Essen – Bielefeld 1:0 (kon.) | Duisburg – Dortmund 0:5 (kon.)
Pondělí 14.09.2020, 18:30 • Stadion Essen, Essen • Německý pohár • 1. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:45:37)
    Děkovačka Essenu s hrstkou fanoušků

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:11. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 21:11.

Essen si užívá jedno z největších předností pohárových soutěží. Mužstvo ze čtvrté ligy přes šedesát minut nepustilo bundesligového nováčka k žádné podstatné šanci a od třiatřicáté minuty naopak drželo hubený náskok, když skóre otevřel Engelmann. V poslední půlhodině už to v domácí defenzivě hořelo mnohem více, šance Arminie přibývaly a nervozita stoupala. Asi nejblíže vyrovnání byl exekutor standardních situací Hartel, který z jednoho takového trestňáku orazítkoval tyč Davariho brány. Do té se balón nakonec nedostal ani jednou, takže outisder může slavit cenný postup do druhého kola. Pro domácí fotbalisty je jenom škoda, že u toho bylo pouze pár desítek příznivců.

90+5

90+5
    Amara Condé po faulu na srdnatě bojujícího Klose odkopl míč z místa přestupku a ještě si v rychlosti prohlédl podobu žluté karty.

90+4
    Aut pro Essen! Nováček elitní Bundesligy už je jen pár vteřin od nečekaného vypadnutí v prvním kole národního poháru.

90+4
    Střídání v týmu Rot-Weiss Essen: ze hřiště odchází Felix Herzenbruch, přichází Marcel Platzek.

90+3
    Nepříjemný střílený centr od Klose nezachytil Davari ani nikdo jiný, takže míč proletěl přes celou šířku hřiště do zámezí. Po autu přišel další pas do ohně a hlavička Córdovy, která letěla přesně na prostředek hlídané brány.

90+2
    Condé se na vlastní polovině dostal pod velký tlak. Ten způsobil chybu v rozehrávce, ale později i odmávaný ofsajd Cebia Soukoua.

90+1
    Dramatická koncovka druhého poločasu bude trvat další čtyři nastavené minuty.

90
    Další vynikající zpráva pro vedoucího outsidera! Po faulu uprostřed hřiště zůstal na zemi už značně vyčerpaný útočník Simon Engelmann.

89
    Každý vyhraný souboj vlévá domácím fotbalistům čerstvou krev do žil. Po jedné takové situaci vhazuje Brunner ve velké vzdálenosti od pokutového území.
    88. Cebio Soukou (BIE)

88
    Soukou převzal míč, který po dlouhatánskému výkopu Ortegy sklepával Fabian Klos. Divákům hodně zatrnulo, nicméně křižná střela beninského fotbalisty prošla vedle vzdálenější tyče.

87
    Condé tentokrát ukořistil balón čistým způsobem. Pokus o vysunutí hrotového hráče mu ale nevyšel a hra se záhy vrací k Davariho bráně.

86
    Laciná chyba v kombinaci a ztráta Arminie, které už hodně teče do bot. Hrstka fanoušků začíná věřit ve velkou senzaci.

85
    Velká pochvala nejen pro Davariho, ale i pro hráče ve zdi, kteří přímý kop Marcela Hartla srazili do relativně bezpečných míst.

84
    Condé trochu neohrabaně zboural jednoho ze soupeřů a zavinil tak přímý kop. Míč si znovu staví Hartel.