23 25 24 25
Rusko
3
25 12 26 27
Neděle 04.10.2020, 18:00 • Městská hala Vodova, Brno • Mistrovství Evropy do 20 let • Finále

To už je z mistrovství Evropy hráčů do dvaceti let vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (20:05:55)

10. Česko

Mladí Rusové si z Brna odvážejí zlato! Ve finálovém duelu přetlačili dosud neporažený výběr Itálie ve čtyřech setech.

V prvním setu měli dlouho navrch favorizovaní Italové, ale do koncovky se vyhoupli před své soupeře svěřenci Michajla Nikolajeva a rozdílem dvou bodů brali úvodní sadu. To druhý set byl zcela v režii týmu dirigovaném nahrávačem Paolem Porrem. Italové deklasovali Rusko rozdílem třinácti bodů a zdálo se, že po vydařeném úvodu třetí sady zcela otočí vývoj utkání. Šestibodové vedení však ještě do poloviny setu Italové promrhali a v koncovce byli opět přesnější Rusové. Čtvrtá sada byla pořádně dramatická. Italové sice v úvodu vedli, ale ve střední části setu bylo vše srovnáno. Až v samém závěru Rusové odskočili do vedení a v napínavé koncovce urvali zlato pro sebe!

Konec zápasu

25:27
    Rusové jsou mistry Evropy! Dinejkin přitlačil servisem, Italové si nepřipravili útok dokonale a Stefani už neprotlačil míč blokem.

25:26
    Třetí možnost na zlato pro Rusko. Po servisu Michieletta zasmečoval z pipu Dinejkin.

25:25
    Místo Muraška přišel na podání Kazačenkov. Italové ale odvracejí i druhý mečbol soupeře po smeči Stefaniho.

24:25
    Druhý mečbol pro ruskou reprezentaci. Porro po oddechovém čase zvolnil na podání. I tak ale Italové měli bodovku, kterou ale Michieletto poslal do bloku.

24:24
    Oddechový čas pro hosty.

24:24
    Opět je vyrovnáno. Bražnjuk znovu předvedl skvělé podání, ale poté smečoval do diagonály Stefani.

23:24
    Mečbol pro Rusko! Bražnjuk svým servisem rozhodil soupeře a útok Michieletto skončil mimo.

23:23
    Srováno. Cianciotta už tentokrát pásku netrefil. Rusové tak mohli útočit z hlavního kůlu z ruky Dinejkina.

23:22
    Do vedení se dostávají také Italové. Servis o pásku zapadl přesně za síť.

22:22
    Ale velmi rychle je srovnáno. Kurbanov tentokrát podání přetáhl daleko do autu.

21:22
    I po oddechovém čase byl na podání Omar Kurbanov. Rusové jdou třetím bodem v řadě do vedení! Bod zařídil útokem Dinejkin.

21:21
    Oddechový čas pro domácí.

21:21
    Je vyrovnáno. Kurbanov se navezl do servisu, vytvořil ihned bodovkou, kterou proměnil Dinejkin.