Kluž – KuPS 3:1 (kon.) | Ararat-Armenia – CZ Bělehrad 1:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Flora 3:1 (kon.)
Liberec – APOEL 1:0 (kon.) | Malmö – Granada 1:3 (kon.) | Charleroi – Lech Poznaň 1:2 (kon.)
Rosenborg – Eindhoven 0:2 (kon.) | Beer Ševa – Plzeň 1:0 (kon.) | Legia – Karabach 0:3 (kon.)
FK Sarajevo – Celtic 0:1 (kon.) | Dinamo Brest – Ludogorec 0:2 (kon.) | Standard – Fehérvár 3:1 (kon.)
Kodaň – Rijeka 0:1 (kon.) | Dundalk – KÍ Klaksvík 3:1 (kon.) | Young Boys – Tirana 3:0 (kon.)
Basilej – CSKA Sofia 1:3 (kon.) | Rangers – Galatasaray 2:1 (kon.) | AEK Atény – Wolfsburg 2:1 (kon.)
Sporting – Linz 1:4 (kon.) | Rio Ave – AC Milán 2:2 (8:9 po pen.) | Tottenham – Maccabi Haifa 7:2 (kon.)
Dinamo Brest
0:2 (0:0)
PFK Ludogorec Razgrad
Čtvrtek 01.10.2020, 20:00 • GOSK «Brestkiy» • Evropská liga (předkola) • Play-off

S konstatováním, že Ludogorec Razgrad s českým trenérem Pavlem Vrbou splnil cíl alespoň v podobě kvalifikace do základních skupin Evropské ligy, když v play-off vyhrál na hřišti Dinama Brest 2:0, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:51:21)

Červené karty: 0-0.

Po nezáživném prvním poločasu, kde stála za řeč jen šance Keșerüa z konce poločasu, nám oba týmy nabídly hezkou druhou část. Velice aktivní byl opět Keșerü, jenž měl jakožto forvard Razgradu na konci šedesáté minuty dvě velké šance, ale ani jednu neproměnil. Domácí mohli jít do vedení v 70. minutě, ale Kačeridi po rohu trefil hlavičkou jen tyč a poté do volné branky neusměrnil míč Kiki.

To se Brestu stalo osudným. V 73. minutě totiž Keșerü potáhl míč po levé straně do vápna a výborně nahrál na hranici penalty pro Elvise Manua, jenž se nemohl mýlit. O šest minut déle si tento střídající hráč v situaci tři na dva poradil s obráncem, přihrál pro Higinio Marina Escavyho a ten ranou pod víko pečetil jako další střídající hráč dnešní zápas pro svěřence Pavla Vrby – 0:2.

90+3

90+3
    Sergej Krivec byl na placu jen 13 minut, ale stihl si vykoledovat žlutou kartu za faul na Menezese Santanu.

90+1
    Rohový kop za Brest rozehrál Kisljak, který našel Krivece, ale tomu střela nesedla a je z toho jen odkop od branky.

90
    Z levé strany si do velkého vápna naběhl Ikoko. Možná trošku unáhleně vzal odpovědnost na sebe a zkusil střelu po zemi na bližší tyč, kterou Sergej Ignatovič bez potíží lapil.

90
    Nyní už zbývá jen dořešit, kolik nastavených minut dá sudí nad rámec základní hrací doby. Tipuji tak dvě.

88
    A střídání číslo tři přichází na řadu i u Dinama Brest. Roman Juzepčuk dnes dohrál a místo něj jde na závěr zápasu Kirill Pečenin.

88
    Poslední střídání hostí. Cauly Souza odchází ze hřiště a nahradí jej Jordan Ikoko.

86
    Pavel Vrba tak pomalu může spřádat plány na základní skupinu Evropské ligy, kde by teoreticky ve skupině mohl potkat i Liberec. Sparta a Slavia se zřejmě Razgradu vyhne, neboť pražské celky budou patrně ve stejném výkonnostním koši.

84
    Hráči v bílém sice prohrávají 0:2, ale ještě se nevzdávají. Další střela, tentokrát v podání Gordejčuka, a Iliev musel být zase pozorný.

83
    Na druhé straně zkusil střelu zpoza vápna Kisljak, ovšem Ilieva, který si po dlouhé době připisuje zákrok, překonat nedokázal.

83
    Agilní Manu mohl přidat další branku, nicméně z levé strany a z trošku velkého úhlu si na Ignatoviče nepřišel.

81
    Možná už trošku z frustrace zkosil David Teklo Tweh li kousek za půlkou Marina Escavyho a vidí naprosto jasnou žlutou kartu.

80
    Arťom Bykov jde ze hřiště a místo něj na posledních deset minut nastoupí Sergej Krivec.
    79. Marin ESCAVY - 0:2

79
    Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
    Domácí již otevřeli hru, což byla voda na mlýn pro hostující hráče. Ti si nyní ve vápně dělali, co chtěli. Po situaci tři na dva dostal do vápna přesnou přihrávku střídající Manu, který šikovně zasekl míč. Poté ho přihrál na HIGINIO MARINA ESCAVYHO, jenž si balon dal trošku do vzduchu a poté ho nekompromisně napálil pod břevno. Další střídající hráč, další branka. Asistence: Elvis Manu.

77
    Claudiu Keșerü má odpracováno. Hrál dnes slušně, vytvořil si i několik šancí, ale u útočníka je měřítko jejich proměňování a to se mu nepovedlo ani jednou. Zařídil tak alespoň přesnou kolmici na zatím jedinou branku dnešního špílu. Vzápětí jde z placu, kde ho nahradí Higinio Marin Escavy.

76
    Další podobná akce té, ze které před chvilkou padl gól. Nyní se ale Keșerüovi nepovedla přihrávka na nabíhajícího spoluhráče. Útočník Ludogorce dal míč na paty.

75
    Po Kisljakově rozehrání rohu bylo ve vápně hodně husto, ale hosté odpálili míč aspoň za velký čtverec. Domácí poté zkoušeli ještě zaútočit, ale finální centr se jim nepovedl.

75
    Domácí se hned snaží odpovědět rohovým kopem.
    73. MANU - 0:1

73
    Hosté se dostávají do vedení a dělají důležitý krok k postupu do základní skupiny Evropské ligy. Keșerü to dneska už raději nebral na sebe, ale po průniku do vápna z levé strany dal míč napravo pro ELVISE MANUA, kterého našel naprosto přesně a střídající forvard hostí po šesti minutách na hřišti do přihrávky jen nastavil nohu. Asistence: Claudiu Keșerü.

72
    Hostům nevyšel ofsajd systém a na levé straně zaútočil Savicki, jenže jeho centr do vápna sebrali hráči hostí.

70
    Obrovská šance domácích. Na centr si naběhl Kačeridi, který hlavičkou o zem trefil levou tyčku. K dorážce se rychle dostával Kiki, který měl před sebou volnou část branky, ale nedokázal dostat míč do volné části branky. Neuvěřitelné, co nejde nedat.

69
    Dinamo Brest bude zahrávat rohový kop.

69
    Jankov zkusil další prověrku Ignatoviče, který na jeho střelu po zemi bezpečně viděl a chytá balon.

67
    Střídání také v kádru Ludogorce. Bernard Tekpetey dnes dohrál a v ofenzívě přenechává místo Elvisi Manuovi.

66
    Stejné je to i na druhé straně, kde opět potvrzuje Keșerü, že se mu zatím dneska nedaří.

65
    Gordejčuk zkusil střelu z dobrých třiceti metrů, ale branku minul.

63
    První žlutá karta zápasu. Pavel Sedko byl při útočení až moc aktivní a na hranici velkého vápna zahrál – sice nechtěně, ale zahrál – loktem do oblasti hlavy Cicinha. Jasná žlutá.

62
    Kisljak navíc fauloval Keșerüa a hosté zůstávají u míče.

61
    Rozbíhá se poslední půl hodina základní hrací doby. Ludogorec začíná trošku utahovat šroubky.

60
    Po rohu Carlyho Souzy se nestalo vůbec nic. Následuje odkop od branky Ignatoviče.

59
    Další dobrá šance hostí! Z levé strany velkého vápna střílel Claudiu Keșerü, kdo také jiný v dnešním utkání. Ale díky dobrému zákroku domácího brankáře trefil jen boční síť a je z toho roh.

56
    Nyní už to bylo z pohledu bulharského týmu nebezpečnější, když se k hlavičce dostal Claudiu Keșerü. Jenže ten dneska zatím nemá svůj den. Dává balon těsně vedle levé tyče.

56
    Je z toho aspoň rohový kop pro hosty.

55
    Ludogorec se prezentoval dobrou střelou na branku. Keșerü si však dnes ani napodruhé na Ignatoviče nepřišel.

54
    Z rohu se vůbec nic nestalo, hosté budou mít odkop od své branky.

53
    Bykov se pokoušel o střelecký pokus, ale jeho rána byla tečována na rohový kop, který zahraje Sedko.

51
    Hráči Brestu nyní mají míč na svých kopačkách a kombinují na své polovině hřiště s cílem vylákat hosty na napadání. Ale je z toho jen malá domů pro Ignatoviče.

49
    Stejně jako v prvním poločasu, také zkraje druhé části jsou hosté aktivnější.

49
    Dlouhý centr dával do vápna Vitus, ale gólman Iliev si na míč krásně počkal a stahuje ho do rukavic.

47
    Hned na začátku druhého poločasu provede odkop v krásné domácí aréně Ignatovič. Jednalo se o další nepřesný nákop Razgradu.

46
    Poločas má na svědomí jedno střídání. Domácí kouč Šarhej Kavalčuk stahuje Abdoulaye Dialla a místo něj jde na plac Michail Gordejčuk.

Žluté a červené karty: 0-0.

První poločas je u konce. Žádnou hezkou fotbalovou podívanou nenabídl, to si pojďme říct. Snad jediná vážnější příležitost přišla na konci poločasu, kdy si za obranu domácích naběhl Keșerü, ovšem proti Ignatovičovi v brance Brestu si neporadil. Není se tak čemu divit, že stav je 0:0.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    V závěru poločasu je zde ještě roh pro Dinamo Brest, kterého se ujme Kisljak.

45
    V prvním poločasu se bude hrát minutu navíc.

44
    Velkou šanci spálil Claudiu Keșerü. Ten si naběhl na dlouhý míč a dostal se přes obránce Vituse, který si počínal hodně neohrabaně. Ignatovič sice zmenšil na pravé straně vápna střelecký úhel útočníkovi Razgradu, který si ale stále mohl vybrat, kam míč pošle. Ale gólman Brestu předvedl výborný zákrok!

43
    Výborný obranný zákrok Kikiho. Domácí stoper měl před sebou na vápně rozběhnutého Tekpeteye, který šel do kličky, ale Kiki se prezentoval výborným vypíchnutím míče, čímž celou nebezpečnou akci hostí hasí.

41
    Není kudy. Jankov měl míč na středu hřiště soupeře a zkoušel přihrát svým spoluhráčům před vápno, ale obránci Brestu včas vystoupili a sebrali míč.

41
    Hosté mají míč na kopačkách na své polovině a snaží se rozjet další postupný útok. Ale to už se obrana Brestu stihla zformovat.

40
    První poločas se pomalu blíží ke konci, žádnou velkou fotbalovou parádu jsme v něm neviděli.

39
    Nyní si na dlouhý míč výborně naběhl Nedjalkov, který k němu měl blíže, ale jako tank ho poslal na zem Sevicki. Navíc zákrokem, který ještě nebyl za hranou nedovoleného. Je z toho aut domácích.

36
    Keșerü se nyní v útočné fázi hodně zlobí, protože hosté mohli jít do rychlého přečíslení, ale forvard Razgradu dostal prachbídný míč, který nemohl dostihnout.

35
    Savicki přebral na hranici vápna míč a zkusil ihned vystřelit. Tohle by asi byla poměrně slušná příležitost, jenže trefil pouze bránícího Tekpeteye a z dobré šance domácích není nic.

33
    Domácí kouč Šarhej Kavalčuk asi může být zatím s výkonem svého týmu spokojený. Brest není favoritem, ale s Ludogorcem drží bezbrankový krok.

32
    Evidujeme první přímý střelecký pokus na branku. Ten byl v podání Stéphane Badjiho, jenž po zadovce spoluhráče zkoušel technickou střelu po zemi k levé tyči. Tam byl ale připravený gólman Brestu.

31
    Hosté jsou nyní usazení na polovině soupeře a postupným útokem se dostávají k brance.

30
    Verdon je upozorněn sudím, že podobné přistrčení a fauly rozhodně nebude tolerovat a ať se vůbec verdiktu hlavního rozhodčího nediví. Ten byl naprosto správný.

29
    Aby to domácím nebylo líto, nyní si na pravé lajně počínal naprosto stejně Abdoulaye Diallo a také byl lapen v ofsajdu.

28
    Carly Souza si při nahrávce nepohlídal hranici ofsajdu a sudí byl pozorný. Bude z toho nepřímý volný kop od branky Ignatoviče.

27
    Odražený míč se dostal k Jankovovi, jehož propagační střela nemohla Ignačoviiče v brance Brestu vůbec zaměstnat.

26
    Hned poté přichází další rohový kop, který si opět vezme na starost Carly Souza. Jen z druhé strany.

26
    Ten si bere na starost Carly Souza, nicméně jeho centr nebyl přesný a domácí ho navíc hlavičkují do autu.

25
    Na druhé straně to zkusil také Carly Souza. Jeho střela byla blokovaná a hosté budou rozehrávat rohový kop.

24
    Po dlouhé době vidíme i další střelecký pokus! Maxim Vitus se odhodlal ke střele z hranice vápna, když se k němu dostal odražený míč. Jenže rána mu nesedla a pokud někdo nyní jde kolem stadionu, může se radovat z cenného artiklu.

23
    Cicinho nemohl pokračovat ve hře, neboť byl lapen v ofsajdu a u míče bude Brest.

22
    Zatím vidíme oboustranně hodně opatrné utkání, pořád jde o postup do druhé nejlepší evropské klubové soutěže a také o spoustu milionů, byť ne o tolik, jako v Lize mistrů.

20
    Už se hraje na druhé straně, jenže Carly Souza si proti dvěma bránícím hráčům neporadil a navíc dal i špatný centr.

19
    Tohle asi bylo pro Romana Juzepčuka hodně bolestivé. Dostal míč do velkého vápna a hned se jej snažil poslat před branku, což se přes výborný skluz Verdona nepovedlo. Juzepčuk ale poté špatně dostoupl a přivodil si menší újmu.

18
    Ve vápně nyní leží jeden z hráčů Dinama, který se drží za lýtko. Nejsem si jistý, že se jednalo o nedovolený zákrok.

17
    Ani další útok Brestu nebyl úspěšný. Domácí se nyní zase trošku probouzejí.

16
    Diallo si ve vápně nabíhal na centrovaný míč, ale byl zhruba o půl metru kratší, než by potřeboval na hlavičku. Balon tak prolétl nad jeho hlavou mimo.

15
    Navíc nyní si Carly Souza pomohl faulem proti Tweh li. Takže ve výhodě bude Brest. Tohle je vítaný faul pro domácí hráče, kteří nyní chvíli nebyli u míče.

14
    Ludogorec sice kombinoval na půlce soupeře, ale zase se nedostal přes kompaktní obranu Brestu.

11
    Domácí kombinují na polovině hřiště, ale neměli si jak přihrát. Hosté je totiž dobře dostoupili a nakonec je z toho jen dlouhý nákop na Ilieva, který ho bezpečně likviduje.

10
    Cicinho se na půlce hřiště ocitl na zemi po tom, co jej fauloval Sedko. Ludogorec je k potěšení Pavla Vrby opět u míče.

9
    Keșerü nedokázal zpracovat dlouhý centrovaný míč a navíc byl v ofsajdu.

7
    Obrana hostí se naprosto rozestoupila před Sedkem, který na hranici vápna dostal výbornou přihrávku. Měl před sebou jen brankáře, ale byl trošku z úhlu. Iliev se tak překvapit nenechal.

7
    Menezes Santana se trošku diví, že po zákroku na něj na půlce hřiště nebyl pískán faul. Hraje se dále.

5
    Domácí se po rohu osvobodili dlouhým nákopem, který přistál na hlavě Nedjalkova. Hosté opět útočí a jsou na začátku zápasu aktivnější.

5
    Slovinský sudí ještě ukazuje, že žádné strkanice ve vápně nebude tolerovat.

5
    Kačeridi nedokázal uhlídat dlouhý nakopávaný míč a hosté mají první roh v utkání.

3
    Gólman Iliev si nyní nerozuměl s obráncem, kterého napadal jeden z domácích hráčů. Dlouhý míč šel na hranici vápna, takže gólman Ludogorce ho nemohl vzít do rukou a nakonec jej odkopl do autu.

3
    Cicinho si na lajně bere míč k autovému vhazování. Hosté po kombinaci nakopávají míč dopředu.

2
    Nyní už má vhazování hostující tým. Ale dlouhý centr přistál jen na hlavě jednoho z obránců hostí.

1
    Hned v první minutě fauloval domácí Kisljak soupeře a Ludogorec se na půdě soupeře dostává k míči.

1

Dinamo Brest: Ignatovič – Juzepčuk, Chačeridi, Kiki, Vitus – Kisljak (C), Bykov, Savicki – Tweh li, Diallo, Sedko
    Náhradníci: Pavljučenko – Pečenin, Krivec, Nojok, Veretilo, Pavlovec, Gordejčuk

PFK Ludogorec Razgrad: Iliev – Cicinho, Moţi (C), Verdon, Nedjalkov – Badji, Menezes Santana – Tekpetey, Jankov, Cauly Souza – Keșerü
    Náhradníci: Stojanov – Terzijev, Marin Escavy, Manu, Tčibota, Djakov, Ikoko

Rozhodčí: Vinić – Kovačič, Kordež – Kajtazović (vš. Slovinsko).

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ludogorec Razgrad:
    Mistr Bulharska začínal také již v prvním předkole milionářské soutěže. Na hřišti Buducnosti získal jasné vítězství 3:1, ovšem pouť Razgradu v předkolech Ligy mistrů skončila hned v dalším předkole. Na domácím stadionu nestačil na Midtjylland a po výsledku 0:1 se pakoval do Evropské ligy. V ní si nyní zahraje s Brestem o podzimní pokračování v pohárové Evropě.

Dinamo Brest:
    Běloruský mistr určitě nechtěl hrát předkolo Evropské ligy, nýbrž se chtěl dostat co nejdále v Lize mistrů. V prvním předkole si doma poradil s Astanou 6:3, v předkole druhém pak zdolal Sarajevo výsledkem 2:1. jenže třetí krok se už běloruskému týmu nepodařilo udělat a ve třetím předkole podlehl Tel Avivu 0:1. Bylo tak jasné, že místo play-off Ligy mistrů a jistoty Evropské ligy si zahraje právě čtvrté předkolo EL.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu předkola Evropské ligy. Ta dospěla do své rozhodující části, tedy play-off. V jednom z několika utkání proti sobě nastoupí běloruský tým Dinamo Brest proti bulharskému celku Ludogorec Raazgrad a jeden mančaft bude mít rozhodně smůlu, jelikož cíl v podobě postupu do základních skupin se ho nebude týkat. Utkání začíná přesně ve 20 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.