Hattrick Brno – Vítkovice 3:5 (kon.) | Liberec – Ostrava 3:7 (kon.) | Střešovice – Královské Vinohrady 5:4 (kon.)
FBC Liberec
3:7 (1:2, 1:3, 1:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 13.09.2020, 18:00 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga • 1. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:56:48)

Ostravané dobývají sever Čech. Liberec ani v poslední dvacetiminutovce nebyl herně horším týmem, ale stejně jako v předchozím průběhu utkání neproměňoval velké příležitosti. Ostrava výsledkově urvala i závěrečnou třetinu, získává tak první tři body v sezoně. Malajka se Sládkem dali po dvou gólech, skvěle chytal brankář Binder. Konečný stav utkání nese hodnotu 3:7.

59:09
    Daniel Mück sbírá sebevědomí pro další průběh sezony. V obrovské šanci vychytal Dominika Eichnera po Haškovském způsobu.

58:32
    Před bránou srdnatě bojoval Adam Balatka, avšak k zakončení se nedostal. Jan Binder si hodlá udržet průměr jednoho inkasovaného gólu za třetinu.

57:19
    Ostrava přežila dva tresty v krátkém sledu. Hraje se opět v rovnovážném počtu na obou stranách.

56:53
    Střela v podání Jakuba Kopeckého už měla slušnější parametry, ale scházelo ji asi 10 centimetrů od levé tyčky.

55:55
    Liberec zřejmě netuší, co hrát. Lukáš Lhota se opakovaně snažil o nepřipravenou střelu. V prvním případě netrefil, poté ho zastavil Jan Binder. Výsledkem je ztracená přesilovka 6 na 3.

55:19
    Velká šance pro Liberec. Marek Lipový odpyká trest za vysokou hůl. Hraje se 6 na 3.

55:02
    Adam Balatka rovněž nezvedá ruce k nebi. Na jeho střelu Binder ostatně jasně viděl a vyrazil ji do rohu.

54:42
    Přesilovku šikovně řídil Jakub Kopecký,ovšem Patrik Rozkovec znovu našel jen připravené končetiny Bindera.

54:05
    Oddechový čas pro hosty.

54:05
    Michal Sládek to přehnal s důrazem v útočném rohu. Zjevné dvě minuty za hrubost.

52:54
    Teď přišel parádní zásah na druhé straně. Petr Kittel měl na holi definitivní rozhodnutí, jenže Daniel Mück vůbec necuknul ze svého postavení a samostatný únik ostravského forvarda vyřešil prakticky rutinním zákrokem. To jsou nervy z ledu.

51:52
    Patrik Rozkovec v závěru přesilové hry pálil do připraveného bloku. Byla to spíše z nouze ctnost. Ostravané se podporují i na střídačce, tento moment bude hrát v konečném osudu zápasu zřejmě zásadní roli.

50:50
    Ne, Liberci zkrátka dnes není souzeno. Jakub Kopecký hned dvakrát nabil do monstrozní šance Martinu Čermákovi, jenže ani jeden z jeho pokusů v síti neskončil.

49:53
    Neúmyslný zásah Petra Burýška končí dvouminutovým trestem. Jednalo se o zákrok vysokou holí.

49:42
    Rázná pumelice vyletěla z hole Jana Světlíka. Binder ale mohl zůstat zcela v klidu, neboť minula levou tyčku.
    48:14 Wojciech MALAJKA - 3:7

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 3. Světlík (Kárník), 31. Lhota (Čermák), 41. Kopecký (Rozkovec) – 11. Sládek, 20. Sládek (Malajka), 29. Malajka (Klimscha), 38. Klimscha (Malajka), 39. Kittel, 42. Eichner (Kittel), 49. Malajka (Sládek)

FBC Liberec: Mück (Ponomarev) – Klucho, Bitman, Kološ, Kárník, Janeček – Kopecký, Valeš, Rozkovec – Čermák, Dlesk, Lhota – Baudisch, Šoltys, Kořínek – Balatka, Světlík, Stránský.
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Binder (Janík, Klinka) – Lipový, Burýšek, Vítovec, Jakubec, Svačinka – Malajka, Soukup, Klimscha – Eichner, Kittel, Malina – Sládek, Pešat, Herblich – Kittel, Sasyn, Hurta.

Rozhodčí: Valenta, Žďárský