Karviná – Dukla 29:26 (kon.)
HC Baník Karviná
29:26 (18:9)
HC Dukla Praha
Středa 18.11.2020, 17:10 • Hala STaRS, Karviná • Chance Extraliga mužů • 10. kolo

Dukla tak zůstává devátá a po šesti zápasech platí, že vyhrála pouze v prvním kole proti loňskému nováčkovi z Maloměřic. Jelikož Nové Veselí čekají v pátek a v sobotu pohárové duely na Kypru, tak sobotní zápas Dukly se Sokolem je odložen. Karviná se dnešní výhrou dostala do čela STRABAG RAIL Extraligy, v sobotu hraje na palubovce Maloměřic, kde bude v pozici výrazného papírového favorita.

Děkujeme za pozornost, házené zdar. (18:50:08)

Sledovali jsme parádní souboj bratří Patzelů. Ti dali dohromady devatenáct branek (Vojtěch 12, Jonáš 7). Ukázali, že se jedná o budoucnost české házené. Hlavně Jonáš byl v osmnácti letech vynikající jeden na jednoho, hodně si dovolil.

Kdo by to byl řekl, že nakonec to bude takové drama? Dukla prohrála první poločas o devět branek a vypadalo to na jasnou záležitost. Nicméně poté se hosté po všech směrech zvedli a pět minut před koncem byli pouze dva góly pozadu. Dokonce získali míč, jenže Sviták pokazil nahazovačku z levé spojky. To byl dost možná klíčový moment závěru duelu. Jinak zásadní faktor, který rozhodl tento duel je nepochybně výkon Dukly v prvním poločase, ve kterém byl hostující celek k nepoznání. Zkrátka takový rozdíl mezi Karvinou a Duklou je skutečně raritou ve vzájemných zápasech těchto rivalů.

HCB Karviná – HC Dukla Praha 29:26 (18:9)
    Nejvíce branek: V. Patzel 12/4, Solák 5, Skalický 4 – J.Patzel 7, Klíma 6, Šůstek 4/3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 3:2.

Konec zápasu. (29:26)
    60
    Dukla se dožadovala odpískání pasivity, po nahrávce na levou stranu obstřeloval Gromyko Petržalu na zadní tyč. (29:26)
    60
    Rozběhnutý Jonáš Patzel střílí z levé spojky ke vzdálenější tyči. (28:26)

60
    Oddechový čas pro hosty. (28:25)

59
    Vojtěch Patzel zablokován na střední spojce, vzápětí byl Šůstek zatažen za dres. (28:25)

59
    Šůstek fauloval z pravé strany Mlotka, volný hod pro Karvinou. (28:25)
    58
    Klíma měl na středu moře prostoru a nezaváhal zakončením na levou stranu do protipohybu brankáře Marjanoviče. (28:25)
    58
    Solákova střela z pravé spojky propadla až do sítě, Petržala si na míč hodně sáhl. (28:24)

57
    Grišťšuk uspěchal zakončení z pravé spojky a balón skončil na jednom z domácích házenkářů. (27:24)
    56
    Mlotek nahrával středem na pivota Gromyka, ten se otočil kolem Šůstka a překonal Petržalu. (27:24)

56
    Svitákovi se vůbec nepovedla nahazovačka z levé spojky a na míči jsou znovu domácí hráči. (26:24)

56
    Střela Vojtěcha Patzela ze střední vzdálenosti skončila mimo branku a Petržala vyhazuje balón. (26:24)