Schalke – Stuttgart 1:1 (kon.)
FC Schalke 04
1:1 (1:0)
VfB Stuttgart
Pátek 30.10.2020, 20:30 • VELTINS-Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 6. kolo

Pro tohle utkání je to už ode mě všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera. (22:28:19)

Fauly: 11:14

Zápas je u konce, Schalke doma se Stuttgartem jen remizovalo 1:1. Domácí v úvodu zápasu přestáli tlak soupeře a po půl hodině hry šli do vedení, když se hlavou ze standardní situace prosadil stoper Malick Thiaw. Hosté dokázali vyrovnat na začátku druhé půle, v 56. minutě proměnil pokutový kop nařízený za ruku Saného střídající Nicolás González. Od té doby byl Stuttgart aktivnějším týmem, ale žádnou opravdu velkou šanci už si nevybojoval. V závěru zápasu mohl Schalke vrátit do vedení znovu Thiaw, ale druhý gól hlavou nevstřelil.

90+4

90+2
    Nastavují se tři minuty.

90+2
    Schalke nerozehrálo standardní situaci vůbec špatně a nechybělo mnoho k tomu, aby přeci jen padl vítězný gól.

90+1
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Philipp Förster.

90
    Schalke bude zahrávat standardní situaci, ze které by mohlo celý zápas rozhodnout.

89
    Hrdinou utkání se mohl stat Orel Mangala, který zakončoval z hranice šestnáctky. Jeho střelu však zblokoval Sané a následně chytil Frederik Rönnow.

88
    Schalke už hraje hodně staticky a je zatažené těsně před vápnem.

87
    Stuttgart je v posledních minutách rozhodně aktivnějším mužstvem a za každou cenu se ještě z utkání snaží vykřesat všechny tři body.

86
    Frederik Rönnow se znovu vyznamenal, když parádním zákrokem vytáhl střelu Castra z dálky.

85
    Do zakončení se z rohového kopu dostal vzrůstem malý Wataru Endo, ale trefil jen prostředek branky, kde byl připraven Frederik Rönnow.

85
    Philipp Klement centroval z levé strany a vybojoval pro své mužstvo důležitý rohový kop.

84
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Benito Raman.
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Can Bozdogan, přichází Alessandro Schöpf.

83
    Stuttgart na druhé straně zahrával rohový kop, ale pánem situace se stal brankář Frederik Rönnow, který si stáhl míč ze vzduchu.

82
    Po centru Haríta z přímého kopu se k hlavičce na zadní tyči dostal stoper Malick Thiaw, ale tentokrát Kobela nepřekonal.

81
    Nicolás González dostává žlutou kartu za faul na Haríta, který se už chystal střílet.

80
    Máme před sebou závěrečných deset minut utkání, ve kterých se budou obě mužstva snažit zvrátit skóre na svou stranu. Zatím to nevypadá, že by se některý z týmů spokojil s remízou.

79
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Darko Čurlinov.

78
    Tanguy Coulibaly bohužel není schopen pokračovat a bude muset střídat.

77
    Domácí zakopli sportovně míč do autu, poté co si všimli, že na hrací ploše zůstává ležet Tanguy Coulibaly.

76
    Schalke rozehrává odzadu a dává si velký pozor, aby v nebezpečném prostoru nechybovalo.

75
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Silas Wamangituka.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Philipp Klement.

74
    Sané trefil nechtěně kopačkou do břicha Matea Klimowicze. Ten by ale naštěstí měl být v pořádku.

73
    Stuttgart se nejprve pokusil o rychlý přechod do útoku. To se nakonec nepovedlo, tak je z toho alespoň postupný útok.

72
    V obraně Schalke dobře pracuje Malick Thiaw, který se tentokrát prezentoval dobrou defenzivní hlavičkou.

71
    Stuttgart je v posledních minutách aktivnějším mužstvem a rozhodně je blíž k tomu, aby změnil nerozhodný stav.

70
    Malick Thiaw byl v rozehrávce pod velkým tlakem, ale zachoval klid a vše vyřešil konstruktivně.

70
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matija Nastasić, přichází Nabíll bin Tálib.

69
    O druhý gól se pokoušel Nicolás González, ale po centru Sosy z levé strany hlavičkoval vedle.

68
    Salif Sané šel do souboje uprostřed hrací plochy hodně nešikovně skluzem a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.

67
    Gonçalo Paciência se snažil najít si prostor na zakončení, ale neměl šanci se proti přesile hráčů Stuttgartu prosadilt.

65
    Frederik Rönnow má problémy s ramenem, ale po krátkém ošetření bude pokračovat ve hře.

64
    Frederik Rönnow se posadil na trávník a má nějaké zdravotní problémy. Bude muset být ošetřen.

63
    Z velké dálky se do míče opřel Mateo Klimowicz. Jeho střelecký pokus byl tečovaný a trochu vystrašil Rönnowa.

62
    Rohový kop Schalke dokázalo ubránit a chystalo se do rychlého protiútoku, který však daleko nedotáhlo.

61
    Ve vápně Schalke došlo k velkému závaru. Míč vracel do ohně Tanguy Coulibaly a málem z toho byl vlastní gol Utha.

60
    Stuttgart bude zahrávat standardní situaci, za míč už se postavil Castro.

59
    Kapitán Schalke 04 Omar Mascarell dostává žlutou kartu za ostrý faul ve středu pole.

58
    Pro Schalke bude takovýto gól studenou sprchou, i vzhledem k tomu, že nástup do druhého poločasu mělo dobrý.

56
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! K penaltě se postavil NICOLÁS GONZÁLEZ, který přišel do hry až na druhý poločas a pokutový kop bez problému proměnil. Rönnow si vybral opačný kout branky.

55
    Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Penalta pro Stuttgart! Sané dostává žlutou kartu

55
    Rozhodčí se už šel podívat na video, aby o penaltě rozhodl.

54
    Standardní situace Stuttgartu byla hodně nebezpečná a možná z toho nakonec bude penalta, poté co míč trefil do ruky Saného.

54
    Na zemi skončil záložník Stuttgartu Nicolás González a hosté tak budou zahrávat volný přímý kop.

53
    Tanguy Coulibaly se individuálně přes Nastasiče neprosadil, hosté ale ještě zůstávají na míči.

51
    Stuttgart předvedl nápaditou akci středem pole. Po Castrově posunutí nakonec zakončoval zpoza vápna Endo, ale jeho sraženou střelu Rönnow chytil.

50
    Bastian Oczipka měl na levém křídle hodně prostoru i času na centr, ten se mu však přesto vůbec nepovedl.

49
    Tentokrát už rohový kop Schalke tak nebezpečný nebyl.

49
    Ne centr si naskakoval stoper Schalke Sané. Na míč ale nedosáhl a bude to další rohový kop.

48
    Schalke se může nastěhovat do vápna Stuttgartu, bude totiž zahrávat rohový kop. Z jedné standardní situace už domácí udeřili.

47
    Nicolás González se hned chtěl zapojit do akce Stuttgartu, ale nákop na jeho osobu byl nakonec nepřesný.

46
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Nicolás González.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

První poločas je za námi a Schalke zatím na domácím hřišti vede nad Stuttgartem 1:0. Hosté přitom měli lepší vstup do zápasu. Měli především územní převahu, ale ve 25. minutě už musel Frederik Rönnow zasahovat proti střele Stenzela z dálky. Schalke se dostalo do vedení ve 30. minutě po standardní situaci, když se hlavou za zadní tyči prosadil nikým nebráněný Malick Thiaw, pro kterého to byl v devatenácti letech první gól v Bundeslize.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Schalke se vydalo do brejku, ale Gonçalo Paciência byl dnes už podruhé v ofsajdu.

45
    V závěru první půle jsou hosté aktivnějším mužstvem, ale zatím obranu Schalke ničím nepřekvapili.

44
    Coulibaly po rychlé kličce z pravé strany nastřeloval míč před branku. ale do nebezpečného prostoru ho nepustil Nastasič.

43
    Castro se za vápnem dostal k míči a okamžitě pálil, avšak jen do jednoho z hráčů Schalke.

42
    Blíží se konec prvního poločasu a Schalke by bylo nesmírně rádo, kdyby šlo do kabin ve vedení. Teď se hraje na polovině Stuttgartu.

40
    Amín Harít hledal dlouhým míčem Pacienciu, ale druhou asistenci si nepřipíše, protože brankář Kobel to dobře přečetl a byl u míče jako první.

40
    Ve středovém kruhu fauloval Saša Kalajdžić a rozehrávat tak budou domácí fotbalisté.

38
    Máme tu také první ofsajd utkání, ve kterém se na pravém křídle ocitl Portugalec Gonçalo Paciência.

37
    Gonzalo Castro dostává první žlutou kartu zápasu za hrubý faul uprostřed hrací plochy.

36
    Sosa z levé strany posílal ostrý centr před branku Schalke. Brankář Frederik Rönnow byl ale připraven a míč vyrazil.

35
    Uth přenesl pěkně hru na levou stranu, kde byl Gonçalo Paciência. Ten si navedl míč za pravačku, ale jeho střela byla zablokovaná.

34
    Mark Uth nechtěl ve středu pole ztratit míč, tak raději přidržel za dres Enda.

32
    Hosté se okamžitě pokusili o odpověď a hned se nastěhovali na polovinu Schalke.

30
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Domácí potrestali hrubý faul na Utha tím nejlepším způsobem a jdou do vedení! Rozehrávku standardní situace si vzal na starosti Harit. Svým centrem našel na zadní tyči MALICKA THIAWA, který se prosadil nekompromisní hlavičkou. Asistence: Amín Harít.

30
    Na trávníku se v bolestech svíjí domácí hráč Mark Uth, poté co do něj hodně nešetrně zajel Marc-Oliver Kempf.

29
    Gonzalo Castro se dobře dostali individuálně do vápna a předal míč Klimowiczovi. Ten hned dával míč pod sebe a možná trefil ruku soupeře. Rozhodčí ale nereagoval.

28
    Domácí se tedy pokusili zaútočit z protiútoku, ale to nevyšlo, protože průniková přihrávka na Pacienciu neprošla.

27
    Stuttgart už zase začíná ovládat střed pole a Schalke je tak znovu zatlačeno do defenzívy.

26
    Gonçalo Paciência si pokryl míč a zkušeně se nechal faulovat, aby dostali jeho spoluhráči šanci opět se zformovat.

25
    Z druhé vlny ještě z dálky vypálil obránce Stuttgartu Pascal Stenzel. Jeho prudkou střelu Frederik Rönnow raději vyrazil na roh.

24
    Teď se ale museli domácí bránit nákopu Stuttgartu do vápna a zvládli to.

23
    Schalke se po ospalých úvodních minutách konečně probralo a zdá se, že by se dnes mohlo jednat o hodně zajímavý souboj dvou vyrovnaných týmů.

22
    Saša Kalajdžić si sice stěžoval, že byl v pokutovém území zatažen za dres, ale rozhodčí dobře viděl, že to byl právě útočník Stuttgartu, kdo s tím držením začal.

21
    Domácí zahrávali standardní situaci. Stuttgart první centr do vápna odvrátil a stejně tak se vypořádal i s tím druhým.

20
    Dalším, kdo vyzkoušel v dresu Schalke štěstí střelou z dálky byl Mark Uth. Jeho těžký kop z voleje byl však také nepřesný.

19
    Schalke poprvé v utkání delší dobu kontroluje míč. Zatím kombinuje daleko od branky soupeře.

18
    Coulibaly se chtěl uvolnit do vápna přes Saného, ale to se mu nepovedlo. Navíc skončil opět na zemi a znovu to faul nebyl.

18
    Do prvního zakončení Schalke se dostal Can Bozdogan, jeho rána z velké dálky však byla hodně nepřesná.

16
    Další akci bude Stuttgart rozehrávat až od brankáře Kobela. Schalke se snaží jeho rozehrávku vysoko napadat.

15
    Schalke je v prvních minutách zápasu pod mírným tlakem, Stuttgart ale zatím nemá střelu na branku.

14
    Tanguy Coulibaly tentokrát předváděl své ofenzivní schopnosti. Těsně před vápnem však skonči lna zemi po souboji s Nastasičem. Hodně tomu přidal, o faul se nejednalo.

12
    Tanguy Coulibaly šel do souboje s brankářem Schalke příliš tvrdě, což se rozhodčímu vůbec nelíbilo.

11
    Schalke se teď bude moci zformovat, poté co se hosté dopustili faulu na útočné polovině.

10
    Stuttgart je prvních deset minut hodně aktivní, zatím potvrzuje, že do sezony vstoupil výborně.

9
    Thiaw zastavil čistým skluzem akci Schalke, ale hosté ještě zůstanou u míče díky autovému vhazování.

8
    Ve středu se i dál bojuje o míč, prozatím ho získali do své moci hosté.

7
    Po faulu Sosy se už sice píská, ale to nebylo ve vápně, nýbrž ve středu pole.

7
    Ve vápně byl zatažen útočník Schalke Gonçalo Paciência. Mírně ho přidržel Pascal Stenzel, penalta se ale nepíská.

6
    Ale první rohový kop zápasu se Schalke moc nepovedl, branku vůbec neohrozil.

5
    Mark Uth dobře napadal rozehrávku Stuttgartu. Jeho zakončení nakonec bylo zablokované, ale ještě z toho bude rohový kop.

4
    Do první šance zápasu se dostali hosté! Saša Kalajdžić pálil z hranice šestnáctky z voleje a jen těsně minul branku.

2
    Kilian Ludewig se dopustil útočného faulu, takže k míči se dostanou hráči Stuttgartu.

1
    Stuttgart hned od úvodu aktivně napadá rozehrávku Schalke, domácí se ale zatím nachytat nenechali.

1

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Schalke 04: Rönnow – Thiaw, Sané, Nastasić – Ludewig, Harít, Mascarell (C), Bozdogan, Oczipka – Paciência, Uth.
    Náhradníci: Langer – bin Tálib, Matondo, Mendyl, Raman, Schöpf, Skrzybski, Stambouli.

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Karazor, Kempf – Coulibaly, Mangala, Endo, Sosa – Klimowicz, G. Castro (C) – Kalajdžić.
    Náhradníci: Bredlow – Anton, Didavi, N. González, Čurlinov, Kamiński, Klement, Wamangituka.

Rozhodčí: Brand – Stein, Unger.

Vzájemné zápasy

Ve vzájemných zápasech je mnohem úspěšnější Schalke, které už se Stuttgartem neprohrálo osm utkání v řadě, z toho šestkrát vyhrálo. Naposledy se tato dvě mužstva utkala v sezoně 2018/19, Schalke vyhrálo ve Stuttgartu 3:1 a na hřišti Schalke se odehrála bezbranková remíza.

Stuttgart je v této sezoně bundesligovým nováčkem, jinak je to ale tým, který v nejvyšší soutěži dlouhá léta působil. V minulé sezoně skončil Stuttgart ve 2. Bundeslize druhý a zajistil si tak přímá postup o patro výš. Stuttgartu se zatím daří, drží se s osmi body na skvělém pátém místě a poslední čtyři zápasy neprohrál. Naposledy remizoval doma 1:1 s Kolínem, venku pak Stuttgart třikrát v řadě vyhrál, naposledy 2:0 na hřišti Herthy Berlín.

Schalke prožívá jedno z nejhorších období ve své historii a zatím to vypadá, že bude v aktuální sezoně bojovat o holé přežití v nejvyšší soutěži. Schalke čeká na ligové vítězství už od ledna letošního roku, od té doby v Bundeslize dvacet zápasů nevyhrálo. V nové sezoně Schalke v prvních třech kolech jen prohrávalo, až v tom čtvrtém dokázalo uhrát domácí remízu 1:1 s Unionem Berlín, následně opět prohrálo s Dortmundem 0:3. V tabulce se s jediným bodem nachází na předposlední sedmnácté příčce se skóre 2:19. Stále se drží v domácím poháru, v 1. kole porazilo 5:1 Paderborn.

Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 6. kola Bundesligy mezi týmy FC Schalke 04 a VfB Stuttgart. Zápas se odehraje ve Veltins Areně v Gelsenkirchenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.