Rusko – Estonsko 4:0 (kon.) | Bělorusko – Kypr 1:2 (kon.) | Island – Itálie 0:0 (odl.)
Ukrajina – Rumunsko 1:0 (kon.) | Bulharsko – Lotyšsko 1:0 (kon.) | Gruzie – Švýcarsko 0:3 (kon.)
Srbsko – Polsko 1:0 (kon.) | Malta – Dánsko 1:3 (kon.) | Moldavsko – Německo 0:5 (kon.)
Švédsko – Lucembursko 4:0 (kon.) | Skotsko – Česko 2:0 (kon.) | Kosovo – Rakousko 0:1 (kon.)
Sev. Irsko – Finsko 2:3 (kon.) | Belgie – Wales 5:0 (kon.) | Portugalsko – Norsko 4:1 (kon.)
Malta
1:3 (0:0)
Dánsko
Pátek 09.10.2020, 18:00 • Centenary, Ta' Qali • Kvalifikace ME U21 • Skupina 8

To je z mé strany vše, hezký zbytek večera. (19:53:28)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 2:5. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:11.

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec dopadlo podle očekávání. Dánsko vyhrálo nad Maltou 3:1. Nutno ale dodat, že se hosté na vítězství pořádně nadřeli, protože ve druhém poločase se Malta dostala do vedení 1:0. Pak ale Dánsko zabralo, vstřelilo tři branky a dokráčelo si pro povinné tři body.

90+4
    90+4. Jesper LINDSTROM - 1:3

90+4
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Definitivní tečku za tímto utkání zaznamenal JESPER LINDSTROM, který zvyšuje na 3:1. Hostující mladík se dostal ve vápně k míči a poslal ho za bezmocného brankáře.

90+3
    Hosté kontrolují své vedení a vypadá to, že si po velkém boji dokráčí pro všechny tři body.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Damsgaard, přichází Hjulmand.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Nakonec z toho byl dlouhý nákop, ale hostující zadák si ho nedokázal zpracovat.

86
    Hosté se dostali k míči, kombinují a nikam už samozřejmě nepospíchají.
    84. Mikkel DAMSGAARD - 1:2

84
    Tak hosté se dočkali, otáčejí vývoj utkání a jdou těsně před koncem do vedení 2:1. MIKKEL DAMSGAARD si na hranici velkého vápna zasekl míč a poté ho poslal přesně k tyči. Aquilina se natahoval marně.

82
    Snažení hostů skončilo tentokrát útočným faulem. No, moc času již Dánsku nezbývá.

80
    Ani tentokrát to hostům nevyšlo, vše ukončila nepřesná přihrávka a rozehrávat tak bude Aquilina.

78
    Obraz hry je stále stejný. Domácí se brání a hosté se snaží vstřelit vedoucí branku. No, čeká nás hodně zajímavých posledních zhruba patnáct minutek.

75
    Po velmi dobrém centru se do zakončení dral hostující Daramy, ale nakonec mu krok chyběl.

74
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Zerafa, přichází Sciberras.

72
    Z rohu ale nic nebylo. Hosté jsou však stále u míče a snaží se něco kloudného vymyslet.

71
    Rohový kop pro Dánsko.
    69. Nikolai LAURSEN - 1:1

69
    Ale nyní se to hostům povedlo a je vyrovnáno, 1:1! NIKOLAI LAURSEN se dostal na hranici velkého vápna k míči a placírkou ho poslal přesně k tyči. Aquilina byl tentokrát bez šance.

67
    Opět se hraje na polovině domácího celku, ale daleko od branky, kterou střeží Aquilina.

65
    Nakonec se jeden z hostujících hráčů dostal do zakončení, ale jeho slabá rána z hranice velkého vápna brankou skončit opravdu nemohla.

63
    Hosté se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet, ale zatím se nemohou dostat do zakončení.

61
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Holse, přichází Jakobsen.

59
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Klitten, přichází Nartey.
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Carstensen, přichází Lindstrøm.

58
    Domácí opět hned poslali míč do vápna Dánska, ale tam znovu kraloval brankář Christensen.
    56. Žlutá karta

56
    Žlutou kartu dostává Zerafa (Malta).

55
    Žlutou kartu dostává Holse (Dánsko).

55
    Hosté samozřejmě okamžitě pospíchají dopředu a snaží se rychle odpovědět.
    53. Ayrton ATTARD - 1:0

53
    Malta právě vstřelila branku!
    Tak pozor, protože domácí outsider jde do vedení 1:0! Do zakončení se dostal AYRTON ATTARD, který nezaváhal a překonal brankáře. To je šok pro Dánsko!

52
    Stále je k vidění pouze řada nepřesností na obou stranách a na první branku tedy stále čekáme, což je poměrně velké překvapení.

50
    Dopředu se vydali i domácí hráči, ale ani jejich akce k ničemu nevedla. Zatím jsme toho příliš neviděli.

48
    Hostující hráč se dral po dobré přihrávce dopředu, ale nakonec skončil s míčem v zámezí a od své branky bude rozehrávat Aquilina.

47
    Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hodin.

První poločas je za námi. Dánsko je jasný favorit tohoto utkání, ale nutno dodat, že zatím tuto roli příliš nepotvrzuje. Hosté měli několik šancí, ale v zakončení se jim zatím příliš nedaří a s Maltou tak hrají stále bez branek. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a máme se na co těšit.

45+1

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Daramy se dostal s míčem na hranici velkého vápna, ale se střelou tak dlouho váhal, až o míče přišel.

42
    První poločas se blíží ke svému konci. Hosté výrazně přidali a stále se tlačí dopředu, ale chybí tomu zakončení.

40
    Domácí byli při rozehrávce pod tlakem, takže Aquilina nic nevymýšlel a míč odkopl do zámezí. Na tahu je tedy Dánsko.

38
    Po ošetření musel Aquilina okamžitě zasahovat. S propagačním pokusem si ale lehce poradil.

36
    Domácí brankář je nyní ošetřován, takže se chvíli hrát určitě nebude.
    34. Nelsson ve velké šanci selhal

34
    Po rohu hlavičkoval z malého vápna Nelsson, ale trefil jen brankáře!

33
    32. Damsgaard branku těsně minul

32
    Damsgaard vystřelil z hranice velkého vápna a míč skončil těsně vedle levé tyče!

30
    Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale ani z tohoto centru nic nebylo.

28
    Jenže i tentokrát skončil míč v rukou domácího brankáře.

27

26
    Ani z této akce nic nebylo, protože hosty tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

24
    Dánsku se zatím v útočné fázi příliš nedaří, což nyní potvrdili další nepřesnou přihrávkou.

23
    Zahrozili také domácí, ale z dlouhého nákopu nic nebylo, protože míč sebral Christensen.

21
    Je za námi úvodních dvacet minutek a Malta hraje s Dánskem stále bez branek. Hosté jsou lepší, ale v zakončení se jim nedaří.

19
    Se střelou, která neměla gólové parametry, si poradil Aquilina, který zatím předvádí velice dobrý výkon.

17
    Hosté nyní pořádně zatlačili svého soupeře, ale úvodní branky se nedočkali. Malta zatím velmi dobře brání.

15
    Hosté zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo, protože centrovaný míče sebral Aquilina.

13
    Laursen obehrál brankáře, který vyběhl daleko ze své branky, poté poslal míč před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.

12
    Akce Dánska tentokrát skončila ofsajdem. Zatím se na trávníku nic zajímavého neděje.

10
    Snad poprvé se dopředu vydali i domácí, ale ani jejich akce k ničemu nevedla, tedy kromě nepřesné přihrávce.

8
    Do zakončení se dostal hostující Damsgaard, ale z hranice velkého vápna poslal míč nad branku Malty.

6
    Po další akci si pro míč došel Aquilina, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.

4
    Nyní se hosté dostali až na malé vápna, ale tam to překombinovali a zakončit už nedokázali.

3
    Z kombinační akce ale nic nebylo, protože na hranici vápna se prezentoval dobrým obranným zákrokem pozorný Grech.

2
    Dánové se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

1

Vše je připraveno, zápas může začít.

Malta: Aquilina – Z. Grech, Camilleri, Ellul, Xuereb, Zerafa, Grima, Borg, Friggieri, Satariano, Attard
    Náhradníci: Zammit, Gauci, Scicluna, M. Spiteri, Portelli, Al-Tumi, S. Grech, Sciberras, O. Spiteri

Dánsko: Christensen – Nelsson, Klitten, Alves, Kofod Andersen, Damsgaard, Daramy, Carstensen, Laursen, Bruun Larsen, Holse
    Náhradníci: Riis, Isaksen, Lindstrøm, Engel, Sørensen, Nartey, Vindahl, Jensen, Hjulmand

Rozhodčí: Diamantopoulos – Buxbaoum, Psarris.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe sebe už v této skupině samozřejmě narazily. Dánsko doma potvrdilo roli velkého favorita a Maltu smetlo 5:1. Malta tedy proti Dánsku vstřelila zatím svůj jediný gól v této kvalifikaci, tak uvidíme, jak si povede dnes.

Dánsko

To hostující celek si v této skupině vede naprosto skvěle a míří za přímým postupem na evropský šampionát. Dánsko má totiž zatím na svém kontě 19 bodů a v tabulce je na první pozici, když před druhým Rumunskem má k dobru tři body. A právě tyto dva celky si to o přímé postupové místo rozdají, protože třetí Ukrajina má pouze sedm bodů. Bude to tedy ještě zajímavé a hosté dnes musí vyhrát, aby si to nezkomplikovali.

Malta

Domácí celek je samozřejmě velkým outsiderem této skupiny a tuto roli zatím také potvrzuje. Malta má po šesti zápasech jeden bod, skóre 1:18 a v tabulce je samozřejmě na posledním místě. Nutno ale dodat, že i ten jeden získaný bod je pro Mlatu úspěchem.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu je reprezentační přestávka a my dnes budeme sledovat duel kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, a to duel Malta – Dánsko. Jasným favoritem je hostující celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.