Trenčín – Zvolen 2:3 (kon.) | HC Slovan – Detva 6:7 (kon.) | Banská Bystrica – Miskolc 2:1 (2:1 po s.n.)
Nové Zámky – Nitra 3:4 (kon.) | Michalovce – Poprad 0:0 (odl.)
po s.n. (2:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Neděle 11.10.2020, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

4. kolo Tipos extraligy má dnes na programe niekoľko zápasov, medzi nimi aj stretnutie Banskej Bystrice proti Miškovcu. Zápas sa začína o 17:00.

B. BYSTRICA odohrala už tri zápasy, no ešte nebodovala. Postupne prehrala so Zvolenom 1:4, s Michalovcami 4:5 a podľahla aj Popradu, vysoko 1:7.

MIŠKOVEC stihol odohrať len jedno stretnutie. S bratislavským Slovanom prehral 2:3 po predĺžení.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Vay – Welsh, Ďatelinka, Biro, Žiak, Demo, Petrinec, Roman, Lopejský – Mistele, Winquist, Verbeek – Kabáč, Tamáši, Sloboda – Faško-Rudáš, Fafrák, Vašaš – Vybíral, Sojka, Lunter

DVTK Miškovec: Rajna – Pukka, Kiss, Wolff, Wehrs, Vojtkó, Fazakas – Magosi, Galanisz, Rokaly – Flick, Osterberg, Ritó – Csányi, Miskolczi, Farkas – Mattyasovszki

Rozhodca: Tvrdoň, D. Konc st. – Synek, J. Konc ml..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:25
    Sloboda bol tvrdo narazený zadákom Miškovca a o puk prišiel. Zaútočiť môžu hostia.

02:45
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, vážnejšiu šancu sme zatiaľ nevideli.

03:02
    Wehrs vystrelil od modrej čiary, Vay predviedol úspešný zákrok lapačkou.

03:35
    Už aj Rajna si pripísal zákrok, puk vyrazil do rohu klziska.

03:53
    Birova tvrdá rana skončila v Rajnovej lapačke.

04:36
    Csányi strieľal z pravej strany, puk len preletel ponad bránu B. Bystrice.

05:05
    Barani sa dostali pod tlak, majú problém dostať puk z obranného pásma.

05:26
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Osterberg – 2 min., sekanie).

06:04
    Miškovec sa oslobodzuje, za pukom sa náhli Ritó, nazbieral nejaké sekundy v útočnom pásme.

06:59
    Výborný Rajnov zákrok ľavým betónompo strele Misteleho, ale B. Bystrica svoju šancu nevyužila. Miškovec následne prešiel do útoku a nechýbalo veľa, aby sa Flick dostal do nebezpečného zakončenia.

07:46
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Biro – 2 min., vrazenie na mantinel). + 10 min. osobný trest za vrazenie na mantinel

08:39
    Domáci sa bránia úspešne, Miškovec sa nevie usadiť pred Vayom.

09:29
    Druhá časť presilovky je pre Miškovec iba o málo lepšia, pásmo má, no je to bez koncovky.

10:14
    Prihrávka spoza brány smerovala na Tamášiho, no ten sa do koncovky nedostal, puk samu zaplietol medzi korčuľami.

11:20
    Ritó si dobre postrážil Žiaka a nepustil ho k streľbe.

11:52
    Osterberg si vytvoril priestor a aj vystrelil, no Vay jeho pokus vyrazil.

13:50
    B. Bystrica preberá iniciatívu v zápase, dobre korčuľuje a napádaním získala puk.

15:07
    Málo sa prerušuje, hrá sa prevažne v strednom pásme, brankári nemajú veľa práce.

16:46
    Skackajúci puk Sloboda nedokázal lepšie umiestniť, ten skončil iba na zadnom plexiskle.

18:24
    Winquist jednoducho nahodil puk na zadný mantinel, Mistele ho ale nezískal.

19:30
    Hokej zo strany na stranu pokračuje.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme gól nevideli. Veríme, že sa ho dočkáme v tej ďalšej. Nevideli sme ani nejaké veľké šance.

Druhá tretina sa začne približne o 18:49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:06
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Welsh – 2 min., nedovolené bránenie).

21:47
    Vynikajúci zákrok Vaya! Krížna prihrávka smerovala na Pukku, ktorý vyprášil Vayove betóny, ten sa stihol presunúť. Následne z veľkého uhla zakončoval ešte Flick.

23:04
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Wolff – 2 min., napadnutie).

24:13
    Rajna musel zasahovať hneď dvakrát v krátkom slede a podržal svoj tím.

25:06
    Tamáši prihral Kabáčovi a ten tvrdo vystrelil, ale Rajna mal odkrytý výhľad a puk vyrazil.

26:42
    Rokaly si na útočnej modrej spracoval dlhý pas z obranného pásma, vytváral si priestor na strelu, no v rozhodujúcom momente mu skĺzol puk z čepele. Škoda pre Miškovec.

26:48
    Na ľade vznikla roztržka, dlhší čas sa nehrá, čaká sa na udelenie trestov.

26:48
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Winquist – 2 min., hrubosť).

26:48
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

26:48
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Wolff – 2 min., hrubosť).

28:28
    Takže B. Bystrica hrá presilovku o jedného hráča, Winquistovu strelu tečoval Mistele mimo brány. Zámorskí hráči si vymieňajú puk a ohrozujú bránu, domáci majú slušný tlak.

29:31
    Banská Bystrica dala gól!
    Prvý gól stretnutia padá až v 30. minúte, postarali sa oň domáci barani, ktorí predviedli biliardovú akciu. Mistele z úrovne bránkovej čiary prihral Fafrákovi na ľavý kruh, ten videl na vzdialenejšej tyčke voľného IVANA ĎATELINKU, ktorý z prvej prestrelil Rajnu!
    Asistencie: Miloš Fafrák, Matthew Mistele

31:30
    Osterberg nepríjemnou strelou preveril pozornosť Vaya, ten včas sklepol betóny a puk za svoj chrbát nepustil.

31:37
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (D. Kiss – 2 min., hákovanie).

31:57
    Rajna aj tentokrát podržal svoj tím a je oporou svojho mužstva, takisto ako jeho náprotivok Vay.

33:33
    Rajnovi puk vypadol, no na druhýkrát ho už skryl vo výstroji. Pomáhali mu aj obrancovia, pred bránou Miškovca bolo poriadne husto.

34:32
    Najprv preletela strela tesne vedľa pravej žrde brány DVTK, následne sa k odrazenému puku dostal Verbeek a v stopercentnej šanci zlyhal! Puk mu skĺzol z hokejky, mal pred sebou odkrytú bránu.

36:57
    Wehrs pálil bez prípravy, puk bol stále v hre, Vayovi musel pomôcť Ďatelinka.

38:51
    B. Bystrica vyhodila puk, ten bol ale tečovaný, takže icing sa nepíska. DVTK rozvinul útočnú akciu, ktorú však zastavil ofsajd.

39:44
    Ďatelinka našiel Verbeeka, ten ešte prihral do jazdy Mistelemu, ktorý však stroskotal zoči-voči Rajnovi.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa Banskobystričania osmelili smerom dopredu, čoho výsledkom bolo niekoľko sľubných šancí, z ktorých jednu aj premenili. V 30.minúte sa po biliardovej akcii zblízka presadil Ivan Ďatelinka. Do tretej tretiny je všetko otvorené.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:05
    Ritó sa dostal medzi dvoch protihráčov, prihrávať nemal komu.

42:06
    Nastrelený puk do bránkoviska, Rajna toho veľa nevidel. Vybíral sa snažil puk tečovať, no neuspel.

43:19
    Po strele Miskolcziho prerušil Vay hru. Vhadzuje sa po jeho ľavici.

43:47
    Wehrsova strela od modrej zaletela do lapačky gólmana B. Bystrice.

44:50
    Wolff je s pukom za vlastnou bránkou a čaká na spoluhráčov, vybral si Miskolcziho.

46:08
    Magosi a Rokaly dobre zakombinovali, akciu zakončoval Wehrs strelou spomedzi kruhov, ale Vay si pripísal úspešný zákrok.

47:26
    Pukka vystrelil príklepom z ľavého kruhu, ale mieril len do stredu brány, kde bol pripravený Vay.

48:48
    Osterberg bol tiesnený, ale dostal sa k strele z bezprostrednej blízkosti, no Vay dnes zatiahol roletu.

49:50
    Na druhej strane Verbeeka vychytal Rajna. B. Bystrica sa po dlhšom čase pripomenula.

50:58
    Len veľmi málo sa prerušuje, hra rýchlo plynie. Miškovec rozohráva spoza vlastnej brány. Do koncovky sa dostal Csányi, ale strelu z diaľky Vay pohodlne kryje v lapačke.

51:26
    Rajna zneškodnil dve strely po sebe, tá druhá bola z poriadne ostrého uhla.

52:17
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Winquist – 2 min., podrazenie).

52:46
    Prihrávka cez bránkovisko, ale hráč DVTK sa neodhodlal zakončiť.

52:54
    Miškovec dal gól!
    Hostia využívajú presilovú hru a vyrovnávajú stav stretnutia na 1:1! Wehrs prihral od mantinelu za bránu BÁLINTOVI MAGOSIMU, ktorý na prekvapenie všetkých neprihrával, ale vykorčuľoval spoza brány a zasunul puk po ľade pomedzi Vayove betóny!
    Asistencie: Kevin Wehrs, Szilárd Rokaly

55:07
    Vašaš vystrelil z ľavého kruhu, trafil stred brány, kde bol pripravený Rajna.

56:35
    Magosi sa dostal do zakončenia, Vay mal odkrytý výhľad, nemal problém zasiahnuť.

56:42
    Osterberg chcel prihrávať, Žiak sa hodil na ľad a obetavým zákrokom výrazne pomohol celému tímu.

57:21
    Skóre je vyrovnané, no hráči Miškovca sú momentálne po strelenom góle viac naštartovaní a aktívnejší.

58:25
    Hostia až moc chceli, zastavilo ich postavenie mimo hry.

59:32
    Ritó strieľa, netrafil odkrytý horný roh brány. Puk skončil na mantineli.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Miškovec už má istý jeden bod a boduje tak aj vo svojom druhom vystúpení v tejto sezóne. B. Bystrica po troch prehrách tiež dnes prvýkrát zaboduje. Uvidíme, ktorý tím získa ešte extra bod navyše.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

63:12
    Ďatelinka zaviezol puk do útočného pásma, prihral Winquistovi, ten ešte z otočky hľadal Misteleho, ale neprihral presne.

64:08
    Vašaš zamiešal puk a následne musel Rajna zasahovať.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

O víťazovi dnešného zápasu nerozhodlo ani 5-minútové predĺženie a tak po krátkej úprave ľadu prídu na rad samostatné nájazdy.