Magnitogorsk – Jokerit 0:0 (odl.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Kunlun 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Čerepovec 2:3 (1:3 po s.n.) | Viťaz – Petrohrad 1:8 (kon.) | Riga – Soči 1:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 12.11.2020, 17:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:14:13)

Československá stopa v utkání:
    Libor Hudáček (NIZ) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:40

Je konec. Barys Nur-Sultan zvítězil nad Neftěchimik Nižněkamsk poměrem 2:1. Už ve 3. minutě šli hosté do vedení, když se v přesilovce trefil Videll. Ovšem domácí dokázali odpovědět v 8. minutě brankou Bikmullina. O rozhodující branku se postaral ve 22. minutě hostující hráč Jakob Lilja. Byl to totiž poslední gól, který v utkání padl.

59:46
    Pokus z modré čáry byl zblokován a následně Barys vyhodil puk.

59:33
    Nyní už se bojuje v útočném pásmu domácích, ale Barys se fantasticky brání.

59:16
    Kotouč se sice dostal od třetiny Nižněkamsku, ale tam ho získali domácí hráči.

59:05
    Domácí hrají bez brankáře!

59:00

58:50
    Znovu skončil vyhozený kotouč jen u brány domácích.

58:11
    Ale ani do třetice se domácím nedaří vytvořit nějaký tlak a Barys vyhazuje kotouče ze svého pásma.

57:10
    Nyní ale domácí celek získal další přesilovku! Neskutečné co nyní vyvádí obrana Barysu.

57:00
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Linus Videll – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:00
    Tři minuty před koncem tak Barys stále vede nad Nižněkamskem o jednu branku, když si nyní poradil s takřka čtyřminutovým oslabením.

56:50

56:32
    A znovu je puk v moci hostujících hráčů, kteří se s ním dostali do pásma domácích.

56:10
    Matt Frattin se dostal do úniku a mohl rozhodnout, ovšem přestřelil ve velké šanci!

55:59
    Neftěchimik se ale ani po minutě přesilovky nedostal do šance.

55:36
    Barys se ale i v oslabení dostává do útoku, ovšem tento protiútok nepřinesl střelu.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Bikmullin (Sidorov, L. Hudáček) – 3. Videll (Varone, Šestakov), 22. Lilja (Dietz, Michajlis)

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Bryncev, Rantakari, Volgin, A. Osipov, Loginov (A), Sidorov, K. Vorobjov – Chajrullin (A), L. Hudáček, Bikmullin – A. Kosticyn, Kučerjavenko (C), Šafigullin – Šarifjanov, Chafizov, Bjakin – Šiksatdarov, Čiviljov, Bucajev.
    Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Blacker, Svedberg, Dietz (C), Heatherington, Šalapov, Metalnikov (A), Gajtamirov – Videll, Varone, Frattin – Lilja, Valk, Michajlis – Šestakov, Sagadejev, R. Starčenko (A) – Akolzin, Gurkov, Musorov – Petuchov.

Rozhodčí: Belov, Romasko – Zacharenkov, Kučava