstroje.

01:56
    Nováčik v drese Nitry, útočník Dauda, získal puk v strednom pásme, následne mu však nevyšla rozohrávka.

02:33
    Rýchla akcia Nitry takisto nebola úspešná. Od úvodu vládne v Nových Zámkoch napriek výrazne oklieštenému počtu divákov výborná atmosféra.

03:03
    Výborná strela Vitaloša od modrej čiary, ani jeden z jeho spoluhráčov však nedokázal puk pred Pavlasom tečovať.

03:44
    Prvá šanca domácich, Rasmus Hämälainen však po Seppänenovej prihrávke minul nitriansku bránku.

04:19
    V permanencii znovu brankár Nitry Cowley, ktorý musel riešiť 2-3 nepríjemné strely domáceho tímu.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, hrá sa v pomerne solídnom tempe.

05:33
    Nemec našiel prihrávkou Štastného, ktorý ešte prihrával na Daudu, hostia však nedokázali strelecky ohroziť Pavlasa.

05:53
    Po prihrávke Rogoňa sa do puku oprel Max St-Cyr, Cowley bol pozorný.

06:20
    Šiška skúsil šťastie z veľkého uhla, no Pavlas puk vyrazil. Následne v dorážke neuspel ani Pupák.

06:55
    Nitra stiahla puk do stredu poľa a snaží sa upokojiť situáciu.

07:15
    Chyba Mezeia v útočnom pásme, Obrdržálek našiel vo výbornej pozícii Rasmusa Hämäleinena, ktorý však nemieril presne!

07:34
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., podrazenie).

07:45
    Peter Mikuš pálil od modrej čiary, Cowley nemusel zasahovať.

08:10
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, pred Cowleym už je zaparkovaný Samuel Fereta.

08:33
    Holovič tentoraz nabil Feretovi, ktorý okamžite preveril pozornosť Cowleyho, číhajúci Štrauch sa už k dorážke nedostal.

09:00
    Zápas má stále solídne tempo, v závere presilovej hry sa Zámky nedokážu usadiť v útočnom pásme.

09:34
    Hostia v plnom počte.

09:35
    S Tvrdoňovým návratom sa do puku oprel Marek Drtina od modrej čiary, Cowley ale jeho pokus bez problémov kryl.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nové Zámky hrajú s Nitrou nerozhodne 0:0.

10:39
    Obrovská šanca hostí, Tomáš Hrnka v jasnej pozícii nechal vyniknúť Christiána Pavlasa!

10:55
    HC Nové Zámky dali gól!
    Výborná kombinácia Fínov v drese Nových Zámkov, Rasmus Hämälainen z pravej strany našiel ideálne JANNEHO SEPPÄNENA, ktorý otvoril skóre dnešného zápasu. Asistencie: Rasmus Hämälainen, Petr Obdržálek.

11:22
    Hostia spod Zobora po inkasovanom góle pridali a snažia sa poriadne podkúriť obrane domáceho tímu.

12:33
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, akcia domáceho celku je prerušená pre avizované postavenie mimo hru, domáci musia von z útočného pásma.

12:56
    Buly v strednom pásme, bližšie k bránke hostí z Nitry.

13:32
    Samuel Hain skúsil strelu od modrej čiary, trafil však len korčule Romana Žitného.

14:09
    Hrá sa stále v pomerne solídnom tempe, strelu teraz skúsil Andrej Dauda, ale nemieril presne.

14:42
    Tretia formácia Nitry drží puk v útočnom pásme, Pavlas však zatiaľ nemusel zasahovať.

15:01
    Začína sa posledných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky vedú nad Nitrou 1:0.

15:22
    V útočnom pásme Nitry ostal na chvíľku osamotený Adrián Holešinský, no jeho strela minula Pavlasovu bránku.

15:54
    Nitrania sú znovu v útočnom pásme, na modrej čiare však chyboval Branislav Mezei. Vzápätí tvrdý zákrok na domáceho Juríka, ktorý ide z ľadu veru poriadne otrasený.

16:33
    Nitrania zatiaľ robia pomerne dostať chýb v rozohrávke, po strele Patrika Rogoňa musel zasahovať Cowley, ktorý skryl puk vo svojej lapačke.

17:01
    Obrana Nitry má plné ruky a nohy práce po akcii Holendu. Všetko však rieši Cowley, ktorý puk znovu skryl do svojej lapačky.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:33
    Nitra kombinuje v útočnom pásme, po strele Šišku ale Pavlas nemusel zasahovať.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:05
    Výborná strela Mareka Tvrdoňa, ten len tesne minul Pavlasovu bránku.

19:23
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Embrich – 2 min., hákovanie).

19:33
    Hostia okamžite usadení v útočnom pásme.

19:45
    Cardwell našiel dobrou prihrávkou hokejku Holešinského, ktorý však nemieril presne.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vedú Nové Zámky nad Nitrou 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 19:19.

Druhá tretina sa začne s mierným oneskorením, keďže počas prestávky sa v Nových Zámkoch pokazila rolba. Verme však, že už bude všetko v poriadku.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Nitry.

20:33
    Hostia okamžite v tlaku, Tvrdoň ale nenašiel presne Hrnku.

20:44
    Nitra dala gól!
    Roman Žitný vletel s pukom do útočného pásma, z pravej strany nabil ideálne skúsenému MAREKOVI SLOVÁKOVI, ktorý si doslova vychutnal Pavlasa a parádnym blafáčikom vyrovnáva na 1:1! Asistencie: Roman Žitný, Tomáš Hrnka.

21:22
    Domáci sa okamžite snažia s výsledkom niečo robiť, Cowley je ale pozorný.

22:09
    Parádna kombinácia prvej formácie Býkov! Kollár zle rozohral, domáci získali puk. Rasmus Hämälainen našiel pred bránkou hostí voľného JANNEHO Seppänena, ktorý bez problémov dostal svoj tím znovu do vedenia! Asistencie: Rasmus Hämälainen, Petr Obdržálek.

22:59
    Nové Zámky sú v tlaku, snažia sa o navyšenie svojho náskoku.

23:41
    V útoku domáci sa snažil presadiť Patrik Rogoň, no po zákroku Cowleyho neuspel. Následne sa strelecky nepresadil ani Samuel Zahradník.

23:59
    Na opačnej strane lahôdková prihrávka v podaní Lantošiho, ktorý vysunul Mareka Slováka. Skúsený hokejista Nitry tentoraz recept na Pavlasa nenašiel.

24:03
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jurík – 2 min., držanie).

24:10
    Nitra okamžite v kombinácii v útočnom pásme.

24:33
    Lantoši nabíjal Adriánovi Holešinskému, ktorý z prvej trafil puk ideálne. Skvele sa však v bránke presunul Pavlas a výborným zákrokom podržal svoj tím!

24:36
    Parádna akcia hostí! Nádherná prihrávka Róberta Lantošiho prešla bránkoviskom domáceho tímu a ANDREJOVI ŠŤASTNÉMU stačilo už len nastaviť hokejku. Asistencia: Róbert Lantoši.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Nové Zámky hrajú s Nitrou nerozhodne 0:0.

25:05
    Adrián Holešinský pri mantineli tvrdo dohral Samuela Feretu, ktorý ostáva ležať otrasený na ľade. Po krátkom čase však za pomoci spoluhráčov mieri na striedačku.

25:10
    Pokračujeme v zápase bez vylúčenia, Holešinský si teda atak na Feretu nepôjde odpykať.

25:35
    Šiškovu strelu od modrej čiary kryl Pavlas. Pred domácou bránkou okamžite náznak šarvátky.

26:23
    Po prihrávku Juraja Juríka skúsil šťastie tečom Marcel Holovič, Cowley ale puk nepustil za svoj chrbát.

27:00
    Obrovská šanca domácich, po skvelej prihrávke z vlastného pásma sa do úniku dostal Andreas Štrauch, ktorý ale nenašiel recept na Cowleyho v bránke hostí.

27:29
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Nemec – 2 min., nedovolené bránenie).

27:59
    Domáci sa dostali do pásme, ale Ordzovenský inkasoval tvrdý hit a stráca puk.

28:10
    Västylä hľadal prihrávkou Štraucha, ktorý ani tentoraz nemieril presne.

28:34
    Hostia teraz držia puk ďaleko od svojej bránky, navyše po strele Branislava Mezeia musel zasahovať Christián Pavlas v bránke Nových Zámkov.

29:01
    Nové Zámky znovu v útočnom pásme.

29:29

29:53
    Strela Maxa St-Cyra narobila Cowleymu veľkého problémy, brankár Nitry však náročnú pozíciu zvládol.

30:00
    Polovica zápasu je za nami, stav je 2:2.

30:00
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Cardwell – 2 min., hrubosť).

30:23
    Domáci okamžite operujú v útočnom pásme, Holenda delovkou od modrej čiary preveril pozornosť Cowleyho.

31:02
    Rýchly útok Nitry, Holešinský hľadal prihrávkou Šťastného, ktorý bol však v ťažkej pozícii. Následne sa ale do výbornej pozície dostal Vitaloš, ktorému gólovú radosť pokazil Christián Pavlas.

31:22
    Nitrania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

32:00

32:27
    Hra je znovu prerušená po zákroku Pavlasa v bránke domáceho tímu. Nasledovať bude reklamná prestávka.

33:15
    Krásna akcia Nitry po osi Slovák – Hrnka. Úspešný však bol znovu domáci brankár Pavlas.

33:44
    Lantoši robí obrane Býkov kľučkami veľké starosti, hráč Bostonu má dnes zjavne veľkú chuť do hokeja.

34:02
    Vhadzovanie po ľavej ruke brankára Nitry.

34:32
    Max St-Cyr z veľkého uhla preveril pozornosť brankára Nitry, Cowley puk skryl do svojej výstroje.

35:01
    Máme pred sebou posledných 5 minút druhej tretiny, v Nových Zámkoch máme nerozhodný stav 2:2.

35:03
    Krásna akcia hostí, Holešinský sa snažil vymiešať v úniku Pavlasa, no nepochodil! Pavlas následne ostal ležať na ľade, ale zdá sa, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.

35:54
    Domáci si v kombinácii pred bránkou Nitry nerozumeli, nasledoval rýchly útok hostí a delovka Mareka Slováka, no Pavlas bol opäť úspešný.

36:36
    Trojica Hrnka, Slovák a Tvrdoň rozkrútila v útočnom pásme parádny kolotoč, ale brankár Nových Zámkov bol znovu úspešný!

36:49
    Na oboch stranách už prevládajú tradičné emócie. Uvidíme čo nás čaká v tretej tretine, bude to zjavne poriadne ostré.

37:11
    Seppänen je dnes postrachom obrany Nitry, po jeho strele z ľavej strany musel zasahovať Cowley.

38:00
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hämälainen – 2 min., podrazenie).

38:23
    Hostia sa snažia usadiť v útočnom pásme.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny, po strele Bodáka zvoní tyč Pavlasovej bránky!

39:22
    Obrovský tlak Nitry v závere presilovej hry!

39:42
    Delovku Šťastného kryl Pavlas.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme v Nových Zámkoch nerozhodný stav 2:2. Tretia tretina sa začne približne o 20:21.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Nitry.

40:30
    Dnešné stretnutie sleduje 399 divákov.

40:55
    Domáci Zahradník nastrelil puk do útočného pásma, Patrik Rogoň sa však k nemu neprebil.

41:29
    Rýchly útok hostí spod Zobora, v permanencii bol domáci gólman Christián Pavlas.

41:40
    Adam Dauda pálil z pravej strany, Pavlas puk síce vyrazil, ale dôsledný ANDREJ ŠŤASTNÝ sa dostal k dorážke a dostáva Nitru po prvý raz v zápase do vedenia! Asistencia: Adam Dauda.

42:23
    V úvode tretej tretiny to opticky vyzerá akoby hokejisti Nitry mali viac fyzických síl.

43:23
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, fanúšikovia dnes vidia skutočne solídny hokej.

44:21
    Lantoši je dnes ústrednou postavou ofenzívy Nitry, je badať, že sezóna v zámorí dala mladému útočníkovi veľmi veľa zdravého sebavedomia.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Nitra už vedie v Nových Zámkoch 2:3.

45:24
    Druhé zakázané uvoľnenie Nitry v krátkom čase za sebou.

46:08
    Hra je v týchto chvíľach priveľmi rozkúskovaná, čo však môže hosťom z Nitry len a len vyhovovať.

46:54
    Odrazený puk v útočnom pásme našiel Maxa St-Cyra, ktorý ostal však akoby prekvapený a Cowley nemusel zasahovať.

47:14
    Po ďalšej akcii domáceho celku však už Cowley musel preukázať svoje kvality. Vhadzovať sa bude po pravej ruke brankára Nitry.

47:37
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kollár – 2 min., nedovolené bránenie).

48:02
    Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme, Seppänen však prihrávkou nenašiel Petra Obdržálka.

48:32
    Domáci v mohutnom nápore, po zmätkoch pred bránkou Nitry je znovu úspešný gólman Cowley.

48:59
    Hostia sa oslobodzujú a vyhadzujú puk až k Pavlasovi.

49:13
    Domácich ženú dopredu skvelí fanúšikovia, Býci sa snažia, ale zatiaľ sa im nedarí vyrovnať.

49:37

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nové Zámky na domácom ľade prehrávajú s Nitrou 2:3.

50:22
    Žitný pekne našiel prihrávkou Lantošiho, ktorý puk potiahol do útočného pásma.

50:38
    Krásna akcia v podaní RÓBERTA LANTOŠIHO, ktorý si urobil z obrany domáceho celku doslova dobrý deň. Prudkou prihrávkou našiel ROMANA ŽITNÉHO, ktorý bez problémov pridal štvrtý gól Nitry. Asistencie: Róbert Lantoši.

51:01
    Základným stavebným kameňom výkonu Nitry je však do týchto chvíľ gólman Cowley, ktorý viacerými výbornými zákrokmi podržal svoj tím.

51:30
    Oddychový čas domácich.

51:55
    Nápor Nitry, Pavlas však kryl dve strely Tomáša Hrnku v krátkom slede za sebou.

52:21
    Mezei nahodil puk do útočného pásma a mieri na striedačku svojho tímu, domáci však takisto následne striedajú.

52:55
    Minárik zaviezol puk do útočného pásma, za bránkou Pavlasa však získal puk novozámocký obranca Marek Drtina.

53:22
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, po aktivite Lantošiho a Šťastného však prichádza faul a hostia budú hrať presilovú hru.

54:01
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Västilä – 2 min., sekanie).

54:33
    Závar pred domácou bránkou, po strele Romana Žitného musel zasahovať pozorný Christián Pavlas.

54:42
    Domácim sa podarilo poslať puk cez všetky čiary.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nové Zámky na domácom ľade prehrávajú s Nitrou zatiaľ 2:4.

55:19
    Andrej Šťastný sa dostal do dobrej streleckej pozície, v poslednom momente mu však hokejku do strely vložil Patrik Rogoň.

56:01
    Domáci v plnom počte.

56:14
    Aj po skončení presilovej hry ostávajú hokejisti Nitry v útočnom pásme.

56:47
    Vhadzovanie po ľavej ruke brankára hostí.

56:58
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

57:13
    Domáci hokejisti okamžite kombinujú v útočnom pásme, na ľade je prvá formácia Býkov.

57:33
    Hain sa v kombinácii k puku nedostal, hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:22
    Domáci sa v týchto chvíľach nedokážu usadiť v útočnom pásme, Pupákovi sa podarilo dostať puk von z obranného pásma Nitry.

58:58

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:15
    Nitra pevne kráča k výhre na ľade Nových Zámkov, tie dnes však takisto podali sympatický výkon.

S konštatovaním, že HC Nové Zámky v zápase Kaufland Tipsport Cupu prehrali na domácom ľade s Nitrou 2:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:58:20)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 11. Seppänen (Hämälainen, Obdržálek), 23. Seppänen (Hämälainen, Obdržálek) – 21. Slovák (Žitný, Hrnka), 25. Šťastný (Lantoši), 42. Štastný (Dauda), 51. Žitný (Lantoši)

HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas (Lackovič) – Holenda, Hain, Mikuš, Fereta, Västilä, Šeliga, Drtina, Ordzovenský – Obdržálek, Seppänen, Hämälainen – Štrauch, Holovič, Jurík (C) – Zahradník, Embrich, Rogoň – Andrisík, St-Cyr, Väyrynen

Rozhodčí: Baluška, Hronský – Jedlička, Konc ml.