Magnitogorsk – Omsk 3:0 (kon.) | Riga – Jaroslavl 2:3 (0:2 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:3 (po pr.)
Viťaz – Jekatěrinburg 3:4 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Amur Chabarovsk
Středa 14.10.2020, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:17:08)

Československá stopa v utkání:
    Michal Jordán (CHA)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 21:01
    Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:56.

Střely na branku: 31 – 23.

Amir Miftachov si pohlídal závěrečný pozdrav ze středního pásma a může se tak radovat z vychytaného čistého konta. Hráči Chabarovsku mu moc těžké práce nepřidělali, když tedy nepomineme poslední třetinu, ve které Bars značně polevil. Domácí si postupně vypracovali náskok čtyř branek, když se dvakrát prosadil obránce Pedan a po jedné trefě přidali Jemec a Burmistrov.

59:24
    Da Costa dnes byl dost nevýrazný a nic na tom nezměnil ani teď, střele z vrcholku levého kruhu chyběla lepší razance.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:17
    Judin se stahovačkou dostal přes jednoho z protihráčů, ale pak švihem vypálil nad horní tyč hostující klece.

57:35
    Golubev byl v přečíslení dvou na jednoho dobře ubráněn Jarulinem, který mu nepovolil přihrávku do tandemu ani kvalitnější střelu z pravé strany.

56:51
    Už přes pět minut se hraje bez jediného přerušení. Závěrečný klakson se ke spokojenosti všech rychle blíží.

56:20
    Neuspěl ani Maxim Marušev, který to nikterak nebezpečně zkoušel z levého mantinelu.

55:51
    Pedan zaútočil na hattrick, nicméně střela z pravého kraje kluziště k brankáři Alikinovi neprošla.

55:10
    Miftachov nastavil beton proti nástřelu ze středního pásma a domácí ihned vytáhli puk zpátky do bezpečí.

54:34
    Tempo hry šlo rapidně dolů. Hokejisté Kazaně už vyhlíží konec zápasu a oslavu zaslouženého vítězství.

53:56
    Ani pokus z levého kruhu Chabarovsku k prvnímu gólu nestačil. Volný puk si vedle Alikina dojíždí Tomáš Zohorna.

52:30
    Arťom Galimov nabral rychlost na pravé straně, ale bekhendovou střelu pátý gól svého týmu nepřidal.

52:08
    Miftachov vyrazil puk před sebe a musel se spolehnout na duo obránců, kteří zabránili nebezpečné dorážce.

51:57
    Galijev si objel Jakupova a posunul se do pravého kruhu, načež jeho střelu švihem Alikin vyrazil do ochranné sítě.

51:35
    Amur paradoxně začal kousat až za nerozhodného stavu. Necelých devět minut před koncem třetí části už reálnou šanci na body nemá.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 15. Jemec (Žuravljov, Burmistrov), 23. Burmistrov (Judin), 27. Pedan (S. Da Costa, Cormier), 44. Pedan (Voronkov, A. Galimov)

Ak Bars Kazaň: Miftachov (Achťamov) – Pedan, Judin, Žuravljov, Jarullin (A), Fazylzjanov, Lučevnikov, Ljachov – S. Da Costa, Cormier, Azevedo (C) – Voronkov, A. Galimov, Galijev – Valejev, M. Gluchov (A), Kuvardin – Marušev, Burmistrov, Jemec – Galimzjanov.
    Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Ignatovič, Korjagin, V. Vasiljev, Jordán (C), Turbin, Kamalov, Zimin – Gorškov, Golubev, Polunin – V. Butuzov, T. Zohorna (A), Pjanov – A. Kuzněcov, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – Jakupov, Rasskazov, Gizdatullin – Korotkich.

Rozhodčí: Birin, Vasiljev – Golovljov, Strelcov

Diváci: 2 520