Kalša – Michalovce 1:2 (kon.) | Lipany – Ružomberok 0:4 (kon.)
TJ Mladosť Kalša
1:2 (0:1)
MFK Zemplín Michalovce
sk Úterý 15.09.2020, 16:00 • Mladosť Kalša • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo

V Kalši to bola napokon veľká dráma. Michalovce si svoj postup vybojovali v úplne posledných minútach, treťoligista sa za svoj výkon nemusí hanbiť. Do 3. kola Slovnaft Cupu ale postupuje favorit z Fortuna ligy. (17:51:49)

90+2
    Lopta je ale ďaleko od brány Michaloviec, tie ešte stihli raz vyskúšať šťastie, skóre sa už ale nemení.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Ofsajd hostí, postupne sa nám končí riadny hrací čas.

89
    Striedanie v tíme TJ Mladosť Kalša: z ihriska odchádza Peter Pástor, prichádza Sergej Pilipčuk.

89
    Rýchly brejk Mladosti sa končí nepresnou koncovkou. Uf, tak to bola temer blesková odpoveď.

89
    Navyše sa hrá ďaleko od Drába, MFK získalo rohový kop s číslovkou päť.

87
    Michalovce dali gól!
    Obrovská smola pre Kalšu, ktorá inkasuje skoro v najhoršom možnom čase. Stále síce zostáva na odpoveď niečo vyše päť minút, no Michalovčania sú jedným krokom v 3. kole. Pravdepodobným hrdinom hostí sa stáva RICARDO ANTONIO PHILLIPS HINDS.

86
    Loptu držia na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na územie protivníka.

84
    Pella bez nutnosti zakročiť, následne sa domáci brankár s rozohrávkou od vlastnej svätyne neponáhľa.

83
    Sme blízko penaltám, avšak Michalovce sa nevzdávajú, budú totiž zahrávať voľný kop na pôde súpera.

80
    Striedanie v tíme TJ Mladosť Kalša: z ihriska odchádza Dušan Kolek, prichádza Peter Šalagovič.

80
    Faul hosťujúceho hráča. Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju bude domáci celok.

78
    MFK nevyužíva svoj štvrtý roh, takže je tu znovu šanca pre domácich.

77
    Michalovčania si pomohli iba útočným faulom, Kalša tak umne šetrí čas a trochu sa aj dáva dokopy po ťažších minútach.

75
    Pella zakročil, pripísal si tak siedmy zákrok počas dnešného zápasu.

74
    Uvidíme štandardnú situáciu z nepríjemnej vzdialenosti, bránia sa domáci.

73
    Omyl pri záverečnej prihrávke, domáci útočník už mohol ísť sám na bránu. Nuž, nestalo sa tak.

71
    Dvadsať minút do konca a razom Kalša ožíva. Bude to prvé prekvapenie 2. kola, kedy celok z Fortuna ligy začne a zároveň i skončí v Slovnaft Cupe?

70
    Hostia čoraz častejšie pália, no ich presnosť je priam tragická. Lopta končí väčšinou vedľa tyčí alebo nad brvnom.

70
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Danilo Spoljarić, prichádza Ian Soler Pino.

68
    Šanca hostí, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou domáceho mužstva.

67
    Striedanie v tíme TJ Mladosť Kalša: z ihriska odchádza Ján Novák, prichádza Róbert Zeher.

65
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Adam Griger, prichádza Matej Trusa.
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Christos Kountouriotis, prichádza Sergei Ivanov.

65
    Kalša dáva gól! Je vyrovnané! Kalša je späť v boji o postup! Avizovali sme dve možnosti, napokon sa udiala tá druhá. Gól strieľa JAROSLAV KOLBAS!

64
    Domáci hráči sa vrhli do útoku stredom ihriska, kde však nevymysleli takmer nič. Lopta sa šťastne odrazila, budeme svedkami rohu.

62
    Nevyužitá kontra hostí, tí sa chytajú za hlavu a niečo na seba pokrikujú.

60
    Hodina za nami, všetko je ale otvorené do momentu, kedy Michalovce nepridajú druhý gól. Môže to byť ale aj inak, Kalša by sa zásahom dostala späť do hry o postup.

58
    Na druhej strane tu bol roh aj pre Kalšu, tá ale stratila loptu a uhájila sa iba faulom, ktorý bol ocenený žltou kartou.

57
    Žltú kartu dostáva Peter Pástor (TJ Mladosť Kalša).

57
    Aj teraz ale s domácimi hrali ofsajdové centimetre. MFK tak musí začať odznova.

56
    Desať minút po zmene strán boli bližšie gólu Michalovčania, stav sa nemení. Kalša sa musí znovu brániť.

54
    Až zastávka postranného rozhodcu ukončila nádejnú akciu futbalistu hosťujúceho celku.

52
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z hráčov hostí, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

51
    Rohový kop s poradovým číslom dva pre Michalovce.

50
    Michalovce vedia, že jeden gól nič nerieši. Aj preto vybehli po prestávke s vysokým tempom a napádaním.

48
    Zakončenie zvnútra šestnástky ohrozilo domáce mužstvo! Domáci našťastie neinkasovali, ich brankár sa teraz vyznamenal.

Začal sa druhý polčas.

Kalša prehráva iba o jeden gól, sama pritom mohla vyrovnať pár minút pred prestávkou. Michalovce sa musia mať na pozore, pretože treťoligista by v domácom prostredí rád urobil postupovú senzáciu.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

45+2
    K ďalšiemu ohrozeniu Drába už nedošlo, Michalovce si ustrážili najtesnejší náskok.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    So záverom prvého dejstva je tu šiesta štandardka spoza rohovej zástavky pre Mladosť Kalša.

44
    Pri lopte sú momentálne domáci borci, ktorí sa snažia usadiť na polovici súpera.

42
    MFK prežilo možno aj klinickú smrť, pretože gól do šatne v pohárovom zápase nikdy nie je príjemný. Na polovici súpera si už domáci pomohli faulom a hra sa môže upokojiť.

41
    Tak to boli napokon štyri rohové kopy po sebe pre Kalšu. Dráb s jedným nutným zákrokom, celé sa to končí až po ďalšom zakončení, ktoré už medzi tri žrde nesmerovalo.

40
    Dva rohy po sebe, nebezpečenstvo stále nepominulo.

39
    V záverečnej tretine ihriska domáci výborne zakombinovali, čo im prinieslo zisk rohu.

38
    Pella s ďalšími dvomi zákrokmi. Michalovce vyslali šesť projektilov na bránu súpera, ujal sa iba jeden. Toto hostí ešte môže mrzieť.

36
    Neboli sme od toho až tak ďaleko, Dráb v bráne Zemplínčanov musel zakročiť vôbec po prvýkrát počas tohto merania síl.

35
    Štandardka aj pre Kalšu, ktorá môže po štvrťhodine od inkasovania vyrovnať stav duelu.

34
    Priame nebezpečenstvo po centri nehrozilo. Po polhodine hry má Stanislav Pella na konte tri úspešné zákroky a jeden inkasovaný gól, zatiaľ čo Tomáš Dráb zasahovať nemusel ani raz.

32
    Domáci sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z pohľadu hostí nebude.

30
    Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

28
    Zemplínčania v defenzíve, Dráb sa však zatiaľ nemusí ničoho obávať.

26
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

25
    Kalša síce častejšie rozbieha útoky, no len minimum z nich sa dostáva až pred šestnástku. Michalovce stabilne bránia.

23
    Snaha hostí vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

21
    Favorit sa postupne dostával do tempa, čo vyústilo v strelený gól! Úspešným strelcom je DIMITRIOS POPOVITS.

20
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

18
    Hostia sa po sérií krátkych prihrávok dostali až k bránke súpera, odkiaľ strieľali len mimo bránky. Nasledovať bude odkop.

17
    Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

16
    Kontra Mladosti nevyšla, čo je škoda. Lopta pre hostí.

14
    Kalša sa len s ťažkosťami dostáva k lopte, treťoligista si prihráva loptu prevažne na polovici ihriska.

13
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku mužstva hostí, po ktorom bude nasledovať odkop od svätyne domáceho brankára.

11
    A druhá koncovka Michaloviec končí v rukaviciach Pellu. Michalovce postupne začínajú pridávať na obrátkach.

10
    Hosťujúci hráči založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou. Tá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

8
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

7
    Kalša pokračuje v aktivite, keď kombinuje pred šestnástkou súpera.

6
    Center ale úspešný nebol, Kalša môže situáciu upokojiť. Nasleduje odkop od brány.

5
    Pella musel reagovať na zakončenie Michalovčanov, je z toho roh!

3
    Dráb nemusel reagovať na koncovku, ktorá končí iba mimo jeho svätyne.

2
    Treťoligista otvára duel ziskom rohového kopu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

TJ Mladosť Kalša: Pella – Krakovský (C), Šuľák, Patkanóci, Seman, Kražel, Capík, Kolek, J. Kolbas, Majerník, Novák
    Náhradníci: E. Kolbas – Pástor, Šalagovič, Pilipčuk, Zeher

MFK Zemplín Michalovce: Dráb (C) – Vovkun, Kountouriotis, Spoljarić, Popovits, Vaško, Vojtko, Neofytidis, Siopis, Phillips, Griger
    Náhradníci: Marković – Ivanov, Garcia, Soler Pino, Trusa, Kolesár

Rozhodca: Erik Gemzický – Gabriel Ádám, Peter Mihalík.

Víťazstvo 3:0 nad Kráľovských Chlmcom posunulo Kalšu do 2. kola Slovnaft Cupu. Za domácu Mladosť hrajú bývalí ligoví futbalisti, akými sú napríklad Ján Novák, Jaroslav Kolbas či kapitán Peter Krakovský. Známych mien u treťoligistu je viacero, napriek tomu Kalša nemala ideálny štart do ligy, keď pred dvomi zápasmi mala na konte len 4 body zo šiestich duelov. Avšak dve výhry po sebe znamenajú väčšiu pohodu v kabíne, čo sa môže odzrkadliť aj na potrápení favorita.

Michalovce vstupujú do súťaže až v tejto fáze ako celok z národnej súťaže. Fortunaligista ale takisto nemá v súčasnosti na ružiach dvakrát ustlané. Iba štyri získané body po šiestich kolách radia Zemplínčanov na predposlednú 11. priečku. A hoci je MFK v tomto meraní síl jasným favoritom, všetko sa môže veľmi rýchlo zmeniť.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z odloženého zápasu 2. kola Slovnaft Cupu medzi TJ Mladosť Kalša a MFK Zemplín Michalovce.

Stretnutie sa začne o 16:00.