Trenčín – Zvolen 2:3 (kon.) | HC Slovan – Detva 6:7 (kon.) | Banská Bystrica – Miskolc 2:1 (2:1 po s.n.)
Nové Zámky – Nitra 3:4 (kon.) | Michalovce – Poprad 0:0 (odl.)
HC Slovan Bratislava
6:7 (2:4, 2:3, 2:0)
HK Detva
sk Neděle 11.10.2020, 17:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

58:24
    Oddychový čas hostí, ktorí mobilizujú defenzívu na záver tretej tretiny.

57:53
    Beke opäť na striedačke, Slovan hrá opäť power play bez brankára.

57:25
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan vyšachoval defenzívu hostí, puk z pravej strany pri bránkovisku do odkrytej časti bránky umiestnil MARIÁN STUDENIČ. Asistencie: Tomáš Zigo a Samuel Buček.

56:21
    Detva vyhodila puk von z pásma na opustenú bránku domácich, puk zastal na ľavej žrdi bránky Slovana.

56:10
    Beke na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

55:44
    Buček krásne vystrelil z ľavého kruhu a Sholl vytiahol ďalší semafor, aby puk schoval v sede vo svojej lapačke.

50:30
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Charbonneaua, presilovka pre Slovan.

49:00
    Spoza bránky domácich začala akcia, ktorú zakončil gólom BRENDAN RANFORD, keď z ľavej strany priviezol puk na hokejke pred bránku, aby ho potom podvihol pod brvno. Asistencie: Brant Harris a Michal Sersen.

48:01
    Ďalšie dnešné vylúčenie, Sýkora dve minúty za nedovolené bránenie, presilová hra pre belasých.

46:13
    Sersenov puk od modrej Sholl poslal pred seba, aby vzápätí v sede zlikvidoval v lapačke dorážku Kytnára.

44:26
    Za podrazenie dve minúty pre Klímu, presilovka pre Slovan. Do hry sa už môžu zapojiť dvaja boxeri, ktorým skončil osobný trest.

41:27
    Držanie a dve minúty pre Jendroľa, presilovú hru si teraz zahrá Slovan.

39:18
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Studeniča. V tejto tretine si v jej závere zahrá presilovku Detva.

35:58
    O'Donnell z ľavej strany korčuľoval pred bránku a puk si chystal na zakončenie, Sholl dobre čítal hru a puk mu efektne svojou hokejkou vypichol.

35:09
    Sersenov príklep od modrej, Sholl šiel dole na ľad a puk schoval vo svojom výstroji.

32:32
    Bačik vystrelil od modrej, Sholl puk zrazil dole na ľad, nemal ho pod kontrolou. Hlavný to nevidel a prerušil hru, čím obral Slovan o možnosť na dorážku.

31:04
    Slovan využíva presilovú hru, z pravého kruhu vystrelil BRENDAN O'DONNEL a puk Shollovi prekĺzol pomedzi betóny do siete. Asistencia: Brendan Ranford.

30:41
    Sýkora vystrelil po odpískaní, aby potom spolu s Rapáčom zhodili rukavice a vysvetlili si to ručne. Sýkora 2 + 2 za hrubosť + 10 minút osobný trest za zhodenie rukavíc, Rapáč 2 za hrubosť + 10 za zhodenie rukavíc. Presilovka pre Slovan.

29:39
    Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Durný, prichádza Beke.

29:39
    Detva dala gól!
    Ďalšia využitá presilová hra Detvy, ktorú strelou z vrcholu ľavého kruhu zakončil RIVER RYMSHA. Asistencie: Rastislav Gašpar a Ladislav Ščurko.

28:01
    Za faul kolenom ďalšie vylúčenie, Meszároš na trestnej a presilovka pre hostí.

25:14
    Ranford poslal puk na Sholla, ten ho vyrazil pred seba, aby si ho na hokejku zobral BRANT HARRIS a po kľučke ho podvihol pod brvno bránky Detvy. Asistencia: Brendan Ranford.

24:12
    Hákovanie a dve minúty pre Ľalíka, presilovú hru si zahrá teraz domáci klub.

23:48
    Oddychový čas domácich, ktorí volia taktiku na ďalšiu časť hry.

23:48
    Od mantinelu z pravej strany dostal puk medzi kruhy RASTISLAV GAŠPAR, ktorý ho potiahol vpred a poslal pod brvno domácej bránky. Asistencie: Ladislav Ščurko a Ján Sýkora.

22:39
    Durný dve minúty za vyhodenie puku, presilovka pre hostí.

22:32
    Detva predviedla akciu ako z hokejovej učebnice. Prečíslenie tri na jeden, výmena puku na jeden dotyk, položenie si Durného na ľad a po kľučke do odkrytej bránky po ľade zasunul JÁN SÝKORA. Asistencia: Rastislav Gašpar.

19:15
    Zigo sa mohol opýtať Sholla kam to chce, brankár hostí jeho dorážku krásne v páde na ľad zlikvidoval a následne aj strelu Sersena od modrej, keď Zigo efektne clonil pred Shollom.

18:58
    Hákovanie a presilovka pre domácich, na trestnú lavičku si sadol Fekiač.

18:35
    Detva vyrobila peknú akciu, ktorú pohotovou strelou z pravej strany zakončil JONATHAN CHARBONNEAU. Asistencia: Andrej Golian.

18:24
    Čacho sa presadil cez dvoch obrancov a z ľavej strany pred bránkoviskom vystrelil, Durný puk poslal späť do hry.

14:21
    Seknutie a dvojka pre Rapáča, presilovka pre hostí.

12:00
    Detva dokonale potrestala vylúčenie belasých a využíva aj výhodu s jedným mužom v poli. Durného v bránke belasých prestrelil PETER VALENT. Asistencie: Ján Sýkora a River Rymsha.

10:58
    Detva si rozobrala domácich a akciu zakončil strelou spoza pravého kruhu RIVER RYMSHA. Asistenciea Rastislav Gašpar.

10:42
    Kytnár inkasuje dve minúty za držanie a Bortňák dve minúty za zdržiavanie hry, Detva hrá presilovku päť na tri.

08:10
    K odrazenému puku sa na ľavej strane pred bránkoviskom dostal RASTISLAV GAŠPAR, ktorý ho pohotovo poslal za chrbát Durného. Asistencie: Ján Sýkora a Frederik Fekiač.

07:46
    Slovan svoju aktivitu pretavil v druhý gól, z ľavej strany pred bránkoviskom vystrelil MARIÁN STUDENIČ, Sholl sa síce puku dotkol, no prepadol za jeho chrbát. Asistencie: Brendan Ranford a Nerijus Ališauskas.

00:42
    Brejková akcia domácich, v prečíslení z ľavej strany Studenič posunul puk na pravú a MILAN KYTNÁR nedal brankárovi hostí šancu. Asistencie: Marián Studenič a Brendan Ranford.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 1. Kytnár (Studenič, Ranford), 8. Studenič (Ranford, Ališauskas), 26. Harris (Ranford), 32. O'Donnell (Ranford), 49. Ranford (Harris, Sersen), 58. Studenič (Zigo, Buček) – 9. Gašpar (Sýkora, Fekiač), 11. Rymsha (Gašpar), 12. Valent (Sýkora, Rymsha), 19. Charbonneau (Golian), 23. Sýkora (Gašpar), 24. Gašpar (Ščurko, Sýkora), 30. Rymsha (Gašpar, Ščurko)

HC Slovan Bratislava: Durný (30. Beke) – Bačik, Sersen (C), Beňo, Meszároš (A), Ališauskas, Maier, Valach – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár (A), Ranford – O'Donnell, Bortňák, Rapáč – Kundrík, Petráš, Jendek
    HK Detva: Sholl (Petrík) – Korim, Golian, Jendroľ, Ľalík, Turan, Rymsha, Fekiač – Halama, Klíma, Žilka (A) – Charbonneau, Čacho, Cox – Askarov, Ščurko (C), Ľupták – Gašpar, Valent, Sýkora (A) – Magdolen

Rozhodčí: Snášel, T. Orolín – Šoltés, Durmis

Diváci: bez divákov