Kvitová – Siegemundová 2:0 (kon.) | Collinsová – Keninová 1:2 (kon.)
Sofia Keninová
Sofia Keninová (4)
2
6 4 6
Středa 07.10.2020, 13:51 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • Čtvrtfinále
    1:2; 0:6 - Sofia Keninová

0:6
    Sofia Keninová je v semifinále French Open! Prvním servisem zatlačila soupeřku, poté Collinsovou prohnala ze strany na stranu a zkušenější z Američanek už na další pokus o obranu rezignovala.

40-A
    Mečbol! Po servisu Keninové k postranní čáře musela Collinsová spěchat za míčkem a u kraťasu byla pozdě.

40-30
    Brejkbol pro Collinsovou. I nyní zkušenější z hráček boduje po parádním prvním úderu.

0:5
    Také proti brejkbolu musela hrát Collinsová jen po druhém podání. Keninová je ale v posledních minutách bezchybná, i nyní byla i kraťasu včas.

15-40
    Collinsová bude čelit dvěma brejkbolům. Keninová si doběhla po vyšší kraťas a lehce zakončila.

0:4
    Collinsová dokonce odchází s lékařkou do útrob stadionu a pokračování třetí sady se tak lehce odkládá.

0:4
    Danielle Rose Collinsová si ve výrazně nepříznivé situaci žádá ošetření.

0:4
    Sofia Keninová vede již o čtyři gemy! Na závěr zatlačila Collinsovou tvrdým servisem, poté se přesunula k síti, kde vytáhla smeč.

0:3
    Sofia Keninová získává i třetí gem v rozhodující sadě. Na závěr bodovala nechytatelným returnem křížem.

15-40
    Další dva brejkboly! Keninová zahrála parádní return hned za pásku.

0:2
    Brejk je potvrzen! Sofia Keninová nakonec zvládla těžkou situaci při vlastním podání a odskakuje v rozhodujícím setu do vedení o dva gemy.

0:1
    Danielle Rose Collinsová ztrácí gem čistou hrou. Do rozhodujícího setu tak vstupuje o poznání lépe nasazená čtyřka.

0-40
    Danielle Rose Collinsová se nemohla spolehnout na první podání. Keninová lehce vrátila míček pod nohy chybující Collinsové.

6:4
    O poslední semifinalistce rozhodne až třetí sada! Sofia Keninová už čtvrtý setbol odvrátit nedokázala, když přišel returnu Collinsové po lajně.

A-40
    Danielle Rose Collinsová má však ještě jednu šanci. Nyní přišel úderem Collinsové po lajně v pravou chvíli.

A-40
    Třetí setbol. Collinsová vypálila returnu křížem a přinutila Keninovou k chybě.

40-15
    Dva setboly! Dlouhou výměnu zakončila Keninová úderem daleko do autu.

5:4
    Šestadvacetiletá hráčka sice musela použít druhé podání, ale Keninová v tlaku výměnu nezakončila a poté byla potrestána prohozem.

4:4
    Ve druhém setu je znovu vyrovnáno. Keninová čistou hrou přehrála svou krajanku i díky smeči k postranní lajně.

4:3
    Druhý gem v řadě a Collinsová je opět ve druhém setu ve vedení. Na závěr přišel vítězný bekhend do protipohybu.

3:3
    Ve druhém setu je srovnáno. Keninová brejk při svém servisu nedokázala potvrdit. Collinsová zakončila gem parádním bekhendem.

40-30
    Brejkbol má také Collinsová. Kvalitním returnem si připravila pozici k útoku zpoza koncové čáry a z forhendu donutila soupeřku k chybě.

2:3
    Sofia Keninová jde do vedení i ve druhém setu. Returnem po lajně přitlačila soupeřku, která už nedokázala déle čelit nápor Keninové.

15-40
    Dva brejkboly pro Keninovou. Collinsová se nevypořádala s nečistým odskokem míčku.

2:2
    Ve druhém setu je srovnáno. Collinsová sice po prvním podání útočila, ale Keninová předvedla parádní defenzivu.

2:1
    Ani třetí gem brejk nepřinesl. Collinsová ustála nepříznivé skóre v úvodu hry a nakonec si drží své podání po dlouhém returnu Keninové.

1:1
    Po servisu do středu kurtu přepálila Collinsová svůj return daleko za koncovou čáru.

1:0
    První servis Collinsové nefunguje. I tak ale drží své podání po dalším mizerném returnu Sofie Keninové.

4:6
    První set míří ke Keninové! Vítězka Australian Open si pomohla prvním servisem do středu kurtu.

15-40
    Dva setboly! Collinsová chtěla kontraúderem překvapit Keninovou, ale míček poslala do autu.

4:5
    Danielle Rose Collinsová si přece jen drží své podání. Na závěr gemu ale předvedla na síti pohotovou reakci na síti.

3:5
    Maratonská výměna od základní lajnu jde na konto Keninové, který změnily rytmus hry postupem blíže k síti.

3:4
    Danielle Rose Collinsová nakonec drží své podání a dramatizuje první dějství. Na závěr vystřihla povedený forhend.

40-A
    Sofia Keninová se drtivým returnem křížem dostává dokonce k brejkbolu.

2:4
    Brejk je bezpečně potvrzen! Collinsová sice mohla celý gem prodloužit, ale ve vyložené pozici zazdila smeč do autu.

2:3
    Čistou hrou proráží Keninová soupeřčin servis. Mírná favoritka zápasu tak jde poprvé do vedení.

0-40
    Keninová returnovala skvěle ke koncové čáře, oba tenistky hrály opatrně, ale úder Collinsové nakonec skončil v autu.

2:2
    Ve druhém setu je srovnáno. Po prvním podání dokázala Keninová uhájit svůj gem při servisu.

2:1
    Servisem na tělo si Collinsová připravila pozici k vítěznému kraťasu, na který už nemohla Keninová dosáhnout.

40-A
    Brejkbol pro Keninovou. Danielle Rose Collinsová je při vlastním podání ve velkých problémech.

1:1
    Po prvním podání byla aktivnější od základní lajny Collinsová, ale tentokrát její razantní forhend přistál jen za postranní čárou.

1:0
    Čistá hra na úvod zápasu. I další podání Collinsové mělo velkou kvalitu a bylo nad síly Keninové.