Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 4:1 (kon.)
Minsk – Čerepovec 1:2 (po pr.)
Spartak Moskva
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
HK Soči
Neděle 25.10.2020, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Spartak Moskva (6-1-4-7, 43:53, 14. místo)
    Domácí bojují na hraně play-off a po nevýrazném startu do soutěže mají výbornou formu, bodovali v každém ze 6 posledních zápasů a z toho třikrát naplno. Naposledy překvapili na ledě Petrohradu, který s pomocí tří asistencí českého reprezentačního centra Hanzla porazili 4:1. V posledních třech duelech inkasoval Spartak pouze jediný gól.

Kanadské bodování:
    Jori Lehterä 4+12
    Sergej Širokov 6+6
    Emil Djuse (O) 2+10

HK Soči (4-1-2-11, 34:58, 21. místo)
    Hosté jsou v Západní konferenci předposlední, v pátek se ovšem po sérii šesti nezdarů blýskli vítězstvím 5:2 v Podolsku na ledě Viťazu, o němž rozhodli třemi góly v závěrečné čtvrthodině. Pro jihoruský celek je souboj na ledě Spartaku klíčový, právě Moskvané drží poslední postupovou příčku a Soči na ně ztrácí šest bodů.

Sergej Šmeljov 4+8
    Daniil Miromanov (O) 2+9
    Malte Strömwall 3+4

Vzájemné zápasy
    Spartakovci jsou pro Soči oblíbeným soupeřem, pouze jednou z posledních deseti zápasů proti moskevskému klubu nebodovali.
    Letos se oba soupeři utkávají poprvé. Výsledky z minulé sezóny vypadají takto, třikrát po sobě se nerozhodlo během základní doby:

Martin Bakoš (SPM) 13 / 4+1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Spartak Moskva: Hudáček (Bespalov) – Pivcakin, Rylov, Musin, Višněvskij, Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä, Bakoš, Radil – Širokov, Hanzl, Fjodorov – Arkalov, Cyplakov, Zlobin – Šablovskij, Kruženkov, Talalujev.

HK Soči: Treťjak (Lassinantti) – Pogorišnyj, Miromanov, Soljannikov, Alexandrov, Batyršin, Rundblad, Sedov, Miščenko – Strömwall, Točickij, Šmeljov – Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov – Garajev, Nilsson, Ogirčuk – Galimov, Kolgotin, Kvartalnov.

Rozhodčí: Bondar, Sergejev – Osipov, Savenkov.

Spartak nastoupil v černo-červených dresech, Soči zvolilo bílo-modrou kombinaci.

00:01

0:32
    Sergej Širokov od mantinelu přes obránce prověřil Treťjaka, který první střelu zápasu za svá záda nepustil.

1:33
    Spartakovci krouží v útočném pásmu, Soči se zatím většinu času brání.

2:16
    Hned první zákrok musel řešit Julius Hudáček proti vyložené šanci Soči. Samostatný nájezd Ansela Galimova ustál a nepříliš dobře mířenou střelu vyráží betonem.
    2:16 Hudáček vyráží samostatný nájezd Ansela Galimova

2:32
    Na ledě jsou čtvrté formace. Kruženkov po prudkém zabrždění za bránou zkusil zasunout k tyči zpoza brány, Treťjak jeho úmysl vystihl.

4:00
    Bakoš před vystřídáním nahodil oblouček do rohu kluziště, kam si pro něj ze střídačky zajel Hanzl, v souboji u hrazení však nepřetlačil Rundblada.

5:55
    Dlouho se hrálo bez přerušení, než Maxim Treťjak přikryl na ledě bekhendové nahození Ilji Talalujeva před Zacharem Šablovským, který natahoval hůl po teči. Následuje první komerční přestávka.

6:40
    Rozhozené obrany Moskvanů využil k přímočarému průniku Jere Karjalainen, slovenský brankář Spartaku zakročil proti jeho zakončení betonem.

8:14
    Ansel Galimov příklepem těsně přestřelil domácí bránu.

8:39
    Protiútok Spartaku vyzněl naprázdno. Ilja Arkalov mohl před bránou prudký centr od mantinelu tečovat leda břichem, kotouč ani tak netrefil.

9:34
    Parádní slalom mezi domácími beky předvedl Amir Garajev, jeho střelu zápěstím vyráží rozklekem pozorný Hudáček.

11:10
    Miromanovovi přeskočil kotouč hůl na útočné modré čáře a hráči Soči se museli rychle vracet. Protiútok zakončil obránce Musin nepříliš prudkou střelou, na kterou Treťjak dobře viděl a chytá ji do lapačky.

12:39
    Dvě hrozby v rychlém sledu zaměstnaly Treťjaka, který si nejprve při ráně Šablovského z úhlu pokryl horní růžek a pak se rychle přesunul proti zakončení Kruženkova z kruhu pro vhazování.

13:06
    Rychlý brejk Soči vedl Kolgotin, jeho dělovku golfákem z křídla Hudáček vyráží rozklekem a vzápětí jeho bránu posunul nekontrolovaným pádem Nikišin, kterého strčil do zad Garajev.

14:08
    Obrovskou šanci propásl Robin Hanzl. Před brankovištěm mu hosté nechali spoustu prostoru, dostal skvělou křížnou přihrávku od Višněvského, ale zblízka neprostřelil výtečného Treťjaka.

16:16
    Zpětná přihrávka přeskočila hůl Galimovovi a do brejku se rozjel domácí Radil, skákavý kotouč však nedokázal přes dorážení svého strážce zpracovat a pořádně vystřelit.

16:49
    Dále se hraje nahoru-dolů. Malte Strömwall zpětnou přihrávkou nabil obránci Miromanovovi, jenž výpad zakončil z mezikruží střelou z první těsně vedle.

17:51
    Kouzelník Amir Garajev se ve středním pásmu s lehkostí vyhnul dvěma spartakovcům, než ho čistým bodyčekem připravil o stabilitu i o hůl Nikišin.

18:52
    Kotouč přeskočil na střídačku Soči a opět po delším čase je tu přerušení hry.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina byla nabitá akcemi, hrálo se nahoru-dolů bez velkých prodlev, díky výborným brankářům Hudáčkovi s Treťjakem však žádná z šancí neskončila gólem.

Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 9:11, vhazování 10:7, hity 6:0, čas v útoku 3:00 – 2:04, bez vyloučení.

20:01

20:25
    Hned v prvním střídání prověřil Hudáčka nepříjemným projektilem Točickij a slovenský brankář přerušuje hru.

20:43
    Vzápětí zahodilo Soči ještě větší příležitost. Na chvilku zůstal před moskevskou bránou zapomenutý Rubcov, pokus o blafák po ledě však Hudáček dobře vystínoval.

22:00
    Zakázané uvolnění Soči.

23:04
    Vhazovalo se v obranném pásmu Spartaku a Hudáček předvedl efektní semafor proti ráně obránce Alexandrova od modré.

23:32
    Višněvského střela od modré čáry přes obránce končí ve výstroji Treťjaka, který si připisuje první zákrok po změně stran.

24:44
    Skvělý průnik provedl obránce Oleg Pogorišnyj, na závěr po rychlé zasekávačce pálí zápěstím pod břevno. Hudáček nejprve vyráží do výšky, načež padající kotouč nehokejově, leč účinně vyplácl před sebe.

25:24
    Hosté vyvinuli silný tlak, ale do šance se během dlouhého pobytu v útočném pásmu nedostali a nevyužili ani nepřesné rozehrávky brankáře Hudáčka, který nakonec udržel kotouč ve své moci. Následuje reklamní přestávka.

26:25
    Naštěstí pro Moskvany nezachytil najíždějící Šmeljov u tyče prudkou křížnou přihrávku na brusle.

26:58
    Jere Karjalainen střílí za jízdy švihem k tyči těsně vedle.

27:30
    Velkému tlaku Soči čelí domácí s nejvyšším vypětím. Hudáček chytá Ogirčukův bekhend po obhození obránce.

28:40
    Z protiútoku konečně vycenili zuby spartakovci. Jegor Kruženkov dostal puk na pravé křídlo a přestřeluje vzdálenější šibenici.

29:39
    Nechtěně komickou vložku předvedl divákům domácí Jakov Rylov. U mantinelu chtěl narazit Rubcova, který uhnul a spartakovec se po neřízeném saltu stal nečekanou "posilou" střídačky Soči.

31:01
    Opět je tu příležitost k pokochání pro milovníky reklam!

31:36
    Hrubku domácí obrany využil z otočky po ledě Nikita Kvartalnov. Puk zachytává před dorážejícím Galimovem opět Július Hudáček.

32:29
    Spartak právě vstřelil branku!
    Lekci z efektivity dal hostům český reprezentační útočník LUKÁŠ RADIL. Nedůrazně vyhozený kotouč zachytil Lehterä, přes Šablovského se k němu dostal Radil, uprostřed útočného pásma se prosmýkl mezi čtveřicí hráčů Soči a zvedl kotouč do horního růžku.
    Asistence: Zachar Šablovskij, Jori Lehterä.
    32:29 Lukáš RADIL - 1:0

33:34
    Soči právě vstřelilo branku!
    Vedení domácím dlouho nevydrželo. Ogirčuk ustál tvrdý střet ve středním pásmu a z jeho práce těžil skvělý technik AMIR GARAJEV. Z pravého kruhu si najel na střed, vyhnul se bekovi a zavěsil pod břevno.
    Asistence: Daniil Ogirčuk, David Rundblad.
    33:34 Amir GARAJEV - 1:1

35:02
    Sočinci opět kombinují jako při přesilovce, kterou jsme mimochodem dnes ještě neviděli. Po Točického přihrávce napříč útočným pásmem pálil Šmeljov, zblokovaná střela letí vedle bližší tyče.

36:02
    Ofsajd je pískán hokejistům Spartaku.

37:07
    Hudáček ukryl v lapačce dělový příklep Ansela Galimova, který bravurně zkrotil poskakující tečovaný puk.

38:12
    Cyplakov přejel útočnou modrou předčasně a domácí trenér Oleg Znarok se na střídačce mračí...

39:06
    V roli jediného vysunutého tykadla hostů vybojoval kotouč Kvartalnov, zpoza brány nabil Miščenkovi a ten z dobré pozice pálí jen do zadního mantinelu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I po 40 minutách to vypadá na čtvrtou remízu v řadě. Ve druhé třetině měli překvapivě jasnou a chvílemi až drtivou převahu hokejisté Soči, ovšem skóre otevřel z ojedinělé akce český útočník Lukáš Radil. Podobně jako on na druhé straně vymetl horní růžek brány za minutu Amir Garajev a tak se do šaten jde za stavu 1:1. Hudáček měl v této části hry 17 zákroků, Treťjak na druhé straně pouze čtyři.

Statistiky po druhé třetině:

40:01

40:32
    Ruděnkovovu ránu z levého křídla vyráží Hudáček obloukem do strany.

41:08
    Na druhé straně našel Fjodorov zadovkou obránce Zubareva, který nastřelil z dobré pozice pouze protihráče do bruslí.

43:04
    Souhra Bakošova útoku nedospěla k zakončení, stále se hraje od začátku třetí třetiny bez jediného přerušení.

44:03
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

44:03
    Až na začátku 45. minuty zazněl poprvé od úvodního buly třetí třetiny hvizd píšťalky, výsledkem je premiérová přesilovka v zápase. Hru v početní převaze má Soči druhou nejhorší v celé lize, zvedne si dnes statistiky?

44:50
    Moskvané zatím hrají oslabení bravurně a znovu vyhazují kotouč z obranného pásma.

45:24
    Dvakrát v rychlém sledu nastřelil Strömwall jen chrániče bránícího hráče, pak vložil hůl do Točického křížné střely, ovšem tečoval ji jen vedle tyče.

46:03

46:05
    Již v rovnovážném počtu hráčů letí tečovaný puk do ochranné sítě za Hudáčkovou bránou a nastal čas pro komerční přestávku.

47:59
    Zpozornět musel Treťjak, ovšem jen na chvilku – vhazování v obranném pásmu vyhráli hosté a po zakázaném uvolnění Spartaku se hra přesouvá na druhou stranu kluziště.

49:14
    Radil pálí z mezikruží do Treťjakova betonu.

49:34
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., hákování).

50:03
    Hosté zahrozili z brejku. Galimov vybídl zprava před bránou Kvartalnova, který zblízka tečuje jeho střílenou přihrávku do betonu Júlia Hudáčka.

51:06
    Zlobinův příklep z levého kruhu trefuje solar Maxima Treťjaka.

51:34

51:49
    Cyplakov vysunul mezi beky do samostatného nájezdu Zlobina, v kritickém okamžiku podržel Soči brankář Treťjak.

53:00
    Dnešní utkání sleduje 2917 diváků.

54:32
    Opět se hraje dlouho plynule v jednom kuse, Hanzl se svými kolegy se v útočném pásmu za celé střídání k zakončení nedostal.

55:03
    Širokov se rozjel osou kluziště, jeho zadovku převzal ILJA TALALUJEV a zatímco spoluhráče si vzali do parády obránci, sám šikovnou střelou zápěstím k tyči napnul síť.
    Asistence: Sergej Širokov, Július Hudáček.
    55:03 Ilja TALALUJEV - 2:1

55:41
    Závar na spartakovském brankovišti. Hudáček zalehává před Rubcovem a hned nato se strhla mela a hromadná rvačka.

55:43
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., hrubost).

56:14
    Přesilovkovou spolupráci zakončil pohotovou dorážkou Hanzlovy střely za Treťjakova záda u tyče číhající LUKÁŠ RADIL, který si připisuje devátý zářez v sezóně.
    Asistence: Robin Hanzl, Jori Lehterä.
    56:14 Lukáš RADIL - 3:1

58:14
    Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Treťjak zůstává na střídačce, Soči to riskne v šesti.

58:24
    Power-play hostům nevyšla, jednomu z obránců se kotouč svezl po holi, zachytil ho Lehterä a po jeho přihrávce se z vlastní poloviny trefuje do prázdné brány LUKÁŠ RADIL. Hattrick je na světě!
    Asistence: Jori Lehterä.
    58:24 Lukáš RADIL - 4:1

59:00
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., držení hole).

59:13
    Soči už ponechává gólmana v bráně, v klasické přesilovce Miromanov křížnou střelou těsně minul a hosté musejí pro odražený kotouč zpátky do středního pásma.

59:42
    Ještě jedno vhazování před Hudáčkem.

59:59
    V samotném závěru tečoval na brankovišti střílenou přihrávku Ogirčuk, současně se zvukem sirény nepřekonal Hudáčka ani dorážející Rubcov.

Ještě po 55 minutách to vypadalo na čtvrtou remízu po základní době v řadě. Závěr však patřil svěřencům Olega Znaroka a především skvělému Lukáši Radilovi, který si hattrickem vylepšil svou letošní střeleckou bilanci na 10 zásahů. Pro Soči je výsledek nesmírně krutý, většinu zápasu a především prostřední třetinu byli hosté jasně lepším mužstvem, ale až na jednu výjimku nedokázali nalézt recept na výborného Hudáčka.

Július Hudáček (SPM) 0+1, 36 zákroků, úspěšnost 97,3%
    Lukáš Radil (SPM) 3+0, 4 střely, čas na ledě 19:55
    Robin Hanzl (SPM) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:28
    Martin Bakoš (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:59

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 26:37, vhazování 34:22, hity 8:3, čas v útoku 8:00 – 9:19, vyloučení 2:2, navíc Fjodorov (SPM) 10 minut, využití 1:0. (17:20:17)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 33. Radil (Šablovskij, Lehterä), 56. Talalujev (Širokov, J. Hudáček), 57. Radil (R. Hanzl, Lehterä), 59. Radil (Lehterä) – 34. Garajev (Ogirčuk, Rundblad)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Pivcakin, Rylov, D. Musin, D. Višněvskij, Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä, Bakoš, Radil – Širokov, R. Hanzl, Fjodorov – Arkalov, M. Cyplakov, Zlobin – Šablovskij, Kruženkov, Talalujev.
    HK Soči: Treťjak (Lassinantti) – Pogorišnyj, Miromanov, Soljannikov, J. Alexandrov, Batyršin, Rundblad, Sedov, Miščenko – Strömwall, Točickij, Šmeljov – Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov – Garajev, Nilsson, Ogirčuk – A. Galimov, Kolgotin, N. Kvartalnov.

Rozhodčí: Bondar, Sergejev – Osipov, Savenkov