Magnitogorsk – Viťaz 1:4 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:3 (po pr.)
CSKA Moskva – Čerepovec 5:0 (kon.) | Soči – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 24.09.2020, 16:00 • Ufa Arena, Ufa • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:21:10)

Československá stopa v utkání:

Roman Will (CLJ) 60 minut, 19 zákroků, 3 góly, 86,4%
    Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:29
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:16

Je konec! Salavat Julajev Ufa zvítězila nad Traktorem Čeljabinsk poměrem 3:1. O první branku se ve 12. minutě postaral domácí Dmitrij Kugryšev. Ve druhé periodě jsme viděli gól na každé straně. Ve 23. minutě zvýšil vedení domácích na dva góly Sošnikov, ovšem půl minuty před koncem třetiny snížil Kalinin. Poslední třetina nabídla jeden gólový moment, když se ve 49. minutě podruhé prosadil Sošnikov.

59:50
    Stále se bojuje o puk v útočné třetině, ale o vítězi je rozhodnuto.

59:32
    Tentokrát se už sice domácí hráč dostal k puku, ale nedokázal ho nasměrovat do prázdné klece.

59:21
    Oddechový čas pro hosty.

59:21
    Posléze přišla střela, ovšem Juha Metsola předvedl jistý zákrok.

59:06
    Ke střele na prázdnou svatyni se ovšem domácí nedostali a Čeljabinsk už svírá svého soupeře.

58:48
    Nyní se bojuje za bránou Ufy o kotouč, který nakonec získalo domácí mužstvo.

58:33
    Traktor Čeljabinsk hraje v šesti bez brankáře!

57:55
    Eduard Gimatov se snažil zakončit z pravé strany, ovšem puk mu sjel z hole.

57:03
    Alexej Byvalcev dával zpoza branky kotouč do brankoviště, kde jej ale přikryl lapačkou Juha Metsola.

56:39
    Nakonec to ale vypadá, že Vorobjov bude moct pokračovat a opět se tak může hrát.

56:39
    Nyní rozhodčí musel přerušit hru, jelikož domácí hráč Michail Vorobjov zůstal po souboji s Olegem Jevenkem ležet na hrací ploše.

55:06
    Tentokrát se sice Ufa dostala do zajímavé šance, ale Roman Will dobře zasáhl.

54:12
    Rodion Amirov se po skvělé přihrávce Chochrjakova dostal do zakončení bekhendem, ale jeho pokus vychytal brankář soupeře.

53:44
    Lawrence Pilut zkoušel své štěstí, ale jeho pokus se nezatřepal v síti.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 12. Kugryšev (Sošnikov, Kadějkin), 23. Sošnikov (Muchamadullin), 49. Sošnikov (Koledov) – 40. Kalinin (Manuchov, Pilut)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Suchačov) – Muchamadullin, Koledov, Alexejev, J. Birjukov, Korobov, A. Semjonov (C), Lisovec – Sošnikov, Kadějkin (A), Manninen (A) – Chochrjakov, Amirov, Gimatov – M. Vorobjov, Kugryšev, Baranov – Pustozjorov, Kuzmin, Sučkov – Pimenov.
    Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Karpuchin, Bailen (A), Manuchov, Pilut, S. Garejev, Jasinskij, Jevenko, Kirpičnikov – Kravcov, Hyka, Sedlák (A) – Kalinin (C), Byvalcev, Berglund – Kosov, Avcin, A. Michejev – Šarov, Osnovin, A. Lazarev.

Rozhodčí: Birin, Naumov – Zacharov, Šadrin