Litoměřice – Jihlava 0:4 (kon.) | Vrchlabí – Ústí n/L 6:0 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 6:4 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 3:6 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 2:1 (kon.)
HC Frýdek-Místek
6:4 (1:1, 1:1, 4:2)
AZ Havířov
Středa 25.11.2020, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 13. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou! (19:19:47)

Dohráno! První slezské derby letošního ročníku končí vítězstvím mírně favorizovaného Frýdku-Místku, který to ale dnes proti Havířovu rozhodně neměl jednoduché. Jednalo se o velkou bitvu až do posledních minut, ve které se sice AZetu v závěru podařilo stáhnout dvoubrankovou ztrátu, rysi ale následně našli rychlou odpověď a svou výhru stvrdili gólem do prázdné klece.

Statistiky utkání
    Střely na branku: 28 – 36.
    Zblokované střely: 4 – 5.
    Vhazování: 40 – 35.
    Trestné minuty: 20 – 10.
    Využití přesilovek: 1/5 – 0/10 (v oslabení: 0 – 1).

59:42
    Groh zastavil vyhozený kotouč ve svém brankovišti a následně jej přenechal jednomu ze svých spoluhráčů.

59:34
    Porážku se ještě pokusil usměrnit Szturc, jehož střelu z pravého kruhu ale Suchánek lapil do své rukavice.

58:55
    Pětasedmdesát sekund před koncem je odpískáno zakázané uvolnění Havířova, buly bude před Grohem.
    58:25 Milan MIKULÍK - 6:4

58:25
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Tři body dnes zůstanou v Polárce! Zásahem prázdné branky vítězství domácích potvrzuje veterán a kapitán týmu MILAN MIKULÍK, který puk do klece poslal z hranice brankoviště – 6:4! Asistence: Ondrej Šedivý, David Kofroň.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:44
    Oddechový čas pro hosty.
    57:44 David KLIMŠA - 5:4

57:44
    Tak tohle musí být pro AZet pořádně hořká pilulka, rysi se dvě minuty a šestnáct sekund před koncem základní hrací doby znovu ujímají jednobrankového vedení! Pod pátou trefu Frýdku se podepisuje DAVID KLIMŠA, který využil nepřehledné situace před Grohem a doťukl puk za jeho záda – 5:4! Asistence: Vojtěch Tomi.
    56:47 Alex RAŠNER - 4:4

56:47
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tři minuty před koncem je znovu vyrovnáno, o vítězi dnešní vyrovnané bitvy se tak v základní hrací době dost možná nerozhodne! Čtyřka v kolonce havířovských gólů na světelné tabuli blikla po projektilu ALEXE RAŠNERA z modré čáry, který do sítě proletěl skrz prostor mezi betony brankáře – 4:4! Asistence: Lukáš Bednář.

56:29
    Suchánek sklepl nahození z havířovského pásma do rohu kluziště, AZet znovu míří do útočného pásma.

55:55
    Jeden z havířovských borců zůstal po kontaktu s Šedivým klečet na ledě, nakonec se ale zvedl a sám po svých odjel na střídačku. Zdá se, že je v pořádku.

55:29
    Osm sekund před koncem Šedivého trestu vyráží hosté naposledy v přesilovce před Tomáše Suchánka.

54:53
    Domácím se nedaří se zmocnit kotouče, Havířov je pevně usazen v útočném pásmu a kombinuje.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 15. R. Veselý (Tomi, Hrachovský), 23. Kurovský (Z. Malík), 43. Klimša (Šedivý, Mikulík), 48. Šedivý (Tomi, Mikulík), 58. Klimša (Tomi), 59. Mikulík (Šedivý, Kofroň) – 8. O. Procházka (Kachyňa, Doktor), 29. O. Procházka (Doktor, Kočí), 50. Fridrich, 57. Rašner (L. Bednář)

HC Frýdek-Místek: Suchánek (L. Daneček) – Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Z. Malík, J. Michálek – Kofroň, Mikulík (C), Šedivý – Tomi, R. Veselý, Klimša (A) – Kurovský, Przybyla, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Raška – Matiaško.
    AZ Havířov: Groh (Daňa) – Bořuta (A), Kočí, Rašner, L. Rutar, Chroboček, Kachyňa, Ketner – L. Bednář, Rudovský, Adamský – R. Szturc, Ivan, Kotala – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Fridrich, Maruna (C), D. Sklenář.

Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Měkýš, Otáhal.