Barys – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 3:2 (po pr.) | Kazaň – Čerepovec 5:2 (kon.)
Kunlun – Omsk 1:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 2:4 (kon.)
Red Star Kunlun
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Avangard Omsk
Neděle 29.11.2020, 15:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Avangard Omsk (17-1-6-5, 86:58, 4. místo)
    Sibiřský klub oslavil tento týden i za účasti své někdejší hvězdy Jaromíra Jágra 70. výročí vzniku. Své zápasy již druhou sezónu hraje v podmoskevském městě Balašicha, odkud to do Mytišči nemá daleko. Čtyřikrát v řadě bodoval Omsk naplno, naposledy zdolal Chabarovsk 4:2 a v tabulce Východní konference je stále 4 body za Kazaní, na kterou má ale dva zápasy k dobru.

Kanadské bodování:
    Sergej Tolčinskij 10+15
    Reid Boucher 9+14
    Alexandr Chochlačov 6+14

Red Star Kunlun (6-0-3-20, 64:102, 22. místo)
    Čínský zástupce v KHL působí také v azylu a tak bude dnešní zápas duelem vyhnanců, i když z rozdílných příčin. Kunlun to má do play-off velmi daleko, na dohled má v konferenci pouze předposlední Nižněkamsk, na který ztrácí tři body. V celé lize je pak horší už jen Riga. Minulý zápas se však hokejistům Kunlunu povedl, gólem Starikova ze 31. minuty porazili Novosibirsk 1:0.

Vzájemné zápasy
    Čínskému klubu se proti jednomu z nejsilnějších mužstev ligy vcelku daří, z posledních tří domácích střetnutí nikdy neodjížděl s prázdnou (5:2, 2:3 na nájezdy, 3:2 po prodloužení). Kromě toho uspěl i na ledě Omsku loni v říjnu (3:0).
    Poslední a zatím jediný duel tohoto ročníku však vyhrál favorizovaný Avangard na svém ledě 3:1 a za hosty ho odchytal český reprezentant Šimon Hrubec, jenž nedávno z Kunlunu do Omsku přestoupil.

Red Star Kunlun: Smith (Šikin) – Murphy, Šustr, Sproul, Chelios, Baldajev, Pedan, Starikov, Osipov – S. Foo, Nikolišin, P. Foo – Leščenko, Lockhart, Toropčenko – Shinkaruk, Werek, Wong – Bondra, Monachov, Bakanov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Jemelin, Šaripzjanov, Pokka, Běreglazov, Čudinov, Gotovec, Gončarov – Sekáč, Knight, Chochlačov – Boucher, Zernov, Jakupov – Šumakov, Dědunov, Semjonov – Kablukov, Potapov, Kostin – Komarov.

Rozhodčí: Ansons, Gofman – Galimov, Šalagin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Přestože v celku Kunlunu není žádný hokejista z Číny a jen tři zámořští hráči mají alespoň čínské předky, zní halou v Mytišči s ruskou i čínská hymna. Domácí budou hrát v červených dresech, hosté v bílých.

V zahajovacích formacích jsou na ledě všichni tři Češi – za Kunlun Šustr, u Avangardu Sekáč a brankář Hrubec, který ještě minulý vzájemný zápas chytal za dnešního soupeře.

00:01

1:44
    Dědunov najížděl po levém křídle, zabrzdil a počkal si na najíždějícího obránce Šaripzjanova. Ten ho objel a z úhlu pálil příklepem do Smithovy výstroje.

2:36
    Od levého mantinelu prověřil Smithe další tvrdou střelou Klim Kostin.

4:15
    Konečně měl práci také Hrubec. Nepustil za svá záda fintu Sergeje Monachova zpoza brány a poradil si i s následnou ranou obránce Sproula z pravého kruhu. Zakázané uvolnění Avangardu vzápětí vrací hru před českého gólmana.

4:51
    Tvrdou střelou přes obránce prověřil Hrubce také Spencer Foo, vyražený kotouč letí do ochranné sítě.

5:40
    Omský bek Alexej Běreglazov krásnou žabičkou uvolnil za obranu Pavla Dědunova, který se pokusil před brankářem o blafák, jenže Jeremy Smith byl o myšlenku napřed a širokou holí mu kotouč skvěle vypíchl.

7:40
    Nail Jakupov vypíchl rozehrávku Kunlunu, několikrát si v útočném pásmu vyměnil puk se spoluhráči, ale nakonec se k přímé střele nedostal.

8:02
    Odraženou ránu od modré zachytil Zernov a před bránou Kunlunu našel Bouchera. Ten si kotouč sklepl ze vzduchu rukou, ale těžká střela mu nesedla a trefil jen brusle nejbližšího obránce.

9:03
    Jeremy Smith raději přikryl v nepřehledné situaci kotouč lapačkou na ledě.

9:10
    Hned po buly střílel zápěstím Ville Pokka, od Smithova ramena spadl kotouč do jeho výstroje.

10:04
    Avangard právě vstřelil branku!
    Český reprezentant JIŘÍ SEKÁČ dostal nabito zpětnou od Šaripzjanova a z první prostřelil Smithe příklepem po ledě. Kanadský brankář přes clonící hráče neviděl na kotouč a nestačil secvaknout betony.
    Asistence: Damir Šaripzjanov.
    10:04 Jiří SEKÁČ - 0:1

10:51
    Hrubec s jistotou kryje dalekonosnou střelu Trevora Murphyho.

11:36
    Nápor Kunlunu ještě pokračoval, k Šustrovu nahození se ve změti hokejek na brankovišti domácí nakonec nedostali a Omsk již znovu kontroluje hru.

12:18
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Viktor Baldajev – 2 min., podrážení).

12:31
    Jeremy Smith vyhrábl efektním semaforem Boucherovu pumelici z kruhu pro vhazování.

13:15
    V přesilovce se Avangard dostal do potíží, když Pokkovi sjel puk od hole před vlastní bránou. Leščenko okamžitě nabil Lockhartovi, jehož střela se od omské hole odráží do ochranné sítě.

14:18

15:26
    Pro dobře mířenou střelu Lukea Lockharta hrábl Šimon Hrubec lapačkou naprázdno, naštěstí pro něj ho zachránilo břevno! Z úhlu ještě z dorážky přestřelil Leščenko.

17:16
    Z rychlého protiútoku Omsk zvyšuje, skvěle sehranou kombinaci v plné rychlosti se Zernovem a Jakupovem doklepl do odkryté brány REID BOUCHER.
    Asistence: Denis Zernov, Nail Jakupov.
    17:16 Reid BOUCHER - 0:2

19:21
    Ivan Nikolišin se proháčkoval z brejku až před bránu, ještě v pádu se pokoušel posunout kotouč na Hrubce, už to však nestihl.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Favorit po první třetině vede o dva góly. Skóre otevřel čtvrtým zásahem sezóny v 11. minutě Jiří Sekáč, navýšil ho v 18. minutě Reid Boucher. Proti nedávným spoluhráčům drží Šimon Hrubec zatím čisté konto, jednou mu pomohla při Lockhartově střele horní tyčka.

Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 8:14, vhazování 8:15, hity 3:7, čas v útoku 3:32 – 4:01, vyloučení 1:0, bez využití.

20:01

20:18
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jiří Sekáč – 2 min., vysoká hůl).

21:10
    Draci dlouho bezúčelně kombinovali v útočném pásmu, než se ke střele od modré odhodlal Murphy. Trefuje jen zadní hrazení a kotouč se odráží do středního pásma.

22:18
    Hosté jsou v plném počtu. Za celou přesilovku Kunlun nevystřelil na bránu.

22:47
    Hrubec raději přikrývá odražený kotouč od mantinelu před Werekem.

22:48
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., nesportovní chování). Kanaďan počastoval českého brankáře sněhovou sprškou a rozhodčí neměli porozumění.

23:50
    Omsku zatím přesilovka také nevychází a musí pro kotouč zpět za svou bránu.

24:13
    Sekáčova zpětná přihrávka utíká dnes hodně nepozornému Pokkovi za modrou čáru.

24:36
    Až v závěru přesilovky právě Ville Pokka vyslal první přímou střelu, Smith vyráží levým betonem do strany.

24:48

26:40
    Téměř 4 minuty se hrálo bez přerušení. Nejprve Spencer Foo z úhlu v dobré pozici přestřelil, Kunlun ovšem zůstal v útočném pásmu a Lockhartovu střelu z mezikruží přizvedla teč jednoho z obránců před Hrubcem do ochranné sítě.

28:06
    Dobré střídání Omsku. Corban Knight neprostřelil Smithe po ledě, o několik vteřin později si nechal brankář Kunlunu v lapačce Čudinovův pokus.

28:06
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., nesportovní chování). Podruhé v rychlém sledu pychá Werek, tentokrát za osekávání soupeře na buly.

28:23
    Současné tresty udělují rozhodčí za potyčku:
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Vjačeslav Leščenko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Reid Boucher – 2 min., hrubost).

29:05
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jiří Sekáč – 2 min., vysoká hůl). Během devíti minut podruhé nezkrotil český útočník svou hokejku, hraje se 4 na 4.

30:06

31:05
    Hosté v plném počtu. Ani jedna z přesilovek opět nic nepřinesla.

31:20
    Sekáč se z trestné lavice rovnou vřítil do šance, poskakující kotouč na brankovišti však nikdo z hráčů Avangardu neprotlačil dál.

31:36
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Gotovec – 2 min., hákování).

31:55
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., vysoká hůl).

32:26
    Omské trojici se daří vyhodit přes všechny čáry.

33:12
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    V závěru dlouhé přesilovky 5 na 3 sehrála domácí formace strojovou kombinaci a zatímco Hrubec si hlídal bližší tyč proti Shinkarukovi, prošla jeho přihrávka brankovištěm k zadní tyčce a tam ETHAN WEREK zblízka zasunul.
    Asistence: Hunter Shinkaruk, Trevor Murphy.
    33:12 Ethan WEREK - 1:2

33:55

35:12
    Denis Zernov se protáhl mezi přesilou a švihem zápěstí prověřil Smithe, jenž vyrážečkou přeposlal kotouč do ochranné sítě.

36:15
    Smith vyhmátl lapačkou Šaripzjanovův golfák od modré čáry.

37:02
    Trvá omský nápor. Kotouč se dostal ke Klimu Kostinovi, který na levém kruhu naznačil střelu, ale místo toho šikovnou křížnou přihrávkou oslovil na zadní tyči volného Semjonova. Gólman Kunlunu se stačil přesunout a z trmy-vrmy před jeho bránou se hostům nepovedlo vyšťouchnout puk.

38:32
    Domácí se po delším čase zachytili v útočném pásmu.

39:18
    Hokejisté Omsku si pohlídali Murphyho přihrávku zpoza brány, do brejku vyrazil Knight a brankář Smith s obtížemi vypichoval z nebezpečného prostoru kotouč, který předtím vyrazil hrudí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V prostřední části prověřili hokejisté čínského klubu Hrubce jen třemi střelami, jedna z nich však skončila za jeho zády. V dvojnásobné přesilovce snížil a zdramatizoval zápas Werek, který se tak omluvil spoluhráčům za dvě zbytečná vyloučení za nesportovní chování v přerušené hře.

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na bránu 11:21, vhazování 17:20, hity 7:11, čas v útoku 9:26 – 7:24, vyloučení 4:5, využití 1:0.

40:01

40:58
    Vjačeslav Leščenko zavezl puk do útočného pásma a získal pro Kunlun vhazování.

41:36
    Opět se ukázal Leščenko, prudká přihrávka po objetí brány však nebyla adresná.

43:40
    Dvě zakázaná uvolnění čínského celku během devíti vteřin...

44:02
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., nedovolené bránění).

44:40
    Trevor Murphy si sklepával zpětnou přihrávku na modré čáře bruslí, jenže kotouč přitom o milimetry opustil pásmo.

45:08
    Murphyho tvrdou střelu vyráží Šimon Hrubec.

46:02

47:16
    Nevýraznou pasáž hry utnul ofsajd domácích a prostor na ledě dostávají čističi během komerční přestávky.

47:43
    Domácí vyrazili do protiakce dva na dva, utaženou střelu zablokoval couvající obránce Omsku Jemelin.

48:52
    Kirill Semjonov prověřil Smithe bekhendem z úhlu pod víko, domácí brankář byl pozorný.

50:37
    Kunlun se v dlouhé souvislé části hry bez většího vzruchu dostal konečně do pásma, Denis Osipov neprostřelil obrannou hradbu od modré a Parker Foo se nedostal k dorážce ze vzduchu.

51:01
    Tři a tři čtvrtě minuty trvalo, než znovu zazněla píšťalka rozhodčích. Po ofsajdu Kunlunu se bude vhazovat ve středním pásmu.

51:31
    Další postavení mimo hru si nepohlídali hokejisté čínského klubu.

53:06
    Kotouč je pod Hrubcovým tělem, nápor Kunlunu je však dost nevýrazný.

53:48
    Betonem položeným na led zneškodnil Hrubec Shinkarukův bekhend z nájezdu po pravém křídle, za odraženým kotoučem spěchala celá smečka hráčů a asi od výstroje Parkera Foo se puk vrací do moci českého gólmana.

55:16
    Třetí třetina nemá přílišné tempo ani hokejovou kvalitu, Omsk jen brání nejtěsnější náskok.

56:28
    Hosté jen nahazují kotouč za soupeřovu bránu a jedou střídat.

57:02
    Snad první vyložená šance třetího dějství! Jiří Sekáč zamíchal kotoučem za bránou a přestože u každé tyčky strážil hráč v červeném, dokázal ho prostrčit před bránu na Knighta, který zblízka trefil jen Smithovo rameno. Odražený puk ještě napálil z dálky Jemelin, opět jen do brankáře.
    57:02 neuznaný gól Tylera Wonga po Toropčenkově akci

57:50
    Kunlun se raduje z vyrovnání. Toropčenko se protáhl z pravého křídla za bránu, bekhendem zpoza ní našel Tylera Wonga a ten z přehuštěného prostoru procpal kotouč za Hrubce. Gól však musí ještě potvrdit videorozhodčí.

57:50
    Omská střídačka si bere trenérskou výzvu a reklamuje postavení mimo hru, předcházející Toropčenkově gólové akci. Rozhodčí dává Bobu Hartleymu po krátké prohlídce videa za pravdu a místo vyrovnávacího gólu se vhazuje ve středním pásmu!

59:06
    Alexej Toropčenko nahazuje na Hrubce, který podržel kotouč v lapačce.

59:06
    Oddechový čas pro domácí.

59:06
    Smith zůstává na střídačce, Kunlun zkusí vyrovnat s šesti bruslaři na ledě.

59:45
    Nebezpečnou Leščenkovu přihrávku zpoza brány jeho spoluhráči nezachytili.

Hokejisté Omsku vydřeli v Mytišči, kde našel pro letošní ročník azyl čínský Kunlun, pátou výhru v řadě nejtěsnějším poměrem 2:1. Avangard herně nezářil, ale dva góly z úvodní třetiny mu nakonec stačily. Kunlun zdramatizoval zápas v dvojnásobné přesilovce, v závěrečné třetině ale svého nedávného gólmana Hrubce v bráně Omsku překonali jen z neplatné situace po předchozím těsném ofsajdu.

Šimon Hrubec (OMS) 22 zákroků, úspěšnost 95,7%
    Jiří Sekáč (OMS) 1+0, 1 střela, 4 trestné minuty, čas na ledě 18:27 (17:19:00)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 34. Werek (Shinkaruk, T. Murphy) – 11. Sekáč (Šaripzjanov), 18. Boucher (Zernov, Jakupov)

Red Star Kunlun: J. Smith (Šikin) – T. Murphy, Šustr, Sproul, Chelios, Baldajev, Pedan, Starikov, D. Osipov – S. Foo, Nikolišin, P. Foo – Leščenko, Lockhart (C), Toropčenko – Shinkaruk, Werek, Wong – Bondra, Monachov, Bakanov.
    Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Jemelin, Šaripzjanov, Pokka, Běreglazov, Čudinov, Gotovec, Gončarov – Sekáč, Knight, Chochlačov (C) – Boucher, Zernov, Jakupov – Šumakov, Dědunov, K. Semjonov – Kablukov, A. Potapov, K. Kostin – N. Komarov.

Rozhodčí: Ansons, Gofman – Galimov, Šalagin

Diváci: bez diváků