Velká cena San Marina - MotoE Vítěz: M. Ferrari (ITA) (kon.) | Velká cena San Marina - Moto3 Vítěz: J. McPhee (GBR) (kon.) | Velká cena San Marina - Moto2 Vítěz: L. Marini (ITA) (kon.)
Velká cena San Marina - MotoGP Vítěz: F. Morbidelli (ITA) (kon.)
Velká cena San Marina - MotoE

Vítěz: M. Ferrari (ITA)

Neděle 13.09.2020, 10:05 • Misano World Circuit Marco Simoncelli • Silniční motocykly

Ze závodu elektromotocyklů je to ode mě vše. Rád bych si vás dovolil pozvat na další závody. Ten první nás čeká už v 11, na programu je závod Moto3. (10:25:18)

18. Jakub Kornfeil (CZE/Energica) – 4 body

Matteo Ferrari včera zajel v kvalifikace nejrychlejší čas, ale byl penalizován posunem o tři místa dozadu. To však Itala vůbec nerozhodilo a po výborném výkonu si v závodě dojel pro zasloužené prvenství. Druhé místo získal do své moci Xavier Siméon, v souboji o třetí místo nakonec slavil lídr šampionátu Dominique Aegerter, jenž v průběhu posledního kola předjel Torrese i Casadeie. Jakub Kornfeil dojel na šestnáctém, prvním nebodovaném místě.

Konec závodu.

Cíl
    Mattea Ferrariho včerejší penalizace vůbec nerozhodila. Ze čtvrté pozice na strartu si dojel pro vítězství, druhý končí Siméon, třetí místo udržel Dominique Aegerter!

7
    Dominique Aegerter nemá dost, tři zatáčky před koncem podjel Casadeie a jede si pro výbornou třetí příčku!

7
    Sledujeme velký boj o stupně vítězů! Casadei ubránil útok Torrese, který v další zatáčce přišel o čtvrtou pozici na úkor Aegertera.

7
    Siméon stáhl náskok lídra o tři desetiny, další tři však pořád ztrácí, což je poměrně dost.

7
    Závodníci najeli do posledního kola.

6
    Jakub Kornfeil zůstává na první nebodované 16. pozici, ztráta na Herrerovou činí dvě sekundy.

6
    Mike Di Meglio během tří zatáček předjel Aegertera i Torrese, jenže posléze byl příliš dlouhý a oba jezdci mu předjetí vrátili.

6
    Poslední dvě kola do konce: Matteo Ferrari jede skvěle, na čele si rychle vypracoval náskok sedmi desetin. Za ním probíhá velký boj, Siméon předjel Casadeie a je druhý!

5
    Změna ve vedení! Matteo Ferrari se po vnitřku dostal před Casadeie, na kterého okamžitě dotírá Siméon.

5
    Eric Granado se probojoval do TOP 10. Na elitní šestku však může zapomenout, ta totiž disponuje na sedmého Marcona velkým náskokem.

4
    Jordi Torres najel hodně zeširokova do levotočivé zatáčky. Zaváhání chtěl využít Aegerter, ale neúspěšně. Oba jezdce manévr Švýcara zpomalil.

4
    Mattia Casadei dostal varování za překračování traťových limitů. Průběžně vedoucí závodník si musí dávat velký pozor.

3
    Nejenom Ferrari, ale i Torres a Aegerter jedou výborně. Na čele nyní jede pospolu první pětice.

3
    Matteo Ferrari mezitím rozjel velmi rychlé kolo, už se docvakl na druhého Siméona. Brzy můžeme očekávat útok.

3
    Český reprezentant Kornfeil využil chyby dalšího protivníka, a sice Tuuliho. Fin ztrácí na Jakuba vteřinu.