SHC Maloměřice – Zubří 27:30 (kon.) | Dukla – Kopřivnice 25:31 (kon.) | Královo Pole – Nové Veselí 0:0 (odl.)
Jičín – Hranice 28:16 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
28:16 (13:8)
TJ Cement Hranice
Sobota 03.10.2020, 18:00 • Sportovní hala města Jičín, Jičín • Chance Extraliga mužů • 5. kolo
    60
    Doškář dvě sekundy před koncem nakonec ustanovuje konečný výsledek zápasu 28:16! (28:16)
    60
    Magrla z pravého křldla přehodil Machalického, pravděpodobně to byl již poslední gól hostí v zápase. (27:16)
    58
    Mucha netrefil z devítky branku, Machalický pak využil toho, že je prázdná branka Cementu a přehodil celé hřiště až do kasy. (27:15)
    56
    Knittl nahazovačku na pravé křídlo úspěšně zakončil, hosté už vyloženě přetrpí zbylé čtyři minuty. (26:15)
    55
    Doškář neměl problém se zakončením, našel si prostor na levé spojce a propálil hranického brankáře. (25:15)
    54
    Kastner připisuje pátou branku v zápase a Ronal dohrává zápas s absolutním přehledem. (24:15)

54
    Jaroslav Hudeček dostává žlutou kartu za emoce, které provázely rozhodnutí o tom, že domácí v útoku zůstanou. (23:15)
    53
    Dolejší povedenou a umístěnou střelou ze země uklidňuje domácí, kteří tak nikam nemusí vůbec spěchat. (23:15)
    52
    Magrla z pravého křídla ještě snaží přiblížit Hranice zpátky do boje. Ještě zbývá zhruba osm a půl minuty. (22:15)

51
    Lavička Hranic zvolila variantu bez brankáře a mohla za to hned pykat, Veverkův hod ale těsně před brankovou čárou sbírá Klement! (22:14)
    51
    Šulc si v útočné fázi dělá, co chce. Obrana Hranic na něj příliš nestačí a celkově sedmý gól jičínského tahouna značí vedení o osm branek. (22:14)

50
    Indrák se na pravé spojce dostal až do zakončení ze šestky, branku ale vůbec netrefil! (21:14)
    49
    Veverka chtěl vykrýt brejk Zbránka, jenže přihrávku na něj podběhl a zkušený Zbránek už si poradil, dopravil míč do prázdné kasy. (21:14)
    49
    Ronal si jde pro dva body, to už je nyní jasné. Domácí hrají zkrátka ve veliké pohodě a Ondřej Šulc to jenom ukázal. Zakončením z pravé spojky rozparádil solidně zaplněnou halu. (21:13)
    47
    Kastner uměl sedmičky už na Dukle a ani v Jičíně nezapomněl skórovat. Klement vystřídal Kučerku, ale první zákrok nezapsal. (20:13)

47
    Sedmička přichází i na druhé straně, Brož stáhl do brankoviště jičínského pivota. (19:13)
    46
    Magrla potvrdil pověst sedmičkového střelce Hranic a nedal šanci Machalickému, který na skok vystřídal Veverku. (19:13)

46
    Třetí sedmička v zápase, tentokrát pro hostující barvy! (19:12)
    45
    Kovaříkovi poslední minuty hodně chutnají. Tentokrát šel do brejku díky tomu, že Andrš mu to hodil prakticky do ruky. Kovařík si pak právě s Andršem jako stíhajícím hráčem poradil a stylově zakončil. (19:12)
    44
    Kovařík z kroku pustil střelu přímo mezi nohy Kučerky, jehož aura se ve druhé půli lehce vytratila. (18:12)

43
    Veverka skvěle vychytal Brože z bezprostřední blízkosti a založil protiútok, který ale Krahulec nezvládl, respektive nedoběhl dlouhou nahrávku na něj! (17:12)
    42
    Kovařík až teď prolomil střeleckou smůlu a ve 42. minutě dává svůj první gól v utkání! (17:12)
    41
    Zbránek úspěšně zakončil brejk a zase přibližuje hosty blíže. Stav 12:16 z jejich pohledu je zase o něco přijatelnější. (16:12)

40
    Podstřel Zbránka dokázal najít Veverka a vytěsnit jej mimo tři tyče! (16:11)
    38
    Magrla v redukovaném počtu hráčů snižuje na pětibrankový rozdíl. (16:11)

37
    Další nešetrný zákrok na domácího špílmachra je potrestán vyloučením, tentokrát je trestaným Polášek. (16:10)
    37
    Šulc vlétl mezi dva obránce a z proskoku nedal Kučerkovi žádnou šanci reagovat! (16:10)
    37
    Magrla sedmičku po faulu na Brože úspěšně proměňuje. (15:10)

37
    Kastner zezadu při střelbě stáhl na zem Brože, přichází tak oprávněné dvě minuty. (15:9)
    37
    Jičín odskakuje už na šest branek, Thorovský na levém křídle dostal hodně místa a neměl problém zakončit. (15:9)

36
    Hosté se to snažili dotlačit až do pasivity, nakonec jim to nevyšlo a Veverka si proti tečované střele připisuje úspěšný zákrok! (14:9)

35
    Indrák za zásah do obličeje dostává dvě minuty a Hranice se 89 sekund budou muset obejít bez dvou hráčů! (14:9)
    35
    Šulc i přes nevybíravý zákrok Indráka úspěšně zakončuje technickou střelou a využívá tímto přesilovou hru, alespoň v prvním útoku. (14:9)

34
    Zbránek fauloval na šesti metrech Thorovského, zezadu jej strčil a dostává za to druhý dvouminutový trest v zápase. Hrozba červené tak nad ním visí. (13:9)
    32
    Magrla otevírá gólový účet druhého poločasu, z pravého křídla nedal Veverkovi pořádnou šanci zasáhnout. (13:9)

32
    Jičín to nyní chtěl vykombinovat až moc na krásu, proto přišla přihrávka na Freiberga do horší střelecké pozice. Tady hosty podržel Kučerka! (13:8)

30
    Současně s koncem první půle je nařízena sedmička po faulu Kovaříka, vůbec první v tomto zápase! (13:8)
    30
    Kastner už v poslední minutě proměňuje další brejk a obrana Hranic je v absolutním rozkladu. (13:8)
    29
    Kučerka sice vychytal skvěle Dolejšího, míč se odrazil na křídlo ke Thorovskému, který okamžitým zakončením přesně vymetl šibenici. (12:8)
    28
    To dalo základ rychlému přechodu vpřed, Zbránek až napodruhé úspěšně zakončil a překonal Veverku. (11:8)
    27
    Indrák to ale nakonec vzal na sebe a nepříliš výraznou, zato dobře umístěnou střelou po pěti minutách mění skóre na straně Hranic. (11:7)

26
    Pošesté zachránila tyčka Hranice! Zdeněk Kubík zkoušel vyběhnutého Kučerku přehodit, ale zadní tyč byla proti! (11:6)
    25
    Veverka nyní zachránil situaci, chytil pokus Čadry z pravé spojky a vyslal do úniku Kastnera, který si vychutnal Kučerku, zakončení si užil a podruhé mohl oslavit gól. (11:6)
    24
    Šulc vyslal v pasivní hře prakticky z ničeho nechytatelnou dělovku, kterou neměl Kučerka šanci jakkoliv vytěsnit. (10:6)
    23
    Kubík tentokrát nenapálil brankovou konstrukci ani Kučerku, nýbrž správnou stranu sítě hranické branky! (9:6)
    22
    Odchovanec Hranic, Matěj Andrš, i tentokrát sehrál úspěšnou partii v kombinaci a překonal Veverku střelou z devítky. (8:6)

20
    Po dalším brejku to mohlo být 9:5, Kubík z levé strany ale napálil opět břevno hranické branky! (8:5)
    20
    Kastner dostal od Kovaříka míč přímo do běhu v protiútoku a nemýlil se, Kučerku překonal střelou podél stojné nohy! (8:5)

19
    Zbývá necelých 12 minut do konce prvního poločasu. Východočeši dohráli signál až do pravého křídla, kde měl dobrý úhel na zakončení Krahulec, ale napálil jenom břevno! (7:5)
    18
    Radim Brož zúročil svou sílu a přes pivota dotlačil pátý gól Hranic. Jičín vypadl z role a bere oddechový čas! (7:5)

17
    Kučerka i ve svých letech patří k jedněm z nejlepších gólmanů extraligy, tentokrát vychytal další tutovou šanci a stále drží nadějný stav z hlediska Cementu! (7:4)
    16
    Mrnuštík poprvé vytvořil průraz, jenže hosté přečkali rychlý brejk Jičína a podruhé už to Mrnuštíkovi šlo o dost lépe. Čtvrtý gól Hranic. (7:4)
    16
    Zdeněk Kubík následně navyšuje přes levé křídlo náskok Jičína, Hranice reagují oddechovým časem! (7:3)
    16
    Na druhé straně však rychle reaguje Ondřej Šulc a domácí směrem dopředu hrají ve velké pohodě. (6:3)
    15
    Indrák prolomil gólové mlčení Hranic a současně s koncem jejich oslabení snižuje na dvě branky rozdílu. (5:3)
    14
    Hosté se však o lepší situace připravují sami skrz technické chyby. Jednu takovou trestá z brejku Krahulec. (5:2)

13
    Zbránek si na pivotu až moc pomáhal držením za dres a rozhodčí mu hned dávají dvouminutový trest. (4:2)

12
    Hranice zahrály dlouhou a prudkou přihrávku na protější křídlo napříč hřištěm, Magrla ale místo prázdné branky napálil jenom tyčku domácí kasy! (4:2)
    11
    Ondřej Šulc vzal řešení situace na sebe a skrz pravou spojku přidává čtvrtý gól Ronalu! (4:2)
    9
    Dolejší ze střední spojky vyběhl kličkou na levou spojku a dokázal překvapit Kučerku na bližší tyči hranické kasy. (3:2)

8
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (David Krahulec). (2:2)
    8
    Indrák si vyběhl do prostoru pivota, kam dostal i míč. V pádu pak prostřelil domácího brankáře a Krahulec bude za faul na něj trestán. (2:2)
    7
    Obrana Hranic si nepohlídala Kubíka, který se v druhém útoku za sebou dostal ke slovu a podruhé překonal Kučerku, jehož řev na obránce je jasně slyšitelný v celé hale. (2:1)
    6
    Kubík měl na levém křídle těžký úhel na zakončení, ale překonal Kučerku technickým obstřelem okolo hlavy! (1:1)

5
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Petr Magrla). (0:1)
    5
    Z postupného útoku se do zakončení dostal na pravé spojce Petr Magrla a překonal vyběhnutého Veverku v domácí kase. (0:1)

4
    Kovařík stáhl na zem útočícího Andrše při útoku, tudíž dostává žlutou kartu. (0:0)

4
    Stále čekáme na první gól! Hranice se zatím nedostaly ani ke střele, Jičín naopak neprostřelil gólmana Kučerku! (0:0)

2
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Radim Brož). (0:0)

1
    Kovařík vypíchl hranickému útoku míč a šel sám na branku, jeho střelu ale vytáhl fantastický Kučerka! Domácí mají vhazování. (0:0)