Čerepovec – Minsk 1:4 (kon.) | Jaroslavl – Magnitogorsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Nižněkamsk 3:4 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 4:2 (kon.) | Omsk – Jokerit 3:2 (po pr.) | Riga – CSKA Moskva 0:5 (kont.)
Soči – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Viťaz – Barys 0:0 (odl.)
Red Star Kunlun
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 29.09.2020, 18:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

On-line přenos končí, děkujeme vám za přízeň. (20:35:56)

Oba dnešní soupeře nečeká v dalším kole nic jednoduchého. Kunlun se totiž vypraví do Moskvy, kde se mu postaví čtvrtý tým Západní konference – Dynamo. A Nižněkamsk doma přivítá Ufu, která je v tabulce Východní konference třetí.

Česko-slovenská stopa

Libor Hudáček (NIZ) – (0+3), 7 střel, čas na ledě: 18:16
    Šimon Hrubec (KUN) – jako náhradní gólman se do hry nedostal
    Andrej Šustr (KUN) – 2 střely, čas na ledě: 16:16

Kunlun ve svém azylu v Mytišči nestačil na Nižněkamsk. Čínský klub zaspal začátek zápasu a ještě do přestávky inkasoval druhý gól. Přestože i po změně stran tahal za kratší konec pomyslného provazu, dokázal se překvapivě udržet dva kroky za Nižněkamskem. Až v závěrečné části Kunlun přidal a devět minut před koncem mu po kontaktní brance svitla naděje na bodový zisk. Jeho soupeř už si však závěr pohlídal a těší se z výhry 4:3, ke které třemi body přispěl slovenský útočník Libor Hudáček.

Statistika střel: 23:39 (7:12, 3:15, 13:12).

59:49
    Ve vyrovnání teď věří už jen ten největší snílek.

59:49
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tyler Wong – 2 min., sekání).

59:05
    Buly ovládli domácí, pozici pro střelu však hledali marně. Soupeři je pak ze svého území vyhozením puku vyhnali, a Kunlun proto musí začít od píky.

58:58
    Jeho protějšek Alex Kovalev (Kunlun) také sáhl k důležitému rozhodnutí, když stáhl z brány Šikina.

58:58
    Kunlunští jsou zpátky v útočném pásmu a dokonce donutili Ivannikova k důležitému zákroku. Po něm si kouč Neftěchimiku vybral oddechový čas.

58:00
    Na vteřinu přesně dvě minuty před koncem základní hrací doby hosté přesunuli hru do neutrální zóny.

57:01
    Domácí tým nepřestává ve své snaze polevovat, zatímco Nižněkamsk sveřepě brání.

56:25
    Kunlun je, zdá se, na koni. Čínský klub znovu zavítal do útočného pásma, aby v něm získal vhazování.

55:34
    Ivannikov (Nižněkamsk) se kvůli tomu musel v brankovišti hodně ohánět, svízelnou situaci ale nakonec ustál.

53:50
    Tým z chvostu Východní konference vycítil po kontaktním gólu šanci na bodový zisk.

52:29
    Hosté chtěli samozřejmě ihned odskočit zpátky, nicméně pozorného Šikina popáté nepřekonali.

50:51
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    A povedlo se! Drama nás čeká poté, co Kunlun vrátil do hry GLEB ZYRJANOV – 3:4. Asistence: Dmitrij Šikin a Gunars Skvorcovs.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 27. Wong (Chelios), 40. Wong (Lofquist, Werek), 51. Zyrjanov (Šikin, Skvorcovs) – 1. Volgin (Chajrullin, L. Hudáček), 7. Chajrullin (Šiksatdarov, L. Hudáček), 25. Porjadin (A. Osipov, L. Hudáček), 29. Kučerjavenko (Porjadin, Semjonov)

Red Star Kunlun: Šikin (Hrubec) – Lofquist, Chelios (A), Sproul, T. Murphy, Fram, Šustr (C), Sidorov – Kristo, Lockhart, Nicholls – Werek, Nikolišin (A), Wong – Zyrjanov, Riche, Skvorcovs – Kitarov, Šachvorostov, Šaporev.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Rantakari, Bryncev (A), Volgin (A), A. Osipov, Puzanov, Loginov, Semjonov – Porjadin, Kučerjavenko (C), Čivilev – Chajrullin, L. Hudáček, Šiksatdarov – Šafigullin, Bikmullin, Galuzin – Šarifjanov, Golubovič, Chafizov.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Zacharenko, Šalagin