Tofas Bursa – Nymburk 93:96 (po pr.)
Tofas Bursa
93:96 (17:29, 40:45, 67:60, 81:81)
ERA Basketball Nymburk
Úterý 10.11.2020, 18:00 • Tofas Nilüfer Spor Salonu, Bursa (TUR) • Liga mistrů • 1 • Skupina B

Z tohoto nervy drásajícího duelu je to všechno. Děkujeme, že jste ho sledovali spolu s námi a u basketbalu zase někdy na viděnou. (20:12:37)

Nymburk si v tabulce skupiny B polepšil na druhou pozici. Pokud situace dovolí, měl by se příští týden utkat šestnáctinásobný český mistr na domácí palubovce s kyperským Keravnosem, který v aktuálním ročníku Ligy mistrů ještě nevyhrál.

Nejlepším střelcem utkání se s dvaceti nastřádanými body stal domácí Berk Ugurlu. Ani střelci Nymburka ale nezůstali příliš pozadu. Hayden Dalton s Retinem Obasohanem nasbírali jen o bod méně (19), sedmnácti body pak podpořil vítězství českého celku Vojtěch Hruban.

Nymburk vstoupil do utkání s tureckým favoritem bravurně, když si zejména zásluhou povedené první čtvrtiny vypracoval až šestnáctibodové vedení. Před poločasovou přestávkou ale začali hosté ve větší míře chybovat a Bursa se přiblížila na rozdíl pěti bodů. Na zlepšený výkon navázali basketbalisté Tofasu také po změně stran, kdy se přes Nymburk prohnali a během chvilky vedli rovnou o deset bodů. Zdálo se, že českému zástupci v soutěži ujíždí vlak podobně jako před týdnem v Dijonu, svěřenci kouče Amiela ale nesložili zbraně a proměnili závěr zápasu v obrovské drama! To dospělo po výsledku 81:81 až do divokého prodloužení, jehož koncovku zvládli o chloupek lépe Středočeši. Ti tak po triumfu 96:93 zaznamenali premiérové letošní vítězství v Lize mistrů a budou se domů vracet s úsměvy na rtech.

Konec zápasu. (93:96)

44:59
    Zodpovědnost vzal na sebe DeVaughn Akoon-Purcell, který mohl potrestat zaváhání nymburské obrany, druhé prodloužení si ale nevynutil. Jeho trojka v koši neskončila, Nymburk si odveze domů vítězství! (93:96)

44:56
    Vojtěch Hruban proměnil jeden trestný hod. Bursa musí střílet z větší distance. (93:96)

44:55
    Berk Ugurlu totálně pokazil první šestku. Tu druhou trefil a následoval okamžitý faul na Hrubana. (93:95)

44:51
    Sean Kilpatrick fauloval Omara Prewitta a ten přiblížil Nymburk výhře, když proměnil oba trestné hody! (92:95)

44:45
    Hosté stále nemají vyhráno. Sean Kilpatrick komplikuje Nymburku situaci důležitou trojkou. Po ní si Středočeši berou oddechový čas. Očekávat lze domácí faul. (92:93)

44:36
    Opět skvělý Retin Obasohan! Teď na sebe navázal protihráče, aby znovu nasadil k rychlému průniku pod koš. (89:93)

44:19
    DeVaughn Akoon-Purcell dává jednu šestku ze dvou. Po druhém pokusu Nymburští doskočili a mohou udělat velký krok k triumfu. (89:91)

44:15
    Retin Obasohan doskočil míč v obraně a rozjel postupný útok Nymburka, který poté i zakončil. Z tříbodové distance se každopádně neprosadil. (88:91)

43:24
    Berk Ugurlu střílel s koncem limitu úplně mimo. Míč se ani neotřel o obroučku. (88:91)

43:09
    Retin Obasohan zažehnul tryskové motory a prodral se středem palubovky až do koše! Nymburk vede o tři body, Bursa si bere timeout. (88:91)

42:39
    V krátkém sledu trojí střelecká zakončení na straně Nymburka, ani jeden pokus se ovšem do koše nevešel. (88:89)

42:01
    Jeremy Simmons zazdil po Bendově faulu oba trestné hody. Prewitt doskočil a Nymburk může útočit. (88:89)

41:36
    Hosté jdou do vedení! Akcie Nymburka posílil po přihrávce Obasohana Vojtěch Hruban. (88:89)

41:10
    Drama pokračuje. Petr Benda trefil důležitou trojku a dostává Nymburk na rozdíl bodu. (88:87)

40:52
    Hodně plodná úvodní minuta prodloužení. Sean Kilpatrick teď přidal dokonce čtyři body, když byl při úspěšné trojce o desku faulován a házel ještě šestku. (88:84)

Filip Lefenda

Tofas Bursa: Akoon-Purcell, Christon, A. Demir, E. Demir, Durmaz, Kilpatrick, Konuk, Omot, Simmons, Tuna, Ugurlu, Yasar
    ERA Basketball Nymburk: Dalton, Hruban, Prewitt, Tůma, Zimmerman, Benda, Harding, Jirák, Kovář, Kříž, Obasohan, Rylich

Rozhodčí: Viator (FRA), Calatrava (ESP), Davydov (RUS)
    Čtvrtiny: 17:29, 23:16, 27:15, 14:21 - 12:15