Sparta – Hattrick Brno 5:4 (kon.) | Královské Vinohrady – Black Angels 5:6 (kon.) | Střešovice – Ostrava 11:3 (kon.)
Otrokovice – Liberec 5:6 (po pr.) | Bohemians – Česká Lípa 15:6 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
11:3 (2:2, 4:1, 5:0)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Sobota 28.11.2020, 17:00 • Sportovní centrum Řepy • Livesport Superliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

FBC ČPP Ostrava

Ostrava má sice horší bilanci, ale o dva zápasy stihla odehrát více. Jejich zápasová bilance aktuálně čítá 5 výher (z toho jedna po prodloužení) a tři prohry. Na svého dnešního soupeře ztrácí jen jeden bod a v případě vítězství může Tatran sesadit z jeho druhé pozice. Ostravský celek měl před přestávkou problémy v defenzívě a patřil mezi nejhorší celky, doposud inkasoval již 48 branek ku 45 vstřeleným. Horší skóre vstřelených branek už má jen Česká Lípa (49).

Nejproduktivnější hráči týmu
    Michal Sládek – 6+13
    Lukáš Pešat – 7+6
    Wojciech Malajka – 10+2
    První dva hráči taktéž figurují v první desítce v rámci celé ligy! Sládek dokonce drží druhou příčku a to za vedoucím Matyášem Šindlerem z Vítkovic.

Tatran Teka Střešovice

Střešovickému klubu se na začátku ročníku velmi dařilo. Jejich budování nové generace hráčů zatím fungovala bez větších zádrhelů. Na svém kontě mají pět výher a jen jednu porážku. Jedinou porážku utrpěli s Vítkovicemi (10:5) a dnes právě nastoupí proti dalšímu ostravskému celku!

Filip Langer – 8+8
    Martin Šindelář – 6+7
    Milan Meliš – 8+4
    Langer a Šindelář dokonce figurují v první desítce nejproduktivnějších hráčů v rámci celé Livesport Supeligy.

Tatran Teka Střešovice: Kříž (Jurco) – Mühlfait, Ja. Kolísko, Sládeček, Němeček, Vítovec, Pánek – Tlapák, Rod, Sádlo – Navrátil, Jak. Kolísko, Langer – Havlas, Novotný, Meliš – Šindelář, Klápa, Brautferger.

FBC ČPP Ostrava: Binder (Klinka) – Lipový, Zimmer, Burýšek – Malajka, Soukup, Herblich – Klimscha, Vítovec, Kaloč – Eichner, Jakubec, Šubert – Sládek, Pešat, Hurta – Kittel, Dohnal, Malina.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.

00:01

00:26
    Michal Sládek mohl hned v první minutě zápasu otevřít stav skóre. Sám šel na branku, ale ze střední vzdálenosti minul levou tyčku!

02:04
    Domácí celek se nyní pokoušel něco vymyslet, ale zatím spíše drží puk ve své moci a čekáme na nějaké jejich první vážnější zakončení.

02:45
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Jako první se do vedení dostávají hosté. DOMINIK EICHNER vystřelil z levé strany a propálil brankáře Kříže. Asistence: Marek Lipový.
    02:45 Dominik EICHNER - 0:1

04:12
    K vidění byla další snaha Tatranu, ale zatím se nedostávají do střeleckých pokusů.

04:33
    Až nyní jsme mohli registrovat zakončení, které bylo sražené mimo branku. Protiútok Ostravy byl následně zastaven ihned za půlkou.

05:10
    Matěj Havlas zakončoval po přihrávce zpoza branky z pravé strany, ale minul branku Ostravy.

05:25
    Hosté z rychlého útoku po levé straně přidávají další branku! Autorem branky je IVO DOHNAL, který střílel z levé strany. Asistence: Šimon Soukup.
    05:25 Ivo DOHNAL - 0:2

06:11
    Hosté zatím těží ze své produktivity a zatím jim vychází vše, na co šáhnou. Tatran se nyní snažil aktivně napadat, ale nezískal míček.

07:52
    Filip Langer dobře nahazoval míček na teč. Milan Meliš však nedokázal ideálně tečovat a při své snaze trochu zaškobrtl.

08:09
    Tatran právě vstřelil branku!
    Domácí snižují z nenápadné akce. Dokázali dostat míček zpoza branky a MARTIN PÁNEK přízemní střelou nakonec zametl míček pod nohy Bindera, který byl nejspíše hodně překvapený z nenadálého zakončení soupeře. . Asistence: Adam Tlapák.
    08:09 Martin PÁNEK - 1:2

09:06
    Hráč Střešovic si při svém napadání počínal nedovoleně a hra je přerušena.

09:06
    Nakonec je však vyloučen hostující Jakubec a to za bránění ve hře!

09:36
    Tatran kombinuje na polovině soupeře a pokouší se o srovnání kroku se svým soupeřem.

10:18
    Dvě nepovedení střely a následně se hostům daří dovézt míček až k brance Ostravy a nyní ušetřili cenné vteřiny.

10:50
    Ondřej Vítovec vystřelil, před brankou bylo docela hodně hráčů a doufal v nějaký šťastný odraz. Nakonec míček zamířil na zadní mantinel.

11:29
    Ostravští hráči přečkali své první oslabení bez úhony.

11:51
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Ondřej Němeček – 2 min., Sekání).

12:29
    Přesilovku hrají i hosté , kteří zatím nemohou překonat poctivě se bránícího soupeře a ten nyní napadá v jejich pásmu.

13:58
    Ani Ostrava nevyužila svou první přesilovku a troufám si konstatovat, že byla hůře zahraná, jako nedávná přesilovka soupeře.

15:40
    Petr Brautferger se dostal do dobrého úniku, ale u pravé tyčky nedokázal přehodit ležícího brankáře!

15:54
    Na druhé straně si zákrok připsal i Kříž a ihned vhazuje dlouhý míček směrem dopředu.

16:03
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Marek Lipový – 2 min., Sekání).

16:08
    Svou druhou přesilovku Tatran využívá velmi rychle. Ihned po vybojovaném buly se míč dostal na zcela volného ONDŘEJE NĚMEČKA a ten poslal míček do poloprázdné branky. Asistence: Martin Šindelář.
    16:08 Ondřej NĚMEČEK - 2:2

16:13
    Ostravští tedy přišli o dvou brankové vedení a krátce před koncem první třetiny začínáme opět od znova.

16:50
    Dobrý pokus ze středu palubovky, ale rána hráče Tatranu byla sražená mimo branku.

17:40
    Ostrava u míčku a nyní už se tak rychle nežene před branku Kříže a hrají zodpovědně od svých zadních řad.

18:00
    Poslední dvě minuty úvodní třetiny. Dokáže se ještě z některých tým prosadit a strhnout na sovu stranu vedení?

19:45
    Binder nyní perfektně zasáhl u své pravé tyčky, když zastavil pohotové zakončení soupeře!

20:00

V první třetině byly k vidění celkem čtyři branky. Nejprve se do dvou brankového vedení dostali hosté. Následně střílel branky Tatran (jednu vstřelil v přesilové hře) a do druhé třetiny půjdou obě mužstva za nerozhodnutého stavu. Po vyrovnání začala být hra obou celků o něco opatrnější.

20:01

20:50
    Hostující hráč se stihl vrátit a zamezil tak soupeři, aby se dostal do zakončení.

22:05
    I začátek druhé třetiny se nese v opatrném duchu. Oba celky čekají, až některý z nich udělá chybu.

22:51
    Filip Langer už možná mohl zkusit vystřelit, ale nakonec ještě přihrál na spoluhráče, který byl zaparkovaný u levé tyčky branky Ostravy. Danému hráči však míček přeskočil čepel.

24:10
    Tatran se snaží vykombinovat hru směrem dopředu, ale čelí dobrému napadání ze strany ostravského celku.

25:36
    Dominik Klimscha se dostal zničehonic zakončení. Kříž jej dokázal vychytat!

25:53
    Autorem vlastní branky je WOJCIECH MALAJKA, který si nešťastně srazil míček do branky, když soupeř nahazoval puk z levé strany.
    25:53 Wojciech MALAJKA - 3:2

26:22
    Vzápětí je však vyrovnáno! Útok po levé straně nedokázal Tatran zastavit a Eichner následně přihrával na volného LUKÁŠE PEŠATA a ten neměl problémy dostat míček za záda Kříže. Asistence: Dominik Eichner.
    26:22 Lukáš PEŠAT - 3:3

28:29
    Binder se nyní marně natahoval po míčku a ten končí za jeho brankou kde o něj oba celky svádějí souboj.

28:44
    A je tu další branka Tatranu! Obrana Ostravy nní nedokázala obrat soupeře o míček. Meliš jej dokázal dostat pod svou kontrolu a perfektně a přesně přihrál před branku, kde byl k zakončení připraven PAVEL SLÁDEČEK. Asistence: Milan Meliš.
    28:44 Pavel SLÁDEČEK - 4:3

29:38
    Uvidíme, jak toto druhé vedení v zápase, Tatranu vydrží.

29:43
    Nicméně, nyní mají k dobru přesilovku a mohou spíše navýšit své vedení, Vyloučen je Ivo Dohnal za nedovolené vrážení.

30:17
    Jeden z hráčů domácích se dokázal dostat až do bezprostřední blízkosti, ale brankář Ostravy dokázal svou levou rukou zastavit míček.

30:44
    Minuta přesilovky je minulostí. Nyní se Ostravě dařilo držet míček v rohu palubovky na polovině svého soka.

31:12
    Ondřej Němeček dostal míček do palebné pozice, ale zkoušel ještě nahazovat před branku. Zde si obránce Ostravy pohlídal situaci.

32:24
    Teka nakonec nedokáže z přesilové hry navýšit své opětovné vedení a stále hájí jedno brankový náskok.

33:24
    Pohledná a rychlá kombinace Tatranu, po které došlo k zakončení. Ovšem hráč z pravé strany poslal svižnou střelu o kousek mimo branku!

34:32
    Tatran otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch a poprvé v zápase se dostává na dvou brankový rozdíl! ONDŘEJ NĚMEČEK zakončoval zcela osamocen ze střední vzdálenosti a zakončoval do volného prostoru, kde už se Binder nestihl přemístit. Asistence: Filip Langer.
    34:32 Ondřej NĚMEČEK - 5:3

36:41
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Ivo Dohnal – 2 min., Hra na zemi).

37:03
    Ostrava dokázala dostat míček a vyvézt jej ta půlku. Nicméně jejich soupeř se velmi rychle vrací před jejich branku.

37:46
    Autorem branky je MILAN MELIŠ, který si vyměnil míček s Němečkem a z levého úhlu nachytal brankáře Ostravy na holičkách. Asistence: Ondřej Němeček.
    37:46 Milan MELIŠ - 6:3

38:43
    Blíží se nám konec druhé třetiny, ve které domácí tahají za delší provaz a již mají pohodlný tří brankový náskok.

40:00

Ve druhé části hry se domácí dokázali dostat postupně na tří brankový rozdíl! Ostrava najednou tahá za kratší konec a uvidíme, jestli se v závěrečné části dokáže vzchopit a dramatizovat dnešní střetnutí. Obecně sledujeme vyrovnanou hru, avšak Tatran byl ve druhé části produktivnější. Ostrava i v dnešním duelu ukazuje, že jejich defenzíva není zrovna nejpevnější.

40:01

40:18
    Tatran si nyní rozebral obranu Ostravy. MATĚJ HAVLAS následně zády k brance zasekl míček a poslal do branky. Asistence: Petr Brautferger.
    40:18 Matěj HAVLAS - 7:3

41:55
    Hosté nevstoupili do závěrečné třetiny nejlépe a nyní to již vypadá na počínající debakl z jejich strany. Autorem branky je PETR NOVOTNÝ. Asistence: Jakub Kolísko.
    41:55 Petr NOVOTNÝ - 8:3

43:38
    Tatran nyní hraje s lehkostí a vymýšlí různé útočné variace.

44:54
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Petr Brautferger – 2 min., Nedovolené vrážení).

45:39
    Ostrava má jednu z posledních šancí jak korigovat stav zápasu a případně se nadechnout k nějakému dorovnávání.

45:54
    Nicméně přesilovka Ostravy záhy končí, neboť na lavičku nyní jde Pešat za vysokou hůl.

46:37
    Hra čtyři na čtyři nyní více sedla domácímu celku, který přidává další zásah v podobě FILIPA LANGERA a Tatran již s největší pravděpodobností dosáhne dalších tří bodů do tabulky. Asistence: Ondřej Němeček.
    46:37 Filip LANGER - 9:3

47:19
    Střešovice hrají v plném počtu a nyní mají zhruba minutovou přesilovku...

47:35
    ...ihned se nastěhovali na půlku soupeře, ale nemají míček zcela pod svou kontrolou.

48:31
    FBC se však nevzdává a nyní aktivně napadá rozehrávku svého soupeře, který však zatím hraje na jistotu.

49:34
    Autorem branky je PETR BRAUTFERGER, který zakončoval po křižné přihrávce z pravé strany a dává desátou branku svého celku. Asistence: Matěj Havlas.
    49:34 Petr BRAUTFERGER - 10:3

50:21
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Pavel Sládeček – 2 min., Hra na zemi).

51:48
    Ostrava kombinuje s míčkem, ale příliš nezaměstnává Kříže.

52:18
    Tatran v plném počtu a tohle oslabení zvládl poměrně dobře a stále má obrovský sedmi brankový náskok.

54:20
    U míčku je Tatran, který už nikam příliš nespěchá a v poklidu dohrává zápas.

55:26
    Nyní se hraje spíše na polovině palubovky a ani jede brankář nebyl delší dobu v permanenci.

57:34
    Závěr zápasu je opravdu jen čekání na závěrečný hvizd. Tatran už spíše šetří síly a Ostrava se snaží o to, aby jejich soupeř nenačal druhou desítku svých branek.

58:15
    Šimon Soukup nyní nepříjemně podklouzl, ale je v pořádku a pokračuje ve své defenzivní činnosti.

58:46
    Nakonec je tu ještě jeden zásah domácích. Vítovce dobře podržel puk, zbavil se soupeře a rozehrál tuto útočnou akci, na jejímž konci byl MATĚJ HAVLAS. Asistence: Ondřej Vítovec.
    58:46 Matěj HAVLAS - 11:3

59:17
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Pavel Sládeček – 2 min., Vysoká hůl).

Domácí ovládli i třetí třetinu, kdy dali dvě brzké branky a zcela dali útrum svému soupeři, který již s dalšími minutami věděl, že dnes na body nedosáhne.
    Tatran měl jen pomalý rozjezd, kdy inkasoval dvě branky. Nicméně dokázal vyrovnat a následně převzal otěže zápasu, hlavně ve třetí třetině měli jasně navrch a kontrolovali zápas.

Nejlepší hráči utkání
    Ondřej Němeček za domácí celek (2+2) a za hosty vyhlášen Dominik Eichner (1+1) (19:05:25)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 9. Pánek (Tlapák), 17. Němeček (Šindelář), 26. Malajka (vla.), 29. Sládeček (Meliš), 35. Němeček (Langer), 38. Meliš (Němeček), 41. Havlas (Brautferger), 42. Novotný (Jak. Kolísko), 47. Langer (Němeček), 50. Brautferger (Havlas), 59. Havlas (Vítovec) – 3. Eichner (Lipový), 6. Dohnal (Soukup), 27. Pešat (Eichner)

PSN Tatran Střešovice: Kříž (Jurco) – Mühlfait, Ja. Kolísko, Sládeček, Němeček, Vítovec, Pánek – Tlapák, Rod, Sádlo – Navrátil, Jak. Kolísko, Langer – Havlas, Novotný, Meliš – Šindelář, Klápa, Brautferger.
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Binder (Klinka) – Lipový, Zimmer, Burýšek – Malajka, Soukup, Herblich – Klimscha, Vítovec, Kaloč – Eichner, Jakubec, Šubert – Sládek, Pešat, Hurta – Kittel, Dohnal, Malina.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora